MİY’e cevap gecikmedi!

03.10.14 Cuma günü oynadığımız Spor Toto Süper Lig 5. hafta mücadelesi sırasında, sonucu etkilemeyen,  münferit ve neredeyse hemen her maçta yaşanan sıradan bir ikili mücadeleyi, sanki ülke futbolunun en önemli problemiymiş gibi sunma garipliğine soyunan Mersin İdman Yurdu Kulübü'nün bu tavrını anlamlı bulmadığımızı belirtmek isteriz.

Sayın Rıza Çalımbay'ın kendi takımına antrenman bile yaptırmayı göze alamayacağı bir zemin üzerinde resmi lig maçı oynanmasına göz yumulmuş, maçı yöneten hakem de takdir haklarının neredeyse tamamını ev sahibi takım lehine kullanmış ve bu durum, bütün spor otoriteleri tarafından ifade edilmişken, Mersin İdman Yurdu Kulübü'nün 5 gün gecikmeyle mağdur rolüne soyunması, en hafif ifadeyle şark kurnazlığıdır.

Bu tuhaf gündem yaratma girişimi ve suçlamalar, lig başından bu yana hakettiği puan ve galibiyetler hakem hatalarıyla uçup gitmiş  bir kulübe belki de en son yöneltilmesi gereken suçlamalardır. 

Sonuna kadar hak ettiğimiz halde, bizim dışımızdaki faktörler nedeniyle kaybettiğimiz bu karşılaşmanın 5 gün sonrasında bu garip açıklamayı yazdıranların, oynanan maçtan ve sonucundan haberdar olmadıklarını ve kendi kulüplerinin maçlarını sağlıklı bir şekilde izlemediklerini düşünüyoruz.

 

Saygılarımızla…

 

Bursaspor Kulübü

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu