Mostar Grubu’undan ziyaret

Mostar Grubu'nda Bursaspor’umuzun eski başkanlarından Murat Gülez, eski yöneticilerimizden Aydın Çoközler, Divan Kurulu üyelerimizden İdris Sevinç, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Emir Cemal Beşkardeş ile Velez Mostar Kulübü’nün Onursal Başkanı Mirsad Hüseyinagiç, Başkanı Adis Cevra, Asbaşkanı Adem Macic ve Direktörü Sedin Tanoviç yer alıyor.

GÜLEZ; “PROJEYİ NEJAT BİYEDİÇ İLE HAZIRLAMIŞTIK”

Mostar grubu adına konuşan eski başkanlarımızdan Murat Gülez, projenin birkaç kez Bursaspor yönetimlerine sunulduğunu ve yeni seçilen yönetim kurulumuza da sunmak ve hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak için Özlüce Tesisleri’ne geldiklerini belirtti.

Gülez proje hakkında şu açıklamayı yaptı; “ Yapılan genel kurul sonrasında sizlerin başkanlığına seçilmeniz ve görev almanız bizleri mutlu etti. Şahsınızda tüm yönetim kurulu arkadaşlarınızı tebrik ediyoruz. Bursaspor’a önemli hizmetler vereceğinize inanıyoruz. Velez Mostar projesi, rahmetli Nejat Biyediç ile birlikte yazıp çizdiğimiz kaleme aldığımız bir projedir.  Bundan önce rahmetli başkanımız İbrahim Yazıcı ile projeyi paylaşmıştık. Geçen sezon Erkan Körüstan yönetimine de sunduk.  İnşallah sizler bu projeyi inceledikten sonra gereken değerlendirmeyi yaparsınız. Aramızda Velez Mostar’ın yeni ve eski başkanları bulunuyor.

BEŞKARDEŞ; “ HER İKİ KENTTE KENDİNİ YAKIN GÖRÜYOR”

Emir Cemal Beşkardeş ise yaptığı açıklamada, “ Velez Mostar takımı Bosna Hersek için önemli bir takım. Bu önemin bir kaynağı da Nejat Biyediç. Bursa’nın da kendini yakın gördüğü bir Balkan kentidir. Bosna Hersek, önce Allah’a emanet sonrada Türkiye’ye emanet edilen bir ülkedir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin Bosna ile ilgili projeleri var. Bu projeyi Recep Altepe başkanımıza da sunacağız. Geçtiğimiz günlerde Bosna’da yaşanan sel felaketi nedeniyle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Recep Bölükbaşı başkanımıza bizleri kabul ettiği için çok teşekkür ediyoruz ve çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

CEVRA; “BURSASPOR İLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Velez Mostar Kulübü Başkanı Adis Cevra yaptığı açıklamada Zaman ayırıp bizleri burada ağırladığınız için çok teşekkür ediyoruz. Böyle büyük bir Türk kulübünde olmak bizler için büyük bir gurur. Biz Türk halkını kendi kardeşimiz gibi görüyoruz. Bursa ve Mostar ile ilgili güzel bir projemiz var. Bizleri gerçekten çok güzel karşıladınız. Nejat Biyediç’in burada ne kadar büyük bir iz bıraktığını görebiliyoruz. Biz şuanda küçük bir kulübüz. Ama çok zengin bir tarihe sahibiz. 90 yıldan uzun bir geçmişe sahibiz. Eski Yugoslavya zamanında en büyük ve tanınmış kulüplerden birisiydik. Bosna Hersek’te çıkan savaş nedeniyle olumsuz ve acı anılarımız var. Velez takımı kendi stadyumundan çıkmak zorunda kalmıştır. 25 bin kişilik kapasiteli bir stadyumumuz vardı. Savaştan bu yana o stadyumu kullanma hakkımız yoktu. Maalesef her şeye sıfırdan başladık. Her gün daha iyi olabilmek için çalışıyoruz. Kendi altyapımızdan başarılı oyuncuları nasıl çıkartabiliriz onun çalışmalarını yapıyoruz. Bu konuda Bursaspor ile işbirliği yapmak istiyoruz” dedi.  

BÖLÜKBAŞI; “ VELEZ MOSTAR İLE İŞBİRLİĞİNE HER ZAMAN HAZIRIZ”

Başkanımız Recep Bölükbaşı ise yaptığı konuşmada Türk halkı ile Bosna halkının kardeş olduğunu ve rahmetli Nejat Biyediç ile de Bursaspor’un Mostar ile ayrı bir bağının olduğunu dile getirdi.

Mostar Grubu’na ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileten Başkanımız Bölükbaşı ziyarette yaptığı konuşmada şunları dile getirdi; “Burada bugün çok kısa bir bölümünü yapacağız ama bundan sonra daha fazla vakit ayırıp projeyi değerlendireceğiz. Ben de bir Rumeli çocuğuyum. Sonuçta bizler Osmanlı’dan geliyoruz. Hala akrabalarımız oralarda. Oradaki bağımızı hiç kopartmadık. Zaman zaman gittiğimizde amatör kümelerde bulunan arkadaşlarımız ile istişarelerde bulunuyoruz. Bursaspor altyapısından başlayarak yaklaşık 20 yıl futbol oynadım. Sonuçta biz kardeşiz. Geçtiğimiz günlerde Bosna’da ki sel felaketinde yaşamını yitiren insanlar oldu. Türk halkı olarak çok üzüldük. Hayatlarını kaybedenler Allah’tan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Geçmişte Bosna çok acılar yaşadı. Biz Türkiye olarak elimizden geleni yapmaya çalıştık. Şuanda ki afette de Türk halkı yardım eli uzattı. Yakın zamanda Bosna’da bulundum. Toplu mezarlar bizleri derinden üzdü. Geçmişte Bosna halkının Türk halkının yanında olduğunu biliyorum. Nejat Biyediç benim de çok sevdiğim, Bursaspor’a da çok faydası olan biriydi. Kendisiyle tanışmıştım. Genç yaşta kaybettik. Rahmetli olduğu dönemde biz yönetimdeydik. Rahmet Başkanımız cenazesine katılmıştı. İnşallah Nejat Biyediç’in mezarının bulunduğun Mostar’a gidip dua etmek istiyorum. Bizler için çok büyük kayıptı. Burada kızı ve eşiyle de Bursaspor olarak zaman zaman bir araya geliyoruz. Kendileri hala Bursaspor’un içerisindedir. Bursaspor’a ve Türk futboluna çok faydası oldu. Elvir Baliç’i Bursaspor ile tanıştırdı. Çok başarılı sonuçlar elde ettik. Onun zamanında UEFA İntertoto Kupası’nda çok başarılı maçlar izledik. Heyecanlar yaşadık. Bursaspor tarihine unutulmayanlar olarak ismini yazdırdı. Bursaspor ve taraftarlarımız kendisinden şükranla bahsedecektir. Velez Mostar takımını yakından tanıyoruz. Geçmişte çok ilgilenemedik. Mostar Grubu’nda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Bursaspor olarak bizim elimizden ne geliyorsa her zaman yanınızda olmaya söz veriyoruz. Bu projeyi daha çok geliştirebilmek istiyoruz. Şuanda bir yoğunluğumuz var. Bu yoğunluğu atlattıktan sonra yapacağımız görüşmelerde ne yapmamız gerekiyorsa ben ve yönetim kurulumuz yapmaya hazır. Bu projede Rumelili olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe bizim rehberimiz olacaktır. Kendisinin Makedonya ve Kosova’da bulunan tarihimiz için yaptıklarını biliyoruz. Bursaspor’umuzun Türkiye’nin her yerini takip eden bir izleme ekibimiz var. Avrupa’da Almanya’da var ancak Balkan ülkelerinde yok. Bizim projelerimizin arasında bu izleme komitesi oluşturma vardı. Bunu Velez Mostar grubu ile daha iyi yapabileceğimize inanıyorum. Sözde değil özde olarak bizim pilot takımımız olmanızı kabul ediyorum. Buradaki şartlardan yararlanılması için bize ne düşüyorsa yapmak için söz veriyoruz” dedi.      

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu