Nazar değmez inşallah!

Bursa.com Spor yazarı Mustafa Özkeskin'in köşe yazısıdır.

Ev sahibi Sivas Belediye 11 puanla lig sonuncusu. Sahasında oynadığı 12 maçta sadece bir kez 3 puanı kucaklayabilmiş. 24haftada ağları toplamda 45 kez sarsılan ekip Tarsus (50)’tan sonra grubun ‘en çok gol yiyen’ ikinci takımı…

Söylemek istediğim şu ki; Sivas temsilcisi ‘ölmüş de ağlayanı yok’ konumunda…

Amed maçı sonrası yaşananların getirisiyle ‘derdi başından aşkın, 7’ye düşen seyircisiz maç cezası’ nedeniyle son durumu bir hayli şaşkın’ Bursaspor ise rakibine göre hali vakti daha hallice.

İsmail Ertekin ‘ayağı yere basan, top yapan’ teknik ağrılıklı bir takım düşünmüş olmalı ki; son Esenler maçında yanında oturttuğu Enver Cenk Şahin ile cezası biten Kubilay Sönmez’i, Hasan Ayaroğlu ile birlikte sahaya sürmüş.

Muhsin Yazıcığoğlu Spor Kompleksi’nde öyle bir 40 dakika seyrettik ki; kasete al akşama izle televizyon karşısında mışıl mışıl uyursun!

Tat, tuz, futbol yok, haliyle pozisyon da yok…

Dakikalar 41’i gösterirken, Enver Cenk sağ çaprazdan girdi ceza sahasının ön çizgisinden uzak köşeye sol ayak içi plase-şut karışımı vuruşu ile topu ağlarla buluştururken taraflı tarafsız herkese ’41 kere maşallah’ dedirtti: 0-1…

Golün getirisiyle stresten uzaklaşmış olsa gerek; ikinci yarıda ışıl ışıl bir Bursaspor izledik Sivas’ta… 64’te yine Enver, rakip altı pasta kendini gösteren Hasan Sabri’ye adeta ‘Ben attım, hadi sen de at’ diyerek lokum gibi bir asist yaptı genç futbolcu da ‘emrin olur kaptanım’ diyerek topu üzerine gelen kalecinin altından ağlara gönderdi: 0-2…

Hani ‘Sivas ellerinde sazım çalınır’ o yörenin ünlü ve nefis bir türküsü var ya…

Kaptan Enver Cenk Şahin dün gece sazı eline aldı hem çaldı hem oynadı, takımın oynattı, üstüne üstlük hem attı hem de attırdı.

Şu bir gerçek ki; kaptan Enver bu takımın süsü… Top ayağına gelmeden iki pozisyon sonrasını düşünebilen bir futbolcu… Ayağına aldığı her topu, en iyi yeri seçip öyle kullanıyor. Nitekim İsmail Hoca sarı kart sınırındaki oyuncusunu ‘neme lazım sen bana lazımsın’ diyerek hemen oyundan aldı.

Bu arada gireni çıkanıyla dün Yeşil Beyazlı formayı giyen her kim varsa elinden ayağından geleni sahaya koydu. Hiç kimse bir dakika bile maçtan kopmadı.

Ligin boyunun cüce kalmaya başladığı şu süreçte Amed galibiyeti sonrası Esenler ve Sivas’tan 3 gün arayla çıkarılan dört, bir hafta da toplamda 7 puanla Bursaspor henüz otobana çıkmadı ama büyük ölçüde rahatladı.

Daha ne olsun, keyfini çıkar Bursasporlu…

Manşete astığımız başlığın arkasını getirip yazının sonunu getirelim:

NAZAR DEĞMEZ İNŞALLAH…

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu