Mestan yazar(mı) destan?

Bursa.com Spor Yazarı Mustafa Özkeskin’in köşe yazısıdır.

Tarihinin en ilginç kongresini gerçekleştiren Bursaspor’da, sandıktan beklendiği gibi Mesut Mestan yönetimi çıktı…

Yıllardır yaşamadığımız, her yönüyle böylesine hiç tanık olmadığımız bir genel kurul oldu… Yazıya girişte ‘ilginç’sözcünü kullanmamızın temelinde yatanlara gelince…

Kongreyi yöneten ‘Divan Kurulu’nun bugüne kadar camianın bildik/klasik/tanıdıkgeçmiş genel kurulardan hiç de aşina olmadığımız isimlerden kurulmuş olması bizler için dikkat çekici bir ayrıntı oldu. Yıllardır kongre takip eden basın tribünündeki onca meslektaşımın tanımadığı ‘Divan Başkanı’Sayın Emre Akçil ve ekibiniobjektif ve başarılı yönetimlerinden dolayı kutluyorum. Yerinde ve anında müdahalelerle tansiyonu düşürerek kongrenin olaysız geçmesini sağladılar.

Küme düşmüş, her yönüyle çökmüş, gırtlağa kadar borca gömülmüşbir kulübün genel kurul üyelerinin kuzu gibi sessiz/sakinkalmaları mümkün mü?

Haliyle böylesine bir atmosferde delegeler burnundan soluyacak, gergin anlarolacak, tartışmalar yaşanacak.

Ali Ay yönetimindensadece Sezer Sezginingenel kurulda yer alması, mali bilanço ve faaliyet raporlarınınhiç vazifesi olmadığı halde geçici divan kuruluncaokunması şaşırtıcıydı!

Tek aday olması nedeniyle seçimin sandığa gitmek yerine el kaldır-el indirkomutuyla gerçekleşmesi ise belki de kulüp tarihinde bir ilkti!

Şu bir gerçek ki;  renk aşkı ile girilen kongrelerin kaybedeni olmaz, kazananı olur… O da Başkan Mestan’ın teşekkür konuşmasında vurguladığı gibi sadece Bursaspor’dur.

Ortaya çıkan tablo sonrası şu gerçeği Bursaspor’a gönül verenherkes artık kabullenmek zorunda…

Mesut Mestan’ı Kanun Hükmünde Kararname ile zorunlu tutulmamıştır.

Onu gördüğünüzde boynuna sarılmak içinizden gelmeyebilir, sevmeyebilirsiniz.
Ama saygı göstermek zorundasınız.

Ona yapılan saygısızlık Bursaspor’a, genel kurula ve de kulübün tarihine yapılmış sayılır.
Unutmayın başkan o, mühür onda… 

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Geçmişe takılmamalı, artık geleceğe odaklanmalıyız. Mesut Mestan şu anda itibaren Bursaspor Kulübü’nün başkanıdır ve saygıyı haketmektedir. Kulübün maruz kaldığı durum ise ortadadır. İş bu sebeple şimdi çok daha fazla destek olmak zo-run-da-yız!

  92
  4
   1. @Niko yorumuna yanıt olarak

    Sözcü gazatesi güzel gazatedir …..Yalaka değildir. Sizin gibi yalakalar ın yandaşların yüzünden düştü Bu takım. NİKO bey . Bu takımı yıllardan beri kimler politika alanı yaptı biliyorsun değilmi. Kimlerin yüzünden düştük biliyorsun değil mi ??? Hadi Niko bey yalamaya devam .Güzel yalıyorsunuz.

    4
    1
  1. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

   Her habere olumsuz yorum yapmak zorunda değilsin. Olumlu yorum yazmak zorunda da değilsin. Bence sen hiç yazma en iyisi, ikilik çıkarıyorsun, dikkat çekmeye çalışıyorsun. Dışarıda, sokakta takıl. Hayatta başarılı olmaya bak, burda kendini tatmin etme.

   2
   4
  2. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

   Ne yapsaydık Ali ay a mı kalsaydı kulüp kim çıktı başkan adayı bizim bilmediğimiz bir aday daha mı vardı da biz mestan a verdik oyumuzu

   3
   2
 2. Bu kongrenin en önemli özelliği yalnızca taraftarların katıldığı şehrimizin ileri gelenlerinin olmadığı bir kongre olmasıydı. Bunu küllerimizden doğmak için fırsata çevirmeyi bilmeliyiz. Mevcut sporcularımız (tüm yaş grupları dahil) ve transfer edilecek tüm sporculara Bursa ve Bursa sporumuzu çok iyi anlatmalı çok iyi tanıtmalı mükemmel bir oryantasyon çalışması ile ve en baştan aidiyet duygusunu yaşatmalıyız. Gerekirse Yeşil Bursa’mızın tarihi ve kültürel güzelliklerini gezdirmeli ve şehir ile aynı havayı solumaları sağlanmalı. Takımımızın başarıları anlatılmalı şampiyonluk görsel olarak yaşatılmalı çünkü İstanbul takımları dışında bunu başarabilen tek takım Bursa spor. Yüksek sinerji ve performans göstermeleri ve başarılı olup tekrar Süper lige çıkmamız için elimizden gelen çabayı gösterelim. Kurumsal bir yapı oluşturmak için ilk temelleri atalım.

  10
  1
 3. Destek zamanı kombineler çıksın bence gecen seneyle aynı fiyat olmalı gelecek takımın önemi yok.onemli olan arma

 4. BİRİSİNİN BİRİLERİNİ KANDIRMAK SURETIYLE
  ADAY OLDUĞUNU DUSUNUYORUM
  BENCE MESTANİN VE ONU YONLENDIRENİN KİMSE..?
  NİYETLERİ VE AMAÇLARI
  NET OLARAK
  SATILACAK FUTBOLCULAR VE ELDE EDİLECEK GELİRLERDEN SONRA ORTAYA ÇIKACAKTIR
  İNŞALLAH YANILIRIM BİRKEZ OLSUN
  NİYETFUTBOLCU SATIŞLARI SONRASI
  ŞEHİR DESTEK OLMUYOR DEYİP
  SİVİSMAKMI
  BELLİ OLUR

  1
  1
 5. Yazar .. yazar… Bursa’nın şu anda kendisinden bir beklentisi yoktur. Çünkü kendisi güven vermemektedir. Yani bugüne kadar yaptıkları yapacaklarının teminatı.

 6. Genel kurul delegeleri Ali Aya 3 şok yaşatarak bu kongrede üzerlerine düşen görevi yapmıştır. 1060 şa ders olsun. Keşke imkan olsaydı da Ali Aya oy veren 1060 şıda disipline verebilseydik.

 7. BAŞKASI VARDIDA MESTANA VERMEDİNMİ OLSAYDI BAŞKA DERDİKKİ NEDEN MESTAN DEMİRELİN DEDİĞİ GİBİ BENZİN VARDIDA BİZMİ İÇTİK

 8. Volkan şen
  Sercan yıldırım
  Şamil
  Chedjou
  Umut N.
  Furkan
  Ve Belluchi
  Şuan boşta hemen alınmalı…
  Yılmaz Vural gelmeli…
  muhammed_ Ataberk
  Barış_burak Ertuğrul_samil Chedjou Umut_onur
  Volkan Aytaç_ramazan Badji_atasanov Sercan_yusuf
  Belluchi_furkan Kubilay_umut n._
  Bu kadro çok rahat Süper lige çikar

 9. Hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın artık start verme zamanı hoca işi var sırada ertuğrul sağlam olmucak heralde mehmet altıparmak akhisara gitti super lig ayarında bir hoca olmicak hem maliyet hemde uygun bir hoca yok piyasada bülent uygun adi geçiyor aman diyim adam 10 yıldır turkiyede çalışmıyor hicbir kulüp almıyor ve ayrıca menejerlik te yaptığı söyleniyor zaten batak durumdayiz ismail ertekin hoca 2b de başarılı ama bize bence olmaz mustafa er hoca kesinlikle bir takıma gidip kendini ispat edip güçlü bir şekilde gelmeli yücel ildiz denizlide devam ediyor en uygun isim Osman Özköylü gibi gözüküyor spor toto 1 lig tecrübesi var 4 5 takım çıkardı super lige agresif yapısı ile taraftar ile butunlesebilir iyide bir takım kurarsa muradimiza ereriz denizliyi o kurdu en son osmanlı play off oynadı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu