Mesut Mestan ibra edildi

Bursaspor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulunda ibra oylaması yapıldı.

Önceki dönem Bursaspor Başkanı Mesut Mestan oy çokluğu ile ibra edildi. Mestan oylama sonunda ayağa kalkarak kongre üyelerini selamlayarak teşekkür etti.

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Erkan Kamat Bursaspor’un Toplam Üyesinin sadece 10% oyunu alarak Başkan oldu yani 4 bin 130 üyenin sadece 593’ü seçime katılıyor Genel kurulda yapılan açık oylama sonucu yeni Başkan- hey gidi hey sadece 10% destek alan nasıl ben Bursaspor’un Başkanıyım diyebilir hangi destekle- Bitti Son Fin!

  18
  135
  1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   kardes yorumunuz altına imzamı atarım,ama bizim teknik direktör arkadaşlar,seni eksiye boğdular,sen ilgisizlikten uyelerin oy kullanmaya bile gitmediğinden sorumsuzluktan bahsetmissin,ama anlamadan yorum yapan çok bilmişler gene görevlerini yapmışlar.

   5
   24
    1. @Cedric Bakambu yorumuna yanıt olarak

     Delegelerin yüzde 10 unun katılımı ile tek aday olarak kongreye girip katılanların oy çokluğuyla başkanlığa seçilmesi hak mı sence ? Ali ay tecrübe kazandı artık. Bu kulübü ancak o yönetirdi halıcı değil

  2. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Sayın kardesim.
   Bu durumu yeni seçilmiş bir kişiye yukleyecegine gelmeyenlere yüklesen daha doğru olacaktır.
   O kadar üye nasıl bir sebeple gelmiyor bunu sorgulamanın gereği vardır.
   Kurallar gereği diyelim ki ikinci kongreye on kişi geldi ve altısı evet dedi tek aday olduğu için gene seçiliyor.
   Bu durum seçilen başkan adına problemli bir durum yaratmıyor.
   Biliyorsunuz ikinci seçimlerde secmen sayisi ne olursa olsun artı bir yeterli oluyor.
   Siyaset olsun diye yazmıyorum.
   Cumhurbaşkanlığı seçiminde sonuç ikinci tura kalsa ve iki adaydan biri seçilmek için yeterli olan bir oy fazla alsa hayır olmaz mı diyeceğiz.
   Konuya bir de bu taraftan bakmanı öneriyorum.
   Saygılar kardesim.

   1. @BURSALI RIFKI yorumuna yanıt olarak

    Her başkan kendi döneminde önündeki seçimleri düşünüp işyerinde ne kadar çalışanı işçisi varsa kulübe üye yapıyor. Nasıl olsa yıllık aidat yüz lira. Niye yıllık aidatı bin ikibin TL yapmıyorlar. O zaman bu parayı yatirabilen en fazla birkaç yüz kişi oy kullanabilecekte ondan. Asıl o zaman kaç tane gerçek Bursaspor kongre uyesiyvar görürüz.

  3. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Renkdaşım klübün hali ortada .. Evet nereden nereye. . Bu takım ayağa kalkmasınıda bilecektir. … Dediklerin e katılıyorum ama yapacak bir şey yok. . 4.130 üyeden 593. Seçime katılıyorsa. .Ben gelen 593. Üye ye ancak teşekkür ederim. . Diğerlerine de sormak isterim Çok mu zordu gelelemek. .. Böyle mi birlik beraberlik olacak. ??? DURASIN HELE DAHA HİÇ BİR ŞEY BİTMEDİ. . BİTMEYECEK TE. .. Kal sağlıcakla. .

   29
   4
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Önce kendinizi sorgulayın senede kaç paranız kulube giriyor bu kulübü bu hale getiren körüstan bölükbaşı ali ay denen adamlar ne hale getirdi bu adam gelmeseydi ali ay gelseydi daha mı iyi di mestana da teşekkür ederiz fena yönetmedi paralı adamlar gelmiyor bu uçuruma bunu anlayın artık inşallah Bursasporumuz eski günlerine döner hep birlikte başaracağız

    1
    3
    1. @Texas yorumuna yanıt olarak

     Mestan idare etti ama en büyük suçu hiç konuşmaması oldu ne hakemlere karşı ne federasyona karşı çok ezik kaldı. Ayrıca madden topçular yalan demeçler veriyordu ozaman çıkıp söyleseydi hemen.

     1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

      Federasyon başkanınn karşısına kısa paça ve çorapsız gidip, bizi de Süper Lige alın deyince, Nihat Özdemir acı acı gülümsedi ve”Seni mi? diye sordu. Mesut çaresiz şekilde boynunu büktü, Bursa’ya döndü ve il iş olarak Kapalı Çarşı’dan bir çift şoset çorap aldı.

   2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Haklısın- maalesef Demokrasi’lerde olduğu gibi gidip oyunu atmazsan seçilen hakkında sonradan konuşma hakkın yok -Bursaspor’un 85% Üyesi oy atmaya gitmedi – oy atmaya gitmeyen ve gidenlerin 90% üyenin desteğini almamış bir Başkan – Bundan sonra konuşmaya yermeye seçilene kimsenin hakkı yok – ama Bursaspor’un bu durumlara düşmesi Derneğin düzeltilmeyen tüzükleri yani 10% Seçil ve 0.1% ile yönet ve 100 milyon TL’leri kendine borç göster ve 500-600 Milyonlar borç yap ve her şeye rağmen onaylan!

    2
    1
  4. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Ne çok biliyorsun sen ya. Klubün hali ortada var mıydı başka babayiğit aday olan takıma. Uzaktan tef çalması hoş tabi. 500 milyon borç olmuş kolay kolay bu takımın beli doğrulmaz. Hala olayın ciddiyetni almadan vır vır boş gevezelik yapıyosunuz. Biliyorsun bu işi üye olup aday oldsaydın.

   30
   6
   1. @PMB yorumuna yanıt olarak

    Şirketleşirse tabiki belki bir gün aday olurum – 500/600 Milyon TL borç içinde eski ve yeni yönetim üyeleri bir birilerinin burnunu kırıp oturup çay içtikleri ortamda veya amigoların ve eski yönetimden avukatların dövüldüğü ve 10% ile Başkan olunduğu hoş olmayan kaos ortamında aday olmam söz konusu değil!.

    2
    1
   2. @PMB yorumuna yanıt olarak

    Adam üyelerin yüzde onundan oy almasıyla ilgili olarak,yani üyelerin bile oy kullanmaya gitmediğini üstünü ciziyor,sen başka aday varmı diyosun,ya okuduğunu anla,yada bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma.

 2. Burası Türkiye deyince çoğumuz kızıyoruz ama maalesef durum bu Rahmetli İbrahim Başkan dan sonra her gelen malı götürmüş hatta doymamış bir de Bursaspor u borçlandırmış Dünya nın hiç bir yerinde böyle bir Spor klubü yoktur ..Eski yöneticilere 416 milyon borcu olan…
  Adam utanmamış bir de kur farkından geçirmiş ve bu da yetmemiş faiziyle istiyor…
  Futbolcu 100 bin istemiş yöneticiler olmaz biz sana 200 bin verelim denmiş ..
  Bir de Metin diye biri çıkmış menejerim bana yok mu demiş…
  Velhasıl Bursaspor u donuna kadar soymuşlar şimdi de 1060 gündür kıçıyla gülüyorlar…

  17
  1. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim doğruları dile getirmişsin .Ağzına yüreğine sağlık. .Avrupa dasın ve doğru ları oradan görüyorsun. … Bilinçli akılcı taraftar ın hali işte bu. .. Kal sağlıcakla kardeşim. … Yazdığın yazı nın üstüne yorum yapamam. . Sana saygızlık olur. . Hoşçakal renkdaşım.

 3. Sayın Mesut Mestan bey e bir tesekkur borcumuz var.
  En azindan kendisinden önceki zat lar gibi kulübün borcunu ikiye katlayıp bırakmadı.
  Hatta azalmasını sağladı.
  Takima o çok zor şartlarda play off oynattı.
  Doğrudan yükselmeyi iki bilemedin üç puanla kaçırdık.
  Eğer pandemi mecburiyeti olmasaydi daha da başarılı olabilirdik.
  Hakkını yemeyelim.
  Bence en büyük hatası da üzülmez dir ve kendisi de bu büyük hatanın farkındadır.

  12
  2
 4. sayın mestanı tanımam etmem ama bir şeyler yapmaya çalıştı..parasız pulsuz bu kadar olur..Bursasporu zor günde sahipsiz bırakmadığı için teşekkür ederim..yeni başkanada başarılar diliyorum..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu