Mustafa Er “Formayı çalışana vereceğim”

Bursaspor’da Paul Le Guen’in gönderilmesinin ardından teknik direktörlük görevine getirilen Mustafa Er, ilk basın toplantısını, Özlüce Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Yeşil beyazlıların yeni teknik direktörü Mustafa Er, “Hafta sonunda çok önemli bir maça çıkacağız. Oyuncularımızla iki günde 3 antrenman yaptık. Çalışmalarımız çok sağlıklı geçti” diyerek şunları söyledi:

“Oyuncularımız gerçekten çok istekliler, bu üç antrenmandaki performansları iyiydi. Bu deplasman öncesi bir değişiklik yapacağız ve 2 gün öncesinden İzmir’e gidip, oyuncularımızla birlikte olmak düşüncesindeyiz. Şu an takım olarak iyi havamız ve sinerjimiz var. Şehirde de bu atmosferin oluştuğuna, aldığım mesajlar sonrası inanıyorum. Gereken özveri ve mücadeleyi gösterip, iyi futbolla 3 puanla İzmir’den dönmek istiyoruz. Hafta sonu Bursa’ya 3 puanı hediye etmek istiyoruz.”

HER ZAMAN GÖREVE HAZIRIM

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mustafa Er, “Görev ne zaman verilirse ben hazırım. Bunun için kendimi hazırlıyorum. Bu sezon göreve gelmem ile geçen sezon arasında fark var. Geçen yıl 1 maçtı. Buradaki başarı benim değil, şehir, takımın ve herkesin başarısıydı. Bu sezon ise 6 maçımız var. İyi bir sinerji oluştuğunda her şeyin olduğunu geçen yıl tanık olduk. Geçekten 6 hafta çok farklı. Her maçın farklı stretejisi olacak. Hepsini kazanmak için sahaya çıkacağız. 6 haftalık süreçte herkesin bu sorumluluğu hissedip hareket etmesi şart. Bunu yaparsak başarı gelecektir” diyerek şöyle devam etti.

ŞAMPİYON OLAN 5 KULÜPTEN BİRİYİZ

Türkiye Süper Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan 5 kulüpten birisiyiz. Kulübün içerisinden gelen biri olarak, bu arma ve forma için mücadele etmenin ne anlama geldiğini biliyoruz. Bu sürede en iyisini yapmaya çalışacağız. Ben 9 aydır oyuncularla birlikteyim. İlişkiler iyi ve samimiydi. Dürüstçe. Olumlu olduğunu tepkilerinden anladım. Bunu sahaya yansıtırlarsa başarılı olacağımıza inanıyorum.”

GEÇMİŞE DÖNMEK İSTEMİYORUM

“Ben geçmişe dönük konuşmak istemiyorum. Ben neyin gerekli olduğunu biliyorum. Bizim takım olarak öz güvene ihtiyacımız var. Takımımızda şu an güven eksikliği var. Kaliteli takımız. Ancak bunu sahaya yansıtamıyoruz. Öz güven kaybı nedeniyle yeteneklerimiz maalesef oyuna yansımıyor. Biz coşkulu oynayacağız. Bu bizim olmazsa olmazımız olacak. Camiadan gelen biri olarak neler istendiğini biliyorum. Buna cevap vereceğine inanıyorum. Buna da cevap vereceğiz.”

ÇALIŞAN FORMAYI ALIR

“Ben gelir gelmez radikal değişiklik yapamam. Hepsi değerli oyuncular. Çok fazla değişiklik yapmayı düşünmüyorum. Belki bir iki sürpriz olabilir. İstediklerimizi alamadıklarımız bile iki günlük çalışma sonrası iyi duruma geldi. Bizde mental hazırlık önemli. Onu da oyuncularla birlikte yapıyoruz.”

KİRALIKLAR KARAKTERLİ

“Takımızda kiralık olarak oynayanlar karakterli isimler. Musa ve Mikel Agu iyi çalışıyorlar. Futbolda bu var. Hocalar gelip gidiyor. Onlar formaya hizmet etmek zorundalar. En iyisini yapmaya çalışacaklar. Genç oyunculara şans olabilirim. Saha içerisinde herkese aynı mesafedeyim. Kim istekli olursa, gençte yaşlısı da oynayabilir. Bu süreçte herkese şans verebilirim.”

 

TARAFTARA AÇACAĞIZ

“Antrenmanlarımızı taraftara açmayı düşünüyorum. Onlarla bizim bütünleşmemiz lazım. Onlar olmadan olmaz. Sinerjiyi yakalayamayız. Kasımpaşa maçındaki arzulu oyun baskılı oyun, arzu şevk taraftarı hareketi geçirdi. Taraftar hereketlenince sinerji yakalanıyor. Tek gayemiz bu. Bütünleşip bunu yakalamak istiyoruz.”

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu sene düşeriz düşmeyiz onu bilmiyoruz fakat şu bir gerçek, bir daha ne yabancı bir teknik direktör ne de eski yönetimlerde görev yapmış vasıfsız kişiler kulüp kapısından dahi içeri girmemeli.Bu iki seneden hala ders almıyorsak her şey müstahaktır bize.

  85
  2
 2. Hocam her maça 3 puan için çıkma, kötü sonuçlar olabilir o zaman galip geleyim derken 5lik olursun allah korusun. Bazı maçlarda 1 puan da yeterli olucak. Mesela göztepe maçı 1 puan yeterlidir. Bu hafta 1 puan ile dönün izmirden yeterli bizim için, galibiyet eksik olsun.

  37
  8
  1. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   Kardeş, mesele yorulması değil. Robot gibi oynaması, adam orta açıyor, Kasımpaşa defansı çıkarıyor, eğer çıkarıyorsa başka bir taktik denersin, bu hala daha devam ediyor aynı ortaları açmaya.

   6
   1
 3. Tamam da çalışmanın yanında yetenek de gerek. Mesela kuş tutsa Sinan Bakıl’ı oynatma hiç çalışamasa da PMB’yi oynat…

  13
  2
 4. Mustafa er ile olmaz bu iş hiç tecrübesi yok küme düşeceğimizi aklımın ucundan dahi geçirmiyorum fakat mustafa er ile nereye kadar gidebiliriz önce alt liglerde takım çalıştıp hem tecrübe ve hem başarılı olması gerekir sonra süper lig.

  8
  45
 5. Bu açıklamadan anlaşılan su ki son haftaya kadar hak etmeyen oyuncuların da formayı giymiş olması.
  Eğer böyle bir durum varsa bulunduğumuz durumun açıklaması ortada.
  Zaten her hafta maça çıkan onbirlerden belli oluyordu.
  Hele kurtarıcı olarak oyuna alınanları hatırlayınca.
  Antrenmanlari taraftarlara açma fikri kenetlenme adına faydalı olur.
  Bu asamada gençleri kazanalım derken hata yapma durumu da oluşabilir.
  Mustafa kardeşim sana basarilar dilerim.

  6
  1
 6. Mustafa er Bursaspor’un Enver Paşasıdır. Nasıl koca devlet her kritik dönemeçte bütün devletin kaderini bir kurmay subayın omuzlarına yıkmışsa biz de bursasporlular olarak onun omuzlarına yıkıyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı