Mersin’den Civelli açıklaması

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Takımımızın 03.10.2014 Cuma günü saat 20.00’de Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’nda oynadığı ve 2-1 kazandığı Bursaspor maçının başlarında ceza sahası içerisinde rakip takım oyuncusu Renato Civelli; Sportmenlik kurallarını, Fair-Play olgusunu ve insani yaşam haklarını hiçe sayan ve tamamen yaralayıcı, sakatlayıcı,insan sağlığını tehlikeye atan bir hareketle takımımız oyuncusu Marko Futacs’a çok sert ve ciddi bir faullü harekette bulunmuştur. Bu hareketi hakem tarafından es geçilmiş, ne oyuncuya kırmızı kart gösterilmiş ne de takımımız lehine penaltı vuruşuna hükmedilmiştir..

Maç içinde yaşanmış olan bu sert hareket sonrasında Renato Civelli’nin tüm insani kuralları hiçe sayan futbol oyun kuralları ve insanlık dışı hareketi sebebiyle haketmiş olduğu cezayı alması için Kulübümüzün tüm yasal merciilere ve yollara başvuruda bulunacağını belirtir, konunun sonuna kadar yakinen takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

Saygılarımızla.

mersinidmanyurdu.org.tr

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu