Mutlu hocanın meziyetleri

Bunları yaptığınız takdirde kralsınız bu alemde.

İşte, daha düne kadar adı sanı duyulmayan ve hiçbir başarısı olmayan İgor Tudor.

İstenmeyen Dany’den, 38 yaşındaki kaleci Ahmet Şahin’den, bugüne kadar futbolcu yerine konmayan İlhan Depe’den, Kerim Zengin’den, Barış Başdaş’tan, Trabzon’dan dışlanan Yatabare’den, Gençlerbirliği’nden kovulan Latovlevici’den, Sivas’ta sıradan bir oyuncu olan Tanase’den, gezmedik kulüp bırakmayan Ermin Zec’den, Antalyaspor’da iş yapmayan Lazarevic’ten ilk yılında farkını gösteren bir takım ortaya çıkardı.

Çok antipatik işler yapsa da kendini taktik ustası olarak görmeye başlasa da Abdullah Avcı’da bu anlamda iyi işler yapıyor.

Volkan Babacan’ı Manisa’dan aldı, hayata döndürdü. Daha önceki kulüplerinde itilip kakılan Mehmet Batdal’dan, Ferhat Öztorun’dan, Uğur Uçar’dan, 34 yaşındaki Yalçın Ayhan’dan, vasat bir isim olan Hakan Özmert’ten verim aldı.

Şenol Güneş’in de bu doğrultuda gerek Trabzonspor’da, gerek Bursaspor’da, gerekse Beşiktaş’ta parlattığı, değer kattığı isimler oldu.

Rıza Çalımbay’ın da Jose Morais’in elinde dibe gitmekte olan kadrodan neler çıkardığını görüyoruz.

Mutlu Topçu, Bursaspor’da zor bir göreve soyundu.

Al sana kariyerin için büyük fırsat Mutlu Hoca.

Yukarıda saydığımız teknik adamlar, yıldızlardan değil, kariyerleri kötüye gitmekte olan isimlerden bir takım çıkardı, bir başarı sundu.

Seninde elinde bugün böyle bir kadro var.

Del Valle, Deniz Yılmaz, Joshua John, Sercan Yıldırım, Sinan Bakış.

Hepsi yokuş aşağıya gidiyor.

Tomas Sivok gibi, Ricardo Faty gibi yerinde sayanları da bu listeye katabilirsiniz.

Merak ediyorum, bu isimlerden verim alabilecek misin?

Benim çok ümidim yok. Bu malzemeden daha fazlası olmaz gibime geliyor.

Fakat İgor Tudor gibi, Abdullah Avcı gibi, Rıza Çalımbay gibi meziyetin, farkın varsa görelim.

Şu sıralar binbir entrikanın döndüğü, herkesin herkesten kaçar olduğu, kimseye görünmemek için masaların altına saklananların tespit edildiği Özlüce’ye rağmen bunu yaparsan biz seni avuçlarımız patlayıncaya kadar alkışlamasını iyi biliriz Mutlu Hoca. 

Beytullah Süat / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu