Mesut Mestan’dan açıklama geldi!

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat’ın dün kulübün resmi youtube kanalına yaptığı açıklamanın ardından, bir açıklamada eski Başkan Mesut Mestan’dan geldi.

Mesut Mestan‘ın açıklaması şöyle;

Değerli Bursaspor Kamuoyu;

Erkan Kamat’ın yaptığı açıklamaları maalesef üzülerek izledim. İfade ettiği üzere üstüne basa basa “yaptığım açıklamalar tamamen doğrudur” dediği açıklamalar hakkında şahsım olarak tekrar soruyorum ve cevap bekliyorum.

Mazbata töreni ile ilgili söylemleriniz gerçeği yansıtmamakla birlikte, Genel Kurullar sonrası mazbata töreni Başkanlar düzeyinde yapılıp devralınan bir durum değildir. Nitekim bizler de mazbata töreninde Ali Ay tarafından değil 2.Başkan Cem Öztürk tarafından teslim aldık. Yine söylemiş olduğunuz gibi bir sonraki gün telefonla sizi arayarak herhangi bir kaos olmasın, bir hata vardı ve biz bu hatayı düzelterek yarın mazbata töreninde olacağız diye bir görüşme yaptık mı? Mazbata töreninde bizzat yönetim kurulu üyesi arkadaşımız vardı ve bizim gelmeyeceğimizi Genel Kurul öncesi ve esnasında bilmiyor muydunuz?

9 ay, 10 ay, 11 ay personel maaşlarının ödenmediğinden bahsettiniz. Biz göreve geldiğimizde de önceki yönetimden kalan personel maaş alacakları var idi. Ancak biz ne eski dönem dedik, ne de kendi dönemimiz dedik ve göreve geldiğimiz günden görevi bıraktığımız güne kadar bütçemizin yettiği kadarıyla 12 ay personel maaşı ödedik. Bu durumda hiç personel maaşı ödenmemiş mi oluyor?
İsimlerini geçirdiğiniz futbolcularımız Burak Altıparmak, Cüneyt Köz, Recep Aydın, Aykut Akgün, Emirhan Aydoğan olmak üzere hiç kimsenin para almadığını ifade ettiniz. 89 Milyon TL para girişinin doğruluğunu ifade ettiniz. Peki yapılan ödemelerin doğruluğunu 89 Milyon TL paranın şekilde girdiğini nerelere ödeme yapıldığını neden ifade etmediniz? 2019-2020 sezonu için ismini söylediğiniz futbolcularımızın, söylemiş olduğunuz hakkedişlerin de yapılmış olan ödemelerin de doğru olmadığı kayıtlardan bellidir. Peki size soruyorum; ismini söylediğiniz futbolculara, ısrarla ve net bir şekilde rakam vererek ifade ettiğiniz bedeller mi ödendi yoksa daha fazla mı ödendi? Geçmiş dönem dahil üzere olmak görev aldığımız süre boyunca tüm futbolculara ne kadar ödeme yapıldı?

Diğer bahsetmiş olduğunuz tesis ile ilgili söylemlerinize istinaden, “hayırdır ya kulüp dış cephesini boyatacak 30 Bin TL, 40 Bin TL bütçemi ayıramadınız?” diye çocuk azarlar bir şekilde, hesap sorar bir şekilde ki ifadelerinizi kendi dönemimiz olarak kabul etmiyoruz. Sauna, fitness salonu, havuzun bakımı, antrenman sahalarının bakımına kadar tüm bakımlar eksiksiz bir şekilde yerine getirilmiştir. Görev süremiz boyunca söylemiş olduğunuz hiçbir yer ile ilgili sıkıntı yaşamamış iken bu söylemleriniz ne kadar gerçeği yansıtmaktadır? Mutfakta ocak yanmıyordu ne demek?

Sezon öncesi kamp yapılmamış olmasından bahsettiniz. Peki size soruyorum, kulübe geldiğinizde de, defalarca telefon ile yapmış olduğumuz görüşmelerde de, takımımızın sezon öncesi kamp yapması gerektiğini, buna ilişkin bir planınızın ve bütçenizin olup olmadığını sorduğumuzda kampı bekletin ben yurtdışında yapacağım dediniz mi? Aradan birkaç gün geçtiğinde yurtdışı kampı yapamayacağınızı ifade ederek, bizim yönetim olarak kamp yeri ayarlayıp kamp ödemesini yapmamızı söylediniz mi? Buna istinaden biz yönetim olarak kamp yeri ayarlayıp size bildirdik mi? Son dakika bir oyuncumuzun maalesef covid-19 olması sebebi ile tüm takımımızın tesislerde karantinada kalmak zorunda olduğundan dolayı kampın iptal edilmek zorunda olduğunu biliyor muydunuz? Fiziki olarak takımın hazır olmadığından bahsettiniz ancak Sportif Direktörümüz Mustafa Gönden önderliğinde ekip olarak, gece gündüz demeden takım ile birebir ilgilendiklerine, tüm idman programları gereği fiziki anlamda hazır hale geldiklerinden ve bu konuda Sportif Direktörümüz Mustafa Gönden tarafından size bilgilendirme yapılmadı mı? Pandemi nedeni ile hazırlık maçı yapmak istediğimiz takımlar ile sağlık nedeni ile olumsuz dönüşler aldığımızdan haberiniz var mıydı?

Temliklerden dolayı futbolcuların lisanslarının son dakika çıkmasından bahsettiniz. Futbolcularımızın ve teknik kadronun lisanslarının çıkarılması ile bankaların temliklerinin olması ile ne gibi bir bağ var? Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlemiş olduğu lisans bedellerinin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen bedellerin banka hesaplarına yatırılarak lisansların çıkarıldığını bilmeyen yoktur. Banka kredileri göreve geldiğimizde yeniden yapılandırılmış olup 30.09.2020 tarihine kadar ötelenmiştir. Bu durumda 30.09.2020 tarihine kadar bankalardan herhangi bir işlem yapamadık, yapılamıyordu ifadeleri ne derece doğrudur? Genel Kurul öncesi yeni profesyonel yapmış olduğumuz oyuncularımızın lisans bedelleri bizzat yönetim olarak tarafımızdan yapılmıştır. Bu konu ile ilgili de beni arayıp bu oyuncuların lisans paralarını ödeseydin ödedin değil mi diye bana söylediniz mi?

Elektrik borcu ile ilgili yapmış olduğunuz hiçbir ödeme yapılmamış açıklamalarınıza istinaden, görev aldığımız süre boyunca yönetim olarak yaklaşık 2.5 milyon TL ödeme yaptık. Bu durumda sizin de ifade ettiğiniz üzere kendi döneminize ait borcu ödemediğinizi ifade ettiğiniz bu durumda geçen yıl hiç ödeme yapılmamış mı?
Temlik konusuna gelecek olursak, ifade ettiğiniz altın, Euro ve Dolar olmak üzere toplamda 14.5 Milyon TL kendini borçlandırttırmış ne demek? Verilmeyen bir bedel mi var? Ben ticaret ile uğraşan bir kişiyim ve yakın çevrem çok iyi bilir ki sadece matbaa işi ile uğraşmamaktayım. 14.5 Milyon TL Türkiye Futbol Federasyonu’na temlik koydurmuştur ifadesi ne kadar doğrudur? Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde konulmuş olan temlik bedeli 887.650,00 Euro ve 123.500,00 USD dir. Belirttiğiniz gibi temlik bedeli 14.5 Milyon TL değildir. Temlik dışında 5.320.000,00 TL çek alacağım vardır. Öncelikle dediğiniz gibi Türkiye Futbol Federasyonunda temlik sırası 3.sırada olmayıp, tüm borçlar ödenince sırası gelecek bir temliktir. Bahsettiğiniz gibi 3.sırada değildir. Tüm borçların bittikten sonra sırası gelecek temliğe ilişkin, Kulübün zor durumda olması halinde tabi ki her zaman Kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.

Kulüp Lisans ile ilgili yapılmış olan açıklamanıza istinaden, Mali kriterler gereği her bir yapılmayan iş olarak uygulanan puan silme cezası vardır. Bu bağlamda -30 puan da silme cezası da alsanız Türkiye Futbol Federasyonu kriter gereği en fazla -3 puan silme cezası uygulanmaktadır. Biz göreve geldiğimizde Kulüp Lisans kapsamında daha önce alınması gereken hiçbir muvafakat alınmamış idi. Görev süremiz boyunca borç yükü çok fazla olan mali tablo karşısında tüm sorumluluklarımızı yerine getirdik ancak -3 puan silme cezası verildi. Bunun sonucunda haklı olduğumuzu savunmak amacı ve puan silme cezasının kaldırılması anlamında tüm mecralara başvurduk. Nitekim Tahkim Kurulu’ndan ceza oy çokluğu ile onandı. Tekrar ifade etmem gerekir ise oy birliği değil oy çokluğu ile karar verilmiştir. Biz kendi dönemimizde Kulüp Lisans başvuru dosyasında mevcut kadromuzun tamamından muvafakat yazıları alınmıştır. Bizim transfer tahtası yada Kulüp Lisans kapsamında yaşadığımız sorunların hiç birisi ile uğraşmak zorunda kalmadınız. Demiş olduğunuz gibi -11 puan alıp sonraki döneme -8 devretti ifadesi net bir şekilde yalandır. Kulüp Lisans sürecinde alınan puan silme cezaları devretmez. Yıl ve sezon bazında hazırlanmasından dolayı bu döneme sarkmamaktadır. Talimatlar bu kadar açık iken devreden -8 puan silme cezası devretti açıklaması ne kadar doğrudur? 31.03.2021 tarihinde sizin vereceğiniz dosya kapsamında vereceğiniz bilgiler kapsamında Kulüp Lisans Kurulu tarafından 2021/2022 sezonu Kulüp Lisans kapsamında yeniden karar verecektir. Bu şekilde beyanat vermeniz etik midir?
Yine söylemiş olduğunuz geldiğimizde takımın forması yoktu, kalitesi yoktu, yıkayıp yıkayıp giydirmişler ifadelerinize istinaden, son güne kadar malzemeci tarafından ne talep edildiyse ilave top dahil olmak üzere eksiksiz olarak yerine getirilmiştir. Yeni sezon öncesinde formaların tasarımları, antrenman kıyafetleri vs dahil olmak üzere planlamalar yapılmış olup siparişleri verilmiş olduğundan haberiniz yok muydu? Kappa firmasına olan borçtan bahsettiniz. Sizin ve tüm Dünya’nın bildiği pandemi sürecinden kulübümüz de etkilendiği aşikardır. Kappa firmasına olan borç Bursastore’nin almış olduğu ürünlerin pandemi sebebi ile mağazalarımızın kapalı olması sebebi ile satış yapılamamasından dolayı, müsabakaların seyircisiz oynanması ile oluşan gelir kaybıdır. Burada bahsetmiş olduğunuz sanki bilinçli bir şekilde ödeme yapılmamış gibi bahsettiğiniz konu ne kadar gerçeği yansıtmaktadır?

Sadece siz kendinizden ödün vermediniz. Bizim yaşadığımız sıkıntıların 10 da 1 ini bile yaşamamışken geçmişe yönelik serzenişleriniz ne kadar etiktir? Bu göreve talip olan herkes Kulübün içinde bulunduğu mali durumu bilerek geliyor. Siz göreve gelirken Kulübün mali gerçeğini bilmiyor muydunuz? Sizin de belirttiğiniz gibi hepimizin ailesi var. Kendiniz ve yönetiminiz için talep ettiğiniz saygıyı hepimize göstermenizi, sizin gibi hepimiz Kulübe hizmet etmek amacıyla geldiğimizi unutmayanız. Asıl olan makamlar ve şahıslar değildir.

Saygılarımla,

77 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Evet dün E.K kendini akladı bugün M.M kendini akladı şu gerçeği açıklamam lazım Bursaspor’un bu durumda olmasının sebebi benim

  272
  2
   1. @En Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

    Kesinlikle yıllardır benim de düşüncem budur. Bu üç ismin, hatta özellikle Ali Ay ve Erkan Körüstan’ın enkazlarının altında kaldı arkasından gelen tüm talihsiz yönetimler.

   2. @En Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

    Tamamen doğru. 2.lige düştüğümüzde 3 hoca ve 15 transferle takımı Süper lige çıkaramamış Erkan Körustan’ ı tekrar seçersen, işinin ne olduğu bilinmeyen Recep Bölükbaşı’nı seçersen, futbol topunu görse bomba sanacak Ali Ay’ı seçersen ve sırf bunları Recep Altepe ve Alinur Aktaş destekliyor diye seçersen ve bunlar da tribüncüleri belediyeye işe aldı diye tribüncüler onların kulu kölesi olursa, Hayri Yazıcı fenerli Timur Noyan cimbomlu, Hüseyin Akdemir parasız olmakla itham edilirse, tehdit edilirse, kongre sonrası koltuklardan koydukmu lafları atılırsa, kasap Yücel herkesi saldırırsa, Bursa basını kendini aynı Trabzon başını gibi kulübün sahibi sanarsa sonuç bu olur. Bence de Mesut Mestan ve Erkan Kamat bunların yanında melek kalır, zaten ölmüş kulübe başkan olmuş adamlar.

    10
    1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

     Bursasporun bazı kader ayrımları oldu. Malesef bu ayrımlardan biri stadınız henüz yeni bitmişken ve henüz ciddi borçlarımız yokken başkanlık seçiminde Timur Noyan tehditle gerçi çektirildi. Dün gibi hatırlıyorum, burada bile Timur Noyan a salladılar. Ee yerine seçtiğiniz adam bakın ne yaptı şimdi, ve ondan sonra gelen ne yaptı? Burada hayri yazıcıya salladılar. Ulan hayri yazıcı denilen adam çok afedersiniz S…ni sallasa ali ayları mestanları kamatları bölükbaşılarını sıraha dizdr istiklal marşı okutur. Yazıcı ailesi kadar t…klı kaç tane aile var? Böyle adamlara burun kıvıranlar şimdi vah vaaaaah tüh tüüüüh diyor. Bizim taraftardan hiçbirşey olmaz. Hala o kongre üyelerinin alayının üyeliği iptal edilmeli. Arkadaş hepsi mi düşüncesiz olur bu adamların ya

  1. @yucel yorumuna yanıt olarak

   Vallaha artık şunları gördükçe içim kararıyor. Bıktık bezdik. Zaten kimse çıkıp biz çaldık çırptık yolduk bu kulübü demeyecek. Utanmadan bir de destan yazmış açıklama yapıyor.

   22
   1
  2. @yucel yorumuna yanıt olarak

   her şampiyon yapacağım, uçuracağım, gökteki yıldızları ayaklarınızın altına sereceğim diyenleri başkan yaparsak olacağı bu.
   ÇARE,
   1- önce zihniyet değişikliği. yani geçici ve günlük başarıları bırakıp, kalıcı ve çok daha büyük başarılar için yeniden yapılanma ve kurumsallaşma hedefi.
   2- bunu gerçekleştirecek kalite ve kapasiteye sahip ve tüm camianın onayını alan bir ismi bulup en az 5 (BEŞ) yıllığına kulübün başına getirmek.
   3- o yönetimin kısa ve uzun vadeli tüm projelerine kayıtsız şartsız destek vermek, işlerine karışmamak.
   ancak özellikle yerel basın ve taraftar bunun sözünü vermezse böyle biri kesinlikle bulunamaz. çünkü adam olası bir-iki kötü sonuçta başına ne geleceğini bilir.
   4- 15 günde bir, 10 liramıza kıyıp timsah arenayı doldurmak, orada elimize, dilimize ve öfkemize sahip çıkmak.

   22
   1
  3. @yucel yorumuna yanıt olarak

   Mesut Mestan bir matbaacıymış.Başkan olurken 5000 TL gelir beyanında bulunmuş diye duydum.Adama sorarlar 887000€ +123000$+5000000 TL=14500000 TL.Mesut Mestan sen bu parayı nerden buldun?Bulduysan kime nereye ve ne kadar ödeme yaptın?Hukukta sebepsiz zenginleşme diye birşey var.Bir matbaacının bu alacağı olduğunu iddia ettiği paraya sahip olma ihtimali yok arkadaşlar.Bu adam bir hırsız.Kamat da çulsuzun teki.O da şaibeli.Bursaspor dernek statüsünde olduğu için hesap veren yok.Kılıfına uydur çal.Bu güne kadar gelen giden soydu.Kulübün şirketleşmesi ve hesap verebilir olması şart.Ayrıca yöneticiler yaptıkları işlemlerden hukuken maddi manevi sorumlu olmalı.Yoksa bu kulüp kurtulmaz.

   23
   1
  4. @yucel yorumuna yanıt olarak

   Eğer bir kulüp başkanı başkanlık döneminden sonra klüpten alacaklı çıkıyor ve klüp gelirlerine temlik koyduruyorsa o başkan o klübü z.kmeye gelmiştir, nasıl ikikere iki dörtse bu dünyanın heryerinde böyledir.
   Hepsini geçtim birde insanların yüzüne baka baka yalan söylüyor s.çtıkları b.ku birbirlerine sıvamaya çalışıyorlar.
   Sizin gibileri seçen kongre üyeleri ve divan kurulunda ki işlevsiz duayenler tasviye edilmedikçe bu klüpte ki çöküşte devam eder.

   27
   2
   1. @Uykumgibigel yorumuna yanıt olarak

    Hayır, hepimiz.
    Taraftarlar olarak sahibi olduğumuz bu kulüpte bunlar nasıl rahat, rahat cirit atabiliyor?
    Halbuki biz değişsek, ARMUT DİBİNE DÜŞER! misali seçtiklerimiz de kendiliğinden değişiverecek.
    Öz-eleştiri kültürünün yerleşmesi şart…

    13
  5. @yucel yorumuna yanıt olarak

   İYİDE KARDEŞİM ERKAN KAMAT DİYELİMKİ DOĞRU SÖYLEDİ ,,MESUT MESTANDA DOĞRU SÖYLEDİ OZAMAN BURADAKİ EN BÜYÜK SUÇLU BENCE RECEP BÖLÜKBAŞI BENCE BURSASPORUN AVUKATLARI RECEP BÖLÜK BAŞININ ve AİLESİNİN ,AMCASI DAYISI TEYZESİ HALASI EŞİ ÇOCUKLARI ,,BAŞKANLIKTAN ÖNCE ve BAŞKANLIKTAN SONRAKİ MAK VARLIKLARINI ARAŞTIRSINLAR ,,

   32
  6. @yucel yorumuna yanıt olarak

   Temlik olayları Bursaspor için Ali Ay ve Mestan vaktinde yaşanmadı Yıl 2011 – Bursaspor kulübündeki usulsüzlükler, bilirkişi raporuyla da tespit edildi. Maliye Bakanlığı Baş Hesap Uzmanı Bilirkişi Zihni Kartal ile Hesap Uzmanı Bilirkişi İhsan Kağan Bayraktar tarafından 13.5.2011 tarihinde hazırlanan 150 sayfalık raporda ‘temlik’in konulup para transferinin nasıl gerçekleştirildiği detaylarıyla anlatılıyor. ‘Bursaspor yöneticilerinin 2008 yılında aldıkları yönetim kurulu kararlarıyla sahte düzenlenmiş bonoları kullanarak Federasyon ve Digiturk firması ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’ndan olan alacaklarına temlikler koydukları, bu temlikler vasıtasıyla aldıkları paraları Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı’nın hesaplarına aktardıkları’ iddia ediliyor.

   Bilirkişi raporunda 17.7.2008 tarihli 117 sayılı yönetim kurulu kararına istinaden yapılan uygulamalara dikkat çekiliyor. ‘Temlik’ yoluyla Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı’nın hesabına yaklaşık 15 milyon, Osman Çelik’in hesabına yaklaşık 5 milyon, diğer yöneticilerin hesabına yaklaşık 2 milyon lira yatırıldığını kaydeden Cumhuriyet Savcılığı, ‘temlik’ işlemlerinin gizlice yürütüldüğüne işaret ediyor. Olayda Federasyon yetkililerinin ciddi ihmallerinin bulunduğunu vurgulayan savcılığın, önümüzdeki günlerde bu kişilerle ilgili soruşturma başlatacağı öğrenildi. Ayrıca başta Bursaspor Kulübü Disiplin Kurulu olmak üzere bazı yöneticilerin savcılığa çağrılarak ifadelerinin alınacağı ve yeni tutuklamaların olabileceği gelen bilgiler arasında. Soruşturmaya konu olan bir diğer husus da her maç için bastırılan ücretsiz biletler. Yöneticiler biletleri sponsorlara verdiklerini beyan ederken, ifadesine başvurulan şirket sorumluları, kendilerine bilet verilmediğini söylüyor. Bu biletlerin taraftar derneklerine gittiği bildiriliyor. Ve Bu Olaydan Ders Alıp Öğrenmedik ve Şimdi Ali Ay Mestan Vakaları Yaşıyoruz Ve Borç ve Temlik 600 Milyon TL civarında Dernek Olarak Yapılan Usülsüzlerden Kurtulması Kolay Ama Başa Gelenler Bu Sistemin Kalkmasını İstemediği İçin Bursaspor Battı!

   33
   2
  7. @yucel yorumuna yanıt olarak

   Daha fazla bizi reziletmeyin çekin gidin !
   Bu memlekette adalet yok mu kardeşim denetlemeye alsınlar kulübü, kayyum atasinlar, soruşturma baslatsinlar !?
   Bakın bakalım bundan sonra boyle at hırsızları göreve gelip mali götürebiliyor mu ?
   Şampiyon kulübü ne hale getirdiler…!?
   Başka BURSASPOR YOK !!!

   33
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    burada ali aycı, mesut mestancı, erkan kamatçı, Mustafa erci çok. Onlar memnun bursasporun bu halinden.. Onların buradaki sözcüleri yazmadılarmı burada bursaspor bu ligde 5/6 sene kalsın. Mustafa er teknik direktörlük stajını burada yapsın kendini geliştirin diploma sahibi olsun diye. Kimse bursasporu düşünmüyor herkes menfaatini düşünüyor. Hiç bir bursasporlu bu ligde kalmayı kabul edebilirmi.burası deneme tahtası klüpmü. İşte bu adamlar burada algı yaparlar sizde yersiniz sezon sonu gelir gerçeklerle yüzleşirsiniz.. Dünden beri ne hikmetse algı yapanlar yazmıyor kaçtılar.. Biz yine buradayız

    6
    9
    1. @Sinek8 yorumuna yanıt olarak

     Senin ruhunda pislik atmak var.Lakabın bile sinek.Yalan, iftira ,çekememezlik.MM nın bu sözlerinde hoca ne alaka sinek kafa.Hocam büyük adamsın.Bazılarını nasıl acıttıysan adamlarda acı dinmiyor.Sürekli ınleme:)

     4
     3
    2. @Sinek8 yorumuna yanıt olarak

     Bre mikser Mustafa hoca senin gibilerin olmayan aklını hepten almış.Konu Bursaspor’un başkanları!Sen hocamın diplomasından bahsediyprsun.Diploma dediğin kursu TFF açmıyor.Senin olmayan mantığından gidersek Süper ligde bile Ömer Erdoğan’ın,İlhan Pulatın,Çağdaş Altanında diploması yok.Bizim ligde Hakan Keleşin diploması yok.Amacıınız sizin gibi boş adamların fesatlığı,işsizliği,aklınız sıra algı yapma.Boş teneke sizden daha faydalı.Hadi şimdi kudırmaya devam

     4
     3
   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Sunu anladim hepiniz bursaspor sevgisi için ölürsünüz …Bursaspordan kim ne kadar caldiysa Allahim 10 katını sizden cikarsin

   1. @ALİ AY yorumuna yanıt olarak

    Oncelikle siteye girip cevap yazdiginiz icin tesekkurler sayin baskan 3 sene baskanliginiz doneminde hep dediniz bursaspor seyircisi bacak bacak ustune atip rahat mac izleyecek🙂ayrica dersimizi aldik bizi bu sene izleyiniz dedginiz sene sampiyon takimi kume dusurdunnuz tebrikler basarilarinizin devamini….

    10
    1
  1. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

   Geçecek bu günlerde geçecek. Tarihe kara leke olarak yazılacaksınız. Bu şanlı klüp bu büyük çınar elbet ayağa kalkacak. Ama sizler bu leke ile yaşacaksınız.

  2. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

   Aşağıya Tükürsen Sakal Yukarıya Tükürsen Bıyık Al birini Vur Ötekine Akıllı olan insanlar bunların Açıklamalarından herşeyi anlamıştır Sizin gibiler yüzünden Bursasporumuz bu halde yediniz bitirdiniz iki tarafta yalan söylüyor gündemi değiştiriyorlar bu saatten sonra sizlere kim inanır Bursasporumuzun bir kuruşunu kimler yediyse haram zıkkım olsun daha bu dünyada çıksın

   42
  3. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

   Mestan Efendi sana soruyorum.Mustafa Hocamızla görüşme yapmaya dahi tenezzül etmediniz.Fakat 3 Hocaya akıttığın milyonların cezasını senin hesabından düşelimmi?Yalçın hocanın sadece tazminatı Mustafa Hocanın ekiniyle bu seneki alacağıyla aynı.Yalçını sezonluk hakedişi, İbonun hakedişi,üstüne İrfan Buz ekleyince kaç parayı çöpe attın?Açıklasana.Hukuk kurulu ile Muhasebeynin tazminatlarına kadar neden ödedin?Neden ayrım yaptın?Sizin gibi iş bilmezler yüzünden başımız pislikten kurtulmuyor.Sadece goy goy.

   53
   1. @Emre yorumuna yanıt olarak

    Her ikisi de aynı bokun laciverti. Utanmadan bi de destan gibi açıklama yazmış. Yüz surat da kalmamış bunlarda. Kösele olmuş derileri. Susup oturayım bari diyeceği yerde hâlâ horoz gibi diklenip bildiri yazdırıyo. Büyüklerimiz boşuna dememiş dötü yere yakın olandan korkacaksın diye. Bu mesut efendi de böyle. 1.25 boyu var, türlü türlü huyu var. Ulan Bursaspor başkanlığı sizlere mi kaldı bee. Tü Allah cezanızı versin.

    10
 2. Artık iyice emin oldum ki; dürüst , güven veren ve mali konuda şeffaf olacak bir yönetim olsa bu taraftar Bursaspor’u kısa zamanda düzlüğe çıkarır.

  54
 3. Hayatının yarısını bu kulübe başkan olmak için geçirdin. Bu yolda herşey mübah deyip rahmetli Yazıcı ya bile çamur attın. Peki ne yaptın? Altın borcu vermişmiş. Biraz içinizde onur ve şeref olsaydı bu kulübe bunları yapmazdınız. hayatın boyunca başkan olmaya çalışıp sonunda bunu başarıp, sonrasında da tek gayenin reklamını yapıp cebini doldurmak olduğunu bize göstermek dışında başka hiçbirşey yapmadın. Yazıklar olsun. Bu yasak ve kısıtlamalar kalktığında yeniden stadyumlar dolmaya başladığında hanginiz o stadtan içeri girebilecek? Bu şehir hiçbirinizi unutmayacak…

  48
  1
  1. @Ersoy 1979 yorumuna yanıt olarak

   Seçildiğini ilk haftası içinde,çok sık birlikte olduğu bir yakınına,”Artık Mesut paraları çıkarıp Bursaspor’u ayağa kaldırır ” dediğimde, o kişi bana “Mesut’un parası mı vardı çıkarsın” demişti.
   Mesut borç verdim dediği paraları nereden çıkarıp verdi acaba?

 4. Hazır kamat eski yönetimi suçladı geriye dönük baskı kurulmalı bu hesapların tamamen hesabı sorulmalı kamatın söylemleri resmen itiraf gibidir neden bu günü bekledi çünkü bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı kamuoyu üzerine gelince oda döküldü…Bursaspor’un Eskiye dönük araştırılması lazım adalet varsa bu söylemler bunun için yeterli zaten…

  39
 5. Bütün suçlu taraftar anasına satayım, oh ne güzel herkes yağ gibi üste çıkıyor. Yakında Ali Ay da çıkar acıklmana yaparsa şaşmam.

  38
 6. Ey mesut muhasebeci müzeyyen ile ne kadar para gotürdüğünüzü Allah bilir ama hesabinı vereceksiniz.Bu arada Recep bölükbaşi da en buyük çalanlardandır

  37
  1. @Dağıstanlı yorumuna yanıt olarak

   Mestan kendi matbaasını kurmadan evvel,şimdi rahmetli olan bir matbaacılık arkadaşımın yanında çalışmış.Önu da çok acayip hortumları.Sonra bu işini kurmuş.
   Demek istediğim bazı konularda çok tecrübeli.

  2. @Dağıstanlı yorumuna yanıt olarak

   İbrahim Üzülmez’i Bursaspora pazarlayan muhasebeci Müzeyyen’dir. Mestan’la beraber komisyon aldılar. Mustafa Er akıllarına bile gelmedi.

   10
 7. Mestan evinde yemeye lor yok 14.5 milyon tl sende ne gezer hepiniz yalancı olmuşsunuz olan Bursasporuma oluyor

  23
  1
 8. kulüp sirketlesmeden tüm baskanlar böyle atip tutar ve rahatlikla indiragandiye devam eder..sadece baskan degilki tüm yönetimlerin alayi soyguncu..diger kulüplerde böyle

  18
 9. Koca şehirde tüm borcu ödeyebilecek güçte insanlar bile varken neden bu başkanlara kaldı bu kulüp bu sorunun cevabını bilmiyormuydunuz?

  17
  1
 10. NEDENSE İKİNİZE DE HİÇ İNANMIYORUM..GÜNAHINIZ BOYNUNUZA…AMA ŞUNU BİLİYORUM Kİ BU 2 BAŞKANCIK ÖMRÜMÜZÜN 2 YILINI HEBA ETTİ..BUNLAR ÖZLÜCE NİN YAKININDAN GEÇMEYECEK ADAMLAR

  17
 11. Emin beyi tanırım kefilim.
  Bursasporun tek kurtuluşu Emin beydir. 40 milyon TL sıcak para ile geliyor. İstemezükçülerin Bursaspor’a 1 TL katkısı yok bari kambur olmayın Emin beye.
  Büyük Başkan Emin Adanur

  16
  37
 12. Acı bir tablo , sen dedin ben yaptım ile nereye kadar gideriz hiç düşündünüz mü ey Ali Ay ey Mesut Mestan ey Erkan Kamat
  Birbirinize sallamak ile dönmez bu devran delikanlılık ve yöneticilik bu değil kimin doğru kimin yalan söylediğinden çok bu cenazenin nasıl kaldırılacağına odaklanılmalı Ay ,Mestan ,Kamat hepiniz suçlusunuz Azını çoğunu bilmem hepiniz oradaydınız kendinize yontmayı bırakıp adam olup Bursasporumuza sahip çıkın ( Yediğiniz bokları temizleyin.sonra da şirketleşme için adım atılmalı ( bu borç ile nasıl olacaksa!!)

  16
 13. körler sağırlar bir birlerini ağırlar, ısırın bir biriniz. Siz ısırdıkça gerçekler gün yüzüne çıkacak. Bu arada mestan kuyumcu açtı mı ?

  15
 14. Hiçbiriniz de ne ar ne utanma nede şeref var sen ve senden önceki 3 baskan dabenzersiniz hadi ordAn şeref yoksunlari

  11
 15. Dediğim çıktı Ali ayda açıklama yapmış bir kuruş para almadım diye. Burası bakkal dükkanı bile olsa bu şekilde yönetilmez. Vali acilen bu işe bir el atmalı, kulübün paralarını kim yedi ortaya bir an önce çıkartılıp sorumlular hakkında acilen dava açılması gerekli..

  Sayın site yönetimi kulübün hesapları hakkın da inceleme başlatılması için sizlerden kamu oyuna çağrı yapılmasını rica ediyorum , taraftarlarda sosyal medyadan acilen Vali ,Belediye başkanı na ve kim varsa bu konu hakkında twit atılım harekete geçeme çağrısı yapmalı

 16. Pühhhhh a…nı feryadını s….yim böyle işin. Tüm memlekete rezil kepaza olduk. Adam kuruşu kuruşuna şu kadar koydum bu kadar alacağım diyor. Körüstan haklı Bölükbaşı haklı Ali Ay haklı Mestan haklı Kamat haklı, ulan bu a…na koduğum parası nereye gitti??? Fatura bile ödememişiz elektrik gaz kesildi, bu 500 milyon borç nasıl oldu??? Bu saatten sonra sen bu takıma gelecek futbolcu bulabilirmisin??? Batırdınız adımızı lekelediniz yazıklar olsun!!!

 17. Açıklamaya bak 14,5 milyon temlik yok diyor. Ardından 887 bin euro, 123 bin dolar temlik var diyor bu zaten 9 milyon TL yapıyor. Birde 4,5 milyon tl çek var diyor. Toplamı 14,5 milyon yapıyor işte. Milleti geri zekalı yerine koymuş.

 18. Savcılar iş başına 86 milyon bu bursa ileri gelenleri hesap sorun derhal savcılığa suç duyurusunda bulunulsun bu çapsız yönetimin yetileri derhal iptal edilsin bursa ayağa kalk yeter artık

 19. Milletin aklıyla alay etmeye de hiç sıkılmıyorsun ya. Dolar euro ve tl bazındaki çek alacağın olan parayı toplayınca yine 14,5 milyon ediyor. Mahvettiniz kulübü. Haram zift katran olsun alayınıza.

 20. Ya çok merak ediyorum.BURSASPORUMU yönetmeye gelenlerin hepsi iş adamı.Hepsinin şirketleri,iş yerleri var.Sizler kendi işinizde hiç zarar ettiniz mi,böyle bir duruma hic müsade ettinizmi,böyle bir durum olduğunuzda başarısız personeli çalıştırırmisiniz.Hayir çünkü kendi şahsi işiniz .Ama BURSASPOR size ait değil ya hesap soran yok ya verin zararı gitsin.Hep siz haklısınız çünkü.

 21. Körüstan, Bölükbasi,Ay,Mestan, Erkan al birini vur ötekine hepiniz bir olsaniz bir Rahmetlinin tassagi olamazsiniz.

 22. BURSASPORUN BU HALE GELMESİNDEKİ ASIL SUÇLULAR:,
  1-Harçlıklarını sevdalısı olduğu takımın maçına girebilmek için bilet alan çıraklar.
  2-Takımı için,kar,kış,sıcak ve mesafe demeden deplasmaanlara giden gezgin taraftarlar.
  3-İşleri kesatta olsa maçlara para ayıran k.esnaf taraftarımız.
  4-Her halukarda o-bu-şu demeden kulubün lisanslı ürünlerinden alanlar.
  5-Kulübe üye olup aidatını tıkır tıkır zamanında ödeyen sadık bendler.

  MASUMLAR İSE ŞUNLAR:
  1-Kulübü Avrupanın sayılı kulübü yapacağız ,yiğit borçsuz olmaz diyerek gırtlağa kadar borç yapanlar
  2-Yeşil-beyaz aşkından dillere destanlar düzüp,fırsatını bulduğunda kulubü düzenler.
  3-İşyerine,fabrikasına aldığı slak mendilin hesabını personelinden fitil fitil hesap soran,Bursasporun kasasından milyonlarca avryu İTİBAR için lapa lapa kar yağdırı gibi yağdıranlar
  İş bilenin kılıç kuşananın demiş atalr.
  İÇLERİNDEN İŞİ BİLMEYENLER SUÇLULAR,MASUMLAR İSE İŞİNİ İYİ BİLEN,FIRSATI GANİMET BİLİP KAÇIRMAYAN SÖZDE BURSASPOR AŞIKLARI.

 23. Ali Ay ve Mesut Mestan’ın yazılarının aynı kalemden çıktığı belli oluyor ikisi de bitişi aynı cümlelerle yapmış, bu iki düzenbaz birbirlerini kollayıp bütün suçu Kamat’a yıkmaya çalışıyor, Özer Hurmacı bile Mestan’ın satılık olduğunu söyledi iki cümle edemedi, Bursaspor’un bir kuruşunu yiyen ne bu dünyada ne öteki dünyada gün yüzü görmesin.

 24. Bu kulübün anasını ağlattiniz şimdi yok ben yapmadım yok ben etmedim biri bilmem kaç para vermiş biri bilmem kaç para tokatlamiş.yediniz lan kulübü leş kargaları…

 25. Bunların hepsi birbirini suçluyor. Oysa bilmiyorlar ki herkes suçlu. Bunlar sıçtıkları boku sidikle yıkamaya çalışıyorlar bu kadar kesin ve net.

 26. İbrahim Yazıcı dan sonra gelen başkanlar ya isim yapmak ya da yemek için gelmiş ama kimi başarısız oldu kimi cebini doldurdu ama bu adamlar başkanlık yapmış olduğu için tarihe geçtiler yok mu bunun bir yolu bu adamların isimlerini ve resimlerini silmek

 27. Açık net lafı uzatmaya gerek yok mestan yönetimi kamat yönetiminden çok daha iyidi peki nedir onlar?!geçen sezon mestan..
  1)tahtayı açtı
  2)takıma yeni transferler yaptı
  3)acil ödenmesi gereken faturalar ödendi
  4)futbolcular düzenli bir şekilde olmasada maaşlarını ve primlerini aldı.
  5)çok istediğimiz süperlige şampiyon olarak çıkamasakta beğenmediğimiz playoffları oynadık.

  bunları beğenmediniz gelen daha iyi şeyler yapacak sandınız şimdi alın size kamat mestan kalsaydı belkide yapılacak iyi transferlerle bu sene süperlige çıkacaktık alma masumun ahını çıkar aheste aheste.

  1
  1
 28. 1 – Erkan Körüstan – Körüstan A.Ş. büyüttü
  2- Recep Bölükbaşı Güv-Tem Şirketler Grubu büyüttü
  3-Ali AY- İlay tekstil büyüttü.
  4-Mesut Mestan -Cansal Matbaa Etiket ve Ambalaj San. Tic. Ltd. Şti., büyüttü
  5- Erkan Kamat- ERK HALICILIK – Ne büyüdü ne küçüldü
  Peki BURSASPORUMUZ büyüdü mü? Hayır !!! Hepsi büyüdü mü? Evet
  Bursaspor’u sömürdüler. Allah hepsinden hesabını soracak….

 29. Artık bundan sonra kongreye
  Kadar Masalla Masallar dileyeceğiz
  Bir Varmış bir Yokmuş
  Bir Zamanlar bunlar Bursaspora Başkan
  Olmuşlar Daha Sonrası Bursasporun iki
  Yakası bir Araya Gelmemiş Hepside bize
  Yalandan Masallar Anlatıp gittiler
  İki Yakası bir araya gelmeyeseçiler

  Erkan Körüstan Haziran 2013/2014/ Mayıs
  Recep Bölükbaşı Mayıs 2014/2016/Ocak
  Ali Ay Ocak/2016/2019/Haziran
  Musut Mustan Haziran/2019/2020/Ağustos
  Erkan Kamat Ağustos /2020/ görevde
  Masallar anlatmaya devam ediyor

 30. Diyecek bir şey kalmadı. Bursa umarım kamulaşır ancak böyle düzelir kimse kusura bakmasın bursa artık hasta adam feriştahı gelse çıkaramaz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu