Mustafa Er “Maalesef Bursaspor camiası paramparça!”

Akşam idmanı öncesi Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mustafa Er "Bu çocuklarla çok farklı bir hikaye yazılabilirdi" ifadelerini kullandı.

Mustafa Er, “Bursa şehri ve Bursaspor camiası bu çocuklara maddi manevi destek olsun istedim. Ancak Bursaspor camiası maalesef paramparça. Hala da bir destek yok. Bu takımın maddi anlamda büyük bir  külfeti yok. Ama maddi ve manevi olarak bu çocukları kucaklayamadık. En çok buna üzülüyorum. Herkes şehrin ileri gelenlerine takılmış. Onlar yapmadı da siz ne yaptınız. Herkesin kendini sorgulaması lazım. O kadar değerli bir takımımız var ki bizi Türkiye ve Avrupa konuşuyor. Ama biz doğru yönetemedik. Neticede de buraya geldik.” dedi.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hoca açıklamasının sonunda bugüne kadar kendisine gelen çokça teklif olduğunu ancak bu teklifleri ‘hiç görüşmeden’ reddettiğini söyledi ancak ‘sezon sonu her şey olabilir’ diyerek ayrılık sinyali verdi. Giderse yolu bahtı açık olsun tabii ama sanki biraz erken zamanda yaptı bu açıklamayı. Bursaspor’un camiayı çok iyi bilen ve Vakıfköy kültürünü yaşatacak bir hocaya ihtiyacı var evet ama Mustafa Hoca da gittiği her takımda böyle maden bulamaz. Kaldı ki bu sene Hatayspor’da fırtınalar estiren Ömer Erdoğan, bir adım bile geri durmadan Bursaspor diyebiliyorken, Mustafa Hoca’dan en azından, burada yarım kalan işimizi tamamlamadan gitmeyi “tercih etmem” demesini beklerdim. Vakıfköy’den yetişen hoca, lig bitimine 6 hafta kala “sezon sonu gidebilirim” derse, genç çocukları takımda nasıl tutacaksın? En azından bu etkiyi düşünüp daha temkinli konuşmalıydı

  84
  7
  1. @bursasporyoungs yorumuna yanıt olarak

   Kesinlikle katılıyorum daha lig bitmeden bu açıklamalar bizi daha da derinden etkiler, zarar verir ! Zaten durum ortada…!
   Koskoca kalan 6 haftada herkes salar, yine aleme rezil oluruz ! Mustafa hocaya yakışmadı ben de buradayım görevimin başındayım deyip takıma sahip çıkmasını, moral depolamasini beklerdim ! Ama belli ki o da transfer teklifi almış ?!

   1. @Bursalı yorumuna yanıt olarak

    Bu hoca ve bu futbolcularla 3 sene içerisinde şampiyonluk gelir ayriyeten süper ligde de kafaya oynar. Sabrın sonu selamettir.

    14
    21
  2. @bursasporyoungs yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim ayrılık sinyalleri falan veren yok. Herşey olabilir demek benim için,duzelirse kalırım anlamına geliyor.
   Adam napsın, sen aylığını almadan çalışır ve yasşıyabilir misin, bir müddet olur ve bir yere kadar.
   Yarım kalan bişi de yok. Adam bizi ligi korkusuz bitirdi da ne istiyorsun.
   Adam neler yaşadı , biliyor musun?

   Anca kendisi bilir.

   Bizi süper ligtde tuttuğu sene, kendisine yönetim zaten tekme atmıştı.

   26
   1
   1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

    Değerli renktaşım, yorumunu anlıyorum. Ancak sanırım söylediklerimden yanlış çıkarımlar yapmışsın sanıyorum, o yüzden biraz uzun yazacağım, okumanı temenni ederim.

    “Ligi korkusuzca bitirdi daha ne istiyorsun?” demişsin, ancak ben zaten Mustafa Er başarısızdır veya kötü antrenördür demedim. Aksine “camiayı bilen, ‘bizden’ birine ihtiyacımız var” diye yazdım. Özellikle Ali Ay döneminde, yorumlarım eksilense dahi, “Düşeceksek altyapıdan gençlerle düşelim, Bursalı bir hocamız olsun, kulübün bir geleneği olsun. Bir sistem oluşsun.” diye defalarca yazdım bu siteye. Her sezon usanmadan yazdım bunu. (Bizim kaçırdığımız bir sürü topçu, rahatça orta halli bir Süper Lig topçusu oluyor. 2010 Mami’den tut bir sürü kaçan yetenek var böyle.)

    O yüzden açıkçası hoca 9. değil 15.’de bitirse, hatta küme düşürse ben gene Vakıfköy demeye devam edecektim. Şahsım adına konuşuyorum. Çünkü “umuttur Bursaspor”.

    Hocaya gelecek olursak. Kendisi zaten sezon başından beri defalarca bunu söyledi. “Süper Lig’e çıksak bile kolej havası sürmesi 24 kişilik kadroda en az 8 Vakıfköy patentli oyuncu olmalı” vb. görüşlerini tekrar tekrar belirtti. Hoca bence de başarılı oldu. Play-off yapamasak da, sezon başında “düşeriz” diyenlere inat tüm camiaya bir ışık oldu. Kendisi Vakıfköy çıkışlı, Bursasporlu ve -yukarıda da belirttiğim üzere- bu takım için bir sistem oturtmak istediği aşikar. O yüzden “yarım kalan” bir işi var kendisinin burada. Evet bu camiada olmak, hele bu ekonomik durumdayken kolay değil. Ama daha kongre olmamışken, 40 milyon veririm, bu bir adaylık kriteri olsun diyen aday çıkmışken “her şey olabilir” söylemi erkendir. (Emin Adanur’u desteklediğim anlamı çıkmasın, herkes başkan çıkmaz derken, erkenden bir adım attığı için takdir ediyorum sadece)

    Belli ki gençlerimiz hocayı seviyor. Her golde ona koşuyor. Biz de görüyoruz mutlu oluyoruz. Ama bu olay Mustafa Er’e ekstra sorumluluk getirir. Ağzından çıkar her kelime çok değerlidir. “Şartlar oluşursa kalmak istiyorum” demek başkadır. “Her şey olabilir.” demek başkadır.

    Eğer hoca böyle derse, hem gitmek isteyen topçuya koz verirsin, hem de onu alacak takımın pazarlıkta elini güçlendirirsin. Yani 5’e gidecek adamı 3’e vermek zorunda kalırsın. Ali Akmanlar, Sedat Dursunlar, Zeki Çelikler uçar gider.

    Bi jenerasyonu kaybetmek, onu üretmek için harcadığın tüm efora değer kaybettirmek de akıllıca bir hamle olmaz. Evet ben maaş almadan yaşayamam doğru. Ama Bursaspor da ürettiği değerleri ucuza satarak kendine gelemez. Bir jenerasyon üretmek kolay değil çünkü, kaç kişinin emeği var.

    O nedenle hoca gibi kilit isimlerin böyle zor zamanlarda “ağzından çıkan her kelime” çok kilit. Pozitif tutum almaları Bursaspor için çok hayati rolde. Çünkü bu çocuklar da gittiğinde sahaya U13’le çıkacak halimiz yok 🙂

    Ben hoca için de, futbolcular için de gitsinler, kalsınlar demiyorum ama giderken zarar vermek yerine fayda sağlasınlar. Rahmetli Yazıcı’nın dediği gibi “Ederini bulunca satılmayacak topçu yoktur. Ama ederini bulursa.” Bunlar ekonomik durum itibarı ile Bursasporumuzun son kozları, böyle zor zamanda tünelin ucunda bir ışık çıkmışken, dikkatli ve doğru adımlar gerek.

    Muhtemelen okumadan eksiyi basıp geçenler olacaktır ama değerli insanları camiaya küstürmek ve işbilmez yönetimleri başa getirmek de taraftar olarak bizim ayıbımızdır. Cümleten aklı selim hareket edebilmeyi ve kazananın Bursasporumuz olmasını diliyorum

    21
    2
    1. @bursasporyoungs yorumuna yanıt olarak

     Daşim benim, bende seni candan anlıyorum.

     Dürüst vizijonu olan yönetim olsa keşke de , hocamız Bizim Manchesterin sır furgoson umuz olsa keşke. Sık sık değişiklikler hiç iyi gelmiyor. Bursamızı benimseyen yiğit biri ortaya çıksa keşke.

     Bende isterim.

     Senin yazdıklarına
     A dan Z sine kadar katılıyorumm.

     Zor hayat zor, da da zorlaştı bu virüsün yüzünden.

     Sanki Koca Bursa’da dürüst ve yürekli Adam kalmadı vallahi..çok üzücü…

     Sanada candan iyi akşamlar diliyorum.
     Hiç eksik olmayın, düşüncelerin çok güzel !

     1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

      Anlaşabildiğimize sevindim renktaşım. Hepimiz Bursasporumuz için iyisini istiyoruz, şu zorlu virajı dönebilirsek, inanıyorum hep birlikte ayaklandıracağız kulübümüzü. İyi dileklerin için teşekkür ediyorum, iyi akşamlar diliyorum.

      1. @bursasporyoungs yorumuna yanıt olarak

       bursasporyoung sen iyi misin ya adam 1 sene maaş alamıyor ve gelecekte karanlık gözüküyor bu adam eve ekmek götürmüyor mu para kazanmasın mı . Ayrıca hiç bir yerde böyle maden bulamazsın demişsin Komik olmayın bu kadar . Takımın yarısı gidecek ve yeni madenler gelecek 16-17 yaşında . Eee nolcak şampiyon mu olacaz . Bu adam para almadan ergen oynatma fantezisi mi yaşasın .

       2
       2
  3. @bursasporyoungs yorumuna yanıt olarak

   Koskoca şehrin umurunda değil adam kendini yırttı takım için, Bursa için çerez parası olan maaşlar ödenmedi, hoca ne yapsın, en doğrusunu yapıyor, verdi ültimatomu camiaya, seneye de yalnız bırakırsanız beni giderim diyor, çok da haklı

   48
   11
   1. @emre92 yorumuna yanıt olarak

    Öncelikle hocanın “yalnız bırakırsanız” gibi şartlı bir cümlesi yok. Zaten ultimatom da öyle üstü örtülü verilmez. Bugüne kadar Sedat Dursun olayından tut, diğer açıklamalarının hepsinde dikine dikine konuştu, alkışladık arkasında durduk. Ama yapıcı bir tavır almak yerine “Evet benimle ilgilenen takımlar oldu, sene sonu her şey olabilir” dersen onun adı ultimatom olmaz. Ultimatom verecekse şartlarını sunar, bu şartlarda göreve talibim, bu sezon bir kıvılcımdı, şartlar sağlanırsa seneye ligi aleve veriyoruz derdi. Biz de bugüne kadar nasıl yaptıysak gene çıkar alkışlardık. Camiada iyi bir liderlik sağlamış, “bizden” birinden doğru bir tavır beklemek hepimizin hakkı.

    28
    4
 2. Seneye komple dagilir takim eses gibi oluruz sonra da gaziantep gibi

  Kapacak Cokcalis emirhan gibi topcular kacar Mustafa er de dahil
  Ataberk sözlesme uzatmaz

  15
 3. Hoca açıklamasında bugüne kadar kendisine gelen teklifleri ‘hiç görüşmeden’ reddettiğini söyledi ancak ‘sezon sonu her şey olabilir’ diyerek ayrılık sinyali verdi. Bence biraz erken oldu bu açıklama. Evet Bursaspor’un camiayı çok iyi bilen ve Vakıfköy kültürünü yaşatacak bir hocaya ihtiyacı var ama hoca da gittiği her takımda böyle maden bulamaz.

  Gitmek istiyorsa yolu bahtı açık olsun tabii ama bu sene Hatayspor’da fırtınalar estiren Ömer Erdoğan, bir adım bile geri durmadan “Bursaspor” diyebiliyorken, Mustafa Hoca’dan en azından, burada yarım kalan işimizi tamamlamadan gitmeyi “tercih etmem” demesini beklerdim. Çok erken zamanda ayrılığa yeşil yakması, genç oyuncuları tutmak yönünde de bir handikap yaratacak. Vakıföy’den yetişen hoca gideceğim derse, topçuya ne diyeceksin?

  5
  6
 4. Hoca daha dur ilk seneden pes ediyorsun biz neleri çektik sineye başarı varken herkes bursasporlu bu gün neredeler sen bu çocukların 15 yaşından beri başındasın yok öyle ilk seneden pes etmek elinde mermi gibi vakıfköy patentli iskelet var sen gidersen bu çocukları kimse tutamaz bu gemi limana yanaşmadan kaçıp gitmek yok gelen yönetim e masaya yumruğu vuracaksın bu çocukların hak ettiği ücretleri isteye ceksin vuracaksın tahtayı açyıracaksın ve gerçek abilik yapacak burak altıparmak gibi karakteli oyuncular isteyeceksin kamat reis herşeyi gizli kapılar arkasında yapmaya çalıştı kendine hayrı yok kulübe nasıl olsun vizyon yok misyon yok işte burda sdn devreye girip objektif olacaksın ki bu taraftarı tekrar ateşleyesin kaybedecek birşey kaşmadı lakin kazanacak çok şey var

 5. Hocam Altay maçında batuhannin yerine özeri Furkan Emre’nin yerinede cüneyti oynatsaydın keşli abi seni çok seviyoruz inanıyoruz

 6. Hocam kamat yapamıyor yönetime yeni başkan gelmesi lazım genç çocuklarida bedavaya oynatıyoz ya beş kuruş para yok yatırım yapmıyorlar hocam kusura bakmayın ama yeni başkan gelmesi lazım

  1. @bursasporluyuz yorumuna yanıt olarak

   Hocam siz yönetirsiniz ama kanatta yönetirde birazda para yatırsa geçen Altay maçından önce yine elektrikler kesilmiş nasıl açtılar bilmem

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu