Muhammed “Sözleşmeyi düşünmüyorum”

Muhammed Şengezer, Antalya kampında Bursa Hakimiyet'in sorularını yanıtladı.

Bursaspor kalesinde büyük bir rekabet yaşanıyor. Hemen her takım Yeşil Beyazlılar‘ın kendi bünyesinden çıkan kalecileri gıptayla izliyor. Eldivenler şu an Muhammed Şengezer‘de. Onun arkasında ise daha önce eldivenleri taşıyan Okan Kocuk var. Ataberk Dadakdeniz ve Deniz Aydın da alt yaş gruplarında milli takımların başarısı için ter döküyor. Antalya kampında Bursa Hakimiyet’in sorularını yanıtlayan Muhammed Şengezer önemli açıklamalarda bulundu. Kalede büyük bir rekabetin yaşandığını belirten genç file bekçisi “Kampta dört kaleciyiz. Dört kalecimiz de altyapıdan çıktı. Aramızda iyi bir rekabet var. Bu rekabet bize başarıyı getirecek. Hepimizin altyapıdan çıkmasının faydasını da birbirimizi iyi tanıyarak alıyoruz. Aramızda bir yarış söz konusu. Herkes birbirini geçmeye çalışıyor.” dedi.

TEK HEDEFİM AVRUPA

Sözleşme uzatma noktasında adı sıkça gündeme gelen Muhammed bu konuyla kendisinin hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi. 21 yaşındaki kaleci, “Sözleşmeyle ilgili en ufak bir şey düşünmüyorum. O konulara bakmıyorum bile. Tek hedefim futbolumu oynamak. Kulübüme para kazandırarak Avrupa’ya gitmeyi çok istiyorum. Bütün takımların durumunu siz de çok iyi biliyorsunuz. Eğer ben Avrupa‘ya gidersem kulübün de iyi para kazanmasını isterim. Şu an tek düşüncem Bursaspor‘da kendimi gösterip uzun yıllar oynamak ve sonunda da Avrupa’ya gitmek.” diye konuştu. Muhammed ayrıca, “İnşallah bana güvenen, inanan kimseyi mahcup duruma düşürmem. Hem camiama hem takımıma hem de Türkiye‘ye karakterli bir oyuncu olmak istediğimi ve sonunda da bunu başardığı kanıtlarım.” ifadelerini kullandı.

Yorgunluk anlaşılmıyor

“Geçen yıl kamp yaptığımız yerdeyiz. Çok iyi hazırlanıyoruz. Kamp yorucu geçiyor ve geçmeli de. Çünkü ikinci yarıda takımların hepsi çok güçlü olacak. Onlara karşı gelebilmemiz için bizim de çok güçlü olmamız lazım. Ancak takımdaki arkadaşlık iyi olduğu için yorucu geçen antrenmanlar çok da anlaşılmıyor. Her anlamda iyi bir kamp dönemi yaşadığımızı söyleyebilirim.”

Forvettim, kaleci oldum

“Bu noktalara geleceğimi hayal etmiyordum. Çünkü ben futbola forvet olarak başladım. Kaleci olacağımı bile bilmiyordum. Atıcılar‘da forvet olarak oynuyordum. Yolspor‘dan bir hoca geldi beni aldı ve kaleci yaptı. Oradan Bursaspor, Milli Takım, A Takım derken bu noktaya geldim. Şimdi de koskoca bir şehrin kalesini koruyorum. Geçmişte hayallerimde belki yoktu ama şu an hayallerimde çok farklı noktalar var. Çünkü futbol ve kalecilik bana zevk veriyor. İnşallah daha iyi
yerlere gelirim.”

Ayak tekniğime güvenirim

Benim artılarımı ve eksilerimi sizin söylemeniz daha iyi olur. Çünkü bunu dışarıdan gözlemleyen, taraftar, kulüp, hocalarım medya mensupları. Ben ayak tekniğime güvenirim. Ama çok da güvenmemek lazım. Bazen fazla güven beraberinde hatayı da getirir. Dikkati elden bırakmamalıyız.”

Samet Hoca’dan Allah razı olsun

Samet Hoca‘dan Allah razı olsun. Hiçbir yerde hiçbir hoca bu kadar gence hem şans vermez hem de sabır göstermez. Samet hocamız hem sabır gösteriyor hem de şans veriyor. Gerçekten çok büyük bir hoca. Kaleci antrenörlerimiz Gançev çok iyi bir insan. Uzun yıllar Bursaspor‘da oynamış ve çok seviliyor. Bizi çok iyi çalıştırıyor. İyi bir profesyonel. Koray hoca da aynen onun gibi.

Annemle birlikte ağladık

“Bursaspor formasını Süper Lig‘de ilk kez geçen sezon Karabükspor maçında giydim. O maçtan önce kadro açıklandığında annemi aradım. Birlikte ağladık. Stada ilk ayak bastığım an kendi kendime ‘Ben bu işi galiba başaramayacağım’ demiştim. Çünkü çok heyecanlıydım. Sonra toparlandım. Çevreme baktım. ‘Onlar da insan ben de insanım. Çıkıp elimden gelenin en iyisini yapmalıyım‘ diyerek oynamaya başladım. Dakikalar ilerledikçe özgüvenim yerine geldi. Ama şunu söyleyeyim; sahaya çıktığım ilk heyecan her maçta oluyor bende. Malatyaspor‘la oynadığımız son maçta da aynı heyecanı yaşamıştım. Takım arkadaşlarım ‘Başka bir şey düşün’ diyorlar ama ben asla düşünemem. Benim kafamda sadece maç vardır. Şöyle düşünün; hazırlık kampı geçiriyorsunuz. Sonra bir hafta o maç için çalışıyorsunuz. Ve o maçta iyi olmak zorundasın. Bir emek harcadığımız için ben maçları çok önemserim.

Örnek almam, izlerim

“Örnek aldığım bir kaleci yok. Herkesten bir şeyler kapmaya çalışırım. Kalecilerle ilgili çok görüntü izliyorum. Hangi kaleci ne yapmış diye bir bakarım. Benim olduğu gibi herkesin kendi stili var. Ben başkasını örnek almak yerine, izleyip tecrübe etmekten yanayım. Hataları da görerek kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum.”

Mehmet Zeki’yle konuşuyorum

Yolspor‘da oynamaya başladıktan sonra ilk hayalim Bursaspor A Takım kalesini korumaktı. Çünkü Bursaspor altyapısıyla, A Takımı‘yla benim hep ha-yallerimi süsledi. Yolspor’da oynadığım dönemde Bursaspor altyapısıyla maç yapıyoruz. Bütün takımları 13-0,14-0 gibi skorlarla yeniyorlardı. Ve ben büyüdüm. Şu an Bursaspor‘un kalesini koruyorum. İlk hayalimi böylelikle gerçekleştirdim. İkinci hayalim A Milli Takım‘da oyna-mak. Düşünsenize 80 milyonun kalesini koruyorsunuz. Ve son hayalim de Avrupa‘da oynamak. Bunu gerçekten çok istiyorum. İlk hedefim kesinlikle Avrupa. Lille‘de oynayan Mehmet Zeki ile sürekli konuşuyorum. Bana ‘Burası çok farklı‘ diyor. Ben de çok isterim Fransa‘ya, İspanya‘ya Almanya‘ya gitmeyi.

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. muhammed için atıp tutan yazar nerede hani para sorunu yapıyordu utanın biraz be utanın artık yakamızdan düşün olay medya

  70
  3
 2. Temiz çocuk yüzüne bakınca belli olur,maşallah kardeşime..2 sene bursaspor sonrasında premier lig olur inşallah..

  41
  1
  1. @Yeşil yorumuna yanıt olarak

   E çocuk deli değilse , görüyor, Sercan, volkan…
   Arkadan gelen gençler ders almalı.
   Buraya defalarca yazdım, volkan Bursa’dan başa yerde oynuyamaz.Kimse kahrını çekmez.
   Kendi biçti ,ve kendisi futbol hayatını bitirdi!

   7
   1
 3. “Sözleşmeyle ilgili en ufak bir şey düşünmüyorum. O konulara bakmıyorum bile. Tek hedefim futbolumu oynamak. Kulübüme para kazandırarak Avrupa’ya gitmeyi çok istiyorum. Bütün takımların durumunu siz de çok iyi biliyorsunuz. Eğer ben Avrupa‘ya gidersem kulübün de iyi para kazanmasını isterim. Şu an tek düşüncem Bursaspor‘da kendimi gösterip uzun yıllar oynamak ve sonunda da Avrupa’ya gitmek.”
  İyi ,güzel cümleler ancak “sözleşmeyle ilgili en ufak bir şey düşünmüyorum.” derken imzalayacağına dair bir açıklama
  yok .Taraftar olarak daha net cümleler duymak isterdim.Burası benim yetiştiğim klüp , para sorun olmaz,anlaşırız sorun yok gibi.

 4. “Yolspor‘dan bir hoca geldi beni aldı ve kaleci yaptı”. açıklaması samimiyetsiz geldi o hocaya çok şey borçlu olduğunu belirtmeli bence ismini söylemeliydi

 5. Muhammed ŞENGEZER evladım bizler sizlerin başarıları için duacıyız .
  İnşaallah sizlerde fiili duanız olan çok çalışmayı yapar,şahsiyetiniz bozmadan başta ailenize,oynadığın şehrinin takımına ve ülkeye faydalı bir örnek alınacak birer sporcular olursunuz.

 6. İnşallah Hak elbet senin içinde tecelli eder kardeşim. Her zaman destek olucaz. Yeterki doğru ve dürüst olun kaybetmezsiniz. Allah yolunuzu açık etsin inşallah

 7. Allah allah egolara gel örnek aldıgın kaleci varmı diyorlar yok örnek almazmış izlermiş allah allah ne alaka herkesin begendiği bir kaleci vardır muhakkak

  1. @Ahmet yorumuna yanıt olarak

   Ya sen ne mal bir adamsın çocuk bir yere sabit kalmıyorum bütün kalecilerden bişeyler kapmak istiyorum diyor Allah aşkına bir şeyi saptırmak için böyle salak saçma cümleler kurmayın ya

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu