Mutlu musunuz?

Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma gibi huyları vardır.

Sene başında mevcut kadro ile çok büyük beklentiler sahibi olmak hayalcilik olur görüşündeydim. Bunu da yazılarımda belirttim. Her nasıl olduysa beklentilerin çok üzerinde puanlar topladık. Kimi “Harun, Batalla sayesinde” dedi, kimi “şans” dedi. Öyle ya da böyle 27 puan ile devreyi kapattık.

Yine Trabzonspor yönetiminin kurumsallaşma adına yaptığı doğru hamleleri söylediğimizde ilk yarıda alınan başarısız sonuçlar sonrası “Trabzonspor’u övüyordun, al bak ne halde” diyenler oldu.

Trabzonspor başkanı bizden çok daha iyi kadro ile başarısız sonuçlar hocasına sahip çıktı. Devre arası eksik bölgelere, doğru isimleri alarak şu an oldukları yer ortada. Biz ise mevcut kadro ile mucize yaratan hocayı harcamak için elimizden geleni yaptık. Devre arasında, Hamza Hoca‘nın tabela performansı olumlu olsa da devre arasındaki yanlış teşhis ve yanlış transfer tercihlerinin de etkisiyle hak ettiğimiz yerlere geldik.

Şimdi gelinen nokta iki kulüp başkanının kurdukları sistemin temellerinin neticesidir. Hep anlattık, bir türlü dinletemedik. Gelinen noktada herkesin şapkayı önüne koyup gereğini yapması lazım.

Maç için konuşabilecek çok fazla bir şey yok. Ligin en çok gol yiyen takımına tek golü penaltıdan bularak kendi sahamızda boyun eğdik. Hamza Hamzaoğlu varken alınan sonuçlara oynanan oyunu bahane edip mutlu olmayanlara, bastan beri yanlış kişilerin yönlendirmeleri ile  o hareket  edene, scout ekibi kurup hocanın isteği ile onun sistemine uyacağını söylediği isimleri transfer edenlere ve buna rağmen baskılara boyun eğip tüm sistemi üzerine kurdukları hocayı gönderenlere sormak lazım.

Mutlu musunuz ?

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu