Mustafa Gönden “Bursa’da futbol bitti!

Serkan Yetişmişoğlu'nun sunduğu Bursa'da Spor'un konuğu, Bursaspor'un eski kaptanı Mustafa Gönden oldu. Bursaspor'u değerlendiren Gönden, yönetimin birçok şeyi düzeltmesi gerektiğini de vurguladı.

Serkan Yetişmişoğlu‘nun yönelttiği, “Bursaspor’un kötü gidişini neye bağlıyoruz?” sorusuna yanıt veren Gönden, “Hepimizin içi acıyor. Futbol artık eski futbol değil her şey değişti sistem değişti. Yeni insanlar türedi. Futbol artık bir pazar haline geldi. Çok ciddi bir profesyonel pazardayız biz bu profesyonel pazarda kendimize yer bulmaya çalışıyoruz. Ama hala eski kafalarla ilerliyoruz. İsmail Hocayla ilgili de şunu söylemek istiyorum, çok sevdiğim çok değer verdiğim bir hoca, Bursaspor‘a gelmemde etkin inşalardan biridir. İsmail Hoca adına kötü yorum yapamam. Herkesin başarılı olmasını çok istiyorum” dedi.

“Maçlarda hep aynı dakikalarda gol yiyoruz. Bursaspor kaybetme psikolojisinde” diye Gönden şu açıklamalarda bulundu:

“BURSA YETİŞTİRİP YARIŞMAYI BECEREBİLECEK BİR ŞEHİR”

Maalesef için sistematik tarafında değişmesi gereken çok şey var. Birincisi anlayış değişmesi lazım.

Maalesef Bursaspor‘un içinde çarpık ilişkiler var. Gelip bana anlatan dert yanan insanlar sıkıntı olduğunu dile getiriyor. Bursaspor bizim çocuğumuz gibi fakat işleyişte çok sıkıntı var.

“BURSA’DAKİ FUTBOL BİTMİŞ, FUTBOL CAMİASINDA KİRLENDİK”

Bursaspor Süper Lig‘deydi Bursa‘da birçok profesyonel takım vardı. Çok oyuncu yetiştiren kulüpler vardı. Bursa‘da futbol bitti.

Bursa‘da futbolu bitiren insanlar hepimiziz.

Üzüldüğüm konu şu yine dışarıda o insanlar değerli vasıflıyla o yönetim gider başka yönetim gelir şeklinde.

“KİM NE DEĞER KATMIŞ HERKES KENDİ ÖNÜNÜ SÜPÜRSÜN”

Beni görenler diyor ki, ‘Hocam n’olacak bu Bursaspor‘un hali?’

2008 yılından bu seneye kadar birçok hoca yetiştirdim. Yüzlerce organizasyon kazandık. Bu işte tecrübe kazandık.

Kısacası önemli olan diploma değil, önemli olan koyacağın sistem. Kim ne değer katmış herkes kendi önünün süpürsün.

Yıllardır yıpratılmış Bursa şehri var. Sahada başarı yoksa herkes elini çekiyor. Eşgüdümlü gidilmesi lazım.

Gönden, “Futbol dışarıdan göründüğü gibi değil, hem antrenman bileceksin hem mental anlamda bileceksin. Yönetimin yapması gereken çok şey var. O futbolu çok bilenlerden uzak dursunlar” sözleriyle yorumlarını noktaladı.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bursaspor öldü bunu kabul etmek lazım sadece cenazeyi kaldırmıyolar biran önce cenazeyi kaldırın en azından daha fazla rezil olmayız her hafta şu yaşadığımız rezillikeri yaşıycagımıza bi sefer acı cekeriz her hafta acı çekmekten iyidir

  40
  3
  1. @MRT1675 yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor daha ölmedi, entübe.
   Yönetici, siyasetçi, menajer, bazı teknik direktörler, bazı futbolcular, bunlardan faydalanan bazı sözüm ona taraftarlar Bursaspor’u yavaş yavaş zehirleyip hasta ettiler.
   Ne kadar serveti varsa paylaşıp, gırtlağına kadar borç batağına soktular.
   Şimdi de kalan kırıntıları da yiyip öyle görecekler.
   Olan gerçek Bursaspor taraftarına oldu
   Sevdikleri takım gözlerinin önünde yagmalanırken çaresizce seyretmekten başka ellerinden birşey gelmedi.
   İnsanları Bursaspor’dan soğutup yok edecekler

   22
   1
 2. Kimse hayır söylemiyor arkadaş çıkmadık candan ümit kesilmez! Biri satın alır da şirketleşiriz, bakarsınız o eski günlerimize geri döneriz…! Gerçi bu burçlarla da kim satın alır orası da muamma !?

  10
  13
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Biri alıp şirketleştiğimiz zaman adam bugün olduğu gibi medya ve taraftar gazeli! dinlemez.

   4
   2
 3. Mustafa hocam, önce taraftar profilinin değişmesi, kendini kulübün sahibi gibi gören çorbacı tayfanın elimine edilmesi, sonra futboldan anlayan bir yönetimin uzun süreli gelmesi, en sonunda da 2010 yılında olduğu gibi tüm şehirin kenetlenmesi gerek.

 4. Köy ligine düşmüş yerel medya ve yazarların artık yazacak konu bulamayınca iyice kazan dibi konular kişiler şahıslar ile kendilerine yazacak malzeme arıyorlar yazık!

 5. Sevgili Bursaspor’lular sn Gondem sen de söylemiyorsun Bursaspor da yöneticiden taraftar gruplarına her kesim bir olup bitirdiler diye senin takımında başkanların seçilmesinde hocaların gidip gelmesinde yöneticiler ile el ele kol kola yürüyen taraftar grupları amigolar olur ise durumun kaçınılmaz son bu olur ayrıca şehir hiç bir iş adamı Cenkler Özcanlar dukalar Selimler mehmetler ile muhatab olmak istemiyor en son onları işte siyaset kullanıyor eğer bu şehirde 2.lig de amigo kale arkasindan kapı açtırıp maçlara bedava insan aldırıyor ise amigo futbolcuya hoca ya gider yapıyor ise tirbunlerde gogocu amigo nün fotosu var ise futbol da sevgi bilgi yerine çıkar ahlaksızlık aldı ise durum kacinilmaz dir inşallah Hırvatistan milli maçında amigolara bilet dağıtılmaz inşallah bu şehir bunları anlar

  4
  1
 6. Şuan için bir karacabey spor kaldi ona bari gözünüz gibi bakın bursa için belki yeni bir güneş olacak ah vah para etmiyor biz de cektik biliyoruz kocaeli bölgesel amatörler de sanki bu duruma nasıl geldi yeterki tuttugunuz takımı nerde olursa olsun aşık olun bugünlerde geçecek bursa spor komşu dan selamlar kocaeli

  4
  2
 7. Amatöre bile düşse yine Bursasporumuzun yanındayız. Takımı bile isteye üçüncü lige düşürmek istiyorlar. İste üçüncü lige ister amatöre düşsün bu çile bitecek şampiyon geri dönecek her şey çok güzel olacak Allah’ın izniyle.

  3
  6
 8. Gönder ismail geri kafalısını getir Mustafa ER’i yanına da al Mustafa GÖNDEN’i bak bakalım takım nasıl düzeliyor.

  2
  5
 9. Mustafa Gönden’in de içi yanıyor açıklamalarından belli. Çok şey söylemek istiyor ama söyleyemiyor belli ki. İsmail hoca konusunda da söylemiş zaten üstü kapalı bir şekilde. Vefa borcu var yoksa o da farkında İsmail hocanın başarısız olduğunun. Bu takımın başına saha kenarında yerinde duramayacak, tırnaklarını kemirecek, hakeme isyan edecek, futbolculara otoriter davranacak bir teknik direktör lazım. İsmail hocamız çok Babacan bı insan ama bu başarı getirmiyor.

  1
  1
 10. İyi oldu trilyon harcandı o sahaya bir fakire bakın deseler yapmazlar rezilliği cabası metroyu rezil ediyorlardı keza trafiği bunlardan kurtulduk

  1
  1
  1. @oben bensen yorumuna yanıt olarak

   Beyler bakın size Bursspor’u kurtaracak olan dev adamlardan kurulu bi liste yapıyom. Eğer bu reçetedeki yönetim aynen böyle oluşsun, Bursaspor uçmazsa diksinler.

   Başkan Recep Oynakbaşı
   2.Başkan: Messut Fistan
   Gençlerin Satışından sorumlu cambaz: Emin Adanur
   Diğer yöneticiler:
   Hasan Parlakay, Suat Paçacı (Ali Ay’ın sahtekar profesyonelleri)
   Barış Güçlü, Ayhan Barışıcı (Körüstan’ın sahtekar profesyonelleri)
   Ulan bütün hırsızları tek listede topladım be. Bunlar aynı listede buluşsun var ya. Pü hüüüü

 11. Bİ BEKLEYİN KESİN BU DÜŞÜNCEYE VARMAYALIM BAKIN ORTALIK NEKADAR SAKIN HİC BİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ ANTREMAN ÖNCESİ CIKAR BU HAFTANIN TESELİ NİNİSİNİ SOYLERLER HAFTA SONU ÜC YER BİR ACIKLAMA DAHA BURSASPOR KATİYEN DÜŞMEZ DER SEZON BİTER NE ŞİŞ YANDI NE KEBAP NEKADAR RAHATLAR ÖZENMEK LAZIM SANKİ BURSASPOR UMURLARINDA DEĞİL Bİ KAC ÜZERİNE YIKACAKLAR DÜŞMEYİ OYLE HATIRLAYACAK BURSA SENİ COK MU MERAKLISIN BUNA MAC ALAMIYORSUN BRAK BERABERE KALDIĞIN YOK BU NASIL İNATLAŞMA

 12. TEK DOĞRU ATATÜRK STADIMIZ YIKILINÇA BURSASPOR BİTTİ SANKİ ŞEHRİN DIŞINA TAŞIDILAR DAHA KÖTÜ TRAFİK VAR ŞİMDİ AMA BİZİM ATATÜRK STADIMIZLA BERABER BURSASPORUMUZDA BİTTİ

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu