Mestan “Ali Ay oyuncu satacağına…”

23 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan olağanüstü genel kurulunda Bursaspor Kulübü Başkan Adayı Mesut Mestan Bursa.com'a açıklamalarda bulundu.

Bursaspor‘da çok zor bir zamanda göreve talip olduklarının altını çizen Mesut Mestan “Benim bu zor yükün altına girmemin ardından kaçıp gideceğimi düşünenler büyük yanılgı içindeler” dedi.

Bursaspor‘a hizmet aşkının hiç sönmediğini ifade eden Mesut Mestan “Bizler iyi günde değil, kötü günde de bu göreve talip olabilecek gönlünde Bursaspor sevdalısı insanlarız” ifadelerini kullandı.

BAŞARI BİRLİKTELİKLE GELİR!

Bursaspor‘da başarının camianın birlikte hareket etmesiyle gerçek olabileceğini söyleyen Mestan şöyle dedi “Bursaspor‘un başarılı olduğu dönemlere bir bakın, hep dip yapmanın ardından camianın kulübe sahip çıkması ile şampiyonluklar gelmiştir. Levent Kızıl zamanı, rahmetli İbrahim Yazıcı zamanında yaşanan şampiyonluklar bu şehrin tek yürek olması ile kazanılmıştır. Biz yönetim kurulumuza değil, Bursaspor’a destek istiyoruz. Bursaspor‘u tekrar Süper Lig‘e çıkartmayı hedefliyoruz.”

KİMİN BAŞKAN OLACAĞI ÖNEMLİ DEĞİL

Kongre ile ilgili görüşlerini belirten Mesut MestanBursaspor‘da pazar günü gerçekleştirilecek olan olağanüstü genel kurulda öneri verilerek başka yönetim listelerinin de girmesi konuşuluyor. Ben ve ekibim buradayız. Kimseden de çekincemiz yok, önemli olan Bursaspor‘un itibarı.” ifadelerini kullandı.

ALİ AY İŞİNE BAKMALIYDI

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay‘ın oyuncu satmak için yaptığı hamleleri anlayamadığını ifade eden Mestan “Daha önce bir araya geldiğimizde bana takımdan oyuncu satmak istediğini söyleyip. “Yarısını kendim alacağım, yarısını da kulübe vereceğim.” demişti. Ben de “Biz bu şekilde kulübü döndüremeyiz” demiştim. Yönetim kurulundan imza yetkisi alıp oyuncu satma hedefinden vazgeçmeli. O işlerle uğraşacağına serbest kalacak olan oyuncular ile görüşmeliydi. Bursaspor bu gibi serbest kalan oyuncu haberleri ile anılmamalıydı.” dedi.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Herşeye rağmen, kulübün geleceğini Ali Ay,a bırakmayarak.benim gözümde.Timur Noyan,Hüseyin Akdemir ve Levent Kızıl,dan daha Bursaspor,lu.inşallah Hayri Yazıcı ile birleşirler.

  148
  10
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Mestan Başkan, yazıcı 2. Başkan, Hasan Parlakay Muhasip, Ahmet Eraslan Özlüce Muhtarı, Fatih Öztürk havai fişekten sorumlu tribün bombacısı, G. Ali Büyükkurtİcra İflas Uzmanı, Suvat Paçacı Özel Kalemden Sorumlu oryantal dans hocası.

  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Kesinlikle aynı düşüncedeyim. Helal olsun İNŞAALLAH birleşirler hayri yazıcı ile daha güçlü bir yönetimle hak ettiğimiz güzel günleri görürüz.

   12
   2
  3. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Adam olsalar aday olurlar. Helal olsun MESUT MESTAN a. Hepsi hikaya yalan korkak vasifsiz beceriksizler. Mesut mestan en basindan koydu adayligini

   13
   3
 2. Listede sıkıntı olmuş olabilir kafada soru işaretleri kalmış olabilir ama yine de böyle bir günde aday olmak her babayiğidin harcı değil. Suçlu yine bizleriz. Ali dedeye göz yumduk tekrar seçildi ses çıkarmadık. Meydanı çakallara çorbacılara siyasetin kuklalarına bıraktık.

  62
  2
  1. @Taraftar93 yorumuna yanıt olarak

   Allahtan ali dede diye biri, çorbacı-köfteci diye bir muhabbet, siyaset diye bir ağlama duvarı var.
   İbrahim yazıcı ve şenol güneşleri es geçiyorum.
   dünyanın futboldan en az anlayan başkanı ali ay bile, dünyanın futboldan en çok anladığını!!! sanan bizim taraftar kadar bu kulübe zarar vermemiştir.

   adam ilk yılında kulüp tarihinin gelmiş geçmiş en ucuz takımını kurmuş. başına da hamzaoğlunu getirmiş. o takım kalkmış ligin ilk yarısını 5. bitirmiş.
   biz ne yapmışız? ”5. lik de neymiş kardeşim, sen bursasporsun, çıkacaksın 3 atacaksın 5 atacaksın!” peh peh peh..!
   adam ikinci yarı yolcudur abbas kimseye bakmaz.

   adam 2. yılında le gueni getirdi o da ilk yarıyı 7. bitirdi. ama onunda sonu öncekinden farkı olmadı. ”haydi abbas vakit tamam, akşam diyordun işte oldu akşam!”

   oysa batalla kaç defa uyardı,
   ”arkadaşlarımı saha içinde yuhalamayın, ıslıklamayın. biz birlikte bir takımız. o arkadaşlar bütün bir zincirin birer halkaları gibi. onları çıkarıyor, zinciri bozuyorsunuz. tıpkı yarım zincir misali takım bütünlüğümüz kalmıyor. bundan kulüp zarar görüyor!”
   ama dinleyen kim!?.

   9
   3
   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Taktın taraftara. Tam bir ali dede sevicisisin. ali deden bu klübü batırmak için elinden ne gelirse fazlasıyla yaptı.
    Tamam holiganlar var ve bu takıma çok büyük zarar verdiler. Taraftarların hepsini aynı kefeye koyma hatasından vazgeçmiyorsun. O kötülediğin, suçladığın holigan olmayan taraftar yine iyi dayandı iyi sabretti.

    1
    1
    1. @soru-yorum yorumuna yanıt olarak

     günahımı alıyorsun. ali ayı sadece medyadan tanıyorum ve biliyorum.
     taraftarımız 4/4 lükse neden başkan bulamıyoruz? futbolcular neden bizi tercih etmiyor? futbolcu neden buradan kaçmak için can atıyor? ben neden 3 yıldır takımımı tribünden seyredemiyorum? neden kendi taraftarım (6-7 kişilik bir gurup) tarafından dayak yemekten son anda kurtuldum? bütün suçum, 18 yaşındaki ertuğrula neden küfrediyorsunuz ayıp değil mi? demekti…

 3. Başımıza ne geldiyse ali ay ın döviz karşılığı klübe verdiği paralar , basiretsiz yönetimi, sportif başarısızlık ve gelir üretici projelerin olmamasından geldi.

  58
  2
  1. @ucbeyi yorumuna yanıt olarak

   Başkanım şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.? bizler için Onur ve gurur verici.sizi canı gönülden destekliyoruz.

   5
   2
 4. Bu zor günlerde kim destek olursa kim elinden geleni yapmaya uğraşırsa kim sevdalısı olduğumuz gönül verdiğimiz takımımızın geleceği için olumlu adım atarsa bu kent onlara gereken değeri verecek minnettar olacaktır.

  32
  1
 5. Beşiktaş ın başkanı Fikret Orman Umut Meraş ın transferi için yeni yönetimi beklemiş.
  Onurlu hareketinden dolayı tebrik etmek lazım.
  Bursaspor Başkanı kulübün futbolcusunu satıp parayı cebe indirme derdindeyken Beşiktaş başkanı transferi erteleyerek Bursaspor un parasını Bursaspor a kazandırıyor.
  Hayat ne garip.

  7
  4
 6. 4 kere aday oldun hiçbirinde kazanamadın şimdi kaostan pay çıkardın hile ile sahte imzalarla yıllardır sinsice kurdugun planın devreye girer sandın ama unutma mestan efendi bu klübü gerekirse taraftar yönetir ama seni o makama getirmez neden mi bizim için en önemli değerlerden olan rahmetli başkanımıza attığın iftira hala hafızalarda senin yüzünden hapis yattı dik duruş İbrahim yazıcı şimdi ne mi olacak pazar günü Hayri yazıcı gelecek tüzük değişecek ve sen layık oldugun yere döneceksin bu camia hainlere başkanlık yaptırmaz mestan efendi cavit babanı da al çekilin kenara mekanın sahibi geliyor HAYRİ YAZICI???

  4
  3
 7. mesut bey hayri yazıcıyla bir olun size liste yüzünden güvenmiyorlar bursa işadamları o yüzden bir anlaşma sağlayın ve birlik olun olun ki bursaspor kazansın

 8. Boş yapma mesut sen bursaspor başkanlığı yapacak adammısın ne bilgin var bu işlerde ali den ne farkın var.

  3
  2
 9. ,Mesutcuğum Ali Ay’ı ibra edecekmisiniz,etmeyecekmisiniz canım benim,
  bize bunlarla gel lütfen.
  Aynı şeyleri anlatmaya gerek yok. ..

 10. BİR GAZETECİNİN
  CAGLAR VE FARUK ÇELİĞİ İKNA EDEREK
  MESTANİ ADAY YAPTIRDIĞI DÜŞÜNCEM HİÇ DEĞİŞMEDİ
  BUGÜN GAZETEDE HAYRİ YAZICININ H..SİNİN GEÇMEMESİ TUHAF İMA GİTTİ
  ŞİMDİ
  ACABA DİYORUM
  ASLINDA ALİ AY BU TEMLİK KARARINI MESTAN İN BİLGİSİ DAHİLİNDİMİ ALDI HAYRİ YAZICIYA KARSI
  GERÇEKTEN TÜM FUTBOLCULAR SATILIRSA GELECEK PARANIN ENAZ BANKAYA KEFİL OLDUĞU 20 MİL.TLSİNİ
  ALİ AY Mİ ALACAK
  TÜM SATIŞLAR BİTTİKTEN MENECERLERLE
  HELALLESILDIKTEN SONRA
  BURSA VERMİYOR Kİ VERMEYECEK
  HADİ BANA EYVALLAH DEYİP
  ANAHTARLAR VALİ BEYE Mİ TESLİM EDİLECEK
  OTURUR DÜŞÜNÜRKEN TÜRLÜ SENARYOLAR AKLA GELİYOR
  GALİBA TÜM YAPILANLAR HAYRİ YAZICININ ADAY OLMAMASI ÜZERİNE
  ALİ AY
  BİLİYOR Kİ
  HAYRİ YAZICI OLURSA ONA ANLADIĞI DİLDEN MÜDAHALE EDER
  MESTAN DA BİLİYOR Kİ
  HAYRİ YAZICI ADAY OLURSA KAYBEDER
  NE DERSINIZ

 11. Mestancım canım kardeşim her şey için sana teşekkür ederiz,
  BU kulübün en zor zamanında bile TEK BAŞINA aday olarak,
  Kimine göre şov yapmak, kimine göre yemek için gelmek dense bile,
  Ben gerçek bursasporlu olduğunu düşündüğüm için aday olduğuna inanıyorum.
  Ama yine de senin bu kulübü düzlüğe çıkartman için totoşun yetmez malesef,
  bu sebeple göster yine Bursasporluluğunu, gir HAYRİ YAZICI’nın listesine
  Yazıcı Ailesi önderliğinde TEK LİSTE olarak BÜYÜK BURSAPSORUN temellerini atalım derim.

  3
  1
 12. Mestan ve ekibinin başarılı olma şansı çok düşük. Çünkü Bursa’da Mestan ın güven endeksi çok düşük . Bu durumda destek alması çok zor. Bir çok taraftar kombine bile almakta imtina edecektir. Çoook yanlış bir aday ..

  2
  1
 13. Bu taraftara bunlar mustehak. Ne yapmış Ali ay başkan iyi niyetle bu takıma birşeyler yapmak istemiş gerek mesaisini gerekse maddi olanaklarını sonuna kadar kullanmış. Peki taraftar hiç arkasında durumu hayır. Taraftar denen ahlaksızlar sürüsü adamın her işine salya sümük küfürler ettiler. Ben olsam gelirlerin değil yarısını tamamını alırdım.

  1
  6
  1. @Ati yorumuna yanıt olarak

   Bu taraftar değil senin gibi düşüne zihniyet herşeye müstahak. Beceriksiz ve işbilmez ali ay ın iyiniyetine aldandınız. Cebinden dövize endeksli para verdi de ne oldu? Hiç vermeseydi de klüp kendi imkanlarıyla ayaklarının üzerinde dursaydı daha iyi değilmiydi. BU futbol klüplerininin büyük geliri sportif başarı iken kaliteli futbolcular almayıp bunu sağlayamadı. Taraftarları da aynı kefeye koyma gafletindesin. Ahlaksız dediğin taraftar o çorbacı holigan grupları. Daha bunu bile farkında değilsin.

 14. Ali Ay Başkanı Lanetliyorum hakkımı helâl etmiyorum Helâk olsun İnşallah Allah bilirse öyle yapsın beter olsunlar kulübü bitirdiler.

  1
  2
 15. Sevgili Bursasporlular ,siz sanıyormusunuz ki Bursaspor a başkan olmak için ben istiyorum olurum demek ile olunmaz ,Bursaspor da rahmetli İBrahim Yazıcı dahi bririlerini ikna etmiştir kaldı ki EK lar,RB ları,AA ları MM ları birileri sen aday olabilirsin der onlarda aday olur canım şehrimin güzel insanları kolay mı öyle milyon dolarları kimse kimseye kendi adfamları dışındakilere yönettirmezler ne tek başına siyasetçi ne tek başına CÇ ne tek başına BTSO etken güç değildir FÇ bile izacet alır örnek vereyim (siz sanıyormusunuz ki Duka Mesut otobüs e öyle elini kolunu salladı girdi yok canım o bir senaryo idi o senaryo da duka piyon oldu ömrünün hatasını yaptı )bizlerde hala o duka yı alkışlıyoruz tıpkı amigo Selim kongrede AA oy atanlar Bursasporlu değildir deyince onun üzerine yürüyenlerin yürütüldüğü ve onların bu işten çok büyük çıkarları olduğu gibi peki buna nasıl dur demeliyiz en önemlisi eğitim sen ben biz sahip çıkacağız şehrimizin takımına örneğiyarın yapılcak kongreye formanı giy gel önemli olan üye olup olmamman değil sen sevdana sahip çıktığını göster orada kimseyi protesto etmek için yada alkışlamak için değil düşünün ki orada on binler formasını giymiş gelmiş hani o derin karanlık Bursaspor var ya işde onları alır bir korku çünki sevginin gücü tüm adeletsizlikleri tüm karanlık kötülükleri yok eder buna şu an ne amigolar ne dernekler yapamazlar çünki onlar her daim o karanlık Bursaspor dan korkarlar ve pek çok zaman onların dediklerini yaparlar
  Son bir söz SN HY nın daya olma zamanını doğru bulmasamda rahmetli kadar olmasada o da güç tür şu an bize iş bilen ve güç gereklidir Sn mM nı hiç sevmem yapsı ve karekter olarak lakin memejer oyunlarına gelmez para kaptırmaz az çok işi bilir ama asla güç olamaz o zaten CÇ desteklidir bakın bu yazdıklarımın çoğunu kongre üylerinin büyük çoğunluğu bilir caminın içinde isen herkesim az çok farkındadır saygılar sevgiler
  bir pazar FORMANI GİY GEL ne kaybedersin

 16. Sevgili Bursasporlular ,siz sanıyormusunuz ki Bursaspor a başkan olmak için ben istiyorum olurum demek ile olunmaz ,Bursaspor da rahmetli İBrahim Yazıcı dahi bririlerini ikna etmiştir kaldı ki EK lar,RB ları,AA ları MM ları birileri sen aday olabilirsin der onlarda aday olur canım şehrimin güzel insanları kolay mı öyle milyon dolarları kimse kimseye kendi adfamları dışındakilere yönettirmezler ne tek başına siyasetçi ne tek başına CÇ ne tek başına BTSO etken güç değildir FÇ bile izacet alır örnek vereyim (siz sanıyormusunuz ki Duka Mesut otobüs e öyle elini kolunu salladı girdi yok canım o bir senaryo idi o senaryo da duka piyon oldu ömrünün hatasını yaptı )bizlerde hala o duka yı alkışlıyoruz tıpkı amigo Selim kongrede AA oy atanlar Bursasporlu değildir deyince onun üzerine yürüyenlerin yürütüldüğü ve onların bu işten çok büyük çıkarları olduğu gibi peki buna nasıl dur demeliyiz en önemlisi eğitim sen ben biz sahip çıkacağız şehrimizin takımına örneğiyarın yapılcak kongreye formanı giy gel önemli olan üye olup olmamman değil sen sevdana sahip çıktığını göster orada kimseyi protesto etmek için yada alkışlamak için değil düşünün ki orada on binler formasını giymiş gelmiş hani o derin karanlık Bursaspor var ya işde onları alır bir korku çünki sevginin gücü tüm adeletsizlikleri tüm karanlık kötülükleri yok eder buna şu an ne amigolar ne dernekler yapamazlar çünki onlar her daim o karanlık Bursaspor dan korkarlar ve pek çok zaman onların dediklerini yaparlar
  Son bir söz SN HY nın daya olma zamanını doğru bulmasamda rahmetli kadar olmasada o da güç tür şu an bize iş bilen ve güç gereklidir Sn mM nı hiç sevmem yapsı ve karekter olarak lakin memejer oyunlarına gelmez para kaptırmaz az çok işi bilir ama asla güç olamaz o zaten CÇ desteklidir bakın bu yazdıklarımın çoğunu kongre üylerinin büyük çoğunluğu bilir caminın içinde isen herkesim az çok farkındadır saygılar sevgiler
  bir pazar FORMANI GİY GEL ne kaybedersin

  1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

   Şartlar gerçekleşirse Hayri Yazıcının başkan olması en mantıklısı. Holiganlara diş geçirebilecek, onları staddan kovabilecek tek aday. Hayri Yazıcı olmazsa MM den başka da aday yok. ali ay dan bin kat daha iyi işler yapar.
   8500 civarında kongre üyesi var deniliyor. Bu kongre üyeleri neden takımı sahipsiz bırakıyor ? Kongre üyesi olsun olması herkesin stada gelmesi çok güzel bir düşünce.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu