Murat Konuk cevap verdi!

Bu özel dönemde bu açıklamayı yapmak zorunda bırakıldığım ve Bursaspor camiasını zor durumda bıraktığım için özellikle büyük Bursaspor taraftarından özür dilerim.

Ancak Bursaspor Durmazlar Genel Menajerliği görevime sezonun başlamasına çok kısa bir süre kala son verilmesi ve akabinde, bu süreç ile ilgili tarafıma bazı suçlamaların yöneltilmesi nedeniyle bu açıklamanın yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu açıklamam, konuyla ilgili son açıklamam olacaktır.

Beni tanıyanlar bilir. Bu kentte Tofaş ve Bursaspor Durmazlar ile çok güzel günler ve başarılar yaşadık. Etik değerler ölçeğinde olmadığı halde görevden alınmama rağmen konuyu uzatmadan kapatmışken, yaşı ve tecrübe eksikliği nedeniyle olduğuna inandığım talihsiz açıklamalarda bulunan Bursaspor Amatör Şubeler Sorumlusu Sezer Sezgin’i hem Allah’a, hem de siz değerli Bursaspor sevdalılarının vicdanlarına havale ediyorum. 

Değerli Bursaspor Sevdalıları;

Bugüne kadar gelinen süreci özellikle şahsıma sahip çıkan ve destek mesajları ile her zaman yanımda olan sizler ile paylaşmak istiyorum.

Göreve başlarken, Bursaspor Durmazlar basketbol takımının tecrübesi ile ilgili içimde en ufacık bir şüphe yoktu ki bunun da sebebi, bana menajerlik teklifini getiren Halil Özyürek’in basketbol sevgisi ve bana olan inancıdır. Özellikle yeniden aktif olarak bu heyecanı yaşamak ve kentime karşı olan sorumluluklarımı yerine getirmek için bu teklifi kabul ettim. 2 yıl boyunca da canla başla çalıştım. Bu konuda da değerlendirmeyi, takımı ve maçları her detayı ile takip eden siz Bursaspor sevdalılarına bırakıyorum.

Sezer Sezgin’in açıklamalarında, tamamen karalama şeklinde yer alan hususlara gelecek olursak; en çok ağrıma giden noktalardan birisini ilk olarak paylaşmak istiyorum. Sezer Sezgin açıklamasında, “Teşekkür ederek ayrıldık’’ derken, kimsenin konu ile ilgili beni hala aramadığını ifade etmek istiyorum. Ben görevden alındığımı Takım Koçundan öğrendim. Hala görev başında olduğum süreçte Nedim Yücel ile anlaşıldığını ve bunun benimle paylaşılmadığını da özellikle ifade etmek istiyorum.

Ben, sezonun başlamasına 1 ay kala takımımı asla yarı yolda bırakmam. Sosyal medyada tarafıma ulaşan ve takımı benim bıraktığım şeklinde algılanan süreçle ilgili de bu bilgiyi paylaşmak isterim.

Diğer ithamlara gelecek olursak; Ben sporcu olarak her zaman doğru yatırımlar yaptım. Bugün de bu nedenle herhangi bir maddi sorun yaşamıyorum. Takımda göreve geldiğim andan itibaren de önceliğim hiçbir zaman para olmadı. Bu nedenle, 3 ay geç ödenen maaşlarda da tamamlanmayan diğer eksikliklerde de hiçbir zaman sesimi çıkartmadım. Bazı süreçlerin çözümünü de kendim buldum. Ancak bu yıl, takımda yapılan iyileştirmelere istinaden, ben de beklentilerimi ilettim. Ancak Sezer Sezgin, her konuda olduğu gibi burada da basiret gösteremeyerek, süreci çözmek yerine uzatmayı ve savsaklamayı seçti. Bu sadece benimle ilgili süreçte değil her süreçte aynı oldu. Sonra da bununla ilgili yaygın medyada çıkan haberleri, değil Sezer Sezgin; kim gelirse gelsin bana mal edemez.

Ben nerede, nasıl konuşulacağını, nasıl davranılacağını daha sporcu iken çok net şekilde öğrendim. Yaşım ve tecrübem, ne takımım ile ne de yöneticim ile ilgili olumsuz konuşmamayı bilecek seviyede. Yöneticiler ile ilgili söylemlerde bulunduğum ithamını da aynen Sezer Sezgin’e geri iade ediyorum. Kendisi tarafından yapılan açıklamalar o kadar seviyesiz ki farklı takım taraftarlığı gibi birçok konu gündeme getirilmiş. Bakın benim Bursa’da kendimi anlatmama hiç gerek yok. Beni Bursa çok yakından tanıyor. Bunu da son günlerdeki sürecimde yanımda olan taraftarımız çok net şekilde gösterdi. Çünkü biliyorlar ki ben her zaman taraftarım ile birlikte hareket ettim.

Bursaspor Basketbol takımının bir ferdi olarak, iki sene boyunca her ne kadar profesyonel idareci olarak çalışsam da her günümde amatör bir ruh ile takımın daha iyi yerlere gelmesi için çalıştım. Bunun içinde fazlası ile görev tanımımın dışına çıktım. Yeri geldi malzemeci, yeri geldi boyacı oldum. Bazen sırf takım olumsuz etkilenmesin diye, kendi imkânlarımı kullanan bir yönetici oldum.

35 yıllık basketbolculuk ve idarecilik yaşantım boyunca, hep doğru bildiğimi söyledim; hiç eğilmedim, hiç yalakalık yapmadım. Bundan dolayı da zaman zaman kaybettim ama hiç pişmanlık duymadım. Profesyonel hayatta bu tip ayrılıklar her zaman olur; yanlış olan, zamanlama ve yapılış şeklidir. Bu süreçte yanımda olan Bursaspor sevdalılarına teşekkürlerimi iletiyor, saygılar sunuyorum.

Bizler gelip geçiciyiz; kalıcı olması gereken BURSASPOR’dur.

Saygılarımla,

Murat KONUK

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Başından beri diyorum murat konukun gitmesi içerde ki bazı 8taşlıların adamcılık yapıp kendi adamlarını getirmesidir. Yoksa işleyen çarka çomak sokmak aptalca bir harekettir.

  16
  1
 2. kesinlikle kendi yönetimimizi savunuyor anlamı çıkmasın. zaten sorunun temelinde yönetimimizin zaafiyeti yatıyor. maalesef düşmeye gör. aile bütçesi, kulüp bütçesi ve devlet bütçesi. farklı büyüklük de olsalar da temel de hepsi bir birine benzer. harcamalar, kazancı geçtiği andan itibaren önce ekonomik krizler başalar. daha sonra da otorite boşluğu… sn konuk ve kulüp arasında yaşanan olumsuzluk da sanki buna benzer bir şey. murat konuk kendi ifade ediyor zaten. ”’yeri geldi malzemeci oldum. yeri geldi boyacı oldum. bazen takım mağdur olmasın diye kendi imkanlarımı kullandım!”’ bunlar bir kulübün mahremiyetidir ve kulüp dışında paylaşılmaz. gerçek bir profesyonel yönetime çıkar, ”ben bu şartlar da çalışamam! kendi imkanlarımın tutarı ve belgesi de budur! ” der, istifasını verir. yaşanalar artık iki taraf için de sırdır… profesyonel yöneticilik bunu gerektirir.

  2
  4
 3. Sezer SEZGİN in açıklamalarını okumadım.Ancak MURAT BEY kardeşimizin açıklamalarından öğrendiğimiz şu;Hem kendisi ayrıldı diyorlar amma MURAt bey KARDEŞİMİZ BÖYLE BİRŞEY YOK DİYOR.
  idarecilik ÇOLUK-ÇOCUK İŞİ DEĞİL.iDARECİLİK GÖNÜL EĞLENCESİ HİÇ DEĞİL.idareci TEMSİL ETTİĞİ KİŞİ-KURUMUN İTİBARINI,MENFAATLERİNİ,VE İSTİKBALDEKİ POZİTİF FAYDALANMASI İÇİN YAPACAĞI FAALİYETLERİ ŞAHSİ REKLAM,MENFAAT VE ŞÖHRET HESAPLARINDAN ÜSTÜN TUTAN,GEREKİRSE ŞAHSINI CEMİYETİ İÇİN FEDA EDENDİR.
  Bakın bakalım ülkemizde idareci profili nasıl.ŞAHISLAR İÇİN TOPLUM FEDA EDİLİR zihniyeti mi yoksa başta söylediğimiz mi var.

 4. Burada Murat Konuk’un son derece samimi olduğuna inanıyorum.Hangi akıllı yönetici iyi giden bir organizasyonda kendi özel tercihlerinden dolayı takıma bu kötülüğü yaparki.Sayın ters köşe arkadaşım sen Sezer Sezginin yaptığı açıklamayı okusaydın ortada hiçbir mahremiyetin kalmadığını Muratın açıklama yapmaktan bakça çaresinin kalmadığını görürdün.

  2
  2
  1. @Bursa aşığı yorumuna yanıt olarak

   Kesinlikle katılıyorum dostum sana sezer Sezgin zaten fazlasıyla deşifre etmiş zaten klubü murat konuğu Tofaş yıllarından beri tanıyan biri olarak samimiyeti ve efendiliğiyle malasef ki klübün nasıl yönetildiğini bizlere aslında çok nazik bi şekilde anlatmış

   1
   1
 5. Ben Murat Hocayı spor salonundan tanıyorum. (Ataevlerdeki Barış Spor Salonunu takımımız anteraman yapmak için kullaniyor ) Murat Hoca karakterli iyi bir kişilik gayet mütevazi. Hocaya yapılan saygısızlık takımın nasıl yönetildiğini göstermektedir. Hocam senin için rahat olsun. Senin nasıl iyi bir insan olduğunu bizler biliyoruz. Onun için her zaman her yerde yönetim İSTİFA…

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı