Muhammed için 3 m. € teklif geldi

Genç file bekçisi için Bursaspor'un kapısı aşındırmaya başladılar.

Menajerlerin bonservis ücreti olarak bu rakamı vermeye hazır kulüpler olduğunu Bursaspor yönetimine bildirdi. Başkan Ali Ay, bu gelişmeyi bizzat doğruladı.

Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerinden çıkardığı yıldızlarla adından söz ettiren Bursaspor’da bir isim daha gündeme düşmek üzere. Kaleci Harun Tekin’in ardında bekleyen Muhammed Şengezer için menajerlerin Bursaspor yönetimiyle irtibata geçtiği öğrenildi.

Bugüne kadar 15 kez milli olan ve Bursaspor A takım kalesini ligde 2 maçta koruyan 21 yaşındaki kaleciyle yurt dışından takımlarından ilgilendiği belirtildi.

HARUN’U ARATMAMIŞTI

Menajerlerin bonservis ücreti olarak ise 3 milyon Euro vermeye hazır kulüpler olduğunu Bursaspor yönetimine bildirdiği öğrenildi. Dünü Vakıfköy Tesislerinde geçiren Bursaspor Başkanı Ali Ay ise bu gelişmeyi doğruladı.

1997 jenerasyonunun değerli isimlerinden biri olan kaleci Muhammed Şengezer, bu sezon Harun Tekin’in sakatlığı nedeniyle forma giymediği Kardemir Karabükspor ve Atiker Konyaspor maçlarında görev yapmış ve başarılı maçlar çıkarmıştı.

SHEHU KATKI VERDİ

Bu arada Başkan Ali Ay,devre arasında transfer edilen Shehu’nun kısa zamanda takıma büyük katkı sağladığını ifade etti. Başkan Ay ‘Shehu takıma tam oturdu. 200 bin Euro’ya aldık fakat hırsıyla, azmiyle ondan çok memnunuz.

Dünya Kupasında da kısmetse forma giyecek. Sözleşmesinde 3,5 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi var. Hocamızda kendisinden çok memnun. Bizim böyle oyuncular bulup çıkarmamız gerekiyor’ dedi.

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bence çok iyi para, hemen verilmeli ve bir sonraki satıştan yüzde 30-40 pay alır maddesi konulmalı. Geride çok iyi kalecilerimiz var. Harun’da 7-8’e gitse -ki 10-11 süper olur, Shehu 3.5 ediyor, totalde 15-16 milyon euro çok iyi gelir. Seneye maddi sıkıntı yaşamayız fakat uzun vadede mantıklı kullanılmaz ise büyük sıkıntı yaşarız. Seneye kaleyi Okan devralır. Harun ile tarzları tamamen aynı olmasa da performansı iyi ve yükselen bir grafiğe sahip, yedeği de Ataberk olur. Bir sezonda Avrupa’ya iki kaleci birden verirsek eğer, kaleci yetiştirme piyasasında iyi bir söz sahibi olabilir. Çok iyi kalecilerimiz var ver her iki yılda bir bir kaleciyi yurt dışına iyi bir fiyata satabiliriz. Tamamen vizyon ve iyi bir planlama meselesi. Zor olan kolay şeyleri yapmayı millet olarak sevmiyoruz, ya armut piş ağzıma düş durumu ya da ben bunun en iyisini yaparım derken her şeyin içine etme durumu. Rijkaard’ın dediği gibi, Türk futbolunda her şeyden biraz var ama tam olan yok. Aslında sadece futbol değil, ülke olarak hayatımızın büyük bir bölümü böyle.

  69
  21
  1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Şu kaliteli futbolcuları satma fikrinizi alın başınıza çalın artık bıktık sizden

   5
   7
   1. @Kalıcı gelirler ibrahim yazıcı yorumuna yanıt olarak

    Ayrıca kalıcı gelir ters bir hareket ile ömür boyu sakat kalabilecek futbolcular ile olmaz. Taşınmazlar ile olur, yatırım yapılmalı. Kendisi takımı halka arza açmayı bile düşünmüştü fakat diğer arsa, benzinlik, okul, otopark vb. projeleri gibi mağlesef yarım kaldı.

    3
    3
   2. @Kalıcı gelirler ibrahim yazıcı yorumuna yanıt olarak

    Hiç kusura bakma ama cahillik yapıyorsun. Öncelikle bizim gibi kulüpler satış ile gelir elde edebilir. Bir diğer konu da oyuncu değerini bulduğunda satılmalı. Bizim alıp turşusunu kurma gibi bir lüksümüz yok, para kazanmalıyız. TERTEMİZ ŞAMPİYON BURSASPOR’UN BÜYÜK BAŞKANI İBRAHİM YAZICI bir keresinde şöyle söylemişti: HEP SÖYLÜYORUM, EDER FİYATI VERSİNLER, SIRTIMDAKİ CEKETİ BİLE SATARIM. !!!

    5
    3
  2. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   bence verilmemeli şuan da harun büyük ihtimal haziran ayında gidecek….juventus göz bebeğimiz olan harunu istiyorlarmış….tabi 10 milyon euro dan aşağı olmamak şartıyla verilebilir…..okan geri gelicek bence muhammed yedek kaleci olarak kalırsa iyi olur hem ileride daha çok meblaya satarız….

   12
   8
   1. @BURSASPORUM yorumuna yanıt olarak

    Juventus Harun’u izliyor olabilir ama geçenlerde Buffon futbola devam edebileceğini dile getirmişti, bu nedenle önümüzdeki yıl için bu ihtimal mağlesef zor. Ayrıca bonservis ücretleri ne kadar artsa da dünya transfer piyasasını izlediğinizde en yüksek bonservis bedellerinizin zamanlarda İngilizlerin ve sahibi Arap Çinli kulüplerin verdiğini görebilirsiniz. En yüksek 35mil. pound sanırım, Man City. Genel piyasa 12-17mil. euro arası. Gönül ister ki Harun’a 10-12 versinler ama gerçekçi olmamız gerekli. Talibi para babası bir kulüp olmaz ise 10dan fazlasına satmak hayal olur, bu piyasada 7-8 kabul edilir. Ozan o paraya gitti de diyebilirsiniz ancak arada farklar var. Ozan genç yaşta bir Türk kulübüne gitti, bugün 3 veren olsa hemen satarlar. Kur bazında bakmak gerekli ve bir orta saha oyuncusu, piyasa her daim yüksektir. Dünya kumaşından sonra Harun ve Muhammed dışında pirim yapabilecek oyuncular Aziz, Shehu ve Ekong. 5 oyuncuyu satsak toplamda 20 mil. euro civarı bir para çok iyi gelir. Tabii ki satışlarından yüzde koyulmalı. Burada çok önemli iki sorun var, 1- Bu oyuncular satılırsa nasıl bir plan ile yerleri doldurulacak? 2- Bu oyuncular satılmaz ise yeni gelecek yönetim de dahil (Bozdemir bana gerçekçi, güvenilir ve samimî gelmiyor) kısa vadede ödenmesi gereken borç nasıl ödenecek? Bu iki sorunun yanında en önemli konu 24 kişilik kadroda kaç genç, kaç altyapı oyuncusu olacağı ve 2020 yılına kadar bu oyuncular değerlendirilip, gelir elde edebileceğinin planı. 🙂

    11
    2
    1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

     Fenerbahçe sezon sonunda mutlaka bir kaleci alacaktır.
     Aziz Yıldırım seçilirse , Aykut hoca göreve devam edecektir…

     Bursaspor için mükemmel seçenek ;
     Aykut hocanın kadroda düşünmediği Ozan Tufan ile Harun takasıdır.
     Üzerine bir futbolcu daha alabilecek kadar para ilave edilirse müthiş olur.

     Zira Ozan’ı tekrar yoluna sokmak çabası bir risktir.
     Lakin, bu başarılırsa Ozan 25 Milyon euro değerini hemen bulacak kadar
     olağanüstü yetenekleri olan bir 8 numaradır.

     Ozan’ın Bursalı olması hem işin kolay , hemde zor tarafıdır.
     Fakat başarılırsa ödül çok büyüktür….

     2
     19
  3. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Muhammet Şengezer bir takım teknik özellikleri ile Harun’dan ayrılır. Bu çok nettir.
   Ne var ki deneyim noktasında alacağı çok mesafe vardır.
   Okan Küçük’te tıpkı Muhammed gibi yeteneklere sahip bu sene İstanbulspor’da deneyim kazanmış,
   tıpkı Muhammet gibi Milli formayı kapmış bir başka kalecimizdir, evladımızdır.

   Transfer kurgusu ve kadro mühendisliği açısından bu iki gencin önünün mutlaka açılması şarttır.
   Öte yandan ; Harun’un yurt dışında ve önemli takımlarda şöhretine şöhret katması bizleri gururlandıracaktır.
   Harun yetenekleri , disiplini ve takım kaptanlığı deneyimi ile eminim çok başarılı olacaktır.

   Futbol’da dün yoktur. Bugün ve gelecek vardır. Geleceğini satamazsın…
   Defalarca yazdım, yine tekrarlıyorum. Harun, Muhammet ve Okan gibi Milli kalecileri yetiştiren
   isimsiz kahramanlara bu taraftar minnet borçludur ….

   Şimdi gözlerimizde mutluluk yaşlarıyla Harun ile vedalaşma vaktidir
   Yönetim Bilimi bu sıralamayı emreder. Aksi hata olur.

   16
 2. 5 yıllık fm tecrübem bana şunu öğretti para futbol oynamayı bilmiyor, Biz o 3 milyon euroyu sahaya koyup top oynatamayiz. Sene sonu Harun da büyük ihtimalle satılacak Bence Muhammed kalmalı

  24
  2
 3. harunuda muhammedi de iyi bir paraya gönderip okan koçuku kaleye alalım. yedek olan ataberki de yetiştirelim. bu paranın yokluğunda iyi haber. harun muhammed sheu ekong bunları satarak iyi bir para kazanabiliriz.

  13
  5
 4. Harun gibi muhammed gibi kaleci 3 milyon € ya satılırmı her biri 10 milyon € dan aşağı olmaz yerli kaleci zor bulurlar Başkan sen hangi yüzle aday oluyorsun futboldan anlamıyorsun iki sezonda bizi yerle bir ettin şampiyon takımı küme düşmemeye oynatıyorsun camiayı rezil ettin takıma bir sürü çöp doldurdun bir an önce defol git

  10
  6
 5. Yorumlar çok şaşırtıcı ya, Harun’u da satalım shehuyu da satalım herkesi satalım, Tamam iyi para kazanırız da kardeşim senin en büyük sorunun takım olmak zaten herkesi sattın yeni gelenler takım olana kadar yine aynı problemler yine kümeye oynama 15-16 sezonunu hatırlayın çok iyi transfer yaptık ama onlar takım olamadı

  8
  7
 6. Konuyla alakasız olucak ama Keşke PTT 1. LİG de pilot takımız olsa Okan – Mehmet zeki oyuncular nasıl gelişiyor görüyoruz . Yeşil Bursa 3. ligde zarardan başka bir şey olmadı .

 7. bende katılıyorum çok iyi kalecilerimiz var harun,okan,muhammed,ataberk hepsinin maşallahı var ve 2 tanesi kalmak kaydıyla en iyi teklif verilenler satılmalı. bölgedede şişkinlik var zaten, temennim tabiki bu değil ama iyi bi kaleci süre almazsa takım içi sorun çıkabilir. dikkatli olunmalı

 8. Milli macta cok kötüydü bir kac mac iyi oynamakla süper lig macının devamlılıgı bir değil sapla samanı karıstırmayın

  2
  2
 9. Son macını izleyenler varmı? Bence harun gibi güven vermiyor baslamıslar yine menajer oyunlarına baskanda he he diyor sanırım o parayı görse şimdiye coktan satmıştı

  2
  2
 10. Menajer oyunları yüzde bir milyon daha dogru düzgün macı olmayan kaleciye 3 milyon eueo nedir? Allah askına atın da bu kadar atmayın

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu