Mustafa Er “Üç maç kaybedersem ben de gönderilirim”

Süper Lig'in 5. şampiyonu Bursaspor, 2019'da düştüğü TFF 1. Lig'de bu sezon yeniden doğuyor.

Yüklü borç ve transfer tahtasının kapalı olması nedeniyle altyapıdaki genç oyunculara yönelen Timsah, kötü başladığı sezonda son 5 maçında 4 galibiyet alarak hızla yükselişe geçti. Yeşil-beyazlıların bu başarısında en büyük pay sahiplerinden biri 1999-2005 arasında kulübün formasını giyen, altyapıda görev yaptıktan sonra A takımın başına geçen Teknik Direktör Mustafa Er

40 yaşındaki genç teknik adam, gençlerle yükselişin perde arkasını SÖZCÜ HaftaSonu‘na anlattı:

“Sezonun başlamasına sadece 12 gün kala takımın başına geçtim. Gerçekten hayli sıkıntılı bir süreçti. Kulübün çok ciddi borcu var ve gelirler temlikli. Durum böyle olunca da sezonun ilk 7 maçında sadece 2 galibiyet alabildik. Göreve geldiğimizde öncelikle federasyona alacakları için başvuran 5-6 oyuncuyu ikna edip takımın bünyesinde tuttuk. Avantajım daha önce altyapıda birlikte çalıştığım için oyuncuları tanıyordum.”

“TEŞEKKÜR BORÇLUYUM”

“Kulübün ve takımın bulunduğu durum ve özellikle de korona nedeniyle şehir, takıma son 1-2 yıldır mesafe koymuştu. Ama hem genç oyuncular hem de ağabey rolündeki futbolcular sadece şehrin değil Türkiye‘nin yüzünün yeniden Bursaspor‘a dönmesini sağladı. Kısacası bu başarı futbolcularımın. Ağabey rolündeki oyunculara da büyük sorumluluk alan genç futbolculara hem teknik direktörleri hem de bir Bursasporlu olarak teşekkür borçluyum.”

ÜÇ MAÇ KAYBETSEM BEN DE GİDECEĞİM

“Türkiye’de bazı hocalar altyapıya önem vermeyip hazır oyuncular istiyor. Benim için ise plan-program önemli. Ama Türkiye‘de ne acıdır ki tabelaya bakılıyor. Biliyorum ki 3 maç üst üste kaybetsem ben de gideceğim. Futbolumuzun ana sıkıntısı bu.”

“MENTAL DESTEK ALACAĞIZ”

“Bu sezon ilk kez son 5 maçta 4 galibiyet aldık. Oyuncularım çok genç ve biz de bir yere kadar yeterli oluyoruz. Duygu anlamında sıkıntılar yaşıyor. 3-0 geriye düştüğümüz İstanbulspor, 12 dakikada cezamızı kesti. Oyuncular onun ardından geri döndü ve 3-3 berabere kaldık. İlk haftalarda bu geri dönüşü yapamazdık. Bunun üzerine donanımlı bir ekipten destek almaya karar verdik. Yaklaşık 10 kişilik bir uzman ekibi hem bize hem de oyunculara yardımcı olacak. Hiçbirimiz her şeyin en iyisini bilemeyiz. Herkes kendi işini doğru yapmalı. Bu yüzden uzmanlardan destek alma yolunu seçtik. Bunun çok ciddi bir katma değer sağlayacağını düşünüyorum. Bu hafta içerisinde başlayacağız. Bunun yanı sıra genç oyuncularımızın kendi gelişimlerini tamamlamaları gerekiyor. Yabancı dil ve davranış şekli gibi. Mesela şu anda Bursaspor’da forma giyen genç futbolcularımın birçoğu yabancı dil öğreniyor.”

“ALTYAPIMIZ HEP DEĞERLİ”

“Bursaspor’un altyapısı geçmişten bu yana hep değerliydi. Bugün Süper Lig, TFF 1, 2 ve 3. Lig’de forma giyen en çok futbolcu Bursaspor’un altyapısından yetişme. Transfer tahtası açılsa da açılmasa da altyapı futbol kültürünü oluşturmamız lazım.”

“YABANCIYA 10 KATINI VERİYORUZ”

“Kaliteli yabancı oyuncuya her zaman ‘Evet’ diyorum. Ama hem saha içinde hem saha dışında katkı vermeli. Bugün çoğu takımımızda 14 yabancının 6-7 tanesi vasat. Buna gerek yok. 25 yaş üzeri oyunculara Avrupa kulüpleri bonservis bedeli vermiyor. Plan-program şart. Kulüpler borç batağında Avrupa’da kazanacağının 10 katını veriyoruz.”

“AVRUPA’YI İSTERİM”

“Teknik adamlık kariyerimde ilk hayalim Bursaspor ile şampiyonluk. Avrupa’da çalışmak konusuna gelince neden olmasın? Ancak daha 5 yıllık hocayım ve kendimi çok geliştirmem lazım. Avrupa ile futbolda her anlamda makasımızın azaldığını düşünüyorum. Genç vizyonu olan hocamız çok.”

OLMAYACAK SÖZLER VERMEDİK

“Kulübün içinde bulunduğu durum nedeniyle genel olarak takımda umutsuzluk ve soğuk bir hava vardı. Oyuncuları tek tek karşıma alıp konuştum. Daha önce sözler tutulmamış, ötelenmiş. Ben ise dürüst oldum, olmayacak şeylerin sözünü vermedim.”

“ABLALARIMIZI DA KATTIK”

“Kulüpte görev yapan iki ablamız var. Tesislerde temizlik ve diğer işlerle meşguller. Başta bu iki ablamız olmak üzere personeli de aramıza kattık. Onlar bizim için çok değerli ve bu kulübün demirbaşları. Kulüp personelinin de moralinin iyi olması lazım.”

54 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @Hayrettin yorumuna yanıt olarak

    Sözcü okumayalim fox izlemeyelim tamam ama o zamanda kendimizi norveç vatandaşi zannediyoruz hayrettincim yarim dolar 3, 75 TL, Almanya da benzin 11 TL anladin değil mi.

    1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

     Başkası diye küçümsediğin bu ülkenin cumhurbaşkanı.. Abuk sabuk konuşup canımı sıkma. Koca cumhurbaşkanı yalanmı söylüyor. Yüzlerce gazete arasından ertesi gün bunu seçmesi tesadüf mü bana ilginç geldi.

     3
     18
     1. @Hayrettin yorumuna yanıt olarak

      Cumhurbaşkanı dediğin diploması bile yok onun için benden fazla bilgili değil artı herkesin bir fikri olmalı sırf cumhurbaskani dediği içinde doğru’da değildir yalan’da değildir sana tavsiyem biraz kendin araştır hata iki tarafida araştır öyle karar ver başkasının lafıyla yönlenme

      10
      3
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Hocam akıllı olursan kimse seni göndermez.pres ve hücum futbolu oynat yeter.takımı geri çekme bizim defansımız presimizle başlamalı.kimse bizim kaleye yüzünü dönememeli.geçliğimizi dinamizmini kullan yorukanı hemen çıkar.5 oyuncu değiştirmek büyük avantaj .memnun değilsen ısrar etme kim olursa.ancak cesur olanlar adını bir yer yazdırır.senden öncekilerden farklı ol.Allah yardımcın olsun.

   12
  2. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Taraftar uyandı artık. Hepiniz paraya bakıyorsunuz. Topçusuda hocasıda, biraz fazla para teklif edilmesin hemen yelkenler fora.. .. Gemiyi tek terk etmeyen taraftarıdır.. Haa bunu Mustafa er için yazmadım.. Hepsi aynı… Arada bir sedat 3 batalla çıkar onlarda baştacı olur..

   16
   53
   1. @Şimşir yorumuna yanıt olarak

    Mustafa Hocaya süper ligden 2 teklif gelmiş fakat kabul etmemiş.Adam burada bedavaya çalışıyor.Onların primleri bizdeki maaşından fazladır.Mustafa Hoca adamdır Batalla gibi.Ama senin gibi kıskanç oislikler bunu anlayamaz.Sen evde işsiz güçsüz takılmaya devam et.Nefretinde boğul emi kuduruk.

    20
    1. @YeşilBeyaz yorumuna yanıt olarak

     Evet doğru söylüyorsun Galatasaray ve Beşiktaş teklifte bulunmuşlar yıllık 3 milyon euro vermişler Mustafa kabul etmemiş. Benim gibi hocaya nasıl bu parayı teklif ediyorsunuz deyip kovmuş. Duyumlara göre yıllık 7 milyon euro istiyormuş

   1. @Emre yorumuna yanıt olarak

    Bu bursasporda oynuyordu. Bunu kovdu murat gülez buda konyaya gitti. İlk maç bursada bursasporlu her topçuyu tekmeledi, trübünlere hareket çekti.. Hadi bunu siz bilmeseniz yaşınız tutmaz buda benden hatırlatma. Yaşı büyük olanlar hatırlar.. 14 numara giyerdi bu. Buda size hatırlatma. :))Burası bursa hepimiz birbirimizi biliriz. Bursalı olmayanlara ne anlatalımki. Ona buna tanımadan bilmeden tapmayı.günlük taraftar olmayın bu klübü sevin şahısları değil..

    2
    15
    1. @Teksaslı yorumuna yanıt olarak

     Ne yapalım yani biz salaktık bilmiyoduk iyiki hatırlattın tapıyomuşuk senin yaşın varsa milleti kutuplaştırma aksine birleştirmeyi bir olmayı aşıla dedeeeeeeeee

     1. @Orhan yorumuna yanıt olarak

      Sana cevap vermeye değmez. Terbiyesiz. Murat gülez gibi birine bu lafı söyleyen bursasporlu olamaz. Zaten değildir. Rahmetlinin arkasından bu lafı söyleyenin burada işi yoktur. İnsanda değildir. İnsanlıktan nasibini alamamış zavallı.

      5
      2
     2. @Orhan yorumuna yanıt olarak

      Murat gülmez zamanı gitmedi kardeş.Bu bile yalan.Bunlar Mustafa Hocanın başarıları karşısında çıldıran ezikler.Masıl çamur atacaklarını şaşırdılar.Rabbim kalbi temiz insanları her daim korur, başarılı kılar.Bunlarda bu başarılar altında ezilirler.

    2. @Teksaslı yorumuna yanıt olarak

     Çakallar yine ininden çıkıp yalan yanlış oiislik atmaya başlamış.Hayatınız karardı.Hayallerinizi hoca tarumar etti.İftira atmakla bir şey olsaydı önce siz olurdunuz.Gerçi böylelikle Allah hocanın yoluna daha çok açıyor.Siz yalanlara devam edin.

    3. @Teksaslı yorumuna yanıt olarak

     Yalancı herif .Mustafa Hoca Murat Gülez döneminde gitmedi.Levent Kızıl döneminde gitti.Hoca hayatı boyunca kırmızı görmedi.Fakat senin gibi bir baltaya sap olamamış çakallar hocanın başarısı karşısında çıldırıyorsunuz.Herşeyi çok bildiğini zanneden ama boş tenekesiniz.Hocayı sadece bizmi takdir ediyoruz?Taraflı tarafsız herkes onu konuşuyor.Bizi günahı kadar sevmeyen ulusal basın sürekli onunla röportaj yapıyor.Fakat senin gibi fesat aynı zamanda bir baltaya sap olamamış boş insanlar sadece çemkiriyor.Hoca olmayan aklınızı hepten yok etti.Kudurun rezil herifler.Evde oturup Özgün gibi yerleşe dedikodu yapacağınıza bi takım çalıştırın diyeceğimde size kim takım verir?Vermiyor zaten.Size düşün her zaman anladın sen onu.Onunla eğlen bakalım.

     10
 1. Bizde güvenelim artık. Hoca performansı için 3-5 maça bakmayalım, kendi öz evlatlarımıza sahip çıkıp destek vermeye devam edelim. Kulüplerin başarısı için Başkanlık ve Hoca görevi konusunda istikrar çok önemli.
  Gerçek Bursaspor’lu hocamız ve Başkanımız var bunlara sabır ve destek verirsek güzel günler çok uzak değil Allah’ın izniyle.

  109
 2. Valla hocam zor şart demiyorum bu imkansız şartlar altında inanılmaz işler yapıyorsun seni 3 macla falan gönderirlerse de yaziklar olsun artik bu kulubun futbolcusundan t.direktorune yönetimine kadar bir istikrar a ihtiyacı var.

  83
  2
 3. Biz skor odaklı değiliz hocam.
  Bir mağlubiyette hocaya ve futbolculara hakaret eden kitle azınlıkta.
  Onlar istanbul takimlarını tutuyor bursaspor kazanincada bursasporuluyum diyorlar.
  Biz ankaragücü taraftarı gibi her ligde bu takimin peşindeyiz.
  Alt yapidaki gençlerin bile isimlerini biliyoruz.
  Ronaldayu transfer ederseniz bursasporu tutacam diyenlerden değiliz.
  Sen rahat ol hocam.
  Hep destek , tam destek

  59
  4
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Ankaragücünü örnek vermişsin kimmiş onlar. Bursaspor taraftarının yanında esameleri okunmaz. Abuk subuk yorumlar yapmayın kardeşim. Ulan bir sevmediniz şu bursaspor taraftarını gitti be.

   20
   10
  2. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Hoca doğru söylüyor. Bırak 3 maçı 1 maç kaybettiği zaman gömmeye başlıyoruz. Sabır denen nimet bizde yok maalesef

   21
   1
  3. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Ertugrul Saglam icin de ölurüz biteriz diyenler sonradan adama el freni diye lakap taktilar, Mustafa hocam güvenme bu taraftara dedigin gibi 3 maça bakar istifa sesleri hem de azinlik falan değil taraftarin profili bu.

   25
   7
 4. BU TARAFTAR KİMSEYE SABRETMEZ..ŞAMPİYON HOCASINI AĞLATARAK YOLLADI,ŞENOL GÜNEŞ İ BİLE BEĞENMEDİ..HATTA DÜNYA ÇAPINDA LE GUEN LER Mİ İSTERSİN ZAMANININ PİONTEK İNİ Mİ İSTERSİN,HİÇ BİRİ NEDEN BUNU OYNATTIN NEDEN ŞUNU OYNATMADIN ELEŞTİRİLERİNDEN KURTULAMADI..YAHU GEÇEN SENE TFF 1.LLİG DE BİLE 3 HOCA HARCADI. ONUN İÇİN BU TAKIMA ARSEN WEĞNER GELSE MUTLAKA KUSUR BULUR BU TARAFTAR.

  45
  3
 5. Hocam sen 5 maç üst üste kaybetsen de göndermeyiz. Senin değerini anladık. Morinyo Yalçın’lardan, deli İbo’lardan falan sonra çok iyi geldin bu takıma. Böylesine çoluk çocuk kadroyla maçlara çıkmaya onların hiçbirinin dötü yemezdi. Sen harbiden yürekli adammışsın hocam. Gerçek bir Bursaspor evladının yapması gerekeni yaptın. Şak diye koydun hepsini takıma. Helal olsun sana. Kaşar Serdar Özkan’larla falan uğraşmadın bile. Çok haklıymışsın.

  32
 6. Bence hocanın yaptıklarından sonra
  Onun arkasında duracak çok büyük bir
  Destekçi kitlesine sahip oldu
  Kulübün durumu da belli iken gençlere
  Tecrübe sahibi olmaları adına nasıl
  Sabrediyorsak aynı sabrı Mustafa hoca
  Ve ekibine de göstermeliyiz ben bu sezon
  Çıkamazsak kulüp batar diyenlerden degilim hoca ile 5 yıllık plan-program ve
  Yapılanmadan yanayım bu süreçte
  Süperlige çıkan-borçlarını ödenebilir
  Seviyeye getiren-şehrin destegini alan
  Yeni yıldızlar yetiştiren bir kulüp tercihim
  Mustafa hocadan sonra bu koltuga
  Batallayı hazırlamalıyız

  22
 7. Eğer bu kadar başımıza gelen olaylara rağmen hâlâ senin kıymetini anlamayıp seni göndermeye çalışırlarsa kapatalım kulübü gidelim hocam. Her seferinde sene sonu gelip o zor şartlarda takımı ligde tuttunuz. Sadece ligde de tutmadınız aynı zamanda her seferinde o kritik haftalarda güzel futbol izlettiniz bizlere. Size ve ekibinize minnettarız. Sevgiler.

  18
  1
 8. ”üç maç kaybetsem ben de gönderilirim!” işte bir ülke gerçeği.
  aynı şey yönetimler için de geçerli.
  futbolcular için de durum pek farklı değil.
  onlara da ilk hatasında homurtu,
  ikinci hatasında ıslık.
  üçüncü de küfür.
  böylece kurumsallığın ve sportif başarının olmazsa olmazı YÖNETİM-TEKNİK ADAM-KADRO istikrarı buhar olup gidiyor.
  yerini kaos, kargaşa, borç ve alt liglere bırakıyor.

  14
 9. Bursasporumuz şartların mecburiyetinden de olsa doğru olanı yaptı.Altyapısı sağlam temellere oturtulmamış.kötü yöneticiler in yanlış transfer politikaları yüzünden nice takımlar dip yaparken bizim kötü yönetimlere rağmen mevcut altyapımızın köklü oluşu,sağlam temellere oturtulması BURSASPORUMUZA büyük avantajdır.Hocamızın genç evlatlarımıza psikolojik ve mental destek,kişisel gelişim adınada ağabeylik yapacak destekleri aldırmaları çok güzel ve takdire şayan bir çalışmadır.
  Mustafa hocamız önce doğru-dürüst olması,prensip sahibi,çalışmayı seven,şovdan uzak ve gerçekçi bir yaklaşım ile artı değer katmaktadır.İnşaallah uzun yıllar ve verimli çalışmalar içinde olur.

  10
 10. bazen öyle bir şey diyorum ki içimden iyi maçlarda taraftar yok şayet şuan pandemi olmasa ve biz bu macları taraftar önünde oynasaydık şimdiye ne futbolcu kalırdı nede Bursaspor. 4 başkan dışında takıma en büyük kötülüğü bizim kendi bilmez bir kaç bin taraftarımız yapıyor hadi eyv.

  10
  2
 11. Bu taraftar şampiyon teknikdirektörüne şampiyon rahmetli başkanına küfür etti senin hiç gözünün yaşına bakmazlar maalesef kabul edelim futbol bilgisi kıt bir taraftar kitlemiz var

 12. Burda sıkıntı sende değil hoca. Sen elindekilerle en iyisini yapmaya çalışıyorsun. Bizim dememiz o ki çocukların emeklerini zayi etmeyelim, buraya kadar zaten çok iyi getirdiler. 2 ya da 3 nokta transfer yapıp Süper Lige çıkmak varken neden bu ligde kalıcı olalım. Kaybedeceğimiz bir şey yok ama kazanacağımız Süper Lig ve üst lig gelirleri+ yayın gelirleri+ iyi sponsorluk gelirleri olur. Başkan eğer iş yapacaksan tahtayı açacaksın. Tahtayı açmaya gelmediysen neden tek başına seçime girdin. Ötekilerin de zaten bir katkısı yoktu. Bursaspor’u kazanç kapısı haline getirdiniz son 10 yıldır.

 13. Soylesi guzel olmus evet bu ligde bu takimla 3 mac kaybedeni herkes gonderir bu bilhassa Bursaspor olunca. Demek herkes ayagini denk alacak ve sorunlara cozum bulacak buna taraftarda dahil. En buyuk sorumluluk Bursaspor’u bu hale getirenler, nasil yapildi bunlar, kimler izin verdi? Resmen Bursaspor’un basini yediler hakkimizi helal etmiyoruz. Sirketlesmek sart oldu.

 14. Adam akıllı transfer yapmazsanız zaten süper lige çıkamayacağız o zamanda yönetimle beraber gideceksin zaten…

 15. Şampiyon başkan ibrahim yazıcının ne anası kaldı ne bacısı tarihimizdeki belki ilk ve son şampiyonluğu yaşatan adamı ağlatarak protestolarla yolladık bizim bundan sonra yüzümüz güler mi taraftar yok takım iyi gidiyor ama 1 maç yenildimi hemen muhalefetler ortaya çıkıyor hocayla olmaz kaleciyle olmazcılar bu durumda olmanın tek nedeni taraftar bana göre öyle büyük taraftar grubumuz var ama çoğu çorbasına bakıyor recebi körüstanı a.ayı mestanı bu kadar hırsızı elini kolunu sallaya sallaya bıraktık geziyorlar bizde taraftarız diyoruz

 16. Toraman iş adamlarına kızıyoruz destek vermedikleri için ama bu desteğinin Bursaspor kulübünene değil de bu desteğinin temlik koydurankarın cebine gideceği için sessiz kalıyorlardır belki hepimiz aynı düşüncedeyiz Başkan bile ama adli merceklerde hak aranmaz ise biz borç batağından kurtulamayız Mevla az değil Allah yardımcımız olsun Ne Mutlu Bursasporluyum !!!!!

 17. Her galibiyet sonrası gençlere metiyeler düzen pohpohlayan “yerel köşe yazarları”yiğit hoca Mustafa Er’i de onore edecek iki çift laf edemez mi acaba.

 18. GEÇENLERDE YAZDIM YİNE YAZAYIM..17 TANE İLÇE BELEDİYEMİZ VAR..3 Ü BÜYÜKŞEHİR SINIRINDA..HESAP BASİT..BBB OLARAK SN. AKTAŞ 5 MİLYON,YILDIRIM VE NİLÜFER BB 3 ER MİLYON VERECEK..ETTİ 11 MİLYON..KALAN 14 BELEDİYE DE 1 ER MİLYON..ETTİ 25 MİLYON..KALDI 2O MİLYON..1 ER MİLYON VERECEK 20 İŞ ADAMI VEYA 500 BİN VERECEK 40 İŞADAMI YOK MU BU ŞEHİRDE??? SONRA SADECE İŞ ADAMI DEĞİL,BTSO, ULUDAĞ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ GİBİ MESLEK ODALARI VAR..SONRA İLLE DE SANAYİCİ OLMASI GEREKMEZ..MESELA KÖFTECİ YUSUF UN 1OO TANE ŞUBESİ VAR..VEREMEZ Mİ?ETTİ 45 MİLYON…1 MİLYON EKSK DEDİĞİNİ DUYUYORUM..O DA ŞÖYLE..MESELA GEL BAKALIM JIRES KEMBO..NEDİR ALACAĞIN? ATIYORUM 200 BİN EURO..AL SANA 180 BİN EURO ALACAĞIM YOKTUR BELGESİNİ İMZALA BAKALIM..İMZALAR MI İMZALAMAZ MI??BORÇ BİTTİ..GELELİM YENİ TRANSFERE..YAPARSIN BİR KAMPANYA..SADECE TARAFTAR DEĞİL..ESKİ FUTBOLCULARIN,HOCALARIN,ÜLKENİN ÜNLÜ SANATÇILARI VS.TOPLARSIN 2-3 MİLYON DA ORADAN..ALIRSIN 2-3 OYNAYABİLECEK KALİTEDE ADAM..OLUR BİTER..MEVCUT KADROMUZU SEVİYOR VE ONLARA GÜVENİYORUM AMA BU İŞİN SAKATLIĞI VAR,KIRMIZI KARTI VAR,COVİD İ VAR…VAR OĞLU VAR.

  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   kardeşim para verirler mi bilemem lakin şu var ki o nedenden ötürü işadamları destek vermiyor bildiğin gibi ali aycık temlik koydurdu benzinliği aldı arsaları aldı pislik doymadı inşallah mahkemede kaybederse temlik koydurulan bursaspora ait olanlar geri gelecek biraz araştırdım benzinlik şuan ki değeri en az 40 milyon tl arsalara gelirsek 28 milyon tl 68 milyon tl mize herif el koydu inşallah kimseye muhtaç kalmadan mahkemede bursaspor kazanırsa 400 milyon tl silinecek zaten toplam borç 428 milyon tl idi en son mestan gittiğinde eğer silinirse toplam borç 28 milyon tl klacak

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu