Mesut Mestan “Umut Meraş hata yaptı”

Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, hem basın mensuplarının sorularını hem de olayları değerlendirdi.

Yaklaşık 45 gün önce gerece geldiklerinin altını çizen Mesut Mestan, “Ben geçmişte de enkaz edebiyatı yapmadım, yapanları da sevmiyorum. Zor bir süreçte olduğumuzu, neler yapacağımızı biliyorduk. Belirli tecrübelerimiz var. Yaşımız olgunlaştı. Ben yönetici olarak 2 yıl 2. Lig’de, Süper Lig’de şampiyonluk yaşayıp, Avrupa’ya Şampiyonlar Ligi’ne katılmış bir yöneticiyim. Biz camia olarak en dibi de zirveyi de gördük” diyerek şöyle devam etti:

BAŞKANI İCRAATI GÖSTERİR

“Ben çok konuşmam ve konuşmayı sevmem. Başkan her şeye konuşmaz. Başkanı gösteren icraatıdır. Görevde olduğumuz 45 gün gerçekten krizden çıkabilmek için çok azdır. Gelinen noktada zorluklar var. Sizler beni aradınız, sizlere cevap veremedim. Tabii sizlerinde görevleri var. Saygı duyuyorum. Ancak kulübün menfaatlerini düşünmem gerekiyordu. Doğru bilgide yanlış bilgilerde aldınız. Ben işler çözüldükten sonra Eylül ayında konuşacağım.

MAHKEME KARARI DURDURULDU

“Hepiniz biliyorsunuz perşembe günü mahkeme tarafından Haziran ayında alınan kararları biliyorsunuz. Mahkemeye racaat ettik. Mahkeme bizi haklı buldu ve bugün çok şükür iptal edildi. Bursaspor’un oyuncuları kaliteli ve yeteneklidir. Bugüne kadar sürekli keşke gençlerimiz oynatsak diyorduk. Bugün kadroya bakıyorum oynayanların yüzde 90’ı Vakıfköy patentli. Herkes huzursuz, bende huzursuzum. Keske takviye yapabilsek diyorum. Transfer yasağı bir günlük değil, 1 yıllık olay. Biz bu sorunu çözmek için çalışıyoruz. Bir noktaya geldik. Bursaspor menfaati için bunları paylaşamıyorum. Bursasporun bütün oyuncuları çok değerlidir. Ederini bulursa düşünürüz. Bursaspor’un olduğu her lig önemlidir. Bursaspor’suz tat tuz olmaz.

KENETLENMEMİZ GEREKİYOR

“Biz geldiğimiz günden bu yana öldük bittik edebiyatı yapmıyoruz. Dışarıda farklı algılar oluşturulmak isteniyor. Bu nedenle Bursa olarak kenetlenmemiz gerekiyor. Kenetlenemezsek işimiz zor. Bunun içinde siz medya mensuplarına önemli görev düşüyor. Bizler bugüne kadar sosyal medyaya bakıp ne karar alıyoruz, nede iş yapıyoruz. Doğru bildiğimiz her şeyi yönetimimizle birlikte yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz.

İSTANBUL’DAN ALGI OPERASYONU

Bursaspor büyük camiadır. İstanbul medyası son günlerde futbolcularımızla ilgili algı oluşturmak istiyor. Ancak bunu bize yediremezler. Biz oradan geçtik geri dönüyoruz. Sonunu rün hepsinin yanıldığını görecekseniz. Hiçbir insan Bursaspor futbolcusunu heba edemez.”

DEĞERİNİ BULANI SATARIM

Daha önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Mesut Mestan, “Transfer tahtası Bazı zorluklar var. Yakın süreçte bunu açıklarız. Antrenmanlara yasak Bursa medyasını dışlamak değildi. Teknik kadronun isteğiyle oldu. Bursaspor sizin eviniz. Herkes gelebilir. Hepsinin vakti ve sırası var. Umut Meraş’ın hata yaptığını düşünüyorum. Merhum başkanımız İbrahim Yazıcının bir sözü var, “Her oyuncu değerini bulursa satarım. Gerekirse ceketimi de satarım’ demişti.  Değerini bulan her futbolcuyu satarım” diye cevapladı.

38 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Pablo10batalla yorumuna yanıt olarak

   “İşler hallolsun eylül ayında konuşucam ben” demiş. Ağustosun ilk haftasıydı transfer tahtasının açılma süreci uzayacak sanırm öyle anlaşılıyor ama arkadaşlar biraz da empati yapalım gerçekten bu enkazı kaldırmak hiçte kolay değil herkes Bursaspor’ u yanlız bıraktı gelen çaldı giden çırptı ve sonumuz kaçınılmaz oldu ! Gerekirse ilk yarının devre arasına kadar gençler ile devam edilebilir kimseyi de ucuza satmayalım derim…

   55
   19
  2. @Pablo10batalla yorumuna yanıt olarak

   Umut’un yaptığı hatanın çok ötesinde, BÜYÜK AYIP!
   Ne demek kulübün yatak odasını herkese açmak.
   Ligimiz ve ekonomimiz ne olursa olsun, ve neye malolursa olsun bence bedeli mutlaka ödetilmeli.
   Aksi takdirde kulüp olma özelliğimiz kalmaz.
   Burası dingonun ahırı değil. Şampiyonluk görmüş bir kulüp ve şehir.
   Her ne kadar şu an için düşmüş ve borç içinde olsak bile.

   60
   26
   1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    Umut beklemekten diyologsuzluktan patladı, bunun nesi ayıp! Ariyor cevap veren yok bilgilendiren konuşan yok, Umut beni bedava yada ölü fiyata gönderin demiyor ki! Bizim Umut dan Ertugrul’dan gelicek paraya ihtiyacımız var, atar yapıp bu adamlara ceza verirsek elimize ne gecicek. Tepkiler çok duygusal ve mantıksız! Şurası çok açık ki Mestan ve ekibi iletişimi de kriz yönetimini de beceremiyor! Yöneticilik de zaten bu değil mi!

    16
    27
    1. @AliNail yorumuna yanıt olarak

     şampiyon takımı düşürenlerden bahsediyoruz güzel kardeşim ..bu takımı bunlar düşürdü..konuşmaya hakları YOK…..

     8
     1
     1. @sinek8 yorumuna yanıt olarak

      Umut bu takımda, bu kadroda en son yargılanacak topçudur. Sezon içerisinde bireysel olarak tek bir yanlışını söyle bana?

     2. @sinek8 yorumuna yanıt olarak

      Mestan çok zor şartlar ve ortamda mücadele veriyor.
      Tepkiler duygusal değil, tam tersi ilkesel.
      Sözleşmesi devam eden bir futbolcu kafasına göre konuşamaz.
      Konuşuyor ve yaptırım görmüyorsa orada kulüp diye bir şey yok demektir.

      2
      2
    2. @AliNail yorumuna yanıt olarak

     1- buradan mestanı savunuyorum anlamı çıkmasın. ancak,
     2- ana sorun, kulüpte, umutta daha fazla kazanmak istiyor. yani menfaatler uyuşmuyor.
     3- ancak bu kulübün sözleşmeli futbolcusu. kaderine sadık kalıp attığı imzaya sadık kalmak zorunda.
     4- kulüp zaten tutmak istemiyor. kariyer ve para hırsına tutulmuş. bu da kendisini güvenilir olmaktan çıkarıyor.
     5- kendisini depodan alıp vitrine çıkaran kulübüne karşı biraz saygılı ve sabırlı olması, kulübünün pazarlık şansını arttırması gerekir.
     6- evet para ve kariyer belki çok şey, fakat herşey değil. kişilik, vefa, aidiyet gibi erdemler bazen çok daha önemli.

     15
     2
 1. Boş konuşma mesut 45 günde ne yaptın diye sorarlar adama yazıklar olsun şampiyon camia senin gibi çakallara kaldı cavite orhana söyle de ceket mi satıyorsunuz başka şeyler mi bilemem transfer yapın

  68
  63
   1. @Junior yorumuna yanıt olarak

    O makama Başkan olarak geldiyse tıraş değil icraat yapacak.Kimse ona kırmızı halı sermedi.Kulübün borçlarını sağır sultan biliyordu.Madem bunları karşılayacak finans gücün yoksa bedavaya günleri heba etmeyeceksin.Ligin başlamasına 10 gün kalmış sen tahtayı açamamış, transfer yapmamışsın.Diğelim açtın yeni gelenlerin idman eksikliği, uyum süreci derken devre bitecek.İlk düştüğümüz senede baştan çok kötü olduğumuzdan Sonradan puanları toplasakta ligi 4. sırada bitirdiğimizden hava aldık.Bu yüzden cahil cahil konuşmayın, gerçekleri görün.

    6
    7
   1. @Tanju yorumuna yanıt olarak

    Forma almayıp sms atmadığımi nerden biliyorsun kardeşim ikisini de yaptım kombinemi de aldım sen 45 günde ne yapıldı onu anlat ki kimin boş konuştuğu kimin yerinde eleştiri yaptığı belli olsun insanların peşine sığır gibi takılmayin tek derdimiz Bursaspor olsun bak ne hallerdeyiz sizin gibiler yüzünden

    26
    10
    1. @Mustafa D. yorumuna yanıt olarak

     hasan, almış, sen almışsın ben de aldım. peki kimler almamış? herkes aldıysa bu neden totala ve realiteye yansımıyor?
     artık kaşkolu-bereyi önümüze koyup, biz nerde hata yapıyoruzun öz eleştirisini yapmak zorundayız.
     lütfen kendimizi aldatmayalım. belki farketmiyoruz ama etrafa komik olmaya başladık.

     10
 2. Okudum bende daha çok ? Oldu. Transfer tahtası konusunda bir noktaya geldik Bursaspor’unmenfaati için konuşmuyorum iyi mi yorumlanmalı? Kaldı 12 gün ne zaman açılacak kim gelecek? Halen oyuncu satıp öyle mi tahtayı açmayı düşünüyorsun? Meraş’ın ederi sence ne? Tamam genç oyuncularınıynaması iyi ama yetmeyeceği açık değil mi? Uzar gider umarım en Kısa sürede cevap alırız

  34
  7
 3. BİZ 2200 TL EMEKLİ MAASİMİZİN 700 TL.SİNİ KOMBİNE YE VERDİK
  BURSASPORUMUZ İÇİN
  FEDAKARLİGİMİZİ YAPTIK
  SENDEN DE HİÇBİR MAZERETE SİGİNMADAN
  BU TAHTAYİ ACTİRMANİ BEKLEMEK EN DOĞAL HAKİMİZ
  TAHTAYİ ACTİRAÇ AKSIN
  DÜRÜSTÇE DOĞRU İŞLER YAPTIĞINI HİSSETTİRECEKSİN
  KURACAĞI TAKIMIN İNSANLARI LİGE CİKMAK İÇİN
  ARKASINDAN GITMELERI GEREKTİĞİNE İNANDİRACAKSİN
  VE ONDAN SONRA DA İSTEYECEKSİN

  26
  6
  1. @hasan yorumuna yanıt olarak

   Sevgili hasan, senin gibi daha 42.500 kişiye ihtiyaç var.
   Ben de seninle benzer konumdayım ve aynı şeyleri bende yaptım.
   Aramızdaki fark,
   Sen o fedakarlığı bir umutla,
   Ben ise tahta hesabı falan yapmadan, hiç bir şey beklemeden, bilerek, isteyerek, teammüden ve % 100 umutsuzca yaptım.
   Bilmem ne demek istediğimi anladın mı?
   Bizde ki de böyle bir hastalık işte

 4. Başkan bırak bu işleri. İşin gücün laga luga. Değerini bulunca ceketi satacağına tahtayı açtır da Başkan olduğunu hissettir. Yoksa böyle laga luga edebiyatı ile 1.5 ay geçti daha tuk’ını göremedik. Şu ana kadar sen ve yönetiminden çıkan tek bir ses var. O da “Fısss”. Gerisi tıraş. Suyu kesik musluk gibisiniz. Yakışmıyorsun bu koltuğa be başkan. Hiç zorlama. AliAy’dan sonra bi de senle uğraşmayalım.

  15
  4
 5. Mesut efendi bursasporun menfaatine diyon burda sölemem diyon yok eylülü beklicem diyon sen nediyon ya bizim anladığımız dilden konuşsana bir zahmet yapamıyom olmuyor kimse beni desteklemiyor abilerim gel dedi geldim ama arkamda durmuyolar ya sende ali ayın lacivertisin hiç boşuna tatava yapma

  14
  6
 6. TAHTA AÇILMAK ZORUNDA
  BURSASPOR BU YIL LİGE GERİ GELMEK ZORUNDA
  BUNUN HİÇBİR MAZERETİ YOK
  HERSEYİ BİLEREK GELDIN GETİRİLDİN
  BU ŞEHİRE ARTIK KİMSE İHANET ETMEMELİ
  TAHTAYIACMAMAK
  İHANETTİR KABUL EDİLEMEZ

  14
  2
 7. 45 günde yeni takım kurulur sen transferi açamadın bakkal yönetcek kapatise yok ama kulüp yönetin diye bekliyoruz

  9
  5
 8. Seçimden sonra ilk söylediği şey hemen açıcaz tahtayı vs. diyordu şimdi ise süre çok az . Hayatınız palavra .

  8
  2
 9. MESUT BAŞKANA GÜVENİYORUM TECRÜBESİZ DEĞİL YAZICIYLA ÇALIŞMIŞ ADAM BENCE İYİ YOLDU ÇOK EMİN OLMASAMDA GÖRÜNEN O DEĞERİNİ BULSUN SATARIM CEKETİMİDE SATARIM DİYEN YAZICI BİRLİK ZAMANI KOMBİNEMİ ALDIM MESAJ DA ATTIM Bİ FORMA KALDI ONUDA ALACAĞIM İ KISMETSE BANA DÜŞENİ YAPTIM OYNAYAN TOPÇUYA SAHADA KÜFÜR ETMEM EDEPSİZ DEĞİLİM TAKIMIMA DESTEK OLURUM ÇÜNKÜ BEN BURSASPORLUYUM 1973 TEN BERİ YANİ 8 YAŞINDAN BERİ HERKES KENDİNE DÜŞENİ YAPSIN İYİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

  5
  6
 10. Güzel açıklama,dosta düşmana… Sonunda tranfer tahtası da açılır umarım. Doğru yönetilmeye ihtiyaç var.

  4
  5
 11. BURSASPOR sevdamız her şey in üstünde. AMA HADİ …..HADİ AMA. .. Sabırla bekliyoruz. ..Taş olsak çatlarız. .Çatlatınız artık …. Bekle bekle nereye kadar. HADİYİN GAAARİ. …….

  4
  3
 12. kardeşim rahmetliyi ağzına alma çünkü kulübü ali ay gibi icraya veren adamsın…sana kim nasıl güvenip destek olsun soruyorum
  40 milyon tl yi kendin ve yönetimden toplaymadı isen neden aday oldun..hangi proje ile aday oldun…bunları konuşurken ben 8 adet konbine aldım ve bugün itibarile 4 adet sms attım yani bu sezon içiin kulübe 7030 tl katkım oldu..geri almamak kaydı ile sevgili mesut mestan sizin böyle katkınız oldumu..almayın milletin ahını..oyalamayın her gün insanı baaşkan gibi konuşun..dobra dobra..yarın Akhisar maçında sizinde ananıza küfür ederler yoksa..

 13. Başkanın yazısını okudum. Saatlerce kendimle mücadele ettim. İnanmak ve güvenmek için patlayınca kadar kendimi zorladım ama nafile. Beklentilerle yapılanları karşılaştırdığımda moralim ve dengem yerle bir. Hepimiz deki durum bu bence. Güvensizlik dip yapmışken nasıl birlik olunacak? SÖYLEYENE DEĞİL SÖYLETENE BAK.

  4
  1
 14. Mesut bey rahmetli kısası doğruda sen bu rahmetliyi satmadınız mı mesut bey ve diğer kulup personeli amigoları sizi bu cami ya tanımıyan cok ama uyandıralım biz İbrahim yazıcı satan da mesut mestandı kulup satanda mesut mestandı sen o kısadan hisseyi kullanma

 15. anlaşılan para bulundu. menfaat gereği dediği şey ise alacaklıların kuyruk oluşturmaması için. transfer yakın, umut’u yakın 🙂

  3
  5
 16. değerini bulan futbolcuyu satarım gerekirse ceketimi satarım diyen İbrahim Yazıcı değil recep bölükbaşıydı . İbrahim Yazıcı şampiyon olmak istiyorsak yıldız futbolcuları elimizde tutmalıyız satmam demişti..

  3
  13
 17. Ahhahhaha salaklari kandirdim diyip evine gitmiş yine:)) sonuç nerde? Tahta ne olacak? Eylulü bekleyin diyor..ulan eylülde senin o koltukta oturmanin garantisi var mi?? Mestan iyi kafa bulmuş

 18. Biraz destek olalim lutfen, destek vermekten baska care yok. Baskan suan mesut mestan, kostek olursak olacagi varsa da olmaz zaten

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu