Mestan “Tüm takıma coronavirüs testi yapacağız!”

Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, Bursadabugün canlı yayınında Coronavirüs salgının geçmesinin ardından liglerin tamamlanacağını düşündüğünü ifade etti. Yeşil Beyazlı oyuncu ve teknik heyette herhangi bir şikayet veya semptoma rastlanmadığının altını çizen Mestan buna rağmen COVID-19 testi yaptıracaklarını ifade etti.

Futbolcuların geçtiğimiz Salı günü toplanması gerektiğini ancak mevut durum nedeniyle süreci cumaya ertelediklerini hatırlatan Mestan, “Topbaşı yapmak ile ilgili yeni bir erteleme kararı alacağız. Diğer kulüpler de antrenman yapmak için toplansa da dağılmak zorunda kaldı. Spor ve sağlık bakanların talimatları doğrultusunda biz de hareket edeceğiz.  Yazın da futbolculara bireysel antrenman programı veriliyor ama onlar kampa istendiği gibi gelmiyor. Takımla antrenman daha kaliteli. Türkiye’deki tüm futbolcuların bir tık geriye gittiğini söylemem gerekiyor” dedi.

CORONA TEST KİTLERİNİ BEKLİYORUZ
Bursaspor Kulübü’ndeki Coronavirüs’le ilgili durumu da aktaran Başkan Mesut Mestan , “Özlüce Tesisleri’nde gerekli önlemleri almıştık. İl Sağlık Müdürlüğü ile irtibat halindeyiz ve test kitlerini bekliyoruz. Futbolculardan yaklaşık 10 gündür temas anlamında uzağız ama telefonla iletişim halindeyiz. Şu an için görülen bir olumsuzluk yok. Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak da gördüğümüz gibi test önce negatif sonra pozitif çıkabiliyor. Ama bugüne kadar ne kulüp personeli, ne futbol ne de basketbol takımımızdan herhangi bir olumsuz vaka veya şikayet gelmedi” diye konuştu.

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. İNŞALLAH da olumsuz bir şey olmaz. .. Şu zorlu günler de siz leri takip ediyoruz. .. Az da olsa moralim iz düzeliyor. … Geçecek bu zorlu günler. . Dayanışma ile sabır ile geçecek. .. Yine buluşacağız. .. ALLAH hepimiz in yardımcısı olsun. .

  2. Herkes gerekirse özel kuruluşlarla anlaşıp test yaptırdı
    Sen daha saglık müdürlügünü beklemeye devam et
    Antrenmanlar başlamadan önce test yaptırıp her antrenman öncesinde de tesislere giren herkese ateş ölçer kontrolü yapılmalı, ligler başlamadan önce 2. bir test daha yapılmalı

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu