Mesut Ünal “Bizi bilen bilir”

Bursaspor alt yapısında Gençlik Geliştirme Proje Sorumluluğu ve U21 takımı antrenörlüğü yapan ve geçtiğimiz günlerde istifa eden Mesut Ünal, hakkındaki olumsuz eleştiriler karşısında sessizliğini bozdu. Kısıtlı zamanda çok fazla değişim yaptıklarını belirten Ünal, bu değişikliklerin meyvesini almadan görevden ayrıldığı için üzgün olduğunu, yakın gelecekte yaptıkları hamlelerin başarılı olacağını tüm camianın göreceğini söyledi.

“BURSASPORLULUK RUHUNU BENİMSEMEDİLER”

Bursaspor altyapısında kendisinden önce 95 ve 97 doğumlular olarak iki önemli jenerasyonun yakalandığını ve diğer yaş gruplarına önem verilmediğini söyleyen Ünal, “95 ve 97 jenerasyonu altyapı için çok önemliydi. Bunun dışındaki gruplara önem verilmedi, hatta milli takımlarda oynayan oyuncular transfer edildi. Fakat bu milli oyuncular Bursasporluluk ruhunu benimseyemediler. Alttan gelen ama milli olmayan çok karakterli oyuncularımızda vardı. Bunlar şimdi Yeşil Bursa’nın iskeletini oluşturuyor.” dedi.

“MİLLİLERİN EKSİKLİĞİ BİZDEN KAYNAKLANMIYOR”

Geçtiğimiz yıllarda milli takımlara çok sayıda oyuncu verilmesine rağmen döneminde milli takımlara giden oyuncuların azlığı nedeniyle yapılan eleştirilere de cevap veren Mesut Ünal:  “Biz göreve geldiğimizde takımların iskeleti kurulmuştu. Sezon boyunca bu yanlış yapılanmanın düzeltilmesi için uğraştık. Bu sezon tüm yaş gruplarını ekibimizle birlikte kurduk. Bu sezon Bursaspor alt yapısında milli takımlara gidecek oyuncu sayısını herkes görecek.”

“KASITLI ELEŞTİRİLİYORUM”

Çalıştığı dönem için kasıtlı olarak eleştirildiğini belirten Ünal: “Bir kere Allah’tan korksunlar. Geçen sene Ekim ayında bu göreve geldim ve kadroların oluşturulmasında bir tasarrufum yoktu. 95 ve 97 jenerasyonu dışında kalan grupların kapasitesi sağlıklı değildi. Bu süreçte motivasyon ve başka konularda eksikliğini gördüğümüz 5 hocamızla yollarımızı ayırdık. Zaten bu eleştiriler 5 hocayla yollarımızın ayrılmasının doğru bir uygulama olduğunu ortaya koyuyor. Hesap vereceksem 2001-02 yaş gruplarını biz oluşturduk. O gruptan bizi eleştirsinler.”

“VAKIFKÖY’DE SAYGI OLUŞTU”

Benim önceliğim; oyuncularımı ahlaklı ve Bursaspor ruhuna uygun yetiştirmekti. En büyük hayalim üç-beş yıl içinde muhteşem Bursaspor taraftarının karşısında altyapıdan gelmiş, Bursaspor ruhunu benimsemiş oyuncuların çılgınlar gibi alkışlanarak oynamasıydı. Biz bunun temellerini attık. Bizle beraber insanlar Vakıfköy’de birbirine saygı duymaya başladı. Personel kendisini değerli hissetti. Hocalar bazı kriterlere uymaları gerektiğini anladılar. Ayrıldıktan sonra bir kere konuştuğum veliler, ‘Hocam Allah senden razı olsun. Ailemize huzur geldi, oğlumuz futbola geri döndü’ diye mesajlar atıyorlarsa, bazı şeylerin temellerini atmışız demektir.

 

“ARAMASINI BEKLERDİM”

Yerine göreve getirilen Taygun Erdem’in kendisini aramadığını belirten Ünal, “Taygun Hoca’ya bu görev teklif edildiğinde ben görevimin başındaydım.  Kendisine Gençlik Geliştirme Proje Sorumluluğu görevi teklif edildi, bende U21 takımının teknik direktörüydüm. Beraber çalışacak olmamıza rağmen bir görüşmemiz olmadı. Etik olarak baktığımızda araması gerekirdi. Yine de Taygun Erdem’e yeni görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

“BAŞKANIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kısa görev süremde çok doğru işler yaptık diye düşünüyorum. Bursaspor’u hak eden antrenörleri göreve getirdiğimize inanıyorum. Akademi takımlarımızın kalitelerini yükselttik. Zaten hepsi liglere iyi başladılar Bu gelişimin milli takımlara da yansıyacağını düşünüyorum. Son üç ay çok yoğun çalıştık. Bu süreçte başkanımla bir araya gelemedik. Belki yanlış bilgi akışı olmuş olabilir. Her şeye rağmen bana Bursaspor’da çalışma fırsatı tanıdıkları için Recep Bölükbaşı’na ve Ali Turan’a çok teşekkür ederim. Son olarak Mevlana’nın güzel bir sözü var: ‘Bizi bilen bir, bilmeyen de kendisi gibi bilir.’ Yeni dönem Bursaspor’a hayırlı olsun.”

 

Bursa Haber

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu