Muhammet 7 kritik kurtarış yaptı

Bu sezon kalesine en fazla şutun isabet ettiği maçta Bursaspor adına tek umut vadeden durum ise kaleci Muhammed Şengezer'in performansı oldu.

Beşiktaş‘ın 11 gol girişiminden 7’sinde kalesine şut isabet eden 21 yaşındaki eldiven, bunların 5’inde başarılı oldu. Sezon genelinde de yüzde 76 başarılı kurtarış oranıyla göze çarpan Muhammed Şengezer, ligde 6 maça çıkarken kalesinde ise 5 gol gördü. A Takım ile şu ana dek 16 maça çıkan genç file bekçisi, bu mücadelelerde kalesinde 10 gol görürken, 8 maçı ise gol yemeden tamamladı.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. takımdaki en güvenilir isim olucağı sezon başı kimsenin aklına gelmezdi heralde eldeki kadro gol atmak için yeterli değil zaten 3 sezondur bu böyle ALLAH tan kalede sorun yaşamıyoz yoksa çoktan düştüydük…

  25
  1. @Bülent yorumuna yanıt olarak

   Gönül isterdik türkiye’de futbol adil bir oyun olsaydı o zaman seni çok daha büyük yerlerde görürdük, ama lobisi olan büyüyor burda birde keşke ali ay yerine adam gibi bir yönetim olsaydı şimdi yüksek rakamlar avrupada top oynuyordun

   1. @Bülent yorumuna yanıt olarak

    Yine oynayacak, sadece zamanı değişik olacak. Bak Enes’e, bak Mehmet Zeki Çelik’e. Değişen şey zaman olur yoksa kalite her zaman yerini bulur.

    1. @Myumyu yorumuna yanıt olarak

     Muhammed’in yaşı daha çok genç. Ben kendisinin yabancı takımlar tarafından da farkedileceğini düşünüyorum.

 2. Tamam yeter övdük biraz da eleştirelim. Bence açıyı daraltma konusunda kendini geliştirmeli. İlk gol ama daha çok ikinci gol de yapabilirdi. Sabit duruyor. Öne çıkarak ve açıyı kapatabilir gibiydi.Çok iyi kaleci olacak inş. Avrupa ya da gitmesin bir 5 yıl. Önce hizmet etsin sonra..

  4
  3
 3. 1. goldeki hatası çok büyük o topun oraya vurulacağı kesin. vuruştan önce 1 adım kendini sola alabilirdi.

  3
  1
 4. Kaleye gelen 7 şutun 2’si gol olduysa nasıl 7 kurtarış yapmış oluyor. Haberin içinde de yazılmış zaten toplamda 5 kurtarış yaparken kaleye gelen diğer 2 şutta da gol yemiş.

  2
  1
 5. Kurtarışları doğrudur. Ancak ben BJK’nın gollerinde özellikle 2. golde hatası olduğunu düşünüyorum. Topa uzanabilirdi, yerinde durdu kaldı, belki top dışarı gidecek diye ama kaleci yine topa atlamalıdır.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu