Mestan “Borcu 550 milyondan 420 milyona indirdik”

Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşmasında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kulübün borcu ile ilgili değerlendirmede bulunana Mesut Mestan “Sponsorlarla kısmi gelirlerimiz oldu. Futbolcu satışlarından bir takım gelirlerimiz oldu. Güzel şeyler de söyleyelim; 500-550 milyon liradan borcu 420 milyon liraya indirdik. Maliyetleri yüksek futbolcuları satarak tasarruf ettik” ifadelerini kullandı.

Futbol takımının bütçesi konusunda Başkan Mestan,İstanbul kulüplerinin bir futbolcu fiyatına takımı kurduk. Burada da bir tasarrufumuz oldu. Personel sayımızda azaltma oldu, onu istemeyerek yaptık. En çok üzüldüğüm konu oydu. Sonuçta burada yıllarca hizmet etmiş arkadaşlarımız vardı. Ama kulübün geldiği mali durum hem maaşları ödeyemez durumdaydı hem de kulübün tasarrufa gitmesi gerekiyordu. Biz de Bursaspor için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bursaspor’u yalnız bırakmasınlar, paraları da çarçur olmayacak.” dedi.

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

   Katılıyorum, ama adam şeffaf olunca, ağlayan başkan istemiyoruz diye bağırıyoruz. Borç var diyince, öde ne diye başkan oldun diyoruz.
   Herşeye muhalefet ama bir gram katkımız yok. Tribünleri bile yeterince dolduramıyoruz. Sms kampanyasında giren para gülünç.
   Bazı şeylerin farkına varmamız gerekiyor, m.m. a karşı hala kuşkularım olsada, bu adamdan başka aday çıkmadı.
   Destek olmalıyız, köstek değil!

   41
   2
  1. @aziz yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay 200 le alıp borcu 550 ye çıkardığında bazıları adam ne yapsın cepten para verdi diyordu ! Bakın Mestan geleli 3 ay oldu ve adam borcu 130 milyon eksilttiğini söylüyor ! Kaldıki Mestanın kurduğu bu kadro Ali Ayın Süper ligde kurduğu kadrolardan daha iyi ! Demekki işi bilen adam olursan borç ne olursa olsun sıkıntı yok !

   50
   2
   1. @aziz yorumuna yanıt olarak

    borcumuz 500-550 diyor 130 milyon hangi hesaba göre ben bir taraftar olarak klubün net borcunu hiçbir zaman öğrenemedim..!

    9
    5
    1. @taraftar yorumuna yanıt olarak

     İşte sayın başkan söylüyor borcu 420 milyona düşürdük diyor.
     Bundan iyi bir haber ve iyi bir durum olabilir mi.
     Daha neyi anlayamıyoruz ki.
     An itibari ile kulübün borcu 420 milyon TL seviyesinde.
     Yaz arkadaşım bir kenara.

     3
     1
 1. Madem tarafasızız açıklama yaparken 17 Mayıs ta Euro kuru 6,77 bugün 6,18 kurlardaki gerilemenin de yardımıyla diye ekleyin. Algı oluşturmayın. -3 geleceğini de sakladınız, saklamayın, açık olun.

  27
  37
   1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

    35 milyon bugün tüm takımın maaşından fazla ediyor. Finansal olarak satılan futbolcuları, bu 35 milyonu, maaşlarda sabitlenen döviz kurlarını düşersek eğer dış borçlardan ödenen çok fazla miktar olduğunu göremeyiz. 550 milyon tl borç içerisinde bu oyuncuların maaşlarıda mevcut idi. Benim amacım yönetimi gömmek veya mualif olmak değil, şeffat olmasını istemem. Kimse kalem kalem borç açıklamıyor. Neden? -3 geleceği biliniyordu. Ali Ay yüzünden veya değil sonuç olarak bilinen bir durumu açıklamadılar. FİFA dan ceza haberi yapıldı, kulüp yalanladı ve başkan dün asıl sorun FİFA daki dosyalar dedi. Bunu açıklamak için yalan veya değil haber mi yapılması gerekliydi? Camiayı kriz dönemine sıkıntıları saklayarak değil, sıkıntıları paylaşarak hazırlamalısın. Yapılan iyi şeyler yok mu, tabii ki var. Kadro yapılanması, belli bir maliyetin üzerine çıkılmaması, td seçimi, tahtanın açılması gibi. Bu arada tahta açıldı ancak kimle nasıl anlaşıldığı da açıklanmadı. Borçlar taksitlendirildi mi, vade farkı verilecek mi gibi. Şeffaflık bunları gerektirir.

  1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Sayın arkadaşım usenmedim borcu altiyuzelli milyon TL uzerinden hem bir euro = 6.77 TL ve 6.18 TL olarak hesapladim ve aradaki fark yaklaşık 9 milyon TL yapıyor. Bu durumda borcun azaltilan kısmı olan 130 milyon TL nin sadece yaklaşık %6 si kur farkı kazancı ve bu rakam da bu kadar borcun içinde konuşulmaya değmez diye düşünüyorum.
   Keşke kur 4 TL = 1 Euro ya gerilese işte o zaman toplam borcumuz TL karşılığı oldukça azalmış olur ve çok ta iyi olur.

   2
   1
  2. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   25 Haziran Başkan olduğu tarih ! 17 mayıs ne ! Heralde euronun en yüksek olduğu tarihi araştırdın haklı çıkabilmek için.

   7
   2
   1. @aziz yorumuna yanıt olarak

    17 Mayıs Ali Ay’ın kulübü düşürdüğü Göztepe maçı öncesi son Cuma günü. Kur öncesinde daha yüksek idi. Bu arada 25 Haziran tarihinde kur 6.61 ve Mesut Mestan 23 Haziran Pazar başkan seçildi.

    1
    4
     1. @aziz yorumuna yanıt olarak

      Kibarlıktan anlamıyorsun, anlayacağın dilden cevap vereyim. Kulübe üye olmayan, kombine almayan, lisanslı ürün kullanmayan, yardım kampayasında yardımda bulunmayan ve daha üyeliği bile olmayan birinden tam beklenecek çorbacı yorumu. Çorbacılar hala türbünde, maçan yiyorsa git indir hepsini kale arkasından. Bu kulüpte değişmeyen şeylerden biri de her şeyi bildiğini zanneden hiçbir şey bilmeyen senin gibi zihniyetler. Diline dolamıştın çorbayı, tayfa ve Ali Ay kelimelerini yazdıklarını bir şey zannediyorsun. Bu kulüp kaç başkan değiştirdi de o türbündeki çorbacılar değişmedi. Ali Ay seçilmeden çıkıp onun arkasındayız diye konuşan, 23 Haziran’da da Mesut Mestan için konuşuyordu. Çorbacıların yeri belli. 2+2=4 diyebilen kendini finansçı zannediyor. Tarafsız olmak, şeffaflık ister. Çok merak ediyorsan Dimitar a yazdığım yorumu okuyabilirsin sevgili çok bilmiş aziz beyefendi.

 2. Iyi niyetli olunca kosturuncs borç ödenir. Bursa da bu kapasite var. Masa başında oturup borç var kimse yardım etmiyor dersek borç ödenmez. Geçen yıl pisi pisine küme düştük hep bu yüzden. Başkan güzel bir ortam oluşturmak için gayretli. Planlı hareket ediyor tebrik ederim. Yeniden Zirveye mesajı tuttu. İlk kombinemi aldım. Layık oldugumuz yere yükselmek dileklerimle Yolun açık olsun BURSASPOR UM.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu