Mesut Mestan Çekildi!..

16 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan Bursaspor Olağan Genel Kurulu öncesi adaylığını açıklayan Mesut Mestan başkan adaylığından çekildi. 

Mesut Mestan'ın açıklaması

Büyük Bursaspor camiasına ve spor kamuoyuna…

 Kulübümüzün 16 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olağan genel kurulu öncesinde  büyük onur ve gururla başkan adaylığımı açıklamıştım. 

Bu sürece gelene kadar, geçen yıl gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulun hemen ardından tamamı Bursaspor sevdalılarından oluşan ekibimle birlikte yoğun bir çalışma programını geride bıraktık.

‘’Ben değil biz’’ anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda, kulübümüzün geleceği adına önemli projeler üreterek sayın delegelerimizin karşına ‘’konuşan değil çözüme odaklı üretken’’ yapıyla çıkmayı arzu ettik.

Bizimle birlikte mevcut başkan Sayın Recep Bölükbaşı, iyi bir Bursaspor sevdalısı olan sevgili kardeşim Murat Yanıklar,  saygın işadamlarımızdan ve eski yönetim kurulu üyelerimizden sayın Timur Noyan ve yine iyi bir Bursasporlu kardeşim Cüneyt Özkan da ekipleriyle birlikte bu kutsal göreve talip oldular.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki 5 ismin adaylığı Bursaspor Kulübü’nün büyüklüğünün bir göstergesidir.

Ben ve ekibim, bir yandan ‘’ayaklarının üzerinde duran bir Bursaspor’’ hedefiyle ilgili gelir kaynaklarına yönelik çalışmalar yaparken bir yandan yeni sezon kadrosuyla ilgili de çeşitli temaslarda bulunduk ve büyük Bursaspor’a yakışacak oyuncularla görüşmeler yaptık.

Büyük bir heyecan ve şevkle yürüttüğümüz çalışmalar sırasında ‘’Bursasporuma bir kat daha fazla neler katabilirim’’ anlayışımla  özellikle şahsen mevcut diğer adaylarla da birebir görüşmelerde bulundum.

Hatta özellikle sevgili kardeşim Murat Yanıklar’ın ‘kulübümüzün menfaatlerini düşünerek adaylıktan çekildiğini’ açıklamasının ardından kendisine ‘daha güçlü bir Bursaspor’u birlikte oluşturalım’ çağrısında bulundum.

Bu çerçevede sayın Yanıklar ve diğer adaylardan Cüneyt Özkan ile de biraraya gelerek çeşitli değerlendirmeler yaptık.Bunun yanı sıra sayın Bölükbaşı ve sayın Noyan da beni yanlarında görmek istediklerini bizzat bana ilettiler.

Gelinen noktada bir uzlaşıyı sağlayamazken, ben ve ekibim adaylık yolunda özellikle kent dinamiklerinden beklediğimiz enerjiyi de alamadık.

       Bu nedenlerle, yine çevremde fikirlerine büyük saygı duyduğumum kişilerle yaptığım görüşmeler sonucunda da sadece Bursasporumun menfaatleri çerçevesinde 16 Mayıs’ta gerçekleştirilecek genel kurulda adaylıktan çekilme kararı aldım. 

Ekibimle birlikte her daim Bursaspor Kulübü’nün hizmetinde olduğumuzu hatırlatarak, üzerimize düşen her türlü sorumluluğumuzu da yerine getireceğimizin bilinmesini isterim. 

Hiç birşeyin önüne geçmeyecek olan Bursaspor sevdamız uğrunda kulübümüz için çalışmalarımız her daim sürecektir.

Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ederken, başkan adaylarına da başarılar diliyorum.

Kaynak:Bursa.com

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu