Mustafa Er “Sözün bittiği yerdeyiz!”

Bursaspor'da göreve başlayan Mustafa Er, Eyüpspor karşılaşması öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mustafa Er, “Aslında çok fazla söylenecek bir şey yok. Sözün bittiği yerdeyiz. Şu an ne geçmişi kurcalamanın ne de gelecek adına plan yapmanın bir anlamı var. Tamamen ana odaklanacağız. Bizim için varsa yoksa Eyüpspor maçı. Tamamen kendimizi buraya kanalize edeceğiz. Mutlak ve mutlak her maça galibiyet için çıkacağız. Topluca bir mücadele dönemindeyiz. Herkesin Bursaspor‘u sahiplenmesi gerekiyor. Son çıkıştayız. Hata yapma lüksümüz yok. Her maç %100’ümüzü vermek zorundayız. Bu takım sahaya çıkıp mücadele etmek zorunda. Bunu yapmazsak sıkıntı çıkacak. Bu takım mücadele edecek. Bu takım pes etmeyecek, geri adım atmayacak. Evet rakibe saygımız var. Ancak herkesi her yerde yenecek gücümüz ve kapasitemiz var. Takımın geldiği nokta tamamen psikolojik. Tabii ki fiziksel ve taktiksel anlamda bazı şeyler olabilir. Bu işin büyük bir kısmı mental. Takımımız ilk 10 haftada 14 puan toplamış. Ki sezon başında transferler tahtadan dolayı geç olduğu için oyuncularımız takıma geç katılmıştı. 8. haftadan sonra gerçek ivmeyi yakalayacağımızı söylemiştik. Çok enteresan bir şey var. Takım o hafta yedinci sırada. Tam ivmelenmesi gereken dönemde dibe vurmuş. Bunun da tamamen mental olduğunu düşünüyorum. Direkt onlarla alakalı çözüm üretmemiz gerekiyor. Çok kısa bir süre var. Takım halinde tüm oyuncularımızla konuştuk. Bizim hiçbir zaman sorunları ötelemek gibi bir tarzımız yok. Sorunu çözüp devam etmek lazım. Hemen çözüm üretip yolumuza devam etmeliyiz. Hep beraber şehir olarak bir mücadeye girmemiz gerekiyor. Bu mücadelede herkesten destek istiyoruz. Bursaspor’a gönül veren herkes destek olmak zorunda. İki ay sonra oturup tartışabiliriz. “Ne oldu?, neden oldu?” diye. Şu an kenetlenmeli ve sarılmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Bu Oyuncu Grubunun Kalitesi Bu Değil
Oyuncu grubumuz da demoralize olmuş. Son 15 haftada 2 galibiyet almışız. Bunu normal şartlarda izah etmek mümkün değil. Bu oyuncu grubunun kalitesi bu değil. Onları tekrar ayağa kaldırmak ve inandırmak gerekiyor. Bulundukları konuma isyan etmeleri gerekiyor. Hep beraber isyan etmemiz gerekiyor. Çünkü burayı hak eden bir şehir değil burası. Bir şekilde buraya geldi. Önce mental anlamda oyuncu grubunu ayağa kaldırmamız gerekiyor. Birbirlerine inanıp birbirlerine sarılmalarını sağlamamız gerekiyor.

Verim Almak İstiyoruz
Bizim şöyle bir düşüncemiz var. Kim olursa olsun pozitif yaklaşıp kazanmak istiyoruz. Bir maç, iki maç belki 5 dakika belki kaderimizi belirleyecek. Biz tüm mevcut gruba sarılacağız. Verim almaya çalışacağız. Hiçbirini kaybetme lüksümüz yok. Oyuncu bazında gitmeyelim. Şu an o dönem değil. İçeride çok önemli maçlar oynayacağız. Hatalar muhakkak olacaktır. Onları ayağa kaldırmak için uğraşmak zorundayız. Onları havuzun içine katarak maksimum verimi almak istiyoruz.

Skoru Nüanslar Belirliyor
Rakiplerin aldığı skorlar önem arz ediyor. Bu hafta sürpriz skorlar da oldu. Herkes herkesi her yerde yenebiliyor. Biz de bunu yapabiliriz. Belki bir anlık kopukluk. Maalesef ince ayrıntılar skoru belirliyor. Biz de her maça talip bir takım olmak zorundayız. Bunu rakibe de hissettirmek zorundayız. Saha içerisinde psikolojik olarak o görüntüyü veremezsek kimse de size üç puanı hediye etmiyor.

Geri Adım Atmayacağız
Eyüpspor
maçına yenik durumda başlayacağız ama önümüzde 75 dakikalık bir süre var. Evet geride başlıyoruz. Oyuncu grubumuzdan ben şunu istiyorum. Sahada mücadele edecekler. Bırakmayacaklar vazgeçmeyecekler. Evet oyuna odaklanacaklar. Ama geri adım atmayacaklar. Hata olabilir. Gol de yiyebiliriz. Ama vazgeçmememiz gerekiyor. Son haftalarda bir kırılganlık görülüyor takımda. Bunu %100 bir şekilde bertaraf etmeliyiz. Çünkü bunu yapmaya hakkımız yok. Mücadele eden ve isteyen bir takım olmak zorundayız. Bunu da yapacağız kalan haftaların sonuna kadar.

Konsantre Olacağız
Bizim için an önemli. Şu an bizim için en önemlisi Eyüp maçı. Maç maç hafta hafta gideceğiz. Geçmişi bırakıp bu 11 haftaya konsantre olacağız.

46 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Bursa1616spor yorumuna yanıt olarak

   Hoca yaşlanmış be. Şükraniye mahallesindeki sarı Cami’nin imamına benzemiş. PTT 2’ye düştüğümüz gün duayı okuyabilirsin hocam. Biz Amin deriz.

   2
   4
  2. @Bursa1616spor yorumuna yanıt olarak

   Perşembe günü Eyüpspor maçını kazanırsak, Pazartesi içeride taraftarın desteği ile Balıkesir maçını rahat kazanırız.
   Sonraki hafta Keçiörengücü ile en kötü 1 puan almamız şart..Sonra içeride Final maçımız, ölüm kalım maçımız Kocaeli maçı var..Ligde kalıp kalmayacağımız bu maçta belli olacak.
   Bu maç aynı zamanda Mustafa Er ile ya tamam ya devam maçımız olur.

   9
   26
  3. @Bursa1616spor yorumuna yanıt olarak

   Sezonun en önemli maçı perşembe günü oynanacak Eyüp maçı. Geriden de gelsek bu maçtan gelecek 3 puan ligde çok şeyi değiştirir. Sonrasında pazartesi gününe kadar üç günlük bir ara var. Balıkesir maçına hazırlık için yeterli bir zaman.

   12
   1
  4. @Bursa1616spor yorumuna yanıt olarak

   Mustafa hocanın bu berbat kadroyla işi çok zor..düşünün yani maçı çevirmek için yusuf türk adında saçma sapan bı eleman oyuna giriyor..yani bu olay bile Bursaspor’un içinde bulunduğu vahim durumu anlatmaya yeter..tek umudum Bruno ve Enver cenk Şahin’in bir an önce takıma dönmesi..bu ikisi dışında kimseye güvenim yok takımda.zinciri kirarsa bu iki futbolcu kıracak..bakalım bekleyelim gorelim hayırlısıyla..allah yardimcimiz olsun dostlar..

   16
   1. @Hürriyet yorumuna yanıt olarak

    Ben pek inanmıyorum vede güvenmiyorum 1 tweete bakar bırakıp gitmesi sezon başında gördük arma aşkı nedir biliyormusun sadece tribünde laylay bağırmak değil takım kötü gittiği zaman yaptığın hiçbir şeyden zevk almıyorsan yenileceğini bile bile maça gidip son dakikaya kadar maç döner diye umut ediyorsan eline telefonu aldığında ilk Bursaspor haberlerine bakıyorsan hani heryerde söylediğimiz amatöre düşessen bile terk edenler k*hpe olsun diyoruzya sonra ilk sorunda bırakıp gidenle benim senin arma aşkın aynı olamaz kardeşim yani kısaca gününde gecende aklının bir köşesinde hep Bursaspor varsa arma aşkı vardır ötesi çıkardan öteye geçmez belki Mustafa er bu takımı ligde tutacak umarım ve dilerim öyle olur ama benim bu görüşüm değişmeyecek çünkü bizler armayı terk etmedik ve terk etmeyeceğiz saygılarımla

    6
    4
    1. @Eser yorumuna yanıt olarak

     Hepsi aynı kişi be yaa. 50 farklı rumuzla yorum yazıyo burlarda yavşak. Ondan sonra da Bursaspor’luyum diye gezer. Dötoş.

 1. Bakın bu adamı bida kızdırmayın nolursunuz.
  Yazım, çok bilmiş beyinsiz taraftar kitlesine.

  Adam Göz kırpmadan geliyor , bursamızın en kötü günlerinde bir ve beraberlik bazında . Bizim itvayecimiz oluyor, cankurtaran yeleğini giyip işine başlıyor.
  Bu adam gibisini Bursaspor bida bulamaz ona göre.

  Bir takımın maddi manevi durumu iyi olmadı durumda, filozofu olmalı, oda altyapıyı yetiştirip yararlanmaya odaklı .
  Bursasporumuz için yazıyorum şuan ki zor günlerde altyapıya da fazla önem verilmeli.
  Mustafa er geçen sene bizlere bunu kanıtlamış oldu.
  Şu Ayhan Akman olmasa Ali’nin kafasına karıştırmasa belki bu sezon Süper ligte mücadele eder olurduk.

  Nolursunuz, Bursaspor’da Bursaspor icin mücadele edenleri yuhalamayın , islıklamayın çok ayıp oluyor ve futbolcular ürkemeye başlıyor, toptan kaçar oluyorlar.
  Alkış Doping yapar, performansı arttırır.

  Sırat köprüsünden yara almadan geçersiz inşallah Mustafa er sayesinde..

  17
  6
 2. Mustafa Hocam,
  Naçizane bir önerim var. Kapat kapıları ardına kadar, demeç te verme. Maç maç sonuna kadar gitmek için futbolcuları futbolsuzluk uykusundan uyandır… Saygılar…

  16
  2
 3. Biz adam gibi adam ertuğrul sağlam ile onurlu mustafa ere yaptığı nankörlüklerin bedelini ödüyor. Yeni yönetim gitsin ertuğrul sağlamdan helallik istesin. Mustafa er tekrar ateşten gömleği giydiğine göre helallik alınmış oldu. Ertuğrul sağlamın o gözyaşları bizi boğacak.

  7
  2
  1. @fff yorumuna yanıt olarak

   Ertuğrul Sağlam’ın özlüce de 50 tane dairesi var gidip geleyim onun gözyaşlarına. Millet acından ölüyor ekonomi patlamış gitmiş Ertuğrul’un gözyaşlarıymış lan sizi sayıyla mı gönderiyorlar buraya Tamerci seni

   5
   7
   1. @harbici yorumuna yanıt olarak

    kes düdük. 50 dairesi varmış varsa var. hakkıyla emeğiyle almış kulübü şampiyon yapmış. makarna beyinli. bırak tameri o hep yalama tam yalama dediğiniz eminciğiniz bu 17 çöpüne morinyo gelse bi fayda olmaz.

    5
    3
    1. @fff yorumuna yanıt olarak

     O kim klübü şampiyon yapmak kim klübü taraftar futbolcular şampiyon yaptı. Madem büyük hoca bizden sonra gittiği her takımdan kovuldu çok büyük hoca ya şimdi nerde traktör mü sürüyor? En son eses trübünleri onun için eti de reyon sorumlusu bile olamaz demişti Eskişehir’i doğradı adamlar 10 yıldan beri çileden çıktı. Hiçbir şey bilmiyorsan sus bre cahil

     2
     1
 4. Şimdi Mustafa ER GELDİ ???

  SORUYORUM.

  * 1 Adet Tweet Yüzünden İstifa Ederken Kimlere Danıştın Mustafa ER veya Kimler Sana İstifa Et dedi.
  * Şuanda yönetimin Arkasında Olan Belediye Başkanı Neden Zamanında Bundan Önceki Yönetime Destek olmadı.
  * Bundan Önceki yönetimle Sorunları ney diki Türkiye’nin 5. Büyüğü olan BURSASPOR umuzu 1 Senesi Kayboldu.
  * Belediyenin Amacı Neydi. Büyük Borcu olan Bursaspor’u Kapatıp. (Yanlış Bilmiyorsam Kulübün Kapanması için Amatör Kümeye Düşmesi Gerekiyor.)
  *Borçsuz Aş. Olarak Kurmak İstenilen BURSA FK Gerçekten kurulması için Bursalı Siyasiler veya Herhangi bir Kurum veya kuruluş Hiç bir Girişimde bulundu mu?
  * BUGUN BAKIYORUM BURSASPOR BİR SENE DAHA EN AZ AİT OLDUĞU SÜPER LİG ten uzak kaldı mı yoksa bırakıldımı

  7
  32
 5. Mustafa kardeşim.
  Kolları sıvayıp göreve hemen başlamanız çok önemli.
  Kolay gelsin, Allah yardımcımız olsun.
  Size olan mesajımız şudur;
  Bir alt lige düşmek istemiyoruz.
  Bir an önce tehlikeli bölgeden uzaklaştırın bu camiayı.
  Başarılar.

  6
  1
 6. Hocam keşke hiç gelmeseydin bu takım küme düşecek keşke Bursaspor’u küme düsüren hoca sen olmasan..

  4
  2
 7. Artık Geçmişte Yaşananlara Sünger Çekilip Yaşanan An’ın Bile Çok İyi Değerlendirilmesi Gereken Bir Zamandayız Herkes Lütfen Sırf Eleştirmek İçin Eleştiri Yapmasın Her Halükar’da Koşulsuz Destek Versin Bu Yıl Düşülmezse Önümüzdeki Yıllar İçin Daha Ümitli Olabiliriz Lakin Olur’da Düşülürse’de Mustafa Hoca Devam Etmeli Sabrın Sonu Selamet Allah Utandırmasın Diyelim Bize Düşen Tribünde Yerimizi Alıp Takımı Desteklemek.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu