Mustafa Er “Yalçın Koşukavak devam etseydi Süper Lig’deydik”

Bursaspor'un eksi teknik direktörü Mustafa Er, önemli açıklamalarda bulundu.

Bursalı hocadan meslekdaşı Yalçın Koşukavak hakkında dikkat çeken bir açıklama geldi.

Bursaspor‘da geçtiğimiz sezon başında göreve gelen ve ligde ikici sıradayken Başkan Mesut Mestan tarafından görevine son verilen Yalçın hoca için “Geçtiğimiz sezon Yalçın Koşukavak gönderilmeseydi Bursaspor şimdi büyük ihtimalle Süper Lig‘deydi” ifadelerini kullandı.

41 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mustafa Hoca samimi açıklama yapmış ama bizim taraftar bu açıklamaya bile bilmişlik taslayacak kapasitede maalesef

  118
  13
  1. @Pablito yorumuna yanıt olarak

   maalesef öyle. nedense insanlar çok değişti.
   buna sabırsızlık mı, doyumsuzluk mu, bilinçsizlik mi denir bilmiyorum ama artık ülkeler de kulüpler de çok zor yönetilir, hatta yönetilmez hale geldi. belki de bu duruma bir üst akıl tarafından bilinçli olarak getirildiler.
   bu sadece ülkemize has bir durum değil. dünya böyle.

   bir kulübe bir başkan seçilecek, bir antrenör gelecek, ya da bir futbolcu transfer edilecek daha gerçekleşmeden camianın yarısı kafadan karşı çıkıyor.
   bir kaç gün önce haberlerde, sanırım Belçikaydı. büyük bir gurup hükümetin korona önlemlerini yetersiz bulurken diğer bir gurup ta önlemlerin aşırı olmasını protesto ediyordu.
   Valla ne diyeyim, Allah iktidarlara da, bir gün onların yerine gelecek olan muhalefetlere de daha şimdiden sabırlar versin.

  2. @Pablito yorumuna yanıt olarak

   Ben o dönem burada hoca değişikliğinin daha iyi bir sonuç vermeyeceğini, en iyi ihtimalle Yalçın Hoca kalsa idi olacak şeyin olacağını yazdım ama o zamanlar herkes Yalçın Hoca için “vizyonsuz, korkak vs…” diye atıp tutuyordu. Haydi, buyurun şimdi kendi çocuğumuz Mustafa’ya da verin veriştirin. Böyle cahil-sabırsız taraftarlar ve bu sesi çok çıkan grubun nabzına göre şerbet veren yönetimler oldukça amatöre kadar yolumuz var. Bu günlere gelmemizde bu senaryonun hiç yoksa %50 katkısı vardır. Zaten niyeti kötü olan yönetici de, kötü bir niyeti olmasa da dirayetsiz olan yönetici de taraftara göre hareket etti yıllarca. Onlar bağırdıkça hoca gönderdi, onlar bağırdıkça transfer yaptı, sürekli göz boyadı.

   2
   1
  3. @Pablito yorumuna yanıt olarak

   Bu taraftar olmasaydı süper ligden düşmezdik. Yine aynı bu taraftar olmasaydı düşmüş de olsak bu sene çıkmış olurduk……..

   3
   1
  4. @Pablito yorumuna yanıt olarak

   Bu adam ne zaman hoca oldu.. Trabzonda takımı batalla yaptı batalla oynattı.. Buda kulübede durdu. Hala millet bunu bursaspora yakıştırıyor.. Yapmayın gençler

   7
   7
 2. Bu taraftarla daha çok ağlarız biz. Geçen yıl sezon sonu taraftar karışmamalı diye burada herkes yazdı, sonra gittik daha ilk yarı bitmeden hoca kovdurduk, yalan mı? Seleznov’u oynatmıyor Kubilayı oynatıyor diye kovdurdunuz ne oldu? Çağlar ileri çıkıyormuş oyun kurmaya onu eleştriyodu burada herkes. Çağlar gene çıktı tüm sezon, Kubilay gene oynadı. Demek ki elden bu geliyormuş, ilk hoca da zorunluluktan oynatıyormuş. Çıkan 11’i her hafta eleştirip 90 dakka sahada kalacak adamları SABOTE ETTİNİZ. Gerçekler acıdır. Siz bilmiyorsunuz. Orada bu işi yapan, profesyonel mesleği bu olan, hayatını buradan idame ettiren adamlar biliyor. Bizim işimiz desteklemek, onu da yapmayıp köstek olduk. Hakkımızda hayırlısı olsun.

  95
  5
  1. @Bulls yorumuna yanıt olarak

   sadece taraftar suçlu değil. mesela süha güsoy ve program arkadaşları da bu konuda taraftara oldukça fazla yardımcı! oldular.
   o dönemde koşukavakla ilgili neler söyledikleri hala arşivler de duruyordur.
   koca sezon sözde kurumsallığı ve gençleri savunuyor göründüler, ancak her defasında süper lige çıkmanın da şart olduğunu vurgulamaktan hiç geri kalmadılar.
   hiç unutmuyorum bir taraftar markaj programında şu soruyu sormuştu.
   *iyi de ilk on birinde 8-9 alt yapı futbolcusu oynatan bir takım ilk yılında şampiyon olabilir mi?*
   adem vural bu soruya şöyle cevap vermişti. *elbette olur. buna en güzel örnek de ajaxdır!*
   ama adem hocanın unuttuğu bazı şeyler vardı.
   a- ajax kaç yılın sonunda bugünkü ajax oldu?
   b- şehir olarak Bursa ile Amsterdam’ın futbola bakış açıları,
   c- Bursaspor ile ajaxın medya ve taraftar profilleri ve de kulüpleri üzerinde oluşturdukları baskı aynımıydı?

  2. @Bulls yorumuna yanıt olarak

   Beğenmeyin arkadaşlar mesajımı, Yalçın Hoca kovulduğu hafta bunun aynısını yazsak eksi üstüne eksi yerdik. Geçen sene içerdeki Göztepe maçından önce yazsak gene eksi yerdik. Suç Kubilay’da değil, Ertuğrul’da da değil. Onlara 21 yaşında kaptanlığı teslim edip sonra da sövenlerde.. Takımlar düşer çıkar bunlar sıkıntı değil. İyi bi jenerasyon tutturursun başarılı olursun bazen tutturamazsın birçok başarısızlık üst üste gelir düşersin. Geçen yıl küme düşen takımdan herkes Kasımpaşa, La Havre gibi kalburüstü takımlara gitti. Niye düştük peki? Çünkü el birliğiyle elimizdeki oyunculara mobbing uyguladık. Kulüp tarihinde evimizde aldığımız en az puanı aldık, deplasmanda daha fazla puan aldık. İçeride Göztepe’yle yapıyoruz, yenip altımıza almamız lazım; maç başladıktan 5 dakika sonra hem Maratonda hem Teksasta kavga çıkıyor. Böyle işbilmezlik mi olur? Şu dediğimin fazlasını Batalla, Mustafa Er, Ömer Erdoğan gibi isimler düşünüyor zaten. Otobüs basan, 2016-2017 sezonu içerideki Başakşehir maçında herkesi ıslıklayıp Batallayı alkışlayan taraftarın üslubunu Batalla da sevmiyor. Kendisi de maçtan sonra söylemişti. Neyse sağlık olsun, işbilmez taraftar vizyoner teknik adam kovup işin kaşarı olmuş, her yıl 2 takım değiştiren adamı alır biz de buralarda ağlanırız işte.

  3. @Bulls yorumuna yanıt olarak

   Maalesef talihsiz bir açıklama olmuş. Altay’ı çıkardığı gibi değil mi? Ali’yi ve Selez’i oynatmayıp Kubi’yi oynattığı için di mi? Mustafa Er’i severiz ama bu sözünün bir kanıtı yok. Evet İbo iyi bir hoca değil ama o zaman Samet’i de yollamasak düşmezdik öyle mi? Belki istikrar demek istiyorsun ama yok hocam söze yanlış yerden girdin.

   2
   2
  4. @Bulls yorumuna yanıt olarak

   Çok güzel yorum… halbuki Kubilay , kapacak ,bu ikili ile golleri buluyorduk .
   Sonra iyi giden takım bozdurdu bizim taraftar.

   Yok tecrübeli adamlar lazım mış falan,filan.
   Ondan sonra zaten iyi giden takımı deneme tahtasına döndürdü, yine bizim taraftar..

   Hocalara çok karıśıyoruz..
   Yerinde olsa bali, Ali ay örnek olsun.
   Hiç hık demeden göz göre göre düştük…

   19
   6
  5. @Bulls yorumuna yanıt olarak

   SEDAT TA SEDAT ALİ AKMAN DA ALİ AKMAN…GELENLER ÇOK OYNATTI DAAAA ÇOK BİLMİŞLER MORİNHO YALÇIN DERKEN BEN BURADA ÇOK İYİ BİR TAKTİSYEN DİYORDUM…MESTAN YÖNETİMİ DELİ İBRAHİM İ GETİREREK RESMEN BURSASPOR UN KADERİYLE OYNADI…EĞER YALÇIN DELİ İBO GİBİ 7 MAÇTA TAM 14 PUAN KAYBETSEYDİ EVİNİ BASARDINIZ BE ÇOK BİLMİŞLER…

   43
   3
 3. Yalçın Hoca yı kim gönderdi ona bakmak lazım bence taraftar gönderdi neymiş yan pas geri pas oyunu geriden kurmak…biz her sene Şampiyonlarliginde yarı final oynadığımız için beğenmedik…
  Yalcın Hoca aslında transfer falan da istemedi tek istediği zamandı ama Mesut efendi getirdi 10 tane içi geçmiş karpuz bınları oynatacaksın dedi….
  Eğer Yalcın Hoca ile çıkamasak bile küme düşmezdik şimdi de bie sistemiz vardı bir genç gelecek vadeden takımız vardı…
  Yani tam bize uygun bir teknik adamdı ..sabreden derviş muradına erermiş…

  51
  5
  1. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

   Bu taraftar şampiyon başkana tavır koydu,şampiyon hocayı ağlattı gönderdi,Tüm Bursa basını Yalçın hoca gitsin diye zurna çaldı,Alın size deli ibo ne yaptı,Yalçın hocadan sonra İrfan Buz’u getirmeyerek yönetim hata etti.sen gençlerle Eskişehiri,ESKİŞEHİRDE YENDİN,geldin evinde abilerle burda yenildin.Mesut mestan hatalı da olsa iyi işler yaptı.Ali aya kim oy verdiyse,ben BURSASPORLUYUM demesin.artık taraftar bir takım kurar SÜPER LİGDE OYNATIR,

  2. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

   Karagümrük maçından sonra bana 10 yeni transfer lazım demişti. Fazla yan pas birde şu saha içinde her maç mektub göndermeler.. 10 transfer yapıldı hemen tecrübeli oyunculara yenildi. Gençler hemen kesik yedi Kubilay hariç

   28
   5
 4. Bence de, kimse deli ibo ile kıyaslamasın koşukavakı.
  Yalçın koşukavak bazı isimleri ilk yarı mecburen oynattı, sorun çıkmasın diye; sizce selçuk daha ligin ilk yarısında yedek kalsa ya da özer sorun çıkarır mıydı? Hani para yok ya ondan diyorum

  33
  3
 5. Getirin Mustafa Hocayı reçete elinde çıkartsın takımı düzlüğe. Erkan Kamattan tek isteğim odur. Akıllı hamleler yapsın. Sanmıyorum ki tahta açılsın.Transfer yapılamayacak umudum yok benim. Mevcut kadroyla konuşmalı ellerinden geliyorsa onu vermeliler. Playoffa kalırsak başarı olur.

  15
  18
 6. Yav he he 😃
  Bakın sorun hocada değildi. Bi hesaplayın bakalım hakem hatalari ile kaç puan kaybettik.
  3 puanda TFF sildi.
  Sorun sistemde elini vuracak bir yönetim lazım.

  11
  51
     1. @bursayildirim16 yorumuna yanıt olarak

      YİNE DE SONRADAN GELENLERDEN DAHA İYİYDİ..FUTBOLCULAR ONU SEVİYOR VE GÜVENİYORDU..YAN PAS GERİ PAS MI DERSİN LİBERO ÇAĞLAR ŞAHİN Mİ DERSİN BİLMEM AMA BİR TAKTİĞİ VARDI..ÜSTELİK TAYFUN BİNGÖL OLMADIĞI İÇİN MECBUREN SHEHU YU SAĞ BEK OYNATIYORDU..SADEE TAYFUN DEĞİL 5 TAKVİYE YAPILMASINA RAĞMEN DAHA BAŞARISIZ OLDUK..

      2
      1
 7. Mustafa Hoca nın bu söylediği bence de doğru değil. Son gittiği Altay da da neler yapamadığını gördük. Bence abartıldığı kadar bir hocalığı da yok. ADS maçını Adana da canlı seyrettim bu adam in Bursaspor nasıl katlettiğini gördüm.

 8. o zaman altay bize göre daha istikrarlıydı ligte nede yalcın hoca orada başarısını sergileyemedi buna da acıklık getirilir her halde o zaman deyerini net bir şekilde anlarız bizde engel neydi son anda pleyof elden giti

 9. Bu açıklamayı gittikten sonraki gün yapsaydı olurdu da BU satten sonra boş yapma Mustafa dan başka bişey denmez.

 10. Bir çok maçı şansımıza kazandık futbol oynamadan ilk3 maçdaki genç kadronun zımba gibi takımın içinden geçdi defoldu gitti hala edebiyat yapmanın anlamı yok

 11. Genci yaşlısı , Türkü yabancısı , doktoru menajeri ,, başkanı , adayı Kaçan kaçana… Sadece biz varız sonunda,, HER ZAMAN Kİ GİBİ… KOCAMAN BURSA TARAFTARI,, Eyvallah herkese

 12. İki hocada birbirinin aynısı morinho yalçında ibrahim de yalçın hoca çok istedim transfer tahtası açılmasın dedi 3. Hafta itibariyle 10 kişiyi birden sürdü sahaya genç adamlar Akhisar maçında mesajı verdiler ama ligde ve kupada değerlendirilmedi şimdi yine diyecekler idmanda çalışsalar forma alsalar çocuklar akhisar maçında aldılar formayı ama tabi Selçuk seleznov aykut recep illa oynayacak ya bi ton para verdik ya tecrübeliler ya bas bas bağardık burada aybaba ile başlamayıp camiadan biri olsaydı onunla devam etseydik en azından 3 yada 4 direkt altyapı oyuncusu elinde hazır olurdu 3 yıl koca bir çöp. Ne aybaba ne İbrahim nede yalçın hiçbiri bu camiayı bilmiyor İnşallah borcumuzu biraz olsun düşürüp nefes alabiliriz… Bursa mıza yemin olsun terk edenler kahpe olsun.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu