Mustafa Er’den Serdar ve Sedat açıklaması!

Bursaspor Teknik Direktörü takımdan ayrılan Serdar Özkan ile Sedat dursun hakkında açıklamaklarda bulundu.

Devre arasında transfer engeli kaldırılsa da, kaldırılmasa da hazırlıklı olduklarını belirten Er, “Oyuncuların yeterliliklerini, karakterlerini, gelişimlerini biliyoruz. Neler yapabilecekleri ile ilgili net bir fikrimiz var. SerdarSedat konusu yaşadık, hiçbir oyuncuyu takımdan uzaklaştırmak beni de memnun etmiyor. Oyuncular bunun için yaşıyorlar, ama takımın dengeleri var kimyası var. Benim için en kolayı onları affedip takıma sokmak olurdu, ancak benim tek derdim takım. İsim bazlı hiçbir zaman gitmedim. Bu takım nasıl daha iyi olur diye düşündüm hep. Takımın huzurunu bozacak hiçbir kimseyi ben burada barındırmak istemiyorum. Affetmek en kolayıydı, biz o süreçte bunlara göğüs gerdik. Bu oyuncu grubunun bu birlikteliğini gördük, bunun bozulmaması için bu kararı aldık. Bu çıkışı bekliyorduk biz onlardan. Tecrübeyi oynadıkça yaşıyorlar. Geldiğimiz nokta çok değerli” ifadelerini kullandı.

41 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Serdar Özkan konusuna birşey diyemem. Anlatılanlara göre Serdar konusunda hoca haklı. Ama Sedata haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Geçen sezon Cüneytin bombalarını gördük. Bu bombalara bu sezonda devam etti. Bariz hatalar yaptı, puanlar verdik. Sedat iyi yada kötü tartışılır. Cüneyte gösterilen tolerans, Sedata gösterilmedi. Sedatın tarafından baktığımda ben Sedatı haklı buluyorum. Sen kendi evladına, onca hata yapan futbolcuya gösterdiğin toleransı Sedata göstermiyorsan kusura bakma Sedat bu konuda haklıdır. (Olayın perde arkasında başka mevzular varsa bilemem)

  34
  103
  1. @EmreYlmz yorumuna yanıt olarak

   E bilmiyosan konuşmıycan o zaman. Bak şimdi sana profil resminden dolayı zenci desem UEFA’ya şikayet etçen, ömür boyu boykot verdircen. O yüzden hiç girmiyem bu mevzulara. Neyse.

   3
   1
  2. @EmreYlmz yorumuna yanıt olarak

   Konu kapanmıştır hocanın da iki galibiyetten sonra bak ben haklıydım havasına girmesine gerek yok. Giden gitmiştir konu kapanmıştır. Hocanın da Serdar’ın da Sedat’ın da hataları olmuştur. Hoca gerçekten hücum futbolu oynatarak ve genç çocukları yetiştirerek Bursaspor’umuza büyük katkı sağlamıştır. Ama egoludur. Ataberk’i az daha yiyecekti sadece ayağı iyi olan Deniz’i tercih ederek. Deniz anca 3. kaleci olur. Furkan Emre’yi zorda kalana kadar oynatmadı biz burada sürekli Furkan oynasın derken. Tugbey’i oynatacam diye kaç maç kaybetti. Recep’i ilk 11 oynatacam diye kaç maç kaybetti. Serdar ve Sedat’ın yaptıklarını Özer ve Onur’da yaptı kadro dışı kalmadı. Ama dediğim gibi şuan Mustafa Hoca ve çocuklar başarılıdır. Eski sayfaları açmaya gerek yok. Sedat ve Serdar’a da futbol hayatlarında başarılar.

   5
   15
   1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    Benim gördüğüm bildiğim kadarıyla böyle giderse eğer kaptan Özer Hurmacı ile de yollar devre arasında ayrılır, ben Mustafa Er i tanoyorsam tamam egoludur ama hiçkimse de futbolcu kulupten üstün değildir,çarkı şu ana kadar iyi döndürdü, kredisini son üç maç ile birlikte çoğalttı, Türk futboluna 10 tane BURSALI genç armağan etmiştir…

  3. @EmreYlmz yorumuna yanıt olarak

   Sedat Cüneytten daha mı iyi oynardı? Evet! Cüneyt yüzünden bir sürü puan mı kaybettik? Evet! Ancak geçmişten biliyoruz ki bu tür oyuncuların ortalığa salça olma potansiyeli çok yüksek yani kendileri huzursuz olduğu için diğer oyuncuları da huzursuz ediyorlar ki istedikleri olsun. Sedat bu takımda olsaydı belki daha az gol yerdik her şey daha iyi olurdu ama kuvvetle muhtemelen çok daha az gol atardık ve her şey daha kötü olurdu. Sonuç olarak öyle ya da böyle bu takımın acilen geri hatta adam akıllı transfer yapıp Süper lige çıkması gerek. Yok efendim transfer yapamıyoruz diyorlarsa bu çocukların hepsinin sözleşmesini uzatırsın bütün sözleşmelere akıllı maddeler koyar hepsinden para kazanacak hale gelirsin. uzun vadeli çalışırsın Bu çocuklar seni birkaç sene içinde süper lige taşır, avrupaya transfer olurlar. Borçlarını da kapatırsın, Süper ligde de oynarsın. Sonra borçsuz Bursasporu bir de AŞ yaparsın kulübün kasasına en az 100-200 Milyon TL girer. o zaman görün bakalım borç batağındaki İstanbul takımları sizin karşınızda durabiliyor mu bu gün azcık iyi yönetilen borçsuz anadolu kulüpleri bile sürekli lider olmaya başladı. Bursaspor ne durumlara gelir siz düşünün.

   14
   2
  4. @EmreYlmz yorumuna yanıt olarak

   Mustafa hoca madem bu konulara girdin ataberki niye kadroya almadın haftalarca. Senin egon yüzünden bu takım orta sıralarda.. eğer ataberki oynatsaydın bu takım liderdi. Sen bununla ilgili niye konuşamıyor sun. Çünkü haksız olduğunu biliyorsun

   15
   77
   1. @Klan yorumuna yanıt olarak

    Ne haksızı be ya? Haklı mı haksız mı mevzusunda tabelaya bakıcan. Bu takım bu halde kenetlenip başarıyı yakalamışsa, hoca haklı demektir. Bence Özer’i den de biletini kesip, gencecik inançlı çocuklarla yolumuza bakmamız lazım. Bıktık artık bu üç kağıtçı kaşarlardan.

    3
    5
   2. @Klan yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşlar bu gibi yorumlar hem futbolcuyu hem de hocayı yaralar.Ataberk’i hocasına karşı kışkırtıyorsunuz.Şimdi hoca sen haksız olduğunu biliyorsun diyeceğine,bildiğin her ne ise bütün camia işin doğrusunu öğrensin.
    Bakın Sedat’ ı da hoca harcadı diyenler var.Şu anda Sedat’ın hocadan çekincesi yok.O zaman sözleşmesini fethettikten sonra yazılı bir açıklama ile gerçekleri neden açıklamadan gitti?
    Bu işler senin,benim düşündüğüm gibi yürümüyor,bu işlerde kol kırılıyor yen içinde kalıyor.Çünkü futbolcular için eski kulüplerinde yaşadığı olaylar gitmek istediği kulüpleri de düşündürür.Onun için futbolcu ile hocayı karşı karşıya getirmeyelim.

    7
    2
   3. @Klan yorumuna yanıt olarak

    Adam doğru yazmış. Sezon başından beri ataberkle oynasak bu takım ilk 2 de 3 te olurdu. Bunu inkar ediyosunyz. Burada herkes isyan etmiyormuydu hoca kalecisiz oynuyoruz diye. Bugün ne oldu.

    8
    12
    1. @Perry yorumuna yanıt olarak

     Hoca da arayıştaydı hangi kaleci iyi diye. Aralarında uçurum farklar yok Ataberk,Deniz veya Canberk arasında. Sanki Ataberk neuer de diğerleri kaleci hayrettin gibi muamele yapıyorsunuz. Ataberkin Giresun maçında yediği saçma sapan gol ne olacak.

     6
     1
   4. @Klan yorumuna yanıt olarak

    Yorumlarında sadecehocaya eleştiri var.Fakat alınan sonuçlarda zerre tebrik yok.Nasıl pislik atacağınızı şaşırdınız.Ataberki söylüyorsun, O zaman Batuhan, İsmail, Onur,Furkan Emre, terste oynayan Kapacak( hayatındaki ilk golleri bu sezon attı)onunla şaha kalktı.Kör gözün, mühürlü kalbin bunu görmez.Sadece içinizden nefret akıyor.Bi bitmediniz rezil herifler.

    17
    5
    1. @Yunus yorumuna yanıt olarak

     Burada 40 tane sahte isimle Mustafa bursaspordan büyüktür algısı yapıyorsun terbiyesiz. Herkesi aptal kendini kurnazmı zannediyorsun. Senin 12 yaşında olmandan dolayı ses çıkarmıyoruz bebe.

     5
     5
     1. @Yusuf yorumuna yanıt olarak

      Arkadaşın futbolcular hakkındaki yorumu doğru.Sonrasında kimse Bursaspor’un üstünde olamaz.Fakat bir yerde başarı varsa insanların gururlanmaları gayet doğal.Kaldıki şu an oynanan futboldan, mücadeleden büyük keyif alıyoruz.Dikkat ettiğim sizin gibi bir gürüh sürekli galibiyetlere bile mana bulmanızı anlamıyorum.Hoş sizin veya başkalarının taraflı yorumlarıda zaten ortamı iyice baydı.Siz zaten taraftar olamazsınız.Hepinizin bir hesabı var.Eleştirilmesi gereken yerde eleştirip, takdir edilmesi gereken yerde alkışlarsak her şey güzel olur.

  5. @EmreYlmz yorumuna yanıt olarak

   Takım şu an iyi.Onlar sözleşmeyi fes etti.Bu vakitten sonra eski defterleri açmanın kim ne faydası var?Güzel giden işleri yine birileri baltalama derdinde.Bu vakitten sonra kırılan vazo onarılmaz.Çünkü izi gitmez.Herkes kendi yolunu çizmeli.Herhalde bu iki topçu kulüp bulamayınca yada bizim gibi bol keseden para veren akıllı bulamayınca yine algı operasyonları başlamış.Özlücenin temiz havasını bu vakitten sonra kimse kirletemez.Yeter artık Bursaspor düşmanları dışarıda değil içimizde.Şimdi bu konuların yerimi,gemde böyle bir zamanda.Yeter artık herkes aklını başına alsın.

   16
   2
  6. @EmreYlmz yorumuna yanıt olarak

   Bize bay bay diyen arkadaşa bizde Bay Bay dedik.Arabalarında bol bol Hokkabaz şarkıları dinleyip sosyal medyada kılıçları çekerler.Bırakın bu işleri.Sözleşmelerini fes eden adamları şu an gündeme getirmek kimin isteği.Kendilerini pazarlayamadıkları aşikar.Asla Özlüceden içeri giremezler.Bunu velevki hoca istedi diyelim,hocanın bile gücü yetmez.Burası çiftlik değil.Herkes haddini bilecek.

   18
   2
   1. @GreenWhite yorumuna yanıt olarak

    Mustafa Er’den önceki hocalar bu temizlikleri yapmadıķları için,bu takım başarılı olamadı.Çünkü o hocalarda Bursaspor sevgisi yoktu.Hangi kaşarlanmış hocaya horozlanırsa onlar oynuyordu.Belki de takımı futbolculardan bir ikisi biraraya gelip kuruyordu.Farkındamısınız,geçen yıl üstümüzdeki takımlar puan kaybediyordu.Biz kazansak ikinci veya lider olacağız.Peki hiç kazanabildik mi? Bunlar tesadüfmüydü?Onun için takım içinde problemli oyuncu bırakmayacaksın.Bakın onlar gittikten sonra takım bir başka oldu.Yenseniz de,yenileseniz de gençler arkanızdayız.Gerisi teferruat.Yolunuz açık olsun!

    8
    3
  7. @EmreYlmz yorumuna yanıt olarak

   bize konuşmak düşmez.
   bütün gün takımla olan hoca.
   ne kadar yetenekli olurlarsa olsun gurup dinamiğini, yani içerideki havayı bozuyorlarsa acı da olsa gönderilmeleri en doğru yol.
   tıp da da çok rastlanır kolu kaybetmemek adına parmağın kesildiğine.

   19
   1
  8. @EmreYlmz yorumuna yanıt olarak

   Sedat’ın hatalarının Cüneyt’inkinden altta kalır yanı olmadı hiçbir zaman. Zaman zaman çok göz yumduk, zaman zaman da gereksiz yere büyüttük Sedat’ı. Cüneyt de Sedat da iyi ki bu hataları yapmış da, belki top oynadığını doğru dürüst göremeyeceğimiz Furkan Emre’nin temiz oyununu izlemişiz. Ne demişler “Her şerde vardır bir hayır”.

   32
   3
   1. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

    Onurda isyan etti aykutta isyan etti ben bu takımda oynamam dediler gittiler sonra geri geldiler ama takımda yeri var serdar ve sadat yer yok

    10
    11
 2. Bunlar ufak şeyler ve ufak kavgalar bunlar evde de işyerinde de sürekli olur. Diğer takımlarda da böyle olaylar hep oluyor ama ertesi gün konuşulup hallediliyor, basina bile yansımıyor. Teknik direktör olarak daha çok acemi ego ile takım yönetilmez bunları yaşayarak ogrenecek. Başkanda yardımcı olmadı bir kulüp duygusallık la değil akılla yönetilir.

  13
  39
  1. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   10 numara yorum. Altına imza atarım. Bir takım egoyla kaprisle yönetilemez. Kaleci ataberki de yemek istedi taraftar müsaade etmedi. 7 hafta oynatmadı. Menemen ankara ve altay maçlarını öne geçmemize rağmen kaleci hatalarıyla kaybettik. Bunuda biz unutmadık.

   7
   20
   1. @Hulk yorumuna yanıt olarak

    Mikser efendi nerde kötü yazı var imza atarsın dimi.Başarılarda inine çekilir kötü bir şey gördünüz hemen carla.Fesatlığın beynini yiyecek.Evde oturmayı bırak git çalış diyecem fakat seni kim ne yapsın?Sen kötüyü hatırla iyileri görme kalbi mühürlenmiş nasipsiz

    3
    3
   2. @Hulk yorumuna yanıt olarak

    Bi bitmediniz.Sadece etrafı kirletiyorsunuz.Sizin çıkarlarınıza hocanın ot diktiği çok aşikar.Çünkü sadece ortalığı karıştırıyorsunuz.Sizin bu taraflı tutumunuz bizi Mustafa Hocamızı daha çok sevip saymamıza vesile oluyor.Sizi böyle gördükçe onu daha çok destekliyor yaptıkları bazen kafamı karıştırsada sayenizde hoca kesinlikle doğru yapıyor diyorum.Gerçek menfaatsiz taraftar olarak sonuna kadar hocamızın yanındayız.

    5
    3
    1. @Melih yorumuna yanıt olarak

     Benim ne çıkarım var lavuk ben 5 kuruş paramı kazandım tuttuğum takımdan, ben Mustafa hoca gitsin mi dedim hocamın yaptigi hiç bir şeyi eleştiremez miyiz.

  2. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Demek sen yüzüne tükürene yaRabbi şükür diyen karakterde birisisin.Çok matah topçulardıya ne oldu elde patladınızmı?Algı süper ama ÖZlücenin havasını kirletemezsiniz.

   11
   2
  3. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Hoca bizim herşeyimiz, asla egolu değil,fakat senin karakter sorunlu olduğun kesin.Siz defolup gittiniz takım şiir gibi top oynuyor.Taraflı tarafsız herkes alkışlıyor.120 dak. durmadan sahada ayak basmadık yer bırakmayan bu cengaverler artık mağlubiyetlerde bile yenilgiyi kabul etmeyip deplasmanda beraberliğe yatmıyor.Bu güzel havayı kirletmeye kimsenin gücü yetmez.Hocam iyili bunları şutladın.Serdar kalsaydı Batuhan olmazdı.Koca poplu olsaydı Furkan Emre’yi belki göremeyecektik.Bunların geçen sene takıma katkıları ne olmuş?Sadece problem insanlar.Çok iyidilerde ne oldu kimse yüzünüze bakmadımı?Hadi naşşşşşşş

   14
   1
 3. Vardır hocanın bir bildiği deyip önümüze bakalım kalan sağlar bizimdir ! Başka çaremiz yok ne olacaksa genciyle tecrübelisiyle bu takım ile olacak ! Herkese güvenmek zorundayız başta Mustafa hocaya…!

  13
  2
 4. Bursa spor un alt yapısın dan yetişen oyuncuları oyuncu olmadan artis oluyor lar biraz sivrilen oyuncu kendini bursa spor dan üstün görüyor lar

  11
  1
 5. Ben onu bunu bilmem Emeklisi gelmiş oyuncuyu
  Almayacaksın al başımızda bide özer gerçeği var
  Sonra Topu Hocaya at af et oynat Eee sonra
  Hoca düşünsün Hocayı kim Düşünecek
  Herkez Bursaspora Kariyer yapmaya Geliyor
  Nedense bazılarıda Emekli olmaya geliyorlar

  8
  2
 6. Serdar gitsin ama sedat bu takımda olsa cok daha iyi oluruz sedat defans yonu kuvvetli ve güçlü oyuncu kendi ürünümüz onun harcanmasına için.el vermiyor . Genç hata yapacaktır ama düzelecektir kendisini

  4
  11
 7. Hoca ne diyorsa o biri eski hocayı tokatlamış diğeri yedek kaldı diye hoscakal twitleri falan kimse vazgeçilmez olmamalı eğer bir sinerji yakalanacaksa bunu kim bozarsa bozsun kafası koparılmali herkes özverili olacak oynamıyorsan da arkadaşlarını motive edeceksin başka bursaspor yok

  4
  1
 8. serdar aziz ozan tufan volkan şen harun tekin son sedat bunlar hepsi aynı kötü bir şey çiçek ayıp olcak sedat sanırım burda menajer var yazı yazıyor sedat bundan sonra bursaspor yooook

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu