Mudanya Belediye Başkanı’ndan açıklama!

Son dönemde bir Bursaspor üyesi olarak taraftarlarımızdan gelen ve hakarete varan eleştirilerden dolayı üzgünüm. Bazı şahıslar kasıtlı olarak Beşiktaş Bursa meselesini kaşıyarak

taraftarlarımızı bana karşı kışkırtmaya çalışmaktalar.

Hiç kimseye Bursaspor sevgimizi kanıtlayacak değiliz ancak yalan yanlış bilgilerle kamuoyuna beni yanlış aktarmalarına da izin veremem.

Ben “Barışın ve kardeşliğin başkenti Mudanya”nın belediye başkanı olarak bir takım gerginliklerden kendine çıkar sağlayanlara ve Bursaspor’umuzun gerginliklere anılmasına izin veremem. Belediyemiz herkese eşit mesafededir. İki kulüp arasında istenmeyen olayların yaşandığını biliyorum, ancak kin ve nefretle gidilebilecek bir yol yoktur. Barış ve kardeşlik diyorsak bu misyonumuzu yerine getirmek zorundayız, belki bu tavrım bu işten menfaat sağlayanların hoşuna gitmiyor ama taraftar olmalıyız, kendini kaybetmiş holiganlar değil.

Spor barış ve kardeşliktir, düşmanlıkla bir yere varamayız. Kişisel hırslarla kendini kurtarmak isteyenlerin peşine takılmak başta kendi iradenize saygısızlıktır. Taraftarlık, kulübünü sevmek güzel şeyler ancak her şey kararında güzel.

Yaşadıkları şehre dair sorunlara ve ülkemizdeki birçok meseleye kafa yormak yerine sadece taraftarlıkla kendini ifade edenlere de diyebileceğim çok fazla bir şey yok.

Hayri TÜRKYILMAZ

Mudanya Belediye Başkanı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu