Mümin Gençoğlu anıldı

Anma törenine Gençoğlu’nun ailesinin yanısıra Başkanımız Recep Bölükbaşı, Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Ali Kul, BALGÖÇ Başkanı Dr Yüksel Özkan,  Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve sevenleri katıldı.

Merhum Başkanımız Mümin Gençoğlu’nun oğullarından Turhan Gençoğlu yaptığı açıklamada 22 yıl geçmesine rağmen anma törenine katılım gösteren tüm aile dostlarına teşekkür etti. Turhan Gençoğlu yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Bundan 22 sene evvel elim bir trafik kazasında kaybetmiş olduğumuz babamız, hepinizin “Mümin Agası” toplumumuza ve ailesine çok değerler vermiş Mümin Gençoğlu babamızı yad etmek için burada toplanmış bulunuyoruz. Ülkemize, şehrimize, ekonomimize, odalarımıza, Bursaspor’umuza yapmış olduğu hizmetleri hiçbir zaman unutamıyoruz. Mekanı cennet olsun. Kabrinden huzur içinde dinlensin inşallah. 22 sene sonra siz değerli dostlarının katılımlarından dolayı da ailemiz ve camiamız adına teşekkür ediyorum.”

 

Eski Bursa Valilerimizden Zekai Gümüşdiş ise “Hepimizin yaşantısında acı ve tatlı günlerimiz olur. Güzel günlerin yanında da üzücü günler vardır. Bunların içinde bazıları zaman denilen sürecin içinde kaybolur gider. Bazıları da hayat boyu yaşantımızın bir parçası olur ve aklımızdan çıkmaz. 1993 yılında üzücü bir olay yaşadık. Rahmetli Gençoğlu’nu kaybettik. Üstün vasıfları olan bir kişiydi. Hareketliydi. Topluma katkıları oldu. Ekonomik alanda, okul yapımlarında destekleri oldu. Vefalıydı. BALGÖÇ’ü kurdu, sesini tüm dünyaya duyurdu. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

Başkanımız Recep Bölükbaşı anma töreninde yaptığı konuşmada Mümin Gençoğlu’nun Bursa’ya ve Bursaspor’a çok önemli katkılar yaptığını vurguladı.

Başkanımız Bölükbaşı şu açıklamayı yaptı; “Yardımseverliği, siyaset ve milletvekilliği ile Bursa’ya yön vermiş değerli bir insanı kabri başında anıyoruz. Bursaspor’da 3 yıl başkanlık yaptığı dönemde Bursaspor gerçekten ivme kazanmıştı. Bursaspor’umuzun şuanda altyapısı olan Vakıfköy’ün temelini atıp, bitmesini sağlamıştı. Şuanda da orada birçok futbolcumuz yetişiyor. 1985 yılında BALGÖÇ Derneği’ni kurarak göçmelere yön vermiştir. Bulgaristan’daki asimilasyonu dünyaya duyurmuştur. 1991 yılında milletvekili seçilerek Bursa’mıza çok faydalı işler yapmıştır. 1993 yılında  kendisini elim bir trafik kazasında kaybettik. Bursa’ya ve Türkiye’ye mal olmuş insanlardan birisiydi. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun.”  

Başkanımız Recep Bölükbaşı daha sonra Emirsultan Mezarlığı’nda rahmetli Başkanımız İbrahim Yazıcı’nın mezarını ziyaret etti.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu