Mustafa Gönden ilk açıklamasını yaptı

Bursaspor Sportif Direktörü Mustafa Gönden bir açıklama yayımladı.

Mustafa Gönden‘in basın mensuplarına yaptığı paylaşımı şöyle;

 

Neden bu görevi kabul ettim…

Bilindiği üzere Bursaspor son yıllarda başarısız dönemler geçirerek hak etmediği, ama belki de, biraz hak ettiği kötü zamanlar yaşadı.

Bu dönemi sorgulamak çok önemli.

Bu sorgulamayı yaptık, yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.

Ancak, ondan çok daha önemli olan konu ise, zararın neresinden dönersek, o kadar kardayız anlayışıdır.

Dibe vurmak bize bir şey kazandırmaz, aksine bu maddi yükle birlikte dip yaparsak, bu bizden çok şey alabilir.

Geçtiğimiz dönem herkes kadar, Başkanın ve yönetimin bir çok zorluk yaşadıklarını da az çok biliyorum.

Ve kalbim her zaman bu armanın başarılı olmasından yana olduğu için şu an buradayım.

Normal şartlarda bu zorlu ve kısa bir dönemde bana sunulan bu teklifi kabul etmek kolay bir karar değildi.

Ancak, Bursaspor’un bir evladı olarak, ve Bursaspor ile özdeşleşmiş bir isim olarak normal şartları beklemek rahatlığında olamazsınız,

Hangi şartlarda olursa olsun görevden kaçmamın, ya da farklı beklentiler içinde olmamın bana yakışmayacağını düşündüğüm için gelen teklifi, bu dönemde ve zor şartlar altında olmamıza rağmen kabul ettim.

Yani ben, kartondan kahraman olmak için değil, Bursaspor’a zor zamanlarında da katkı koyabilmek için buradayım, kimseden korkmuyor, kimseden çekinmiyorum.

Görevde olduğum süre içinde Bursaspor’un haklarını sonuna kadar savunacak güce de sahibim.

Ateşten gömlek giydiğimi biliyorum, ve kulübüm için gözümü kırpmadan bu gömleği şeref ve gururla giyiyorum.

Belki görev sürem kongreye kadar olacak, belki de çok uzun bir yolculuğa çıkacağız bunu   şimdiden bilmek kolay değil, ama önemli de değil, 20 gün bile görevde kalsam, bu 20 gün  boyunca, kulüp yapımızı en doğru şekilde planlamak ve Bursaspor’un geleceğine bir tuğla koymak için 7/24 çalışacağımı herkes çok iyi bilsin.

Taraftarlarımıza ve basınımıza, negatif rüzgardan bir an önce pozitife geçme çağrısı…

Kulübümüz, son dönemlerde Sportif başarı anlamında hiçbirimizin içine sindiremediği başarısızlıkları yaşadı, bunu hep beraber yaşadık, hep beraber üzüldük ve haklı olarakta buna hep beraber kızgınız.

Ama şöyle de bir gerçek var, eğer ki daha da dibe vurup, onarılamaz durumlarla karşı karşıya kalmamak istiyorsak, bu kulübün herkesin pozitif desteğine son derece ihtiyacı var.

Bu sebeple sevgili camiamızdan benim ve bizim yanımızda olmalarını talep ediyorum. Bir şeyleri değiştirip, başarılı olacaksak, herkesin desteğine sonsuz ihtiyacımız olacak.

Bursaspor Camiası kenetlendiğinde neler başarabildiğini zamanında tüm Türkiye’ye zaten kanıtladı

Önemli olan tek şey aynı ruhu ve o birlikteliği hepimizin yürekten hissetmesidir.

Altyapı sistemi ve anlayışın sancılı bir değişime ihtiyacı olması…

İkinci Şampiyonlar Vakıfköy’den çıkacak sözüne en çok inanmak isteyenlerden biriyim. Hatta Bursa‘da ki bütün amatör kulüplerimizi de yanımıza alarak, Futbol Şehri Bursa söylemini hayata geçirmek istiyorum.

Bugüne kadar emek verenlerin hepsine teşekkür ediyorum.

Ancak bu yolun mevcut sistemle olamayacağını Bursa’da yüksek sesle dile getirenlerin belki de en başında geliyorum.

Altyapımızda köklü bir anlayış ve sistem değişikliğine gidileceğini herkesin bilmesini istiyorum.

Altyapı direktörümüz Hakan Cenkçiler ile sürekli fikir ve proje çalışmaları yaparak doğru yapıyı en kısa zamanda hayata geçireceğiz.

Bu değişim, bazı insanlar için sancılı olabilir, istemeden de olsa birilerini kırabilirim, onlar da şimdiden haklarını helal etsinler, çünkü burada amaç bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olacaktır, yani alınacak her karar, yapılacak her hamle Bursaspor’un daha büyük hamleler yapmasına imkan vermek adına olacaktır.

Bursaspor, altyapılarda yarışan değil, eğiten döneme bugünden itibaren geçecektir. Bu bağlamda destek alacaklarımız kadar destek vereceklerimiz de olacaktır.

Ve inanıyorum ki Bursa Şehri bu yeni sistemi çok daha fazla sevecektir.

Bursaspor Futbol Şubesinin bir anayasaya ihtiyacının varlığı…

Eğer değişimden ve daha başarılı bir sistemden bahsediyorsak, bu sistemin devam ettirilebilir ve güncel olması gerekir.

Her gelen yönetimin kendi adamını getirmesi, farklı futbol yaklaşımları, farklı sistem arayışları bize çok anormal gelmiyor, ama bu doğru değil maalesef.

Bu kafayla her yeni dönemde sil baştan başlıyoruz, yani sürekli patinaj halindeyiz, ama çoğu kişi bunun farkında değil.

Altyapımıza, üst taraf ile doğru entegre edilmiş bir sistemi kurduktan sonra, bizden sonra gelenlerin de işlerini kolaylaştırmış olacağız.

Var olan ve güncel futbol anlayışına uyan bir yapının üzerine yenilikleri eklemek yeni gelenler için de kolaylık olacak ve bu başarılı olacağına inandığım sistem uzun yıllar Bursaspor adına yapılmış en doğru hamlelerin başında gelecektir.

Bu sebeple “Bursaspor Futbol Sistemi” Anayasası’nı yazarak her döneme yol haritası olabilecek kalıcı bir armağan bırakma isteğim vardır.

 

Sorumluluklarım

 • İsmim, Soy ismim ve Çocuklarım
 • Bursaspor Camiası ve Taraftarlarımız 3-Bursa’daki Gençler ve Amatör Kulüpler 4- Bursalı Antrenörler ve Spor Adamları

 

Son Söz

Bugüne kadar formasını gururla giydiğim, kaptanlığını yaptığım Bursaspor‘a bir Bursa evladı olarak sorumluluklarımın çok fazla bilincindeyim.

Görevde olduğum süre içinde asla haksızlık karşısında susmayan, Kendi bünyesinde her zaman adalet dağıtan,

Örnek gösterilecek bir sistem kurmaya çalışan,

Vizyonu olan bir anlayışla geleceği planlamak isteyen kişi olmaya çalışacağım.

Yeni ve güzel bir dönem başlangıcı olmasını diliyorum Allah hiçbirimizi, hiçbirimize mahcup etmesin…

Teşekkür ederim MustafaGönden

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Ne yalan söyleyeyim ilk 5 satırdan sonra bende bir şey anlamadım buda bir taktik mi çok konuş insanlar bir şey anlamasın 😁

   3
   21
  2. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Zamaninda duzenli kitap okusaydin anlardın bunlar hep kitap okuma eksikliğinden oluyor birde Yaziyi sonuna kadar okumamissin gibi geliyor nereden dersen kendimden biliyorumda ondan ya

  3. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Buradaki misyonundan bahsetmiş lakin bunlar uzun vade planları bize şuan kısa vade icraatları lazım.bence hoca ve oyuncu portföyü hazırlamaya başladık yeni gelen yönetimin işini kolaylaştırmak için (çünkü kaybedecek zamanımız yok)deseydi bence bu göreve devam edebilmesi için iyi bir hazırlık olurdu onun için.

  4. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   SAYIN MUSTAFA HOCAM BİZİM SİZİNLE BİR SIKINTIMIZ YOK BURSASPOR LULUĞUNDAN SAMİMİYETİNDEN KAREKTERİNDENDE ŞÜPHEMİZ YOK , SAYIN BAŞKANIN ZAMANLAMASI MANİDAR ( SİZ BURSA SPORUMA HAYIRLI OLUN )

   9
   1
  5. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Sizin gibilere fazla bu açıklamalar… Çıkıp; kanımı kesseler yeşil beyaz akar, bu sene şampiyonluk kesin geliyor, süper transferlerle çoşacağız vuracağız kıracağız, onyüzbinmilyon dolar param cebimde geliyorum !!! , deseydi çok güzel anlardın . Ama ne vizyondan ne ilkeli çalışmadan ne de liyakatten anlamadığından bu açıklamaları da anlamaman normal.

   21
   5
    1. @Ali yorumuna yanıt olarak

     ferguson ol dediğimiz adam gibi adama teneke bağladık gonderdik uzun vade hikaye başarı odakli olmaliyiz

     1
     1
 1. Umarım dediklerini gerçekleştirecek kadar süre alırsın.
  Söylemlerin güzel.
  Zaman içinde gerceklestirebilirsen o bahsettigin tuglalardan onlarca koymuş olursun.
  Başarılar dilerim.

  16
 2. YA NASIL İNSANLARSINIZ ADAM ÇIKMIŞ AÇIKLAMA YAPIYOR KENDİ EVLADIMIZ ÜSTELİK BURSASPORA ÇOOOK YARARLI OLMUS KİŞİ FUTBOL ÇEVRESİNDE SEVİLEN BİR FUTBOL ADAMI.daha ala akıllanmıyoruz yahu bursaspor bitiyor dibe vurmaya baslamıs siz daha ala eskisi gibi istemezuk vs vs lafım kişilere siz bursasporlu gibi görünüp burda yorum yapıyonuz taraftar böyle yorumlamaz ya ALLAH bildigi gibi yapsın sizi

  9
  1
  1. @erhan yorumuna yanıt olarak

   Erhan kardeşim,
   şuna inanıyorum ki; Mustafa Gönülden ve Hakan Cenkçi ler ikilisi takımı yönetseler kesinlikle arkalarında dururum.Bir şartla.Kesinlikle M.Mestan’ın kulüp yönetimiyle hiçbir bağlantısının olmaması lâzım.Gönlüm ister ki yeni bir yönetim gelsin,yine bu ikiliyi görevde tutsun,bütün sportif programları bu arkadaşlar yapsın.Çünkü her ikisi de gerçek Bursaspor’lu.Yeni yönetim de yanlız idari işlerle uğraşsın.Bizler de sabır gösterip elimizden geldiğince yardımcı olalım.Ammaaaaa.M.Mestan’sız.

   1. @Çakır yorumuna yanıt olarak

    HAKLISIN..ayni düşüncedeyiz ben şidi diyorum ki menejeri aldın mestan bey hoca mı bulundu, topçumu alındı HAYIR. siz diyeceksinizki KONGRE var o zamanda biz taraftar diyecegizki kongre varsa hic bir sey yapamıyosa menejer o zaman niye ANLAŞTINIZ? zaman mı var mestan sen hocanı bul adaylarla mutabık kal topcu almaya basla hocanın sistemine göre yada bizim sistemimiz bu de mestan..

 3. Gayet güzel anlatmış Bursa’dan ve Bursalı olması önemli ama her zaman ki gibi bizim taraftarımız memnuniyetsiz .

  1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Kusura bakmada biz deiğilmiyiz hep içimizden Bursadan teknik kadromuz olsun diyen.Adam çıkmış anlatmış yapacaklarını açıkça bundan önceki selçuk ne dedi ne yaptı ne kadar bursa sevgisi vardı?

   31
   1
 4. MUSTAFA GÖNDEN BUNCA SAÇMA SAPAN TERCİHLERDEN SONRA MESTAN IN İLK OLUMLU İCRAATİDİR..HAYIRLI OLSUN..KENDİSİNE GÜVENİYORUM..VE EN ÇOK DA ALT YAPININ YENİDEN HAYAT BULACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

 5. Mustaa,
  Ay sonunda 10 dakikada bir maaş yattı mı diye hesabını kontrol etmek gibi bir alışkanlığın yoktur umarım. Yatmıyor onlar. Şimdiden haber vereyim de, yok benim bundan haberim yoktu, yok olsaydı imzayı çakmazdım gibi sudan bahanelerle bizi meşgul etme.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu