Mesut Bakkal oyuncularla toplantı yaptı

Bursaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, dünkü antrenman öncesi oyuncularıyla yaklaşık 25 dakika süren bir toplantı gerçekleştirdi.

16.00’da başlaması gereken çalışma 16.25’te start alırken, tecrübeli teknik adamın, Trabzonspor karşılaşmasının kritiğini yaptığı belirtildi. Yapılan olumlu ve olumsuz şeyleri futbolcularıyla paylaştığı belirtilen Mesut Hoca‘nın kalan 6 haftadan da beklentilerini anlattığı öğrenildi. Teknik Direktör Mesut Bakkal‘ın alınan yenilgiye rağmen oyuncularından kesinlikle morallerini bozmamalarını istediği ifade edildi.

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mesut Bakkal yapılması gerekenleri yapıyor. Bakalım futbolcuların çalışmaları verimli olacak mı.
  Derdimiz gol atamamak.
  1. Uzun ve havadan oynamak yerine yerden ayağa oynanmalı, verkaçlarla rakip cezasahsına girilmeli.
  Yetenekli kısıtlı futbolcularımızdan zor pozisyonlarda gol atmalarını bekledik.

  2. Futbolcularımız gol ihtimali zayıf pozisyonlarda bencillik yapıp kaleye vurmak yerine asist yapmaya öncelik vermeli. İyi bir asist gol olur.

  3. Gol sadece forvet oyuncularından beklenilmemeli, oyun planı buna göre olmamalı. Sakho da kanat oyuncusu gibi kanattan değil merkezden zorlamalı. Rakip defansı bunaltmadan, zorlamadan gol gelmez.

  4. Penaltı da ve uygun durumda kaleye abanılmalı , ataklarda bu şekilde kaleye çekilecek sert şutların gol olma durumu çok yüksek. En iyi kaleci dahi kontrepiyede çaresiz kalıyor.

  5. Gol olması için fizik kurallarının, topun nasıl falso alacağının iyi bilinmesi ve kalecinin kapattığı köşe tercih edilmemeli.

  6. Futbolcularımızın hepsi mental olarak gol atmaya hazır olmalı. Aralarında anlaşıp rakip defansı nasıl şaşırtırız diye biraz kafa patlatmalı.

  Bu reçete uygylansın, goller gelir.

  4
  3
 2. Üç maç kazanmalı, altımızdaki üç takıma kaybetmemeliyiz. Golcüsü olmayan, gol atamayan bu takımla işimiz çok zor bu sene.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu