Mestan “Biz neden yapmayalım?”

Bursaspor Başkanı Mesut Mestan son günlerde fazlasıyla tartışılan salgın süreci öncesinde ve sonrasında kulüplerin oynadığı müsabakalarda adil ortam ve adaletli sonuçlar olmadığıyla, ve ülke futbolu adına alınan kararlarla ilgili açıklama yaptı.

Dünya gerçekten çok olağanüstü günler yaşıyor. Doğal olarak futbol da bu durumdan bir çok koluyla beraber olumsuz etkilendi. Bursaspor olarak adil oyunun peşinde koştuk ve emeğimizle sonuca ulaşmaya çalıştık.Süper Lig’de son üç sırayı alan kulüplerin düşürülmemesi nasıl salgın sebebiyle oluşmuş ise, TFF 1. Lig’de play off oynayan takımların tamamının Süper Lig’e çıkarılması hem vicdanın hem de adaletin gereğinden kaynaklanacaktır. Salgın döneminde -3 puan cezayla, ikincinin 1 puan ardında 3. sırada yer alan Bursasporumuz için alınan bu kararın futbolun etiğine sığmayacağı ve gereken adil kararların alınacağını biliyoruz. Bursa Anadolu’nun gözbebeği, taraftar cenneti ve değerli bir futbol şehridir.

Bursaspor Başkanı Mesut Mestan sözlerine şöyle devam etti

Futbolun anavatanı İngiltere’de lig 20 takımla oynanıyor. Avrupa’da en büyük 6. futbol ekonomisine sahip İngiltere Championship’de ise yıllardan beri 24 takım mücadele ediyor. İngilizler 24 takımla yapıyorsa, bu zorlu süreçte biz Türkler adaletin ve vicdanın gereği olarak neden yapmayalım. UEFA ve FIFA salgın döneminde federasyonlara ve kulüplere her türkü anlayışı gösteriyor. Aynı anlayışı biz de Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bekliyoruz.

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Tff ve anlayış nasıl bir cümleye sığdırdın be adam. Kaç senedir hakem kararlarıyla doğranan bir takımın başkanı olarak konuşmaya çok geç kaldınız çok.
  Son bir hizmet hakkınız var oda istifa
  Yaşasın tam bağımsız dik duruş emsali bursaspor…

  76
  1
  1. @yandimcavus yorumuna yanıt olarak

   Sen sus, abilerin konuşsun.Adana deplasmanı öncesi senin çapını gördük.Rahmetli Yazıcı şu an Başkan olsaydı kesinlikle her şey daha güzel olurdu.Sen önce 9-10 ay mağdur ettiğin çalışanının parasını öde.Aylarca tesislerde onların nasıl yüzüne bakabildin?

   10
   1
  2. @yandimcavus yorumuna yanıt olarak

   Bu kulübün siyaset, belediye, iş adamı, akp, chp, tff, mhk, pfdk, vs. gibi sorunu yok. Hiç olmadı da.

   Problem iç dinamikler, yapısal bozukluklar ve hastalıklı futbol bakış açımız.

   Stadımız dolsa. oradan küfür ve protestolar kalksa timsah arena para basar mali sorun kalmaz.

   Alt yapıdan gelenlere biraz hoşgörülü davranılıp sabır gösterilse kadro sorunu çözülür.

   Kimse kimsenin işine burnunu sokmasa çok daha donanımlı insanlar cesaretlenip başkan adayı olarak ortaya çıkar ve belki de başakşehir in olduğu yerde bugün biz olurduk.
   Levent kızılın görev kabul etmemesi hep bu çok başlılık ve camiada yaşanan görev karmaşasıyla alakalı.

   Verdiğimiz görüntü ile sportif başarı çok zor. Hatta imkansız.
   Çünkü, timsah arenayı dolduracak sayıda taraftaımız.
   Yönetim ve taraftarlara doğruları gösterip yönlendirecek kalitede medyamız kalmadı.

   12
   5
 2. Süper lig tabiiki 24 takımla oynanmalı. Ama bu şehir, İrfan Buz ve Özer Hurmacı arasındaki, hayati önem taşıyan maç öncesi, yaşanan gerilimi asla unutmayacak. Açıkçası benim midem bulandı.

  33
   1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    ömer erdoğan getirilseydi bu kadroyla yine elenirdik ve sen yine çıkar , ömer erdoğan yerine irfan buz getirilseydi şuan çok farklı şeyler konuşuyor olurduk diyor olurdun

    27
    4
 3. Avucunu yala sen karaktersiz.adam gibi beceremedim, üç kağıtla mi cikacan.adam olsaydın da paraları zamanında ôdeseydin.sen simdi bu gazla acaba çıkartırlar mi diye koltuk sevdan da vazgecmezsin.ama unutma bu TFF bursaspora su vermez!

  11
  3
 4. Bursaspor yönetimi başarısızlığının kılıfını arıyor karar ne olursa olsun artık senden çıktı bu iş yarın kongre kararı bekliyoruz

  10
  1
 5. Zaman kazanma
  Milleti oyalama ttaktiklerinden vazgeç
  Bu olAyın ardina sığınma
  Kongre karari al
  Senden cacik olmayacagini secildigin gun herkese soylemistim
  Oylede oldu
  Merak ediyorum hala niye orada kalmaya calisoyorsun

  8
  3
 6. Çıkacaktım adam gibi Özer’e el atacaktın soyunma odasına girecektim eşekleri yenecekyin ve 22. Takım olarak çıkacaktın. Bu işin böyle olacağı belliydi

 7. Olduda yanlışlıkla çıktık bu senin başarılı olduğun anlamına mı gelicek taraftar da buna göz mu yumacak o zaman yazıklar olsun bursaya heryerde çatır çatır kongre olcak bizde biran önce boş muhabbetleri bırakıp kongre ve bütünleşmeye odaklanmalıyız yoksa çıksak bile paraşütsüz düşeriz 650 olan borçta 800 olur

  7
  2
 8. Hariçten gazel okuma.mahkemeden haber ver.hani ne oldu mahkemeye veriyordun kümeden düşme olmadı diye hani biz 3 iken lig tescil edilmedi diye.KAYBETSENDE BİZ CAS’A KADAR MAHKEME İSTİYORUZ.Süperr lig ile TFF lig birbiri ile bağlantılıdır kulüpler birliği her iki ligin kaderine tek başına karar veremez.Mestan senden göstermelikte olsa anayasa mahkemesine kadar iç yolları kullan.sonra dış.başta ilan edilmiş şekli ile düşme kalkma olmalı hak ihlali mevcut.Avrupalı bu tiyatrolara evet demez .git ve itiraz et.

 9. Boşuna çırpınmayalım 22 takım olup1 takım bay geçmesin diye ads yi alacaklar en fazla. Geçen dedim tekrar diyorum bu tarz işlerle uğraşırken yeni sezonu kaçırmayalım zira tarihi fırsat düşen olmadı erzurum hatay çıktı belki ads de çıkacak. Ligde sıkıntı olabilecek akhisar var bir de altay. Yönetim olsun hoca olsun kadro olsun çalışmalar başlasın bu sene bu şartlarda da çıkamazsak oturup ağlayalım artık.

  3
  1
 10. Allah’ına kurban başkanım. Takım zor durumdayken el attın. Adamsın. Süper lig işi bitti transferleri patlatmanı bekliyoruz.Altaydan paixao, demirden Erkan zengin ve rassoul, Erzurum’dan Emrah başsan ve hamroun çok faydalı olacaktır. Bu sene samsun dışında rakipibimiz yok iyi yönden bakalım

  1
  9
 11. Kasımda kongre alınması gerekiyormuş onun için kesinlikle istifa etmesi gerekiyor acilen başka kaçarı yok bu işin

 12. Bursaspor’u bitirdiniz tek yapman bir an önce kongre kararı alman ve paraları bir an önce ödenen olacak olalı seneye eksi9/15 puanlarla başlarsak bursa üstünden inmez

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu