Mustafa Er’in Pablo hediyesi

Bursa.com Spor Koordinatörü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Bursaspor’da Emin Adanur’un yönetimi mazbatasını alarak göreve başladı.

Kongrenin ardından mazbata töreni de camianın özlediği pozitif bir ortamda gerçekleşti. Görevi devreden Erkan Kamat ve yönetimine iyi niyetle yaptıkları çalışmalar için ben de teşekkür ediyorum.

ATATÜRK PORTRESİ 

Araya küçük bir not sıkıştırarak başlamak istiyorum.

Başkanlık makamında ülkenin kurucusu ve ebedi başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün gayet güzel bir fotosu var; ancak basına poz verilen kısımda sadece mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotosu var. O kısma da güzel ve büyük bir Atatürk portresi asılması gerekiyor. Zira şu anki durum yanlış anlaşılmalara ve kırgınlıklara neden oluyor. Hassasiyetlere önem veren Emin Adanur’un en kısa zamanda bu büyük eksiği gidereceğinden şüphem yok.

Devam edelim…

ZİYARETLER ERTELENMELİ 

Emin Adanur’un görevi devir alır almaz “Bize hayırlı olsun demek için Özlüce’ye gelmek isteyen herkesten tahtayı açıp transferlere başlayana kadar müsaade istiyoruz, sonrasında tim camia ile kucaklaşacağız” açıklaması çok yerindeydi.

Bu son derece doğru bir mesaj. Zor zamanlarda kulübe en ufak faydalarını göremediğimiz cümle kişi, siyasetçi, dernek veya oluşumların kendi reklamlarını yapmak için gelip orada fotoğraf verme gayreti, yönetimin çok değerli olan zamanını çalmaları anlamına geliyor. Bunu yapmasınlar ve yönetimin bu isteğine saygı göstersinler.

ELİ BOŞ GİTMESİNLER 

Sonrasında Özlüce’ye gidecekler de elleri boş gitmemeliler. Sponsorluk, kombine, loca artık güçleri neye yetiyorsa. Öyle kuru kuruya “Bursaspor’un yanındayız” demekle olmuyor.

Bursaspor’un yanındaysan öyle lafta kalmamalı, maddi olarak da bunu göstermen gerekiyor.

MUSTAFA ER- BATALLA 

Emin Adanur kongre öncesi Mustafa Er ile görüşmüştü ve kesin olmasa bile bir prensip anlaşması söz konusuydu; ancak ifade ettiğim gibi bu anlaşma kesin değildi ve olmayabilirdi de. Ancak konu hızlı bir şekilde halledildi ve Mustafa Er ile olan anlaşma kesinleştirildi. Bu sezon bu ligde iyice tecrübe kazanan, bazına yansıyan ve çoğu da yansımayan birçok olumsuzlukla boğuşmasına rağmen Bursaspor‘u Türkiye gündemine sokup övgüler aldıran Mustafa Er ile devam kararı son derece yerindeydi diye düşünüyorum. Er’in doğru takviyelerle bu sezon çok daha başarılı olacağından şüphem yok.

MUSTAFA ER’İN PABLO HEDİYESİ

Bursaspor’a olan sevgisi ve Mustafa Er ile olan yakın dostluğu için burada olan ve görev almak isteyen Batalla’da Mustafa Er’in yeni yönetime ve camiaya bir hediyesi oldu diyebiliriz.

Zira Pablo‘nun Mustafa Er dışında bir isimle anlaşılması halinde bu sezon burada olma ihtimali pek yoktu.

PABLO MAHÇUP EDİYOR 

Bursaspor’un en çok ihtiyacı olan şey futbol aklıydı. Pablo gibi zeki ve futbolu bilen birinin Er’e destek verecek olması çok ama çok önemli. Pablo demişken, altyapıdan yetişen oyuncular dahi birkaç ay gecikme için kulübü dava ederken kendisi 3 yılı aşkın bir süredir bekleyen 1 milyon Euro yaklaşık 11 milyon liralık alacağı için en ufak bir şikayette bulunmadı. Bu da yetmemiş para konuşmadan yardımcı antrenörlük görevine başladı. Bu arada Emin Adanur’un “Pablo Bursaspor’a alacakları için dava açmamış; ama biz o alacaklarını da en kısa zamanda ödeyeceğiz” ifadesi Bursaspor‘a çok yakışan ve olması gereken bir davranıştır.

Kısaca Pablo resmen vefa, adamlık ve Bursasporluluk dersi veriyor.  

Geçmişte kendisi için çok yanlış ifadeler kullananları ve olur olmaz konuşanları da mahcup ediyor. 

Keşke olumsuz ifadelere maruz kalan herkes bu şekilde o kişilerin yanıldığını gösterebilse. Ama olmuyor maalesef, herkes Pablo olamıyor. 

Ne diyelim. İyi ki varsın Pablo.

İnşallah tribünler bu sezon açılır da o tüyleri diken diken eden tezahüratı yeniden duyarız.

TAHTA VE TRANSFERLER 

Emin Adanur transfer tahtasını açarak transfere başlamak istediklerini sürekli ifade ediyor. Camianın beklentisine göre bu kararlılıkları ve sözlerinin arkasında duracaklarını net bir dille ifade etmeleri çok güzel. Bu arada “8 oyuncu ile temastayız, büyük ölçüde anlaştık” şeklinde yapılan açıklamalar Mustafa Er’in bilgisi dahilindeyse umut verici. Hoca’nın bilgisi dışında yapıldıysa yanlış olmuş. 

Yani Hoca ve yardımcısı Pablo kulübün futbol akılları transfere de onlar karar vermeli, onların bilgisi dışında oyuncu alınmamalı. Öneriler tabi ki sunulur; ama son karar Er-Pablo ikilisinin değerlendirmesi sonucu olmalı. 

Adanur yönetimi görevi alır almaz hoca ile anlaşarak camianın alışkın olmadığı ya da unuttuğu diyelim bir iş bitiricilik ve hız örneği gösterdi. Bugün de gecikmiş personel ve teknik ekip alacakları ödenecek.

Aynı şekilde tahtanın açılması ve transferde de başarılı ve hızlı olurlarsa, tüm camiayı ve şehri yanlarında göreceklerdir.

Bazı insanların şu an temkinli yaklaşmasını da anlayışla karşılamak lazım.

Zira sütten ağzımız çok yandı. Yapılacak her olumlu iş desteği artırıp, camiayı havaya sokacaktır.

Daha ilk günden şehirde ve camiada olumlu bir hava estiren Adanur ve yönetimine tekrardan başarılar diliyorum. 

Onların yani Bursaspor’un başarılı olmasına bu şehrin çok ama çok ihtiyacı var. 

30 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. tribünde çok sayıda Atatürk düşmanı insan var ve bu beni rahatsız ediyor. Bunları aramızda barındırmamamız gerekiyor

  105
  45
  1. @bursalıyız yorumuna yanıt olarak

   Herkesin Atatürk’ü sevmesini bekleyemeyiz ama saygı duyulması gerekiyor. Nasıl Atatürkten önce ulu önderlerimiz olduysa ve onları sevmediklerini dile getirenler eleştirilmiyorsa Atatürk’ü sevmemelerini de elestiremeyiz. İsteyen istediğini sever yeter ki bölücülük vatan hainliği olmasın

   22
   26
  2. @bursalıyız yorumuna yanıt olarak

   bak kardeşim kim Atatürk düşmanı kim değil bilmiyorum. özgür bir ülke şimdi aramızda bir çok ateistte var müslüman olmayanda var akp li olmayanda var olanda var böyle ayrıştırılma olmaz sevda tektir söz konusu BURSASPOR bırak seven sever sevmeyen sevmez neden aramızda barındırmayalım? bu davranışının ırkçılıktan ne farkı var?

   57
   43
   1. @Uykumgibigel yorumuna yanıt olarak

    Bu ülkede özgürlük olduğunu düşünüyorsanız siz özgür ülke görmemişsiniz demektir. Atatürk ile ırkçılığı da nasıl bağladınız onu da anlayabilmiş değilim.

    22
    6
    1. @Can yorumuna yanıt olarak

     yanlış anlama. eleştiri anlamında değil, öğrenmek için soruyorum.
     bana bi tane özgürlüklerin sınırsız olduğu ülke söyle?

     4
     1
   2. @Uykumgibigel yorumuna yanıt olarak

    Ülke kurucusuna saygısı olmayan birisinin Bursa’ya ne gibi faydası olabilir en basitinden Marmara Bölgesi’ni düşmanlar alsaydı Bursa diye bi şehir olmucaktı

    25
    3
   3. @Uykumgibigel yorumuna yanıt olarak

    Irkçılığın ne olduğunu biliyor musun? Jfkdksk bence bilmiyorsun. Düşman olamaz kimse dostum, fikirlerinin hepsini benimsemek zorunda değil ama ben atalarımın hepsine, fsm den Atatürke saygı duyuyorum ve düşmanlık yapmıyorum çünkü bunlar bizim atamız. Şimdi ülkenin kurucusuna düşmanlık yapanların benim gözümde değeri yoktur ve bunun ırkçılıkla bir alakası yok fkdkdkssk

    25
    4
 2. O kadar heyecan lıyımki bir an önce maçlar başlasın istiyorum. Yeni bir yönetim. Yeni bir kadro. Birde yanında batalla . Heyt be TEXAS ın içinde bağırırken atkı şovu yaparken. Renkdaşlar tüylerim yazarken diken diken oldu. Varın gerisini siz düşünün.

  82
  8
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Düşünsenize, maçlar seyircili, tüm stad inliyor, PMB diye… Oysa, kendisi yalnızca yardımcı antrenör… Mustafa Er’in içine düşebileceği ezikliği varın, siz tahmin edin! O yüzden Batalla’ya futbolcu olarak da lisans alınsın. Kendi o kadar dürüst ve onurlu ki sahada hakkını veremeyeceğini öngördüğünden zirvede bıraktı, gitti. Tamam, çoğu maç kadroya, hatta 18’e bile alınmasa da olur. 3-5 maç 15-20 dk oynayabilir. Şahsi görüşüm, bu adam ayağı kırılsa bile Selçuk Şahin’den kötü oynamaz…

   10
   5
   1. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

    Burada seni anlayacak çok az kişi var.
    büyük ihtimalle dediklerin aynen gerçekleşecek.
    ancak, Allah’tan m.er ve Batalla egolarından arınmış sağlam karakterler.
    Bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Umarım yanılmam.

 3. ya bi gidin be yok resim yok heykel yok portre futbol bu futbol..kimsenin resmi olmasın..kimsenin..sanki evinizde her odada her duvarda portre var..gündem oluşturmak için duyar kasıyorsunuz..bırakın bazı kimselere sevimli görünmeye..

  43
  32
 4. Helal olsun cok güzel şeyler oluyor.. şimdi sira bizde..yillardir insanlar saçma sapan başkanlar yuzünden kulübe yardim etmekten korkuyordu..ilk defa taşin altina ekini koyan bir yönetim çıktı..biz de kombine,forma,atki,bağış vs.. elimizden ne gelirse yapalim dostlar.. ya hep beraber çikicaz ya hep beraber baticaz.işadamlarimiz da artik elini açsin biraz.bursaspor bu şehrin tek evladıdir..tek bi çocuğa bakamiycakmiyiz???

  14
  11
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Batalla büyük rol oynayacaktır…

   Hepimizi itici ve pozitif bakmamıza sebeb olacaktır.
   Nasıl sah içinde takımı öne taşırdı.

   Sah kenarında aynı performansı bekliyorum .

   7
   11
 5. Mustafa Er’in hediyesi mi? Batalla, Bursaspor’a Bursaspor olduğu için gelmiştir.. Başka bir antrenör olsaydı da gelirdi.. Bu arada büyük başkan İbrahim Yazıcı ve Küba’daki yakın dostu işbirliği ile Bursaspor’umuza hediye edildi..

  4
  1
 6. Şu transfer konusunu hocaya sormak çokta doğru bir davranış değil bu duruma yönetimler artık dur diyebilmeli başkanlar bu şekilde t.d.lerin oyuncağı oluyor teknik direktörün işi elindeki oyuncularla en iyisini yapıp başka kulüp içi olaylara karışmamalıdır fikri alınabilir ama karar merci t.d.olamaz bu duruma tepki gösteren taraftar gazeteci veya her hangi biri profesyonel falan değildir kulüp başkanı t.d.re oyuncu listesi götürmeli t.d.başkanlığa değil bu durumun eleştirilmesine de karşıyım bu ve benzeri bazı durumlar ülkenin futbolunu olduğundan daha değersiz gösteriyor

  3
  2
 7. Antrenörlük ile futbolculugu karıştırmamak lazım, zamanında bu takıma Hagi antrenör oldu o sene küme düştük, bataja Bursaspora staj yapmak için geldi, saha içinde değil kulübede olacak çok şey beklememek lazım

  2
  3
 8. Öncelikle yeni seçilen yönetimi tebrik ediyorum.Can parçamız Batallanında içinde olduğu Mustafa Hoca ve Ekibi ile devam etmek doğru karar.Son cümlem rahmetli Başkanımız İbrahim Yazıcıdan sonra seçildiği gibi icraata başlayan ilk yönetimi tebrik eder büyük camiamıza hayırlı ve başarıl bir sezon diliyorum

  1
  2
 9. Teknik Direktör oyuncu örnekleri vardı, Batalla için de böyle bi formül olabilir mi acaba. Sıkışan maçlar için 15 dakikada girip çözüp geçer kenara 🙂

  1
  2

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu