Mestan “TFF’den bir kuruş gelmeyecek”

Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, Divan Kurulu’nda yaptığı konuşmada, üyelerin kendisine yönelttiği soruları yanıtladı.

Başkan Mesut Mestan, “Bu sezon maalesef Bursaspora ilesi zor süreçten geçiyor. Her konuyu gündeme getirmiyoruz. Kulübün menfaatleri doğrultusunda kamuoyunda paylaşmıyoruz. Beş aydır hedefimiz gözümüzü kapatın, kulağımızı tıkayıp sezon sonu Süper Lige nasıl döneriz. Bu lige yakışmıyoruz bende biliyorum. Üzülerek maçlara çıkıyoruz. Bu kulüp şampiyonlar ligin dede oynadı. Bu benim yaşantımda Bursaspor’un zor gününde başkan olduk. Bunun üstesinden kalkmaya çalışıyoruz. Bizim değil, hepimiz birlik olursak çıkarız. Geçen divan toplantısına gelemedim. Tahta ile sıkıntılar vardı. Gidenlerde kırgın onlarla uğraştık. Vergi borçları SGK derken borçsuz kağıdı almamız gerekiyordu. Aldık. Bu süreçte ilişkisi kesilenler TFF’ye gitmişler. Hem şikayet etmiş, hem oynamak istemiyorlar. Uygun şartlarda transferleri gerçekleştirildi. Süper Lig’de olsa 2 katlarına satabilirdik” diyerek şöyle devam etti.

TFF’DEN BİR KURUŞ GELMEYECEK

“Bu süreçte tahtadaki borçların tamamını kapattık.  Uzun olmasının sebebi bir müddetini ödeyin. Bursaspor’da para var, sahip çıkarlar diye fedakarlık yapmadı. Tesbit edilen oyuncuları 1 yıllık bütçe 25 milyonluk bütçe yaptık. Teknik heyet dahil. Kulübün gelir satıştan. TFF’den bir kuruş gelmeyecek. Bursaspor formasından duran sponsorlardan aldık. Onun dışında delikli bir kuruş yok. 2. Lig’de oynarken güç birliği vardı. Bursa dışında herkes bizi çok büyük aile olarak görüyor. Biz birlik olamuyoruz.

. Hedefimiz Süper lig. Çıkmak istiyoruz. Bütün umudumuzu buna göre ayarladık. 40 milyon bütçe azaldı görünüyor. Tasarrufa gittik. Küçüldük. Şu an hesaplarımız tutuyor. Bursasporu biz omuzlarımızda taşıyamayız. Bunu burada söylemek istiyorum. Bu yönetim bu yükün altından kalkamaz. Buraya kadar başarıyla geldik. Elektrik, su doğalgaz, SGK, Vergi borcu var. Personele var. 4 ay personel maaşı ödedik. Personele teşekkür ediyorum. Futbolcularıma teşekkür ediyorum. Onlarda süper lige çıkarmak için çalışıyorlar. Şimdi kenetlenme zamanı. Geldi de geçiyor. Hep birlikte yapalım. Bizler emanetçiyiz, Bugün var yarın yokuz. Bizim Bursaspor’a ihtiyacımız var.”

 

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu yönetim bu yükün altından kalkamaz.
  Anahtar cümle bu işte..
  1 Ağustos’ta tahta açılmadığında bırak git dedik , yiyemeyeceğin NANEnin altına girme dedik.
  Bak şimdi bizim çorbacılar her yerde yalçın hocayı suçlu buluyor.
  Her ortamda açıkça ifade ediyorum ki , şenol güneş ve le guen den beri gelen tek taktisyen bu adam. Biraz kıymet bilin kıymet.
  Şunların beceremediği puan silme olayı olmasa liderdik beyler haberiniz vardır herhalde?
  Şimdi her şeyden (taktikten , ilk 11 den , oyuncu değişikliğinden vs) anlayan çorbacılar toplanır buraya hatay 24 biz ancak 23 olacaktık nereye liderdik diye. Ama bunlar o kadar sığ adamlar ki puan silmenin ertesi günü oynanan ve normal şartlar altında skorun tam tersi bitmesi beklenen adana demir maçının nasıl ve neden kaybedildiğini göremezler.
  Tabi o denli konsantrasyon kaybı ve basit hatada yalçın 45 yaşına gelmiş ,boş kaleye kaçırdığı golle bolu maçının katili olan süper golcü , yaklaşık 100-120 kiloluk pehlivanımız seleznovu oynatmadı diyedir(!)
  Yersen…

  16
  26
 2. KONUŞMASINDAN
  ÇIKAN ÖZET
  İSADAMLARİ HAKLI VEYA HAKSIZ MESTANA
  VERMİYORLAR
  BUNUN ALTİNDAN YÖNETİMİN TEK BAŞINA KALKAMAYACAGİNİ SÖYLÜYOR VE BİLİYOR
  İLERİDE HERHANGİ BİR PUAN SİLME Sİ GELİRSE
  BEN SÖYLEMİŞTİM DİYECEK
  AMA OZLUCEYİ YERLEŞMEK YOK
  SONUÇ
  BURSA MESTANA VERMİYOR VERMEYECEK
  MESTAN B7NU BİLEREK DEVAM EDECEK
  UMARİM.GELMEZ AMA CEZA GELİRSE
  BEN SÖYLEMİŞTİM DİYECEK
  İŞTE O GÜN BURSASPORUN SONU OLACAK
  G8Bİ DURUYOR

  8
  3
 3. Başkan “bu yönetim bu yükün alt8ndan kalkamaz ” demiş.
  Niye geldin o zaman?
  İnşaallah yanılırız ama kötü bir resim var karşımızda

  7
  9
 4. Baskan adamlar seni nasıl beklesin 2. Ligdede olsak 2 katına satardık diyorsun da, transfer tahtasını saatler kala açtın, satsaydın o zaman 2 katına açsaydın tahtayı sorunlar daha erken cözülseydi.

  3
  2
 5. Bursaspor sevdalıları herşeyi bir kenara bırakalım ilk önce sevgimizi ortaya koyup birlik olalım bu şehirde Bursaspor u seven herkesim gücü nispetinde katkı koysun lütfen çıkar ,rant peşinde koşmadan tüm kalbimle söylüyorum MM hiç tasvip etmedim sevmem de lakin bu seozn onu sevdim sevmedim istedim istemedim sezonu değil bu sezon bizi ayakta tutacak sevgimiz ve birlikte olabilmemizdir hepimizin hatası var zaten hepimiz hatalı olmasaydık bu duruma düşmezdik gelin sevgiyle birlik olalım ben bir daha tirbüncüleri sezon sonuna kadar eleştirmeyeceğim sizlerde başkan ve hoca yada futbolcuyla uğraşmayın gelin birlik olalım kimi bir maç bileti kimi bir forma kimi bir atkı alarak katkı koyabilir bakın onur market Bursaspor a katkı koyuyor diye inanın oradan alışveriş yapıyorum lütfen bunu örnek olsun diye belirttim Sn iş adamları sn yatırımcı büyükler Bursaspor a katkı koyan kazanır bu tarihde böyle olmuştur bundan sonra da böyle olacaktır bilginiz olsun saygılar…

  3
  1
 6. Başkan acilen, Nilüfer belediye başkanın özlüce arazisi için yaptığı teklifi çok ciddi olarak araştırın, tek kurtuluş bu görünüyor. Arazi kiralık ama bunun çözümü var demişti, tek kurtuluşumuz bu lütfen çok ciddiye alın bu teklifi

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu