Nalan Delibaş’tan 2 Gümüş!..

1.Akdeniz Bocce Şampiyonası Manisa Tenis ve Dağcılık Kulübü Tesisleri'nde yapıldı. Şampiyonaya Türkiye, Fransa, İtalya, Tunus, Cezayir, Libya, Hırvatistan ve Sırbistan'dan toplam 11 takım katıldı.

 

Bursaspor Bocce Takımımızın başarılı sporcusu Nalan Delibaş, Petank Çiftler ve Üçler dallarında ikinci olarak ülkemize 2 gümüş madalya getirmenin mutluluğunu yaşadı.

 

Bursaspor Bocce Takımımızın Antrenörleri Ahmet Yaratılmış ve Özlem Özkan Şampiyona’da Milli Takımımızın antrenörlüğünü yaptılar. Antrenörümüz Ahmet Yaratılmış yaptığı açıklamada; “İlk kez düzenlenen Bayanlar Akdeniz Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık ve organizasyon son derece başarılı bir biçimde gerçekleştirildi. Bu spor dalında öncü olan Fransa’nın ardından 2.lik kürsüsüne oturan sporcularımızı göstermiş oldukları performanstan dolayı kutluyoruz” dedi.

 

Şampiyonada derece elde eden takımlara madalyaları, düzenlenen törenle Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Uluslararası Bocce Federasyonu Başkanı Christian Lacoste ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkan Vekili Mutlu Türkmen tarafından verildi.

 

1. Akdeniz Kadınlar Bocce Şampiyonası'nda “Petank” ve Volo” kategorilerinde iki günde yapılan dal müsabakaları sonucunda dereceye giren takımlar ise şöyle:

 

-Petank- 3'lü Takım : 1. Fransa, 2. Türkiye, 3. Libya Çiftli : 1. Fransa, 2. Türkiye, 3. Libya Altın Nokta : 1. Fransa, 2. Sırbistan, 3. Libya

-Volo- Çiftler Geleneksel: 1. Tunus, 2. Fransa, 3. Hırvatistan Altın Nokta : 1. İtalya, 2. Fransa 3. Libya Basamak : 1. Fransa, 2. Tunus, 3. Türkiye 

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu