Mesut Mestan’dan Kamat’a cevap!

Bursaspor Kulübü eski Başkanı Mesut Mestan, Ali Akman konusunda kendisini eleştirilen açıklamalarda bulunan mevcut Başkan Erkan Kamat hakkında konuştu.

Yazılı bir açıklama yayınlayan Mesut Mestan, Ali Akman‘a kendi döneminde defalarca sözleşme uzatma teklifi götürmesine rağmen genç oyuncu ve ailesinden olumlu dönüş gelmediğini söyledi.

Değerli Bursaspor Kamuoyu;

Bursaspor Yönetim Kurulu ve profesyonellerinin, şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına yapmış oldukları asılsız ve talihsiz beyanlarına istinaden tarafımca açıklama yapma gereği hasil olmuştur.

Bugüne kadar şahsım ve yönetim kuruluma yönelik asılsız haberlerin karşılığında kulübümüz tarafından doğru bilgilendirilmenin yapılmasını bekledim. Ancak maalesef hiçbir konu ile ilgili açıklama yapılmadı.

Burak Kapacak, Ramazan Keskin, Emirhan Aydoğan, İsmail Çokçalış, Sedat Dursun, Furkan Emre Ünver, Çağatay Yılmaz‘ın sözleşmelerini 2024 yılına kadar görev aldığımız dönem süresinde uzattık.

Ali Akman ile ilgili yapmış oldukları gerçeği yansıtmayan, mantık dışı açıklamaları şaşkınlık ile okudum. Ali Akman’a ne gibi bir muamele yapmışız ki sözleşme uzatmamış?

Görev aldığımız süre boyunca, sözleşme uzatmak için defalarca Ali Akman ve ailesi ile görüşmeler yaptık. Hem mevcut sözleşmesine tadil, hem de uzatmak için yapmış olduğumuz tüm taslakları kendileri ile paylaştık. Hatta söz konusu taslağı birebir görüştüğüm Ali Akman’a bizzat kendim sundum. Tarafıma sürekli “Ailem ile görüşeceğim” bilgisini verdi. Ancak maalesef olumlu dönüş alamadık.

Genel Kurul öncesinde yine sözleşme uzatmak için girişimde bulunduk ve hatta maddi anlamda mevcut sözleşmesinin iyileştirilmesi yönünde tadil sözleşmesi yaptık ve bu sefer imzalı bir şekilde ve yönetim kurulu kararı alarak bizzat Ali Akman‘a oynanacak hazırlık maçı öncesinde kendisine verdim. Hazırlık maçı öncesinde tarafımıza Ali Akman tarafından hiçbir dönüş olmaması sebebi ile tekrar ailesini arayarak izah ettim. Ancak maalesef olumlu dönüş alamadığımızdan dolayı, almış olduğumuz yönetim kurulu kararını iptal ederek imzalı olarak vermiş olduğum sözleşme aslını da Sportif Direktörümüz Mustafa Gönden bizzat Ali Akman’dan almıştır.

Ali Akman’ın kulüpten ayrılacak olmasının geçmiş yönetimin hatası olduğunu beliren mevcut başkanın “Geçen sene çoğunu küstürmüşler, bir de üstelik sözleşme süresi azaldığı halde yeni mukavele yapmamışlar. Bu sene bir şans verdik ve sözleşmesini uzatmak istedik; ancak bu şu ana kadar mümkün olmadı” ifadesinin yakından veya uzaktan hiç bir gerçeklik payı yoktur.

Mevcut sözleşmesi devam ederken Ali Akman’ın transferi inşallah Bursaspor‘un menfaati doğrultusunda yapılmıştır.

55 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Al birini vur ötekine ! Kamat sen de bi halta yaramadın…
  Bu kulüp bu kadar amatörce yönetilmeyi hiçbir zaman haketmedi…! Gerçekten yazık…

  122
  4
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Filler tepişir çimenler ezilir. Bırakın bakın dalganıza, İbrahim Yazıcı öldüğü gün Bursaspor da öldü. Helvasını yiye yiye bitiremediler ama…

  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Ben benim paramla TRT’de Ayhan Almanın yorum yapmasını istemiyorum.Trt milletin kanalı menejerlik yapıp futbolcu pazarlama yeri değil…Ayhan Almanın milletin kanalında çalışmasına bu taraftar demokratik tepkisini göstermeli.sosyal medya üzerinden TRT ye gerekli iletiler gönderilmeli.gerekirse taraftar grupları TRT’de menejer istemiyoruz diye pankart hazırlamalı.Takımda Ayhan Akmanın işine son verilene kadar TRT ye asla yorum vermemeli.gereken her türlü tepki gösterilmeli

   9
   4
  3. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Bu şehir, bu taraftar, bu camia Mustafa erden açıklama bekliyor.. Mustafa er bursaspor düşmanlarının mı yanında yoksa bursa halkınınmı..

   25
   25
   1. @Şimşir yorumuna yanıt olarak

    aynen kardes.ALLAH………………………………………………versin kamatında mestanında ali ayında haram zıkkım olsun..KAMAT defol git böyle BAŞKANLIGI bende yaparım biraz gururun varsa defol git.ona buna camur atma önünde cook iyi günler vardı yapsaydın.adamların parasını vermemende mestan suclu dimi?………………………………………………………………………………………………………….

    4
    2
  4. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Bu konuda en büyük hainliği ve vefasızlığı akmanlar yaptı. Tek kelimeyle yazıklar olsun.
   koskoca bursanın ahını aldı. bu saatten sonra ne bursaya ne kendine hayrı olur onun.
   çünkü bugün bize yaşattıkları her gün yüzüne tokat gibi çarpacak. hain ali olarak anılır artık

   41
   2
   1. @BRL yorumuna yanıt olarak

    bursa taraftarının bedduhasın alanlar takip edin asla basarılı olamadı ali akmanıda ayhan akmanıda takip edin bak bedduha nasıl vurcan büyük NAMKÖRLÜK..

    2
    1
   2. @BRL yorumuna yanıt olarak

    insan da beter olamaz sanmıştım ö da beterine de sahne olduk…..

    Bu Akman ailesi ne insan oldukları ortaya cıktı….

    Maden öyle miş niye gecen sene defolup gitmedi..

    Tabi Bursasporun yardımı lazımdı…yazıklar olsun bu işe ellerine bulaştıranlarada

    6
    1
  5. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Bu saatten sonra bursaspor milli takıma futbolcu göndermedin. Kampta antrenman değil futbolcu pazarlaması yapılıyor. Bizim camianın haberi yok. Başkan başkan olsa bu olay için ortalığı ayağa kaldırması lazım. Bu işlerin milli takım kampında olması rezalet.

   50
   2
   1. @Hulk yorumuna yanıt olarak

    ÇOOK DOGRU..ama bizim baskan gebe TFF ye soru soramaz.ayhan akmanın orda işi ne? TFF menejerlikmi yapıyor?..TFF bursasporun düşmanımı?TFF bursasporun şampiyon olsunun intikamını alıyor…HEY KAMAT bu soruları biz soruyoruz TFF ye ilet lütfen

    3
    1
  6. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Eğer oynatırsanız namertsiniz ! Burada yazdık kadro dışı bırakın vakıfköy’ e gönderin dedik ! Belki o zaman aklı başına gelir kulübüyle sözleşme imzalamak zorunda kalırdı ya da en kötü sezon sonu yine bedelsiz olarak dilediği yere giderdi…
   Kaybedecek bişeyimiz yoktu ancak bu durumda maalesef onurumuzu bile kaybettik ! Burası başka takımlara topçu yetiştirme yurdu değil koskoca BURSASPOR ! Gitmek isteyen gideceği kulübe bedelini ödetir gider…!

   51
   4
  7. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Kamat ve mustafa er çıkın açıklama yapın. Aliyi kadro dışı bıraktık. Başka gençlere forma vereceğiz diye.. Kaçıp saklanmayın.

   52
   1
  8. @Eser yorumuna yanıt olarak

   İlk defa mestani haklı buluyorum.Digerlerine uzattiran yönetim Ali’ye niye yapmasın.Ali tam bir haindir.Burnuma kötü kokular gelmiyorsa değil.Bu transferde kimler ne kadar indirdi acaba.Kapali kapılar ardında ne paralar konuşuldu.İlk maç anlaşılır.Mevcut durumda Ali’nin kesinlikle oynamaması lazım.Eger bu taraftara kulak vermeyip oynatiliyorsa bu işin içinde başkan hoca yönetim hepsi vardır.Adam gibi açıklama yapılmalı..

   54
 2. Sayın Erkan Kamat, Bursaspor başkanı olmuşşunuz, sizi ilk ben tebrik edeyim dedim 🙂 Zira, açıklamalarınızdan anlıyorum ki, henüz Bursaspor başkanı olduğunuzdan haberiniz yok! Mesut Mestan’ın açıklaması ise trajikomik. İkiniz de sadece laf ebeliği yapıyorsunuz. Bu skandalda her birinizin sorumluluğu var. Madem imzalamadıydı, atsaydınız takımdan parlatmayaydınız adamı, ona akıl verenlerin aklını başına getirip seve seve Bursaspor’un menfaatine imzalatmak zorunda bırakaydınız.

  45
  2
  1. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

   Mestan zaten sonrasinda oynatmadi kardesim. Sorun mestanda degil Alide. Adamda karakter yok. Bu arada ben bu transferde Umut Meraş hikayesini goruyorum. Bu işin altında da Senol vardir, gidersen A milliye cikarsin gazi vermistir.

  2. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

   Baya ısrarlı beyanatlar okuyoruz yok antremana çıktı yok oynatacaz gibi sanki kokular yükseliyor neler oldu bukadar oynatma hırsı birden çıkıverdi üstelik pişkin siritamayla poz vermeler basında nasıl kazık atım gibisinden hiç mi saygınız kalmadı bursa insanına takımda böyle futbolcu istemiyoruz

  3. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

   dedik bu dediklerini , zor oyunu bozar dedik, onlar bu iti ülkenin gündemine koydular sonra o suçlu bu suçlu.. kimse BURASPOR’dan büyük değil dedik , çek kızağa dedik, bana yar olmayacaksa kimseye yar olmasın bitsin gitsin dedik. ama dinletemedik.

   11
 3. Bizi mi kopartıyosun Mestan. Gir Tff sitesine bir bak Burak ve Ramazan Mayıs 2021 de ,İsmail’in Mayıs 2022 de sözleşmeleri bitiyor. Uzattım diye Ne 2024’ünden bahsediyorsun.Milleti saf yaptığınız yetti bi düşün bu kulubün yakasından.

  29
  8
  1. @Merdo yorumuna yanıt olarak

   İyi bak kardeşim adam doğru söylüyor 2024 te bitiyor saydığı isimlerin sözleşmeleri. Dönem harici sözleşme yenileme 2024

   11
 4. Var ya allah hepinizi nasil biliyosa öyle yapsin.bursada dolaşacak yüzü nasil buluyosunuz anlamiyorum.terkedin bu şehri be!!

  18
  1
 5. Altyapidan A takıma profesyonel imza attigi sözleşmede takımdan ayrıldığında para kazandırmak zorunda olduğu maddesine yer verilmelidir.Bunu ilk yapan takim biz olmalıyız. Iyi futbolcular çıkartabilirsiniz ama her zaman karakter yoksunu cikartigimizdan en azından bunun bilince hareket ederler.Lutfen bunu yayalim, birinin kulağına gitsin.

  18
 6. Karaktersiz olduğunu o zamanlar belli etmiş.
  Derhal kadro dışı bırakın, BURSASPOR formasını asla haketmiyor.
  Ali Akman Bursaspor için bitmiştir.

  18
 7. Bana istediğiniz kadar sallayın ama eğer bu Ali Akman oynarsa Mustafa er de bizi satmış demektir ona saygısızlık yapan adamları kadro dışı bıraktı yararlanamadı Sedat ve serdari sesimiz çıkmadı kulübe camiaya en önemlisi bu taraftari satmış bir adamı oynatirsalar oda satılmış demektir çıkmayalim kardeşim cezalar yiyelim ama Bursaspor kendini bunlar için düşürmesin biz halı sahayada geliriz destekleriz ama Bursaspor karakteri bunu kaldırmaz gönderin gitsin Ayhan Akman gibi karakter yoksunu bir adam varken sinsi biri varken yoktu zaten ihtimal belki alide karakter vardır diye sabır ettik ama kan çekiyor işte birde açıklama yapmış sabırsızlıkla bekliyorum diye adamın burda hedefi varda sanki oynatacaklar defolsunlar su bile vermeyin bunlara

  13
 8. Bu Edü ile Büdü’yü şampiyon başkan Yazıcı kovmuştu zamanında yönetimden.
  Ne büyük bir insanmışsın be İbrahim abi.
  Kıymetin yıllar seneler geçtikçe daha iyi anlaşılıyor.
  Bir gün İzmir’de çufçuf’la kupa maçı öncesi çimlerde kafayı çekiyodum, siyah bi araç durdu yanımda ve içinden tok bi sesle ‘evladım iç ama az iç, yoksa seni almazlar içeri’ demiştin hiç unutamıyorum.
  Allah gani gani rahmet eylesin,Ahh o güzel güneşli günler tekrar gelir mi bilmem.

  13
 9. Mesut Mestan Bursaspor İçin Karısının Kolundaki 15 Milyon Tl. Altınları Sattı.Yalan Söylemez Herhalde. 15 Milyon Çok Para Be.Ne Para Varmış Mesut Mestanda.Altınları Kuyumcuya Götürürken Hammal Tutmuştur Kesin.Vayyyy Beee..Ne Bursaporlular Varmışta Haberimiz Yokmuş.

  10
  3
 10. Beyler bu değimi yazın herkes notunu alsın. Ham meyve dalından koparıldı. Ali akman Frankfurt ta hicbir cacık yiyemeyecek. Aynı enes ünal ve emre mor un kaybolduğu gibi kaybolacak en kısa sürede bi cagiva yaramadığı için super lige geri dönecek. Herkes notunu aldıysa sonuçta bursaspora emek vermiş bitine dua etmek yakışır inşallah bu derinlerim olmazda başarılı olup paranı kazanır güzel yerlere harcarsın

  9
  3
 11. Yazik yalan ustune yalanla cevap verenler Bursaspor bu kadar kotu yonetilemez. Ali Dunyanin neresine gidersen git karsina bir Bursasporlu cikacaktir cok beddualar aldin senin icin uzuluyorum. Ali bundan sonra Bursaspor formasi giymemeli sayet oynar ve Bursaspor mac kaybederse Ali maci satti olacak simdiden soyliyelim. Gecen mac gorduk ne kadar kacak oynadigini.

  1. @Emrecan yorumuna yanıt olarak

   Erkan ve erkan gibi baskanlarimiz oldugu müddetce daha cooook seyler basimiza gelir.
   Sezon basindan beri kac tane futbolcu bedavaya gitti????????
   Iste Bursasporun marifetli cok is bilmis yöneticileri. Al birini vur ötekine Ali nur aktasda dahil.

 12. Bursanin ahını alan ,asla başarılı olamaz.
  Ali bunu daha bilmiyor.
  Kadro dışı bırakılmazsa şayet,şehrin haklarını koruyamayan bir yönetime dönersiniz.
  Alman takımı bir omuzda yere yıkılan 18 yaşında bir çocuğu ne yapsın.
  Nasılsa bedava diye alıyorlar.
  Ali de bilmiyor ki bedava olanın hiç bir kıymeti yoktur.
  Uzu süre bir yerlere kiralık olarak verilecek.
  Sonra da kaybolup gidecek.
  Bir daha söyleyelim.
  Bursanın ahını alan iflah olmaz..

 13. Kadro dışı veya vakıfköy ödulendirilmiş gibi olunur. Her deplasmana götürücen ama tribünden izleyecek. Hotel’de tek başına kalıcak telefon yasak olacak. Ama olmaz. Kadrosu dışı bıraksan oynasada yakında sakatlık numaralarını başlar karakter bu.

 14. yorumlara okuyorum bir anlam veremiyorum oyuncular gelip giderle sonuçta ne bekleniyor sahada hakkını veriyor mu ona bakılmalı oyuncunun isteklerini karşılamayan yönetim sonuçta bu onları işi. çalıştığınız iş yerinden zaman istersiniz istediğinizi vermezler ise sonra başka iş yeri daha iyi ücret verir ise oraya gidersiniz futbolda da bu böyledir. yok diye bilirmisiniz ben vefa göstereceğim buradaki şartlarda kalacağım diyemezsiniz. onun için buradaki yorumlar çok saçma hafta sonu oyuncu açıklıyor aylardır para alamıyoruz diye sonuçta her oyuncunun ailesinin maddi durumu çok iyi aileler değil kapalı gözlükle bakmak yanlıştır. vefadan bahsediyorsunuz bu çocuk başta olmak üzere arkadaşlarıyla birlikte küme düşmeme potasından uzaklarda tuttular takımı acaba oyuncular mı vefasız yoksa taraftarlarmı her oyuncu başka takıma gittiğinde takımı sattı diyoruz geçmişteki örnekleri var. sizce bu sene tahta açık olsaydı ali diye bir oyuncunun varlığından kaç kişinin haberi olurdu.

  3
  17
  1. @16pot16 yorumuna yanıt olarak

   Hangi sirket calisanini baska sirkete satip para kazanabiliyor? Elmayla armutu karsilastirma! Ha cocugun degil, beceriksiz yönetimlerin sucu, orasi dogru. Bu da takimin parasini, degerlerini carcur etmektir.
   Sen Bursaspor gibi bir takimin A takiminda forma giyeceksin sonra babama sorayim, amcama sorayim oyaliycaksin milleti. Yönetici dedigin coluk cocuga maskara etmez kendini.

  2. @16pot16 yorumuna yanıt olarak

   İşte vefa duygusu olmayan kişiler bu açıklamayı yapar ve haklı olduklarını düşünürler ama unuttuğun birşey var senin eline ekmeğini kazanman için bu zamanlara kadar herşey yapmış bir iş yerine hayatına yön vermiş bir iş yerine vefa örneği göstermezmisin yazik

   6
   2
 15. Arkadaşlar biraz empati yapalım takım tutmak başka bişey para kazanmak başka bişey geleceği söz konusu eğer para kazanmış olsaydı tercihi neden biz derdik veya biz adama gerekli parayı ödüyebilseydik neden derdik ama hegşey ortada bizde para yok alinin geleceği söz konusu adam ne yapsın biz olsak ne yaparız bundan sonra oynayacağı ve koyacağı katkı önemli bu takımı çıkarsınlar nereye giderse gitsin alıyacak halimiz yokta ali gider veli gelir bu alt yapıyla daha çok ali ler batular eneslet sercanlar volkanlar gelir

  2
  5
 16. Madem sözleşme uzatmiyor
  17 yaşinda bebeye laf dinletemiyorsaniz
  Kadro dişi neden birakmadiniz
  Sen diger topçularla sözleşme
  Uzatirken sözleşme uzatmayan Ali’yi
  Kadro dişi birakip gerekirse 2 sene
  Vakifköyeden çikartmicaksin

 17. Mesut Mestan’ı eleştiririz çok yanlışı vardır ama bu konuda yanlısı olduğunu düşünmüyorum. Ali Paşa camia ile dalga geçiyor…

 18. Madem ailesinden olumlu Cevap gelmedi Neden oynatiyorsun bunu aga Baska insan mi yok.Bursaspor Cocuk yetisme kurumumu

 19. Mestan sende hic bir ise yaramazsin, Erkan da. Erkanin bugüne kadar yaptigi nasil bedavaya futbolcular baska takimlara transfer olunur bize coook güzel gösterdi. Baska bir sey beceremiyor.

 20. Kulüp satılsın artık ya. Bu yöneticilikler bu kadar basit olmamalı. Alsın çinli, rus, amerikan yatırımcı biz de bakalım ne oluyor. Böyle bir yere varılmayacağı çok belli.

 21. Arkadaşkar eğer ali akman bundan sonra bu şanlı formayı giyerse bilinki iyi bir fiyata satılmıştır. Temlikler yüzünden açıklanmıyodur. He artık giymezse hain yeğeni haindir ihanettir. Bu şanlı forma ona 1 beden büyük gelir

 22. Mestan a laf etmenin anlamı yok. Kimse yokken umut oldu. Tahta açılsın istendi, son anda da olsa açtı. Sözleşmeler yaptı. Ali ye de gitti. Mestan ın kulüpten kendisine şahsi bir yarar sağladığını düşünmüyorum. Playofflara kadarda götürdü bizi. Bence şu Kamat ın ne yaptığı sorgulanmalı. Bursasporluyum demekle başkan olunmaz. Nerede icraat? Olan futbolcuyu ikna etme, tahta yerinde çakılı, ödeme yok, proje? o da yok. Forma satışı yok, ürün yok, reklamlar gelmese Levent Kızıl aracılığıyla hiçbirşey yok. Böyle olmaz. Tamam para koyma, ama akıl? icraat? Hani nerede ne var? Hiç. Çocuklar oynasın bunlar biz yaptık desin.

   1. @Gemlikli1616 yorumuna yanıt olarak

    Noldu senin neden sinirin zıplıyor anlamadım. Neden Mestan olayım. Geçen sene yaşamıyormuydun? Ne gördün benim görmediğim! Tahta dendi açıldı. Transfer diye bağırdı herkes yapıldı.Playoffta oynadı takım. O da gitti sağın solun ayağına bu da gidiyor.. Eğer ismimi başka göstermek istesem gemlikli falan yaparım.Varsa kesin bildiğin birşeyler söyle.. Yada bana bu sene ekstra yapılan birşey söyle. Mesela başkan hiç olmasa kulüpte sadece Mustafa Er yönetse, şuan olan durumdan farklı olan ne olur? Siniri zıplamış, bizimde her dakika zıplıyor ama böyle tabımsağım bilmediğim insanlara ekşimiyorum. Varsa düşüncen yaz, yoksa da oku beğen beğenme butonuna bas git..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu