Müezzinoğlu’ndan Bursaspor’a ziyaret

Müezzinoğlu, Özlüce Tesisleri’nde yaptığı konuşmada, sanayicilerin, iş adamlarının ve kentin Bursaspor‘a daha fazla sahip çıkmasını, takımla duygu bağlarını güçlendirmesini istediklerini söyledi.

Her insanın konumu gereği kendisi dışında sosyal sorumlulukları olduğunu belirten Müezzinoğlu, “İlle maddi değil, zaman da ayırılabilir. Genelde spor kulüplerinde yöneticiler, parasal birikimden ziyade zamanlarının büyük çoğunluğunu sosyal sorumluluk projesi gibi üstlenirler. Siyaset de böyledir.” diye konuştu.

Türkiye’nin geldiği nokta itibariyle sorumlulukları olduğunu anlatan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

Bursa’da sanayici ve iş adamları tabii ki kendi girişimleriyle, dinamikleriyle bir noktaya geldi ama ‘Bunu tek başıma yaptım’ derlerse yanlış söylerler. Bu ülkenin istikrarı, bu şehrin dinamikleri onlar için önemli. Onların da şehrin dinamiklerine katkı sağlama görevleri ve sorumlulukları var. Bize de düşen onları gönüllü olarak bu işe sahip çıkmaları için teşvik etmek. Bursaspor’un tarihi geçmişinden bugüne gelişinde çok önemli fedakarlıklar var. Bundan sonraki süreçte de fedakarlıkların artarak devam etmesini sağlayabilmeliyiz ki tarihi geçmişteki çok mutlu olunan başarıları tekrar yakalayabilelim. O nedenle basit adımlarla bugün gönül kapılarını daha güçlü açmasını beklediğimiz sanayici ve iş adamlarının da bu işe katkı sağlamalarını inşallah başarırız.

Başkanı Ali Ay, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na 9586 nolu Bursaspor Genel Kurul Üyelik kartını takdim etti. Mehmet Müezzinoğlu, Başkan Ali Ay’a bir bakan maaşı miktarında kulübümüze para bağışında bulunduğu zarfı takdim etti. 

Ardından Bakan Müezzinoğlu antrenmanı izleyerek, futbolculara baklava ikram etti.

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu