Mustafa Bozbey’den transfer tahtası müjdesi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, aynı zamanda üyesi olduğu Bursaspor Divan Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Mustafa Bozbey‘in açıklamaları şu şekilde;

“Bursaspor’un mutlak suretle buralardan kurtulması lazım. 40 merdivenlerde başlayan o serüvenimiz daha sonra şampiyonluk ile taçlandı. Bursaspor nereden nerelere geldi.

Türkiye’nin 4. büyük şehri ekonomisi ile Türkiye’nin 2.şehri olan takımımızın buralarda olması hepimizin vicdanını sızlatmalı. Bu duruma nasıl geldiğimizi herkes biliyor ama netice ortada. Artık dünü arkamızda bırakıp yarınlara bakacağız.

Her yıl lig atlayan bir Bursaspor inşa etmeliyiz. Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi olarak karşınızdayım. Şunu herkes bilsin ki, asla bir icazet makamı olmayacağım ve kulübün iç işlerine asla karışmayacağım. Daha önce yapılan hataları ben yapmayacağım. Bir Belediye Başkanı olarak kulübe her türlü destek olacağım ama işi uzmanlarına bırakacağım.

Bugünden itibaren Bursaspor’u nasıl ayağa kaldırırız ona bakacağız. Bursaspor’u yeniden Avrupa’da nasıl temsil ederiz bunu düşünmeliyiz.

Burada sadece bizim olmamız yeterli değil. Bursaspor’u buradan kurtaracak sistemi bulmamız lazım. Sistemsiz ve plansız bir şekilde başarılı olma ihtimalimiz yok. Transfer tahtası açılabilir fakat bunu sürdürülebilir olarak gerçekleştirmemiz lazım. Biz her kesimden destek bekliyoruz.

Dünyada takımların bir değeri vardır bir de marka değeri vardır. Bursaspor’un marka değeri de çok iyi kullanılmalıdır. Stadyum alanı, hastane ve çevresindeki alanların daha farklı bir şekilde kullanılarak Bursaspor’a daha fazla gelir getirebilmek mümkün.

Stadyum çevresini sosyal alana çevirerek oraya marka şirketleri getirmemiz lazım. Bu sayede de Bursaspor daha çok gelir elde edebilir. Stadyumdaki eksiklikleri ve sıkıntıları biliyoruz. Tabii orada daha önceden yapılan protokollerde sıkıntılar var. UEDAŞ bize daha önce başka hiç bir stadyumun elektrik faturasının 500-600 bin gelmediğini söyledi. Diğer statlar 50 bin tl öderken Bursaspor 500 bin tl elektrik faturası ödüyor.

Transfer tahtası konusunda hiç bir endişeniz olmasın. Eski yönetimlerinde alacakları konusunda Bursaspor’a yardımcı olmalarını bekliyoruz. Bursaspor’un bu haline en çok üzülenlerden birisi emin olun ki benim.

Nereye gidersem gideyim her yerde bana “Ne olacak bu Bursaspor’un hali” diye soruyorlar. Her kesimin önerisine ve fikrine ihtiyacımız var.”

29 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Aynen benim düşündüğüm gibi… Bozbey destek olup Bursaporun önünü açsın Yeter. Stada iletişim yolları, stadın bakımı düzenle hiç aksatmadan sürdürülmeli.
  Zemin, bakımı temizlik bakımı, tuvaletler falan filan!
  Yani stadı ayakta tutan yönetim şart.

  70
  8
  1. @Zeki yorumuna yanıt olarak

   Bizim taraftar hayal dünyasında yaşıyor.Bir belediye başkanı batmak üzere bir kulübü ayağa kaldırıp yürütüp sonrada koşturması imkansız birşey borç çok fazla İbrahim Yazıcıdan sonra gelen hepsi yemiş onu geçtim stadyumu rant uğruna acemlere yaptılar bahaneleride altıparmakta fay hattı geçiyor ama gel gör ki acemlerin hastane ve stadyumun altından fay hattı tespit edildi Allah korusun maç esnasında deprem olsa izdiham yaşanır zemini sağlam bir yere yapılmalıydı ama dediğim gibi rant uğruna oraya yapıldı yapılacaksa şehir hastanesinin oraya yapılabilirdi , hamitler çöplüğü veya çeltik köyü taraflarına sonrada metro hattını o yöne uzattığında çok güzel bir stadyum olurdu ve 43 bin küsürlük stada gerek var mıydı 35-38 bin arası yeterdide artardı ayrıca şampiyon olduktan sonra yıldız oyuncu isteriz vs olayına girdi bizim taraftar sonuç altyapıdaki gençlerle oynuyoruz.Başkanları seçen biziz bizde suçluyuz 3 sefer üst üste ali ay biz seçtik çekirge 1 sıçrar 2 sıçrar ama 3.de yakalanır 3.de düştük ali ay zamanında 68 transfer 7 teknik direktör , mesut mestan 18 transfer 3 teknik direktör , erkan kamat 0 transfer 3 teknik direktör , hayrettin gülgüler (emin adanur) 21 transfer 2 teknik direktör , ömer furkan banaz 1 transfer 4 teknik direktör , recep günay 0 transfer 3 teknik direktör ve sinan bür yönetimi 0 transfer 2 teknik direktör toplam 108 transfer 24 teknik direktör ne kadar sürede peki 8 yıl fark ederseniz bölükbaşı ve körüstanı yazmadım onlarıda eklersek bir sürü transfer ve teknik direktör valla yazık açın bakın ali ay , mestan ve adanurun yaptığı transferler bizi batırdı aşırı fazla maaş ödendi oyunculara eğer maaş veremiyorsam neden fazla oyuncu alıyorsun ücreti düşük az ve kalite oyuncu al süper ligdeki bilindik oyuncuları getirilseydi bunlar olmazdı castro , jahovic ,aleksic vs

   1
   1
  2. @Zeki yorumuna yanıt olarak

   çok laf söyleyip aslında hiç bir şey söylemeden durumu geçiştirmiş. bozbeye umut bağlayanlar suya yazı yazmaya çalışanlar. yazık olacak Bursaspora hemde çok yazık.

   17
   22
   1. @Beawoulf yorumuna yanıt olarak

    Ne müjde ama, herkez elele versin ödesin demiş, hay Allah , ha birde karışmayacağım demiş üstüne kalır diye korkmuş 🙂

    9
    7
   2. @Beawoulf yorumuna yanıt olarak

    Hastanenin karşısı stadyum,yap abicim bir kısmını otopark nakit aksın.Yap yemek yerleri canlı canlı para gelsin.Gerekirse Bursaspor’a çalışsın buradaki şirketler..bursasporun olsun

    22
    2
    1. @Hastanenin yorumuna yanıt olarak

     Hatta, al o karşıdaki hastaneyi Sağlık Bakanlığı’ndan, ver Bursaspor’a işletmesini. Hastane genel müdürlüğüne Recep Oynakbaşı’nı, yönetim kurulu üyeliğine de Emin Adanur’u getir. Bak bakalım ertesi sabah hastaneyi yerinde bulabiliyon mu. Daha o gece Kürt mafyasına satmazlarsa diksinler.

     7
     1
  3. @Zeki yorumuna yanıt olarak

   Somut Bir Şey Varmı Yok Nerede Adaylar Oda Yok Başkandan Büyük Müjdeler Bekliyorduk Maalesef Göremedik Geçmiş Olsun

   37
   15
  4. @Zeki yorumuna yanıt olarak

   abi bi sözü dikkatinizi çekti mi bizde m stad kadar baska stadlara elektrik faturasi gelmiyormus ,, nasil boyle bisey olabilir ya ? insan simdi ister istemez düşünüyor ulan elektrik iledemi yoldunuz….yada bitcoin falanmi kaziyolar stadyumda nabiyolar ya

   41
   1
   1. @gemlikli yorumuna yanıt olarak

    Değerli kardeşim, Bozbey Başkan bu sözü söyler söylemez, ön sırada oturan Erkan Kamat, “ ben bu konuda statta inceleme yaptırdım. Elektrik kablo düzeni hatalı döşenmiş, elektrik kaybı oluştuğunu tespit ettik” dedi.

   2. @gemlikli yorumuna yanıt olarak

    Gemlik abicim Memleket de herşey mümkün. Böle şeyler olmamalı, çünkü müslüman ülkesinde yaşıyoruz. Allah korkusu olması lazım. Ne yazıkki tam tersi. Bizim milletimizin kültürü olmuş sahtekarlık. Örnek çarşılar. Insanına göre fiyatlar değişiyor. Çok ayıp şeyler bunlar..

    12
    1
  5. @Zeki yorumuna yanıt olarak

   teksas tribünlerden çekilmeli.
   medya teknik ve idari işlere burnunu sokmamalı.
   o zaman kulübün başına güvenilir ve donanımlı insanlar geçebilir.
   kulübe kaynak akışı başlar.
   stat dolar.
   küfür kalkar.
   marka değerimiz yükselir.
   başta isim hakkı olmak üzere timsah arenanın bütün ticari alanları kolayca ve değerinde pazarlanır.

   44
   1
 2. Kaç gündür yönetim yapılanma açıklanacak diye bekliyoruz gazeteciler haber yapıyor ama bugünkü konuşma kahve muhabbetinden öteye gitmedi sistem kurmamız lazım eski yöneticiler alacaklarını bıraksın tahta açılır gibi sözler artık iyice eskidi. Güvenmekten başka çaremiz yok inşallah burda anlatılmayan güzel bir planlama yapılıyordur.

  50
  9
  1. @bursayildirim16 yorumuna yanıt olarak

   Hic merak etme, Mustafa Bozbey ona da bakıyordur, bursaspor’umuzu duz yola gelene kadar!!. Bizim millete emir eden biri lazım yetkili, düzen bilen projeyi yönetmesini bilen insanlar! Şuan Bursaporumuzun sahipsiz kaldığı için bu durumlara gelduk. İbram yazıcı dan SONRA gelen soydu giden tekmeyi vurdu. Şerefsiz öpkeler!

   9
   1
  2. @bursayildirim16 yorumuna yanıt olarak

   adam burada su mesaji verdi tahtayi acicam bi yonetim olusturabilirsek bunu tüm sehir ile birlikte diyo yonetimi olusturcaz tahtayi acip destek verecem baskada biseye karismam bu takıma köstek asla olmam diyor….hani mangali tutuşturup gerisini bu sehre birakicam diyor mantikli olanda bu

   30
   3
 3. Somut bir açıklama yok yönetim ve diğer konularda konuşma yok borçları silsinler demek kolay ikna etmek gerekli bu tahta açılmazsa hoşgeldin bal ligi bu kadro kesinlikle küme düşer,başkan gelir getirici neler yapılacak hiç söz etmemiş bu açıklamalardan çıkan kahve sohbeti olmuş yinede kongre beklenecek en büyük Bursaspor

  15
  3
 4. Başkandan müjde!
  Ne müjdesi somut bir şey soyledi mi hayır, bir proje ortaya koydumu hayır. Birlik olunursa bu borç odenir korkmayın başka bir şey yok,. Manşet başkandan transfer tahtası müjdesi

  12
  5
 5. Sayın Başkanım Bursa Spor un bu sıkıntıdan çıkması çok basit gelirleri yatırım yaparak artırması gerekmektedir. 500, 600 bin lira elektrik faturası çok fazla güneş enerjisinden elektrik üretip kullanması gerekir. Alacaklılara gelince alacaklarını almak istiyorsa bir an önce transfer tahtasını açtırmaları alacaklarını ödenebiilecek şekilde yapılandırma lafı gerekmektedir, bundan sonrası ise kolay Bursa Spor başarılı olcak ki gelirleri artsın en güzel sağlıklı neşeli başarılı mutlu günler hepimizin olsun

  6
  3
 6. Projeler
  & YouTube Bursaspor katil
  1 milyon üye, yillik 300 milyon tl
  & Şehrin agababalari, kurumlari
  1.000 kişi yada kurum 1 milyon bagis
  1 milyar tl kaynak demek
  & Sözde yönetici ve başkan alacaklari
  Sponsorluk, loca, kombine, forma gibi
  Argümanlarla bagis yapilip
  600 milyon tl silinmeli,
  & Şirketleşme işlemleri yapilip
  100 firma 10 milyon tlden
  1 milyar tl sermaye olusturmali
  Kulübün ana ortagi, söz sahibi olmali

  4
  2
 7. Az kaldı bekleyip sonuca bakılacak cok ta umutlu olmamak lazım dibe az kaldı bir adım sonrası her şey netleşecek zaten buradan da cok umutlu olmak hüsran getirir gibi ilerleme var bu işi kim bozduyuysa düzeitsin birileri gelip para koysun bende alacaklarımı alayım o da yanlış yıkan tamir etsin alsın alacanı

  1
  1
  1. @yolcu yorumuna yanıt olarak

   Pakistan’ın Türkiye’ye yardım için gönderdiği paralar ile kendilerine iş Bankasını kuranlardan istesene o parayı reklamcı başkan nede olsa senin ait olduğun parti… Ülkeye yardım etmiş gibi görünüpte çivi çakmamislar topluluğu..

 8. Temel anlayış İCAZET makamı olmamak! Takıma katkı yapan belediye ve yönetenleri kendini takımın sahibi gibi görmemeli. Yardımda bulundukları için takıma hoca veya futbolcu transferi işlerinde burunlarını sokmamalı, herkes kendi işini yapmalı. Bu şehrin diger dinamikleri için de geçerli.

  1
  2
 9. Sn.Bozbey sizi şehrin insanları belediye başkanı olarak seçtiler.Belediye hizmetlerinde eksik iş,icraat yapmayın öncelikle.
  Bursasporumuzu bu hale dusuren ilk neden ‘Kotu yönetimlerdir.,
  Bursaspor divan kurulu ve Bursaspor genel kurulu üyesi olan her bir üye bu kötü yöneticilerden hesap sormakla yükümlüdür.
  Bursaspor akılcı, dürüst yöneticilerle maksimum 5 yıl sonra sıfır borç ile anılan kulüp olur.
  Şampiyonluklarında yolu bu doğru, dürüst ve akılcı yonetimlerle mümkün olduğunu söylüyorum.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu