Morioka transferi olmuyor!

Transferi için Anderlecht Kulübü'ne resmi başvuruda bulunan Yeşil Beyazlılar Japon futbolcuyla anlaşma sağlayamadı.

Bonservisi 5 milyon Euro olan ve kiralama yoluyla Bursaspor‘a transfer edilmeye çalışılan Morioka konusunda iki kulüp parasal konularda anlaşma sağladı. Ancak Morioka‘nın Türkiye‘ye gelmek istememesinden dolayı bu transferin gerçekleşme ihtimalinin ortadan kalktığı bildirildi

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. 1) Bu adamın transfer haberine inanan bir Allah’ın kulu yoktu.
  2) Velev ki bu haber yalan değildi ve bu adama teklif yapıldı.Bonservisi 5 milyon olan bir oyuncu sizce Türkiye’yi mi hedefler? Avrupa’da gsnin UEFA şampiyonlugundan başka hiçbir başarısı olmayan bir ülkeyi kim ne yapsın? 3)Bizle yarışır veya bizden kötü dediğiniz Hollanda ligi bize on basar.Ajax 21 yaş ortalaması ile final oynayabiliyor.Psv nin , feyenoordun , ajaxin çıkardığı gençler Avrupada ne toplar oynuyor.
  4) Eleştiriden sonra çözüm önerisi getirmek zorundasınız ki boşa muhalefet yapmamış olun.
  5)Bence öncelikle her sene 1 oyuncu düşürülmek kaidesiyle , yabanci sayısı 4 e kadar indirilmeli.Daha sonra her takıma her sene alt yapısından 1 oyuncuyu sahada 1 oyuncuyu kulübede olmak üzere en az 2 oyuncuyu alt yapıdan 18 e koyma zorunluluğu getirilmeli.
  6)Daha sonra bizim gibi hiçbir şeyden mutlu olmayan taraftarlara ; sahadakinin de insan olduğu ,bizim oyuncumuz olduğu ,küfür hakaretin bir çözüm olmadığı ,tepki konmak isteniyorsa küfür hakaretle değil , stada gelmeyerek ,pankart yaparak ,yazılı ve sözlü medya kullanılarak tepkinin konması gerektiği anlatılmalı.
  7)Bir diğer yandan devlet ekonomisi de düşünülmeli bunlar gerçekleştiği takdirde yabancı sayısı azalacağı için ücretler TL cinsinden odenmeli.
  8) Takımlara vergi affına gidilmeli ki önce ekonomi düzelsin.
  9) Takımların ekonomik yapıları düzelene kadar taban-tavan fiyat getirilmeli ve bu sınırları geçen transferlere izin verilmemeli.

  22
  5
  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   1) Bu saatden sonra hala yabanci siniri filen demeyin kardesim , en ufak cikis yapan Turk oyuncu 2.5 milyon euro maas 7.5 milyon euro bonservis oluyor sonra. Oynayacak olan zaten oynar

   2) Bu ulkede herkese vergi affina gidile gidile bu duruma gelindi zaten, yok kacak bina yapani affet yok borcunu odemeyeni affet. Parasal sikilastirma olmasi gereken donemde hic acimayacaksin futbol kulubune filen, zaten futbolculardan vergi alinmiyor kulupler icin en buyuk giderde vergi yok daha ne olsun

   3) Oyle bir yaklasimin var ki boyle olsun su oyle olsun ; tavan taban fiyatlar filen, yonetimde olsan serbest piyasa ekonomisinden de cikar bankadaki mevduata el koyup sabit dolar kuruna gecersin heralde.

   11
   1
   1. @Semturano yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim vergi affı konusunda yanlış yazmışım.Otomatik düzeltmeye dikkat etmememişim.Kusura bakma.Bende senin gibi vergi affına gidilmemesi gerektiğini düşünenlerdenim.

    1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

     Çoğu mantıklı insan, vergi affına gidilmemesi gerektiğini düşünoüyorzaten, renktaşlarımızın ve diğer takım taraftarlarının daha önce defalarca dediği gibi vergi affına gidile gidile bugün ki noktya gelindi. devletimiz asgari ücretli vatandaşlardan bile vergi alırken bu kulüplerin vergilerini affetmesi şahsen benim kanıma dokunuyor, bu bursaspor olsa bile.

     Hakikaten türkiyede ya tff bünyesinde ya da tff haricinde bağımsız bir ekonomik yapının türkiyedeki spor kulüplerinin mali yapısını incelemesi gerektiğinde ceza kesme yetkisine sahip olması, kulüplere mali konularda tavsiye vs vermesi gerekli. Malesef çoğu kulübümüz şehirlerinde biraz sivrilen iş adamlarının isim yapmak için başkan olması şeklinde yönetildiğinden ki bu iş adamları da öyle ahım şahım mali yapılardan haberdar olmadığından veyahut yeterli eğitimi olmadığından kulüpler belli bir süre borç batağına saplanıyorlar.

     Esasen herşeyin başı türkiyede kulüplerin idari yapısı ve yönetim tarzıyla alakalı, hükümet ve tff kanadından bir yasa çıkarılsa tüm kulüplerin mali yapısı belli aralıklarla kamuoyuna enine boyuna duyurulsa, şeffaflık olsa bu işler bu noktaya gelmez.

     1. @Nayman yorumuna yanıt olarak

      Dediklerinize sonuna kadar katılıyorum sayın Nayman.Devletin büyük bir dövizi aslında spordan dışarı akıyor.Bence devlet buna artık dur demeli.Gerci nasıl der bilmiyorum.Kendileri zaten çanak tutup bir tane takımı şampiyon yapmak için proje takımı haline getirdiler.O yüzden dediklerimiz sadece havada kalır gibi geliyor.

 2. Evet günlerdir piyasaya pompalanan yalan haberlerin hepsine bugün gerçekler ile cevap aldık yarın yeni isimler sonraki gün yine olumsuz sonuçlanmalar böyle devam

 3. İyi oyuncu gelse muhtemelen katkısında olurdu. Ama benim gönlümden geçen bizim altyapımızdan gelen oyuncuların oynamasıdır. Bu adam gelse ve Furkan yedek kalsa üzülürdüm. Keşke Alper yeniden kadroya alınsa. Ben başarının kendi yetiştireceğimiz oyuncularla olacağına inanıyorum. Maddi durum belli bu anlayışla kiralıklarla belki günü kurtarabilirsin. Sonra seneye yine transfer yapmak zorundasın. Sürdürülebilir bir durum değil

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu