Mustafa Er takımdan ayrılıyor mu?

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er sezon içinde transfer teklifi aldığını ancak reddettiğini açıkladı.

Mustafa Er Bursaspor‘da görev aldığım 8 aylık süre içinde birçok takımdan teklif aldım. Ancak size tüm samimiyetimle söylüyorum, geldiği gibi hiç konuşmaya bile gerek duymadan, kesinlikle buradan ayrılmayacağımı ve bu çocukları terk etmeyeceğimi söyledim. Kulüpler de bunu çok güzel ve olumlu karşıladı. Çok net bir şekilde reddettim. Ama sezon sonu itibariyle her şey olabilir” ifadelerini kullandı.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hoca bu sene güzel bir umut ışığı yaktı. Giderse de yolu bahtı açık olsun tabii ama sanki biraz erken zamanda yaptı bu açıklamayı. Bursaspor’un Mustafa Hoca gibi camiayı çok iyi bilen ve Vakıfköy kültürünü yaşatacak bir hocaya ihtiyacı var evet ama Mustafa Hoca da gittiği her takımda böyle maden bulamaz. Hatayspor’da fırtınalar estiren Ömer Erdoğan, bir adım bile geri durmadan Bursaspor diyebiliyorken, Mustafa Hoca’dan da en azından, burada yarım kalan işimizi tamamlamadan gitmeyi “tercih etmem” demesini beklerdim. daha sağlıklı olurdu. Kulübün hali ortada, hocanın kolay bir iş yapmadığının farkındayız ama Vakıfköy’den yetişen hoca, lig bitimine 6 hafta kala “sezon sonu gidebilirim” derse, genç çocukları takımda nasıl tutacaksın? En azından bu etkiyi düşünüp daha dikkatli konuşsa ya da kongreyi bekliyoruz dese daha sağlıklı olurdu sanki

  86
  4
  1. @bursasporyoungs yorumuna yanıt olarak

   Hoca resmen gemileri yakmış ! Talihsiz bir açıklama. Daha ligin bitmesine epey süre varken bu açıklamayi çok ta dogru bulmuyorum. Bu camia hemen hemen 50 senelik camia ! Sarsılır ama yıkılmaz…

   1
   1
 2. Hocam bu zamana kadar yaptığın fedakarlıklar için almadığın maaşlar için genç oyuncularla mücadele verdiğin için hep arkanda durduk ama bu açıklama yakışmıyor uzun lafın kısası seneye gidiyorum diyosun. Daha adaylar dahi belli değilken böyle diyerek genç futbolcuların seneye kalma ihtimalini azaltıyosun. İyi bir başkanla çıkmaya oynayacak takımın iskeleti elimizde var en azından gelecek başkanı bekle ondan sonra bu açıklamayı yap. Hoş olmadı

  55
  2
  1. @bursayildirim16 yorumuna yanıt olarak

   GS Fatih Terim’i sezon sonunda kesin gönderecek. İsmail Çokçalış’la birlikte Mustafa Hoca’yı da mutlaka alırlar. Mustafa Er Cincon’un başına geçer. Ve o Falcao’yu falan da mum gibi adam etmezse ben bişey bilmiyom. Uzun zamandır orda yedek bekleyen bizim eski sağ bek Şener’i bile tekrar kazanmazsa öpsünler beni. Gör bak.

   1
   2
  2. @bursayildirim16 yorumuna yanıt olarak

   bana göre hocayı bu tür konuşmaya iten şeyler.
   1- kulüpte en küçük bir kurumsallık belirtisi yok.
   2- bu konu da en küçük bir ümitte yok.
   3- dolayısıyla burada gelecekte yok.
   ne yazık ki alt yapı gençleri de aynı duygu ve düşünceler içerisinde.

   çünkü medya ve taraftar çok sabırsız ve sonuç odaklı. aynı zamanda kulüp üzerinde tam bir baskı unsuru.
   hal böyle olunca Bursasporu yönetecek bilgi, birikim ve donanıma sahip insanlar başkanlığa adaylığını koymuyorlar.
   ikinci olarak da, timsah arenayı dolduracak sayıda ve bu desteğin ne anlama geldiğini anlayacak bilinçte taraftarı kalmadı.

   kısaca ve çok üzülerek söylüyorum, YÖNETİM-TARAFTAR-MEDYA bir kulübü kulüp yapan bu üçlü sac ayağıdır.
   ne yazık ki bu üçlünün hiç bir ayağı Bursa da yere sağlam oturmamaktadır.

   23
   1
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Yaw sende hükümet bildirisi gibi adamsın. Herşeyi madde madde yazıp milleti ifrit ediyon. Maliyeden gelmiş ödeme emri gibi manifesto yayınlıyon. Ama hepsi bildiğimiz şeyler. Yazının sonuna gelince bu mu be ya diyom.

    1. @Macır yorumuna yanıt olarak

     Valla çok haklısın kardeşim! yazdıklarımın hem kendim, hem de okuyan için zaman kaybından başka bi şey olmadığını iyi ki de hatırlattın!
     zaten aslında hepsi bilinen şeylerdi!

     ancak, bir kaleci, bir maçta, aynı golü 3 defa yiyorsa onun kaleciliği doğal olarak tartışılır.
     biz de camia olarak son 7 senedir sürekleri aynı hataları yapıp, her seferinde farklı ve güzel beklentilere giriyorsak bunun akıl ve mantıkla bir izahı olmaz diye düşünüyorum.

     neyse, tıraşı uzatmayayım. söz. Bundan sonraki yorumlarım hem daha seyrek aralıklarla, hem de 1-2 satırı geçmeyecek şekilde olacak.
     bu aynı zamanda @esrariko sikoko arkadaşa da cevap niteliğinde olsun.

   2. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Çoğuna katılmakla birlikte yönetimin en büyük sorun olduğunu düşünüyorum özellikle son 2 başkanda. Mesut mestan da en azından tahtayı açtı vs diyebiliyoruz ama erkan kamat yönetimi bursasporun marka değeri çok yükseklerdedir demekten başka bişey yapmadı. Elektrik borcu, maaş, transfer tahtası neresinden tutsan elinde kalıyor. Gelecek yönetimler için de büyük bi şans ortaya çıkardı beklentileri çok çok düşürerek. Yeni gelen yönetime de eskisi kadar başarı odaklı bir baskı olmayacak şahsen benim için maaşları ödesin yeter. Taraftar konusunda da sorun belli bursaspora 45 bin kişilik stad fazla. Kemik kitlemiz 15 bin, büyük maçlarda da 10 bin kişiden fazlası gelmeyiversin 25 bin kişilik stad bize yetiyordu.

    2
    8
    1. @bursayildirim16 yorumuna yanıt olarak

     Dortmund’un nüfusu 587.000
     Borussia Dortmund un stadı 81.000. bunun 55.000 i kombinelere ayrılıyor ve daha ilk gün bitiyor.
     kendimize futbol kenti diyoruz ama bu iş o kadar kolay değil.

     6
     2
     1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

      Dortmund Almanya’da Bursaspor ise Türkiye’de.
      Almanya’da asgari ücret 1.700 Euro yani 14 bin lira.
      Türkiye de 3 bin lira.
      Sapla samanı karıştırma.

      1. @Esrariko Sikoko yorumuna yanıt olarak

       ben oynarım ama yerim dar! diyorsun yani.

       bak kardeşim, biz marslı falan değiliz. dünyamızı az-çok tanıyoruz.
       ayrıca kimsenin ekonomisine laf söyleme hakkını da kendimde görmüyorum.
       ancak almanya ya falan gitmeye gerek yok. fb,gs, bjk bile bizim kombine fiyatına tek maç seyrediyor.

       BU TARAFTARLIK, önce, GÖNÜL. sonra da FUTBOL KÜLTÜRÜ, SPORTİF VE KENTLİLİK BİLİNCİ İŞİ…

       son olarak da, ben M.S 16-11-1952 doğumluyum. yani bir bakıma mahallendeki o gözü yaşlı 70 liklerdenim. ama benim göz yaşlarım takımın saha sonuçlarına değil, sizin spora yanlış bakış açınız için dökülüyor.

     2. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

      Benim yoruma eksi atmışlar ama doğrusu bu 2010 yılında maraton tribünü genişlediğinden bu yana sadece erkan körüstan dönemi düzenli olarak dolu tribünlere oynadık kombine ucuz olduğu için. 3 milyon nüfus olabilir ama kaçı eski bursalı bursasporlu

   3. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Dikkat ediyorum sürekli taraftarı suçluyorsun fakat kongre üyelerinden yada varlığıyla yokluğu belli olmayan divan kurulundan hiç bahsetmiyorsun.
    Medya ve taraftar sonuç odaklı ve baskı unsuru,
    hal böyle olunca Bursaspor’u yönetecek bilgi ve birikime sahip kimse başkan olmuyor demişsin.
    Bursaspor taraftarını sallayan bile yok, Acaba Bursaspor’un borcundan dolayı donanımlı kişiler o yükün altına girmek istemiyor olmasın.
    Taraftar sonuç odaklı sabırsız derken aklını yitirmiş olmasın ki son 5 senedir şampiyon bir takımın taraftarı olarak resmen acı çekiyoruz, benim mahallemde 70 yaşındaki insanların ağladığına şahit oluyorum, Bursaspor formalarıyla sokaklarda gezerken bazı insanların alaycı bakışlarına tanık oluyoruz.
    Bursaspor taraftarı daha neye sabredecek ?
    Amatöre kadar düşmesini mi yada kulübün iflasını açıklayarak kapanmasını mı bekleyecek ?
    Ağda’lı cümleler kurarak taraftarı suçlayacağına oyunu satan kongre üyelerine ve acilen tasviye edilmesi gereken divan kuruluna da iki laf etsene !

    2
    2
 3. Bu takım için başkan çok önemli. Emin adanur aday oldu ama ona güvenmiyorum. Çünkü yok şu kadar vereceğim, ilk yılda süperlige çıkaracağım, ilk yılda şunu yapacağım diyen başkanlardan çok çekti Bursaspor. Bursaspor’a Ahmet Ağaoğlu gib hem kulüpteki oyunculara değer katacak hemde sportif başarıyı adım adım gerçekleştirecek başkan lazım. Türkiye deki en iyi alt yapı Bursaspor’da. Bu Vakıfköy madenini adım adım işleyerek bize planlı bir süreç içinde başarı vaat eden başkan lazım.

  28
  4
   1. @M.K. Paşalı yorumuna yanıt olarak

    Emin Bey’in ismini görmemiştim. Onun kurtarıcımız olduğuna ben de inanmıyorum ama ben isim vermezdim. Onun dışında herşeye okey.

    3
    2
 4. takimi kumede tutun gorevini yaptin kalan haftalarda kazanabilecegin tek bir mac kaldi istersen hemen birak yeni seclecek yönetimin onunu ac yolun acik olsun sana on tane kaliteli oyuncu alsalar sen onlarla gecinemezsin sezon bitti senin egolarin bitmedi

  21
  15
  1. @eskiteksasli yorumuna yanıt olarak

   Mustafa hocaya hala ego diyorsun adam bu malzeme ile elinden geleni yaptı dedi ki çocukları bırakıp gitmem sezon sonu gidedebilirim kaladabilirim demiş neyi kötü bunun

   6
   3
 5. Yolun açık olsun … İnşallah her şey gönlünce olur.su kirlenmiş futbol endüstrisinde temiz kalabilen nadir insanlardansin inşallah karşına çıkacak yollar ruhunu kirletmez!!!
  Bizim Adam!!!

  20
  1
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Hocam sende git olmuyor, yapıcak bir şey, yok. Bu kadarmış kendi düşüncem. Fazlı kim ya Allah aşkına, yılmaz burul hoca, bulan yetiştiren, burul abi yi de tanımam. Ama hoca olmuyor.

   2
   1
 6. Kimden geldi teklif sanki üst seviye takımlardan gelmiş tff den bir takımdır git te 6 maç sonra nasıl kovuyorlar başkası kahrını çekmez haberin olsun hemen havalara girme bence burada bile serdar sedat olayları yaşadın başka takım seni kovar futbolcuları tutar…

  3
  3
 7. bizde merak ediyoruz şöyle iyi başkan iyi transfer iyi takımla ne yapabileceini biz de merak etik hedefi olan bir takıma git ispatla kendini şampiyon yap calıştıracağın takımı bizide utandır bakalım bekliyoruz kolaymı bu işler

  2
  1

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu