Minik timsahlar serfitikalarını aldı

Futbol Okulumuzun yaz dönem çalışmaları bugün gerçekleşen sertifika töreni ile sona erdi. Toplam 1050 öğrencinin eğitim gördüğü yaz döneminin kapanış törenine Genel Sekreterimiz Nihat Sapan ve Altyapı ve Futbol Okulundan Sorumlu Yöneticimiz Ali Turan katıldı.

Futbol Okulu Koordinatörümüz Hakan Cenkçiler ve Grup Antrenörümü Mesut Aldanmaz, Tevfik Lav Turnuvasında 2. olan takımımızın kazandığı kupa ve plaketleri yöneticilerimize teslim etti.

Kapanış töreninde konuşan Futbol Okulu Koordinatörümüz Hakan Cenkçiler şunları söyledi; “Bir dönem daha sona erdi. Bu dönemde 1050 öğrencimize eğitim verdik. Takımları oluşturmaya çalışıyoruz. Artık 9-10 yaş gruplarında turnuvalara katılıyoruz. Bildiğiniz gibi dün Manisa’da düzenlenen Tevfik Lav turnuvasından döndük. Bizim için oyuncuların  gelişimi çok önemli. Sadece futbol anlamında değil her anlamda çocukların gelişimi bizim için çok önemli. Her zaman söylediğimiz gibi buradaki öncelikli hedefimiz iyi insan ve sağlıklı bireyler yetiştirmek. Bursaspor Futbol Okulunun önü açık buradan çıkan birçok yetenek ileride A takım formasını giyecek. Bir çok turnuvaya katılıyoruz. Bu anlamda Başkanımız Recep Bölükbaşı ve Altyapıdan sorumlu yöneticimiz Ali Turan bize çok destek oluyor. Buda bizim için çok büyük bir avantaj. Bundan sonra buradan çıkan çocuklarımız sadece Türkiye değil uluslar arası turnuvalara gidecekler. Oralarda Bursa’yı temsil edecekler. Önümüzde kış dönemi var. Kış döneminde çocuklarımızla daha uzun bir süre birlikte olacağız. Buda eğitimlerine daha olumlu yansıyacaktır.” 

 

Nihat Sapan; “ Geleceğe büyük yatırım”  Yönetim Kurulumuzda Genel Sekreterlik görevini yürüten Prof. Dr. Nihat Sapan kapanış töreninde yaptığı açıklamada Bursaspor Futbol Okulu’nun vermiş olduğu eğitim ile miniklerin gelişimlerine çok önemli katkılar sağladığını vurguladı.

Sapan törende şu konuşmayı yaptı; “10 yıldan beri devam eden Bursaspor Futbol Okulu yaz dönemi bugün kapanmış oldu. Bu dönem boyunca yaklaşık 1000 öğrenci ilk futbol eğitimini burada aldı. Burası çok önemli bir kurum. Minikler 8-9 yaşlarında futbol eğitimini alıyorlar. Biliyorsunuz yıl içinde hafta sonları da okulumuz eğitim vermeye devam ediyor. Minikler hocaları eşliğinde bilimsel olarak burada eğitim alıyorlar. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bursaspor Futbol Okulu, ilerleyen yıllarda Bursasporlu olacak gençlerin ilk adımlarını atmalarında bize çok büyük katkı sağlıyor. Futbol büyük bir endüstri haline geldi. Büyük paralar ile transferler yapılıyor. Bu organizasyonlar geleceğe büyük bir yatırım. Buradan geleceğin yıldızların yetişmesini bekliyoruz. Bunun dışında spor birleştiricidir. Spor kötü alışkanlıkları önleyicidir. Her birey iyi futbolcu olur diye düşüncemiz tabii ki olamaz ama kötü alışkanlıkları önlemek adına bu tür organizasyonların çok büyük önemi var. Çocuklarını buraya getiren velilere çok teşekkür ediyorum. Umarım bu organizasyon çok uzun yıllar devam eder. Hem sporu, hem Bursaspor’u sevdirir hem de bundan sonraki yıllarda Bursaspor forması giyecek yıldız futbolcular için bir adım olur” dedi.

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu