Mevcut kadroyu kullanmak istiyoruz

GÜRCİSTAN TAKIMI AVANTAJLI

UEFA Avrupa Ligi 2.Ön Eleme Turu’ndaki muhtemel rakiplerimiz FK Turnovo-Chikhura Sachkhere arasında oynanan ve deplasman ekibinin 1-0 üstünlüğü ile biten mücadeleyi Makedonya’da izlediğini belirten Şenol Güneş, “ Muhtemel rakiplerimizin mücadelesini yerinde takip ettik. Makedon Turnovo takımı teknik beceresi olmasına karşın fizik gücü olarak Gürcistan takımı karşısında eksik kaldı. Gürcistan takımı daha iyi bir ekip görünümündeydi. Geçen sezondan var olan oyuncular ile oynuyorlar. Kadrolarını dağıtmamışlar. Fizik güçleri ve takım oyunları iyi. Karşılaşmanın ilk yarısında 10 kişi kalmalarına rağmen rakibe 1 tane pozisyon verdiler. Blokları arasında uyumları iyiydi. Yardımlaşmaları çok iyiydi. Amaçlarına ulaştılar. Avantaj elde ettiler. Ama ikinci maç ne olur bilemiyoruz. Maçın temposu çok fazla olmadı. Turnovo takımı genç oyunculardan kurulu. Sezon başı olduğu için takımlarda bu tür dalgalanmalarını göreceğiz. Rakibimizi daha sonra değerlendireceğiz. Zamanımız olacak” dedi.

FUTBOLCULARIMIZ İYİ NİYETLİ ÇALIŞIYORLAR

Sezon öncesi çalışmaların ilk etabını bugün sabah saatlerinde yapılan antrenman ile tamamladıklarını ifade eden Güneş, “ Yeni bir sezona başladık. Hepimiz için hayırlı olsun. İlk haftamızı ön hazırlık olarak kullandık. Futbolcularımıza dayanıklılık ve kuvvet testleri yaptık. Onlara dertlerimizi anlattık. Ne yapmak istediğimizi anlattık. Futbolcularımız gayet iyi niyetli çalıştılar. Bunu devam ettirerek, tempomuzu arttıracağız. Sahadaki oyunumuzu da geliştireceğiz. Geçen sezon durum tespitleri yapacağız. Doğruları devam ettirip, eksikleri düzeltmek için çalışacağız. Şuanda her şey olumlu. Transfere bağlı sıkıntılarımız var. Başlangıçta başkanla konuştuğumuzdaki durumla, şimdiki durum arasında farklılıklar var. Eldeki mevcut kadroyu kullanmak istiyoruz.  Burada önemli olan elimizdeki oyuncuların motivasyonunun yüksek olması. Önce onlar, daha sonra transferler. Çünkü transfer yaptığımızda elimizdeki oyuncularımızı etkileyeceksek bu durum daha da büyük bir sorun olur.  Şuanda çocuklarımızın iyi niyetiyle beraber iyi bir takım 11’i çıkartmaya çalışacağız’’ dedi. 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı