Mümin Cambaz “Destek görmezsem aday olmam”

Başkan adaylığı için kongre üyelerinden 100 imza toplaması gereken Cambaz bu noterden onaylı bu adımı da atarak şu anda tek aday olarak gündemde yer alıyor.

Başkan adayları için açıklanan son tarih olan 30 Ekim’e kadar süresi bulunan Cambaz‘ın acele etmediği ve şehirden gelecek destek vaatlerini beklediği öğrenildi.

Noterden yeterli imzayı topladıklarını fakat resmi ve özel kişi-kurumlarla görüşmelerini sürdürdüklerini, bu görüşmelerden çıkacak sonuca göre adaylık için son kararlarını vereceklerini belirten Cambaz, “Bu iş, bizim tek başımıza kaldırabileceğimiz bir durum değil. Destek verilmesi şart. Görüşmelerimiz yarın akşam saatlerine kadar netlik kazanacak. Eğer destek görürsek adaylığımızı açıklayacağız. Görmezsek açıklamayacağız. Biz, onlardan ‘evet’ cevabını duyduğumuzda hazır olmak için, gerekli imzaları topladık” açıklamasında bulundu.

Ekibiyle yapılan istişareler doğrultusunda belirledikleri yol haritası ve planlar dahilinde mevcut Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz’ı Mali Asbaşkan yapmayı istediklerini de belirten Mümin Cambaz, nihai durumun 29 Ekim akşamı sonuca bağlanacağını söyledi.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Büyük çoğunluğumuz destek verecektir,ama al iste belediye gitti simdi ne yaparsaniz yapin diyenler,kendilerini bulunmaz hint kumaşi sananlar ve bunlardan nemalanan sözde taraftar gruplari köstek olacaklardir,iki maglubiyette yonetim istifa diye bagiracaktir,İnşallah yanılırım.

  42
  12
  1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor’lular bundan sonra tüm şehir destek olmadan kurtuluşa eremeyiz bu saatten sonra tek başına para sorunu çözmez şehrin top yekün gücü ile olur tabiki şehir bunu ne kadar istiyor taraftar istiyor deniliyor isteyen taraftar takımına her hafta 14 bin TL ceza aldırmaz 3 milyonu geçen nüfusu ile 10 bin kişi maça gelmez işte gücümüz bu gerisini düşünün

   10
   2
  2. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Büyük olasılıkla adaylıktan vazgeçti. Ama aday olsa iyi şeyler olabilirdi. Malum seçim yılı. Taraftar biraz ayaklansa stad isim hakkı, kalan yüzde 50 token satışı, bir iki kampanya ile falan bu yılı kurtarırdık. Allah’ın izniyle Haziran’dan sonra çok şey değişecek. En başta iktidar yanlısı mütahit takımları başakşehir, kasımpaşa, istanbulspor, ümraniyespor, karagümrük, eyüpspor, pendikspor, tuzlaspor, gaziantep fk, esenler erokspor gibi takımlar tarihe gömülecek. Yine o stadları şehir takımları dolduracak. Banka ve devlet borçları ötelenecek. Güneş şehirlere yeniden doğacak. Mümin Bey, gel bu fetret dönemi seninle sona ersin 2. kuruluşu başlatalım.

   13
   9
   1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    sen diyosun ki haziran da akp kaybedecek 6lılar kazancak onu rüyanda görürsün olduki kazandılar bursaspor umurlarındamı olacak sanıyorsun bırakın artık şu siyaseti hiçbirinden fayda gelmez ibrahim yazıcı gibi bi adam gelmeden de bu takım kurtulmaz

  3. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Ben tam olarak anlamadım. Anlayan arkadaşlar anlatabilirler mi acaba?.
   Şimdi bir başkanımız var. Başka bir başkan adayımız çıkıp diyor ki başkan olursam şimdiki başkanı asbaşkan yapacağım.

   14
   12
 2. sevgili mümin cambaz,
  mesela neden sen?
  mesela insanlar hangi özelliklerinden dolayı sana destek vermeli?
  keşke bunun için önce niyetini, hedefini, planını, ve projelerini açıklasaydın.
  keşke bu cesur çıkışını bunlarla taçlandırsaydın.
  yorumumun devamı, yorumumda ki soru işaretlerinin cevabını gördükten sonra…

  32
  13
  1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

   Dediği gibi,Bursasporun borcu çok büyük.Bir kişiyle asla olmaz.Beklediği desteği alır ve adaylığını devam ettirirmi,bilemeyiz.Mümin abi yi tanıyanlar,onun nasıl iyi,uyanık,zeki bir insan olduğunu bilir.Bursanın,geçmişi en köklü ve okullar yaptıran,tanınmış,sevilen,sayılan,devlet büyükleri tarafından bilinen,alçak gönüllü,hayırsever bir işadamıdır.Yanlış yapanlara hesapları sorar.Hak geçirmez.

   5
   3
  2. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

   Ne hedefinden ne projesinden bahsediyorsun hocam. Tek hedef ligde kalmak.2.ligde bile düşmeme savaşı vereceğiz hâlâ aday beğenmiyoruz belki o bile vazgeçecek adaysız kalacağız.

   7
   5
 3. Sayın Mumin cambaz madem istişare yapmadınız neden imza topladınız? Daha öncede aday olduğunuzu açıklayıp geri çekmiştiniz.
  Aday olursanız bu taraftar arkanızda olur ama ilk önce kendi içinizde buna karar verin aday mısınız yoksa degilmisiniz sonra imza toplasaydiniz çok daha iyi olurdu.

  16
  11
  1. @Metin yorumuna yanıt olarak

   İmzayı garanti altına almadan destek için görüşmüş olmanın ne anlamı var. Diyor ki ben imzaları aldım bana destek olacakmısınız. Bu kadar net

   7
   2
 4. Son dakikada bu da çekilirse şaşırmam! Sivil ya da siyasi destekçi arıyor, bulamazsa kesin çekilir…! Çünkü bu borç yükünü tek başına asla kaldıramaz! En azından masrafları ve topçu maaşlarını ödeyecek sponsor bulması şart! Borç ödemeye hiç gelmiyorum bile…
  Çare belli; şirketlesme! Sonrasi kulüp isim hakkı satışı vs ! Sportif başarı geldikçe de futbolcu satisindan gelecek finansman ile diğer alacak ödemeleri…
  Ayaga kalkmak icin kulübün yabancılara satisi da eklenebilir…!

  16
  7
 5. Her sefer adaylıktan çekilen zat, gelmeden yapacaklarını değil bahanesini hazırlamış.

  Eğer gelirse 6 ay sonraki demeci: “3. lige düşme nedenimiz kimse parasal destek vermedi”

  Ölmüşüz ağlayanımız yok.

  4
  3
 6. sıkıntı başgöstermeye başladı cayma sesleri geliyor inanmıştık ama yine yanılacağaz gibi yol göründü öyleyse hic başlamadan var mı yok mu destek örenip yola cıksaydın olumsuz yönü ağır bu işin bunu bursada örenmek zor değil olsaydı bu drumda olmazdı klüp son umut ta cürümek üzere bütün iştahım negatif ibresinde ilerliyor işallah yanılırım süpriz de gelmedi bana

 7. Daha önce birçok yönetim gerek siyasi, gerek Sanayi odaları ve Esnaf odaları başta olmak üzere destek için görüşmeler yaptılar. Sembolik 16.000 tl 1600 forma gibi şeyler dışında bir destek çıkmadı. Yani demem o ki insanlar kulübe artık destem olmuyor ve olmayacakta. Yani bunu artık bilerek gelmek isteyen varsa gelsin. Kimse “vaaaaay müminim gelmiş beee helal beee al gardaşım benden 2 milyon” deyip masaya atmaz. Hiçbir alacaklı eski futbolcu “ooo mümin başgan gelmiş, alacağımızdan feragat etmek farz oldu” demez. Kısaca kervan bu yük bu yol bu. Bu deveyi güderim diyen gelsin, destek mestek olmayacak. Biz süperlig’de stadına isim hakkını pazarlayamamış, herkesin birbirini “nasıl ederiz de batırırız şunu!” Diye kafa yorduğu bir şehiriz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu