Metin Korkmaz açıklaması

Bugün bir yerel gazetemizde 2012-2013 sezonu öncesi futbolcumuz Ferhat Kiraz’ın Boluspor Kulübü’nden Kulübümüze transferi öncesinde Sezer Bravo ve Metin Korkmaz isimli şahısların Kulübümüz adına, imza yetkileri olmaksızın  sadece ön görüşme yapmaları hususunda yetkilendirilmiş olmaları ele alınarak spor sayfalarında manşetten bu husus ağır biçimde eleştirilmiştir.

 

Ön görüşme yapma hususunda yetkilendirilmiş olan kişilerden birisi olan Metin Korkmaz isimli şahsın İstanbul ilinde iki gün önce suç şüphesi ile gözaltına alınmış olması vakıasından yola çıkıp Kulübümüz Başkan ve yönetimine çok ağır ve ilgisiz ithamlarla yüklenilerek buradan kamuoyunun yanlış bir şekilde yönlendirilmeye çalışılması kabul edilemez bir tutumdur.

 

Bursaspor Kulübü’nün işleyiş ve menfaatleri doğrultusunda kulüp yetkilileri Genel Kurul’dan aldıkları GÜVEN ve YETKİ ile futbol dünyasında gerekli gördükleri her kişi ile irtibata geçebilir, Kulüp menfaatleri için her kişiden yararlanabilir. Ata değişimiz ile “ Öküz altında buzağı aramanın” kimseye bir yararı yoktur. Ancak camia içerisinde birbirimizi yaralanamaya yarar ve bu konuda hevesli olanlara da prim verir.

 

Yine bir kişinin salt gözaltına alınmış olması, hakkında iddialar olması bu derecede ağır ithamlar için kanaatimizce yeterli değildir. Her ne kadar bahsi geçen soruşturma hususunda gizlilik kalktıktan sonra tarafımızdan araştırma ve değerlendirme yapılacak ise de daha soruşturmanın başında hiçbir sunulmuş bilgi yok iken ön yargı ile herhangi bir insanı mahkum etmek veya hakkındaki mahkumiyet kararı kesinleşmiş gibi ilan etmen BİZİM HUKUK ve VİCDAN ANLAYIŞIMIZ İLE BAĞDAŞMAZ.

 

Şike davası da dahil olmak üzere geçmişte geçirdiği tüm süreçlerde tertemiz olduğu defalarca tescil edilen, her defasında PARDON sözüne muhatap olmak zorunda kalan Kulübümüz ve yönetimimiz, bugüne kadar türlü haksız ve çirkin saldırılardan tertemiz çıkmış ise, bunun ardında kararlılıkla sürdürdüğümüz TAVİZ VERMEZ DİK DURUŞUMUZ mevcuttur.

 

Başarının ancak şehir, kulüp, medya gibi tüm şehrin kenetlenmesi ile oluşabileceği geçmişte de yaşadığımız bir realitedir. Hiçbir kişi, kurum ve organla çatışma ve kavga ortamına sürüklenmek istemiyoruz.  Özellikle medya dünyasına yönelik kavgadan, çatışmadan uzak sadece Bursaspor’un hak ve menfaatlerini referans alan tutum ve duruşumuz ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu anlamda her kişi ve kurumu sorumluluk üstlenmeye davet ediyoruz.

 

ÖZEL KASIT İÇERDİĞİNE İNANDIĞIMIZ ISMARLAMA bu tür haber ve yayınları da kamuoyumuzun engin takdirlerine havale ediyoruz.

 

Saygılarımızla arz ederiz.

 

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu 

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu