Mustafa Er’den büyük katkı

Bursaspor'da yaşanan tüm sorunlara rağmen play-off yarışının içinde olması ve gençlerin performanslarının artmasında teknik direktör Mustafa Er, önemli rolü bulunuyor..

Futbolculuk yaşamında da Bursaspor altyapısından yetişerek uzun yıllar emek veren 41 yaşındaki teknik adam, bu sezon genç oyuncularının yıldızını parlatmalarında etkin bir rol oynadı.

Mevcut kadro bünyesinde yer alan birçok oyuncu ile, Bursaspor‘un altyapısı olan Vakıfköy‘de de birlikte çalışan Er, genç oyuncularının teknik kapasitelerini üst seviyeye çıkararak, takımının yarışta kalmasını sağladı.

Sezon genelinde Bursaspor altyapısından yetişen 26 farklı genç oyuncuya forma şansı veren Er, ligde de kadrosunu genç oyuncular üzerinden şekillendirdi. Birçok oyuncu da performansını, bu dönemde artırdı. Sezon öncesindeki kariyerinde 110 maçta 7 gol atan Emirhan Aydoğan, bu sezon Er ile birlikte sadece 27 maçta 7 gol kaydetti. Geçtiğimiz sezonlarda yalnızca asistleriyle öne çıkan Burak Kapacak da, bu sezon 7 gol atarak skora direkt katkı verdi.

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

    Mert günok fenerden geldi umut meraş boludan geldi Altay Bayındırı kimse bilmiyordu Ankaragücü patlattı zeki İstanbulsporda kendini gösterdi mesele alt yapı olduğu kadar çalmadan yönetmekteydi ama yiyiciler öyle bir çökmüşler ki klübe okadar olur

  1. @TARAFTAR yorumuna yanıt olarak

   Mert Günok, Altay Bayındır , Zeki Çelik,Enes Ünal , Umut Meraş ,Ozan Tufan – Hepsi Bursaspor’un Futbolcular’ı Yani Burada Alt Yapı Bize Bunları Verdi Üst Yapı İse 600 Milyon TL Borç ve Kendilerinin Yönetikleri 1-3 Sene İçindi Alt Yapıyı’da Ali Akman vakası Gibi Yağmalayıp Yok Edip Yok Oldular Altın Hesaplarınla Bakalım Mayıs Ayında Ne Kadar Temlik Binecek Bursaspor’un Sırtına!

   22
   1
  2. @TARAFTAR yorumuna yanıt olarak

   Bence M.Er, bu kimyadaki takım için en optimal antrenör oldu… Mesela geçen seneki kadronun başında olsaydı, geçen seneki derecenin altında kalırdı, diye düşünüyorum. Çünkü, maalesef, özellikle olgun bir yaşa gelmiş yerli oyuncular, böyle genç ve henüz kendini ispat edememiş hocaları ‘takmayabiliyor’, hocanın oyun anlayışına muhalefet edebiliyor, kendi statüsünü görmezden gelip hocayla sidik yarışına girebiliyor. Burak Altıparmak gibi prıfesyonelliğin hakkını veren karakterli oyuncular ise bu duruma istisna teşkil ediyor. Buna karşın, şimdiki takımın başında daha kariyerli bir teknik direktör olsaydı, Mustafa Er’den daha başarılı olacağını düşünmüyorum. Bursaspor’un Mustafa Er’den uzun vadede (öncesinde ayrılıklar olabilir) faydalanabilmesi için biraz daha pişmesi gerekir. Nitekim, Naim Süleymanoğlu’nun omzuna 190 kiloyu 15 yaşında verselerdi, daha o zaman kendini sakatlar, böyle bir halter efsanesinden kimsenin haberi olmazdı…

   25
   2
   1. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

    Katılmıyorum. Hoca süper ligde Moussa Sowlarla Stancularla Titilerle bizi kümede tutarken de gayet iyi oynatıyor ve o güne kadar sürekli içi kaos dolu olan takım ortamı o geldiğinde neşeyle doluyor, futbolcular birbirine kenetleniyordu. Puyol Sedat (!), Serdar Özkan gibi sıkıntılı adamlar transfer edilmediği sürece hoca her türlü kadroyla gayet başarıya koşabilir. Yani olayı sadece yerli ve genç oyuncular üstünde etkin değil. Evet kendisinin de genç oyuncularla oynama arzusu belli ki var. Bunu hocanın bugüne kadar kulübe yaptırdığı tek transfer olan Jani Atanasov transferinden de anlayabiliriz. Keşke hoca çalıştırırken izleyebilseydik Jani’yi. Ki sadece Jani transferine bakarak bile hocanın yurt dışındaki futbolu da sıkı takip ettiğini görebiliriz. Demem o ki hocanın istediği takviyeler yapıldığı sürece hocanın yapamayacağı herhangi bir şey olduğuna inanmıyorum. Bir yere gidip pişmesini de gerekli görmüyorum. Hoca zaten ekonomik problemden nefes alamayan takımı defalarca süper ligde tutup bu sene de küme düşer denilen kadroyla play off oynayarak çoktan piştiğini herkese kanıtladı. Bundan sonra gelecek yönetimlerden tek ricam da hocanın isteklerini dikkate almaları ve futbolculara MAAŞ ödemeleri. Senelerdir bu kadar sıkıntıyı çekmemizin en büyük sebeplerinden biri parayı Samet’e veya saçma sapan topçuların bonservislerine, menajerlerine verip topçulara sezon içinde maaş ödeyemememizdi. Lütfen MAAŞ ödeyemeyecekseniz aday olmayın ne bizi ne de Mustafa Hoca’yı yormayın artık!

  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   O üç oyuncu bu takımı uçuracak açık ara lider olacaktık, öyle mi? Nasıl bu kadar emin olabilirsiniz? Belki takımın ahengi,ritmi,oyunu bozulacak ,daha kötü olacaktı.Adamlar paralarını alamadıkları için oynamak istemiycek,bu da gençleri olumsuz yönde etkileyecekti. Taha,Berat, Tuğbey gibi oyuncular kulübede veya tribünde oturacak ve oradan da belki kaybolup gideceklerdi. ama yok illa transfer yapacaz saçacaz olmayan paraları,biz de mutlu olcaz, önümüze geleni ezcez……hadi ya!

   15
   11
   1. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

    Aynen bana kalırsa da ritmi bozulurdu.

    Gördük zaten bursamızdan kaçan inek yüzünden biraz çabaladı gençlerimiz ama, yollarını yine buldular… Allah’tan….

    Yalcinkovukabak mi neydi …o sırada gençler iyi ritim bulmuşlardı.

    Sonra takıma bişi ler olmuştu …iyi giden takıma.

    1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

     Serdar Özkan gibi değil tabi.Mesela cin con dan sekidika gibi bir sağ açık sen de bul bupendza gibi ucuz ve kaliteli bir golcü başakşehir den kirala ravir tagir i bak ne oluyor..ama selçuk gibi recep gibi serdar özkan gibi 3 hoşaf alırsan olmaz tabi

   2. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

    Selçuk Şahin ve Serdar Özkan gibi kaşarları almayıp adam gibi ve karakterli oyuncuları alırsan, yani iyi nietli transfer yaparsan tabi ki çıkardın. Ama bizim bir önceki başkan Messut Mestan , Ali Nur Aktaş’tan aldığı parayla tahtayı açtıktan sonra gitti, bi sürü yaşlı ve paraya doymuş ruhsuz kaşarı topladı takıma. Sırf kendisi de indiragandi yapmak için. Sonuç ortada. Çıkamadık.

    10
    1
  1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor Türk futboluna genç yeteneklerin yanında artık Mustafa Er gibi karakterli, başarılı bir hoca armağan ediyor.İleride çok daha büyük başarılara imza atacağına canı gönülden inanıyoruz hocam.Beklentimin çok üstünde güzel işler başarıyırsunxTakımı izlerken gurur duyuyoruz.

 1. Bir iki yenilgi sonrası buradan futbolcuları eleştiri yağmuruna tutanların ve “çöp” kelimesini diline pelesenk edenlerin aksine en olumsuz anlarda bile futbolcusuna inanan koca yürekli Mustafa’nın başarısıdır. Trabzon’daki başarıyı dahi şansa bağlayanlar vardı…

  29
  1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

   İnsan, kendi evladı hata yapsa bile kıyamaz, toz konduramaz. Mustafa Er, Bursaspor taraftarına bunu hatırlattı, futbolculara da kim olduklarını (birisi hariç)… Vakıfköy patentli olmayan futbolcularımıza da Vakıfköy ruhunun nasıl hissedileceğini. Bir futbolcumuz cezalı olduğunda gelecek hafta için “Eyvah!” dememeyi de Bursaspor taraftarına hatırlattı. Kıymetlerimizin değerini bilelim…

  2. @Mithat yorumuna yanıt olarak

   Yukarıdaki haberi lütfen belleğimize kazıyalım ki ihityacımız olduğunda, dilimizden olumsuzluklar dökülmeye başladığında, moralimiz bozulmaya başladığında, dipteyiz edebiyatları yayılmaya başladığında belleğimizden geri çağırabilelim…

   14
 2. Hoca gerçekten çok iyi bir iş çıkarıyor.Elindekileri kullanmayı iyi biliyor.
  Ayrıca oldukça da vizyon sahibi ve bursasporun geleceğini şekillendirebilecek biri.Ve o bir Bursasporlu.

  22
  1. @@emrkur yorumuna yanıt olarak

   Özlüce’de Yenişehir Esnafspor’la dev bir hazırlık maçı varmış. Gençler bu maçta lig kantarına çıkıp, haftaya Cacıkspor’la oynayacağımız PTT lig mücadelesi öncesi form durumlarını ve eksiklerini gözden geçirceklermiş.

   1
   6
  1. @Muhendis yorumuna yanıt olarak

   Ayrıca seni ara sıra değil. Devamlı bu sitede eleştirisel yorumlarını sık sık görmek isteriz. Admin bişey demez. Hakkaniyetlidir Admin. Yalnız kendini koru Corona virüs ten. Malum kongre lere gitme. Tamam mı olm.

  2. @Muhendis yorumuna yanıt olarak

   Başka işlerim vardı. Bay mühendis. Ben BURSASPOR la ilgili hiç bir haberi kaçırmam. Yurt dışında dahi kaçırmadım. Müsterih ol. Konu BURSASPOR ise akan sular durur. Tamam mı olm.

 3. Mustafa Er iyi bir takım ruhu oluşturdu. Bazı oyuncuların onun elinde değer kazandığını düşünüyorum Emirhan , Onur atasayar gibi. Kendisi de kazanma hırsı olan bir kişi. Takımın fiziğini daha çok geliştirmesini isterdim çünkü sahada 1 2 oyuncu hariç ikili mücadele kazanamıyoruz. Böylesi genç bir kadronun daha çok koşmaşı daha çok pres yapması ve diri bir 90 dakika çıkarmasını beklerdim. Gol yemediğimiz maç yok desek yeridir hocanın kalan maçlarda savunma sorununu çözmesini umuyorum. Play-off istiyorsak bu şart

  5
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu