Mestan ile Yücel İldiz buluştu

Bursaspor, teknik direktör adaylarıyla görüşmeye devam ediyor.

Başkan Mesut Mestan‘ın bu sabah İstanbul’a giderek, teknik direktör Yücel İldiz ile bir araya geldiği öğrenildi. Mestan’ın 66 yaşındaki teknik adamın şartlarını öğrendiği ve ikilinin Bursaspor üzerine durum değerlendirmesi yaptığı bildirildi.

Başkan Mestan’ın diğer adayların durumunu değerlendirdikten sonra Yücel İldiz’e cevap vereceği ifade edildi.

49 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Bence calistiricinin gönderileceği çok önceden belliydi, hiç uzatıp bunaltmadan birini getirsinler, bana bütün td leri say hayatında bildiğin deseler, unuttuklarım arasında yer alır, bu tür td leri duyunca şaşırıyorum, irfan buz musayit durumdaysa adayım o, çünkü hem bir aidiyeti var hem bize cesur futbol oynatan td ler lazım.

  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Neresi mantıklı. Kızımıza koca mı arıyoruz. Tüm adaylarla neyi konuşuyor. Durum meydanda. Camiayı tanıyan, yapıyı iyi bilen, taraftarın sevdiği İrfan Buz’dan gerisi macera. Sonu Yalçın Koşukavak gibi olur. Net.

   23
   33
  3. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   aday hocaları birer cümleyle değerlendirecek olursak,
   yücel ildiz: bu ligi biliyor. rahat kişilik. burası böylesini tutar. yağmasa da gürler. denizlide iyi başlamıştı. erken havaya girdi, fazla konuştu. geri tepti gönderildi.

   irfan buz: dauma tercüman olarak gelmişti diye biliyorum. belgesi de varmış. tabi herşey belgeyle olmuyor. kendini iyi yetiştirmiş diye düşünüyorum. şapkadan tavşan çıkarmasını beklemeyin. futbol öngörüsü olmayan bir oyun. taraftarın istemesi onun içi avantaj. ancak burası bursa! iki kötü sonuçta şemsiye ters dönüverir.

   mustafa er: bu meslek için çok duygusal ve iyi niyetli olması dezavantaj. ülkenin en baskıcı yerinde kriz yönetmek kolay değil. bizim çocuklarımız neden gurbete çıkmıyor, kendilerini ispat etmiyor çok merak ediyorum.

   İbrahim üzülmez: en olmaz dediğim adam, en doğru kararı almış. gerekçesini bilmiyorum ama teklifimize hayır demesi sadece para peşinde olmadığının göstergesi. bir çok hoca, gözlerimi kaparım, vazifemi yaparım, paramı da alırım modunda.

   sonuç olarak hiç birinin yalçın koşukavaktan farkı yok. dolayısyla fazla bir değişiklik olmayacak.
   kulübün kurtuluşu yönetim ve taraftarın elinde.
   yönetim en az 5 yıllık bir yeniden yapılanma, yani kurumsallaşma hedefi koyacak.
   taraftar da bu kararın arkasında durup kayıtsız şartsız destek verecek.
   bunun dışındaki her başarı tesadüften ibaret olacaktır ve takım 2-3 lig arasında asansör misali gidip gelecektir.

   30
   10
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    İrfan Buz Daum’a tercüman olarak gelmedi. Daum’un ekibine Türk yardımcı Hoca aranırken doğma büyüme Almanya patentli ve de Almanya Milli Takımlarının alt yapısı dahil alt liglerde antrenörlük tecrübesi olduğu için tavsiye edildi ve Daum’un onayıyla da ekibine dahil oldu.

   2. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Sonuç olarak: “Yalçın Hoca neden gönderildi ki?” demek istemişsiniz. Bence bu kadar karamsarlığa gerek yok. Devre arası nokta takviyeler ve iyi geçirilen kamp dönemiyle “Yeniden Zirveye” geleceğiz.

    5
    8
    1. @Aziz16 yorumuna yanıt olarak

     hayır. yalçın hoca neden gönderildi demek istemedim.
     taraftar neden bu kadar rahatsız ve karamsar demek istedim.
     sonuçta bu takımın 600 milyon borcu var. bu yüzden transferini zamanında yapamamış. transferdeki ilk tercihlerini alamamış. kamuoyunun acaba sahaya çıkar mı, çıkarsa kümede kalır mı tartışmalarının yapıldığı bir ortamda, takım olmak, sistem yerleştirmek, ve aynı zamanda kopmadan yarışmak sanıldığı kadar kolay iş değil.
     ve bütün bu olumsuzluklara rağmen toplanan oldukça iyi sayılabilecek puan var.
     bence taraftar futbolun teknik taktikten daha çok, bir moral, motivasyon oyunu olduğunu unuttu. iyi gidişata çomak soktu. gereksiz şekilde takımın ortamını ve havasını bozdu.
     neyse, yapacak fazla bir şey yok. bence taraftar çok büyük hatalar yapıyor. ve zaten bunun faturaları da 10 senedir önüne geliyor…

     5
     1
   3. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Çok yanlış tespit bunlar kardeşim şimdi iyi dinle bak , tam herkesin anlayacağı dilden söylüyorum Yalçın hoca elindeki fıstık gibi baklava hamurundan kepekli köy ekmeği yapmaya kalktığı için durumumuz bu olay çok basit elindeki kadroyu doğru kullansaydı şu an liderdik eksi puana rağmen …..
    En basitinden seleznyov hazır değil diye oynatilmazken selçuk efendi sağına soluna dönerken 10 ton kömür yaktı maçlarda ve bizide yaktı al sana en keskin örnek….
    O yuzden hepsi aynı olur deme hoca çok önemli çünkü onun dediği 11 çıkıyor sahaya

    8
    5
    1. @Murat Canbaz yorumuna yanıt olarak

     valla ben görüşlerimi yazdım.
     bekleyelim görelim. bakalım zaman hangimizi haklı çıkaracak.
     ama benim için isimlerden daha çok, ilkeler, prensipler, sistem, istikrar, ve kurumsallık gibi kavramlar önemli.
     benim tuttuğum takımda, başkan, kulübü. hoca takımını. taraftar da sadece tribünleri yönetmeli.
     futbol bizdeki kadar çok başlılığı ve görev karmaşasını pek sevmez.
     bana göre, eğer bir kulüp tribünler tarafından yönetilmeye başladıysa, artık o kulüp, kulüp olmaktan çıkmıştır.
     maalesef neredeyse 10 senedir bursa da böyle bir süreç yaşanıyor.

  1. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   Hocam ne yapacaksın irfan buzu ? irfan buzun ne kariyeri var da böyle kritik bir dönemde takımın başına geçireceğiz? daha deneyimli,bu ligi çok iyi bilen,hücum oyununu seven bir hoca getirmeliyiz ki adaylar arasında bu özellikler sadece yücel hoca da var.yapmayın bu takım irfan buzla hedefe gidemez…

   15
   12
  2. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   Camianın birlikteliği iki maç kaybedene kadar.
   Bursaspor un mevcut ekonomik yapısı ve kadro kalitesi maç kaybetmeye müsait.
   Kalıcı ve büyük başarılar için istikrar şart.
   İstikrar içinse zaman, sabır, destek.
   Başarı için bir ikinci yol, kaliteli kadro. Böyle bir kadro içinse, para.
   Bursa da olmayan da tam bunlar.
   Yani,
   PARA, ZAMAN, SABIR VE DESTEK…

   16
   1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    Yücel ildiz fark yaratmaz hoca konusunda hataları tekrarlamayın. İRFAN BUZ heyacan katıcak dinamizm katar herkes benimser İRFAN buz olmucak ta Yücel ildiz olucaksa bunun sebebi ne acaba sayın yönetim. Ne günlere kaldık gene başladı Hüseyin kalparlar

  3. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   Hocam ne yapacaksın İrfan Buz’u ? Yücel hocanın gelmesi gelmesi lazım.irfan hocanın ne kariyeri var da böyle kritik bir noktada takımı emanet edeceğiz? geçen sezon denizli maçlarını izlemeni tavsiye ederim yücel hoca uçurur bu takımı..

   53
   16
   1. @SnnKrkmz yorumuna yanıt olarak

    Evet haklısın ama İrfan hocayıda yabana atmamak lazım malatya ile çıktılar Samsunsporda namağlup seri yaptı Süper Lig düzeyinde bir hoca olmayabilir belki ama bulunduğumuz konumda bence bütünleşme sağlayarak yararı daha fazla olacağına inancım var

    53
    7
    1. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

     Malatya’yı süper lige çıkardığında Malatya’nın zaten oturmuş bir kadrosu vardı.irfan buz bizim aradığımız hoca değil renktaş.ibrahim üzülmez geldi hayırlısı olsun.iki sezon arka arkaya süper lige takım yollamış,hücum seven bir hoca geldi.

    2. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

     Bence süper ligde de iyi işler yapar İrfan Hoca. Malatyaspor hâlâ İrfan hocanın kurduğu güzel sistem devam ediyor. Malatyaspor ikinci ligdeyken takım tabanca gibi top oynayarak cikti

     10
     1
 1. İşi ehline bırakmak daha iyi olur . Macera aramanın gereği yok. Yücel İldiz koparır bu işi İstatistiklere bakın yeter..

  6
  5
 2. Bursaspor için en hayırlısı kimse o olsun. Ama Yücel İldiz en doğrusu gibi duruyor tabi kulübün şartları uyarsa.

  5
  2
 3. Bize akil ve sakin adam lazım, bence uygun aday. Ama yönetimi rahat bırakmak lazım seçtiği kim olursa da desteklemeli yoksa daha da diplere gidicez..

 4. te işte bu beyaa
  maceraya hiç gerek yok
  Yücel Hoca bizi çıkarır
  Yürü be Başkan sen de olmaya başladın… Helalll

  3
  5
  1. @Urumeli yorumuna yanıt olarak

   Ulanbuz malatyayi süperlige çıkardi mestandada kafa yok böyle gidersek nah çıkariz futboldan anlamayanda yorum yapıyo ondan futbolculara kufür etmekle şampiyon olunmaz biraz sabır destek şampiyon olduğumuz gibi sabır

 5. Yalçın Hocayı Bursaspor’a Getiren Yönetimdi ve Yollayanda! Gazeteciler Yok Buz Tesislerde Yok İldiz İle Görüşüldü İstanbul’da vs Biraz Hava Gibi Geliyor Yani Bilmiyorlar Nasıl Borcumuz 500-600 Milyon Lirayı Kim Nerede Rezidans Fabrika Arsa Bina Tapu Aldığını Araştırmadıkları Gibi Bunuda Aynı Oturdukları Yerden Yazıyorlar Kafalarına Göre!

 6. Kim hayirlisi ise o olsun…..Ama bu sorunlara kalıcı çözüm için önce başkan ve yönetim sonra hocamız ve kadro sonrada tüm taraftar camia calisacak…Herşey parayla olmaz ama parasizda hic birsey olmaz….işimiz zor değil…Zordan bi zor…

 7. KİM GELİRSE GELSİN MUHAKAK ARA TRANSFERDE OYUNCU İSTEYECEK…BU TAKIMIN 1 DEFANS 1 KANAT BİRDE BU LİGİ BİLEN FORVETE İHTİYACI VAR..BİZ ELİMİZDEKİ BU FUTBOLCU KADROSU İLE BU PUANLARI TOPLAMAMIZ ZATEN BİR MUCİZE…BİRİCİ LİGDE Kİ ÇOGU TAKIMLARIN MAÇLARINI İZLİYORUM..BİZDEN KÖTÜ FUTBOL OYNAYAN,KADROSU BİZDEN ZAYIF OLAN TAKIM YOK..ESKİŞEHİR BİLE ÇOGU MAÇLARDA YENLMESİNE RAGMAN OYNADIGI FUTBOL,ALIGI SONUÇLAA GÖRE TAM TERS ORANTILI..BU SENE NE YAPIP YAPIP AMA LİG İKİCİLİGİ AMA PLAYOF TEK HEDEF SÜPER LİG OLMALI…YOKSA GELEECEK O KADAR KARANLIKKI ALLAH KORUSUN…….

 8. yücel hoca bu ligi çok iyi tanıyan ve bu ligten çok takım çıkarmış son derece tecrübeli bir isim. eğer şartlarda anlaşılabiliyorsa hiç geciktirmeden yücel hocaya imza attırılmalı. duygusallığın zamanı değil akılcı davranma zamanı. irfan buz, mustafa er, yılmaz vural gibi isimlerin tamamı macera aramaktan öteye gitmez.

  2
  4
 9. Çare yücel ildiz ! Bu adam bizi havaya da sokar süper lige de çıkarır.inşallah yücel ildiz gelir takımın başına.

  1
  3
 10. Anlaştık kupa maçından sonra göreve başlıyacağım
  Süper lige çıkacağız kimse merak etmesin.
  Büyük BURSASPOR taraftarı rahat olsun.

  1
  5
 11. Bence Hocalari Takimin yapisina ve karakterine göre secilmeli Bursasporun yapisi altyapiya dayali ancak onlar ilen gelir basari karakteri ise cok sabirsiz budurumda nasil konusup davranacagini bilen birisi lazim ve düsüncemiz uzun vadeli olmali bu Ligten öyle böyle cikariz ama sonrasi………

 12. bu dayının hayattaki son 3 senesi. bunu takımın başına kim getiriyorsa Allah bildiği gibi yapsın adam yakında parkinson olur
  akşamları 8 de uykusu gelir bunun

  1
  1
 13. Biliyorum böyle olacağını. Çalıştırmadığı takım kalkamamış hocalarla uğraşmayı bırakın artık. Hoca gönderen bunlara sarılıyor. Git kendi evlatlarına şans ver ve uzun vadede düşün lütfen artık. Gerçi bu taraftarla uzun vade plan yapmak imkansız.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu