Mestan “Ne olacağını bilmiyoruz!”

Futbolcuların karar öncesinde birbirlerine yaklaşmak istemediklerini belirten Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, “Bu şartlarda oynamak zaten zordu. Gerekli önlemleri aldık. Bütün kulüpler yaşanan olumsuzluklar nedeniyle sıkıntıda. Biz de federasyonun lig programını netleştirmesiyle planlamamızı yapacağız” dedi

Türkiye’deki tüm liglerin erteleme kararı almasının ardından futbolcularına ilk olarak salı gününe kadar izin veren, ancak Futbol Federasyonu’nun lig takvimini belirlemesinin ardından programını şekillendirecek Bursaspor beklemeye geçti. Tüm takımlar gibi yaşanan olumsuz sürecin kendilerini de etkilediğini belirten Başkan Mesut Mestan, “Şu anda ne olacağını bilmiyoruz. Biz de futbolcularımıza salı gününe kadar izin verdik. Birkaç gün içinde programın açıklanmasını bekliyoruz. Ona göre programımızı yapacağız” dedi.

PLANLAMA YAPACAĞIZ
Spordan daha çok insan sağlığının önemli olduğunun altını çizen Başkan Mestan, “Bizim gibi bütün kulüpler sıkıntıda sonuçta. Oyuncular izinde olacak ama bu süreçte antrenman yapmayınca ne kadar bireysel çalışsalar da performans olarak düşüşe geçecekler. Biz de bir an önce durumun sonuca bağlanmasını bekliyoruz. Belirsizliğin ortadan kalkması lazım ki kulüpler de planlamasını ona göre yapsın” diye konuştu.

GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDIK
Erteleme kararı öncesinde futbolcuların birbirlerine yaklaşmakta zorlandıklarını belirten Başkan Mesut Mestan, “Bu durumda oynamak zaten zordu. Futbolcular tedirgindi. Ancak dediğim gibi zaten öncelik insan sağlığı. Biz de bunun için zaten gerekli önlemleri aldık. Özlüce tesislerimizi ilaçlattık. Zaten Akademi ligleri de ertelenmişti ve Vakıfköy’ü de kapatmıştık. Artık federasyonun açıklayacağı takvimi bekliyoruz. Ona göre önlemlerimizi alıp programımızı belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Zorlu günler den geçiyoruz. . İNŞALLAH herşey düzelir. . Bu zorlu gün leri dayanışma ile omuz omuza verip atlatırız. .. KÖSTEK ZAMAN I DEĞİL DESTEK ZAMANI. …ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

  13
 2. Kardeşim bu virüs denen illetin ortaya çıkma süreci 14 gün değil mi
  Herkes evlerinde 14 gün kalacak, 14 gün sonunda
  Yöneticiler, teknik heyet, futbolcular, hakemler, gazeteciler, kulüp personelleri
  Maçlarda görev alan personeller ve ailelerinin tümünü corona testinden geçireceksin,
  Test sonucu pozitif çıkanları tedavi süreci için karantinaya alacaksın,
  Negatif çıkanlarla hayat devam edecek, antrenmanları da başlatıp ligleri nisan sonu başlatsan bile
  Haftada 2 maç oynatarak 1 ay içinde ligleri bitirirsin tabi ki de yine SEYİRCİSİZ oynatmak koşulu ile
  Kimseyi riske atmadan bu sezonu hızlandırılmış şekilde kazasız belasız atlatalım bence.

 3. NE OLACAĞI BELLİ
  BU İŞ ÖYLE 2 3 AYDA BİTECEK GİBİ DURMUYOR
  ÇÜNKÜ DAHA BAŞINDAYİZ
  FUTBOL 6 AY SONRA OYNANACAK SA
  TEK ÇÖZÜM VAR LİGİ TESCİL ETMEK GERİSİ LAFİ GUZAF
  ÇOK BİLMİŞ LERİN DEDİĞİ GİBİ ÖYLE 6 HAFTAYI YENİ SEZON BASLAMADAN OYNATALİM SAFSATALARİ BOŞ LAFLAR
  HANGİ TAKIM YENİ SEZONA BUGÜNKÜ KADROSUYLA GİRECEK Kİ BU KAFADALAR
  YANİ KISACA FUTBOLDA ÖNÜMÜZDEKİ SEZON OYNANACAK SA LİG TESCİL EDİLİR
  BU KONUDA KAMUOYU OLUŞTURMADA CALISILMALI

  3
  2
  1. @hasan yorumuna yanıt olarak

   Ne diyorsun yani biz direk çıkarsınlar ama 1 puan altımızdaki adanademir, akhisar kalsın. 2 puan altınızdaki akhisar Karagümrük kalsın diyorsun. Yanına da baklava alır mısın?

   1
   2
 4. 2 şey var ya ligler tesçillenecek ya playoff olacak bolu altay ist 1 ni kazanıp 2.olaydık da ligin tesçillenmesi için dua etseydik.

 5. bundan sonra yetenekli gençleri kadrosuna katan, altyapısı güçlü olan ve iyi bir teknık adamı olan BAŞARILI olacaktır. kolay gele.
  ( 2 tane kaliteli oyuncu ve gerisi gençler)

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu