Mesut Mestan mazbatasını aldı

Mesut Mestan Başkanlığındaki Bursaspor Yönetim Kurulu ve Tayfur Serdar Güllülü başkanlığındaki denetleme kurulum mazbatalarını Kongre Divan Başkanı Emre Akçil'den aldı.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde düzenlenen törene, Ali Ay yönetimi adına 2. Başkan Cem Öztürk‘ün katılması dikkat çekti.

Başkan Mesut Mestan ve ekibi Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen törenle mazbatasını Genel Kurul Divan Başkanı Emre Akçil’den aldı. Genel Kurul Divan Başkanı Emre Akçil, törende yaptığı açıklamada, “İlgili genel kurul tutanağı hazırlanmış olup sayın divana sunulmaktadır. Yapılmış olan olağanüstü seçimli genel kurulda tek liste olarak göreve hazır bulunan başkan Mesut Mestan ve yönetimi tek liste olarak oy birliği ile başkanlığa kabul edilmiştir. Mazbatayı sayın başkan Mesut Mestan’a huzurlarınızda vermek istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Ardından Akçil mazbatasını Mesut Mestan’a teslim etti.

MESTAN’DAN TEŞEKKÜR

Başkan Mesut Mestan mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Sayın Divan, değerli basın mensupları, dün olağanüstü kongrede ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımıza bu önemli görev verildi. Bu saatten sonra hepimizin Bursaspor için çalışmasını arzu ediyoruz. Hesapları kitapları bir kenara bıraktık. Var gücümüzle nasıl Süper Lig’e çıkarız onun çalışmasını yapmayı arzu ediyoruz. Tüm enerjimizi buna harcayacağız. Bursaspor hepimizden önemli. Bursaspor’umuzu layık olduğu Süper Lig’e çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. Sizlerden de destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

GÜLLÜLÜ VE EKİBİ DE ALDI

Başkan Mesut Mestan’ın ardından Genel Kurul Divan Başkanı Emre Akçil, Bağımsız Denetleme Kurulu’na seçilen Tayfur Serdar Güllülü’ye mazbatasını verdi. Akçil, “Tayfur Serdar Güllülü’nün Bağımsız Denetleme Kurulu, oy çokluğu ile kabul edilmiştir. Kendileri Bursaspor kulübü derneği yeni denetleme kurul olarak hazır bulunmaktadır. Kendilerine de mazbatasını takdim ediyorum hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İDRİS SEVİNÇ KUTLADI

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Önümüzde zor bir süreç var. Bu zor dönemde bu göreve talip olan hakikaten başlarını değil gövdelerini taşın altına koyan arkadaşları

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Daha fazla ekonomik gücü olan ,daha fazla lobisi olan ve hepsinden önemlisi camiamızın etrafında kenetleneceği bir lider özellikli başkan aradık ,istedik ama olmadı.Her şeye karşın Mesut Mestan ve ekibi bu zor günde görev aldı ,sorumluluk üstlendi.Kendisine inanmak ve güvenmek zorundayız.Bize düşen yanında yer almak destek vermek çünkü başka Bursaspor yok.

  51
  1
 2. Bizi, özellikle şampiyonluk sonrası, büyük beklentilerin bu duruma getidiğini düşünen bir taraftar olarak ne mi bekliyorum, görev süren dolduğunda ibra edilebilmeni, başkan adayı olarak birden fazla adayın çıkmasını ve bir alt lige düşmemeyi……..

  20
 3. ali ay dan kurtulduğumuz için bayram ilan edilmeli. ali ay ı o koltukta tutan, indirmek için hiçbir çaba sarfetmeyen, düşmemizde payı olan idris sevinç te istifa etmeli. Konu mankeni gibi ortalıklarda dolaşmasın.

 4. Siyasetçi İdris sevinç in ne işi var istifa edeceksiniz divan kurulundan defol gidin.Bursaspir ihanet ettiniz küme düşürene kadar seyrettiniz Ali Ay denen hasiyetsizi…Bursaspor düşene kadar nerdeydiniz.İSTİFA edeceksiniz sizlerde…

 5. Sayın Başkan …Okan , muhammet , barış , umut meraş , chedjuo , badji , aytaç ve shehu yu elinde tut ve bir sağ kanat bir sol kanat bir santrafor bir libero ve birde on numara al açık ara farkla şampiyon olarak süoer lige çıkalım..

 6. Abi şunu demek istedim ben ali ayı tanımam ali ay başkan olduğunda herkez borçlarını istedi o da cebinden verdi bu başkan oldu bundan da isterseler bu nereden bulacak ben onu demek istedim

  1
  1
 7. İLK İCRAATI olarak, Yönetimi ile birlikte masaya 50 MİLYON TL koymalı,
  2.İCRAAT olarak; güvenip destek aldığı Godomanlardan, abilerinden, şehrin büyüklerinden
  Destek alıp, Bursasporu ayağa kaldıracak destek hamlesinde BİN ADET FİRMA BAĞIŞÇISI bulunmalı,
  Firma başı verilecek olan 100 BİN TL bu kulübe 100 MİLYON TL demek, birçok problemi çözer,
  3. İCRAAT olarak; Forma, stadyum gibi reklam argümanlarından,
  daha düşük ücretler talep edip, REKLAM- LOCALAR- KOMBİNE-FORMA SATIŞI gibi ürünlerden
  50-60 MİLYON TL civarı gelir elde edilebilir.
  4.İCRAAT olarak da; Elimizdeki ederi olan genç ve piyasası olan futbolcuları bir an önce elden çıkartıp,
  10-12 MİLYON EURO (70-80 MİLYON TL ) civarı bonservis bedeli kazanabilmek,
  Bu şekilde KASAYA girecek olan; 250-300 MİLYON TL civarı para, bu kulübü çok fazla rahatlatacaktır.

 8. Listedeki isimleri çok tanımam ama bildiklerimden yola çıkarsak şu listede Bursaspora günahını vermeyecek istanbul takım destekçileri mevcut, (umarım tüm transferi iş adamlarından gelecek desteklere bağlamayıp ceplerinden de takıma katkı sağlayabilecek babayiğit çıkar )

 9. Maşallah ne güzel yakışmış sen de ağlamaya baslarsin para yok diye bu işler göründüğü gibi olmuyor ali ay kadar para verecekmisin bakalım yarın baslarsin para yok diye

  1. @İso yorumuna yanıt olarak

   Ali ay para verdi de noldu birader? Personel maaşı ödenmedi, oyuncu maaşı ödenmedi, elektrik kesildi, borçlar arttı, üstüne üstlük fazlasını aldı. Hala beyninizi kullanmayıp ali ay para verdi diyosunuz böyle bi zihniyet olamaz. İşte bu yüzden bu haldeyiz

 10. Eski Bşk Ali Ay ve yönetim kurulu ekibi vermiş olduklar büyük hasar, maddi katkısından çok Şampiyon Bursasporu küme düşürüp içinden çıkabilecek olması imkansı mali boyutu büyük meblağ borç gelirleri hepsi yemlikli maddi anlamda hiç bir gelir olmadığı Bursaspor a ben adayım diye elini değil gövdemizi koyup eski kimliğini kazandırmaya hazır Başkan Mesut Mestan üç isim dışında maddi imkanları ile hazırız deyip büyük cesaretle çıkıp Bursaspor kulübü Başkan adayı olarak varım diyerek çıkması Bursasporun sahipsiz olmadığı göstergesi bende şahsı 55 yıl Bursaspor paydaş taraftar Camiamız genel kurulu üye delegesi olarak takdirimi belirtir medeni cesaretini tebrik edip başarılar Dilerim.!”Gün Bursaspor için birlik beraberlik günü, bir bütün tek yumruk olup kenetlenmeliyiz Başka Bursaspor yok, Bu camia hepimizin ortak marka değeri gün sahip çıkma günü.!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu