Merinos Stadı’nı kaldıralım!

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Merinos Stadı'yla ilgili düşüncelerini de paylaştı...

Sıcak su turizmiyle ve Tabakhaneler bölgesiyle ilgili bir bölümde ‘Merinos Stadı’nın olduğu alanı da kullanmamız gerekiyor.

Sahayı kaldırmalıyız‘ diyen Aktaş, ‘Ben Merinos Stadı’nın zaten çok sık kullanıldığını düşünmüyorum. O alanı daha faydalı şekilde değerlendirebiliriz‘ ifadelerini kullandı…

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Şehir belediyeciliği yerine rantsal belediyecilik tercih edildiği sürece Sayın Aktaş ın Altepe den farkı olmayacak gibi görülüyor , Bursamız yine kaybediyor , YEŞİL BURSAMIZI BETON BURSA yapma yarışı devam ediyor.

  68
  7
  1. @NTA yorumuna yanıt olarak

   Halttepenin devamı başka bişey değil.bi dokunmayın ulan adi herifler,şehrin çok daha büyük sorunlari var , önce trafiği çöz hödük

 2. Sayin Alinur başkan Sayin abiniz Recep altepe bey bursanin en önemli simgelerinden biri olan Atatürk stadini yikti
  Sizde o bölgenin simgelerinden merinos stadinin yikilmasini neden istiyorsunuz tabakbaneler ve sicak su bölgesiyle arasinda kalan bölgeleri önce yikin ki arasinda nerden baksan 1 km mesafe var sonra herkes sizin samimi oldugunuzu görsün
  Insanlari kandirmayi çok iyi biliyorsunuz

  42
 3. merinos stadının kullanılıp kullanılmaması önemli değil orası bursanın wembleyi yılların stadı orada aslında bir tarih var çoğu zaman görmezden geldiğimiz zaten yeteri kadar termal proje yaptığınız tabakhaneler tarafında bırakın orası kalsın

  27
 4. Tabi…Tabiii…Bir Orası Kaldı…Güya Bursa da 2 Stat Olacaktı…Demek ki…Gelen Giden Önemli Değil…Zihniyet Aynı…Neymiş Az Kullanılıyormuş ??? Çok Kullan kardeşim…Tutan mı var ???Yeri veren Kişi Şerh Koymuş.SPOR TESİSİ OLMA KAYDIYLA…Bari O Kişiye SAYGI GÖSTERİN…Kendisinden Allah (c.c.) Razı Olsun.

  19
 5. Bende uzun zamandir buraya neden saldirmiyorlar diye dusunur dururdum.koca bombos sahane arazi.zaten bi boka yaramiyo satin. Yikin.parcalayin.yiyin.yedirin gulun.eglenin be pasam devri alem sizin.boyle guzel bi sehiri nerden bulcaksiniz dimi ama.

  18
 6. Tabakhanelerin devamı sirameselere doğru berbat kötü alanlar var üst geçidin olduğu bolgey kadar oraları alsınlar hem güzelleşmiş olur stattan ne isteniyor

  1. @1967 yorumuna yanıt olarak

   Aynen. Gecekondu mahalleleri kentsel dönüşümle güzellentirsinler, kazanılan alanlara otellerini yapsınlar. Rant kafası aynı, Altepe Aktaş. Hangi müteahip verdi bu aklı acaba….

 7. Tabi Tabi.Bir Orası Kaldı…Güya Şehrimizde 2 Stat olacaktı…Yani Gelen Giden Hiç Önemli Değil…Düşünce Aynı…

 8. Bursaspora siyaset sokulursa oyuncağı olursun Atatürk stadımızı evimizi yıktınız yetmedimi ne valisi kaldı recep altepesi rozet takmayla Bursasporluluk olmaz. Taraftarın ve Atatürk stadının o stada emek vermiş insanların ahtını aldılar hepsi gitti.Siz gidin önce tower plazayı yıkın.Evimizin arkasındaki uzun binayı…Dokunmayın Bursasporun geleneklerine rengine ismine logosuna aldınız alcağınızı …Amacınız Bursasporu bitirmek.Biz bitmeyiz .Küllerinden doğarız bunu herkes bilsin.Bizim yine evimiz ATATÜRK STADI ve merinos stadıdır anılarımız hatıralarımız saklı her metre karesinde…yıksanızda anılarımızı hatıralarımızı sevgimizi… yıkamazsınız.unutmadık unutmayacağız.Unutursak kalbimiz kurusun…BİZ BURSASPORLUYUZ hiç bir karşılık beklemeden…Atatürk stadına yorgun çimler ve yorgun stad ışıkları kaldı herşeyi gören ve şahitlik eden…stadın dışına dikilen her fidan Bursaspor taraftarlarını Bursaspora hizmet etmiş insanları temsil ediyor.Bence oralara efsane futbolcuların heykelleri dikilmeli.Bizim Atatürk stadı; dinlendiğimiz ,hüzünlendiğimiz ,derdimizi,anılarımızı, baylaştığımız, huzur bulduğumuz yer olacak….

  7
  1
 9. 2018 yılında ilk teravih namazı 15 Mayıs Salı günü gecesi kılınacak. 2018 Ramazan ayı 16 Mayıs Çarşamba günü başlıyor.1.Teravih namazı 15 mayıs akşamı,Eski Müftümüz Prof.Dr.Mehmet Emin AY hocamız,2.Teravih Ulucami baş imamı Bursasporlu Tahsin KARANFİL hocamıza yakışır zira tarih çok manidar (16 Mayıs 2010 Müthiş Şampiyonluğun kazanıldığı tarih),3.Teravih bülbül sesli,insanın içini titreten,aralarda müthiş ilahiler söyleyerek,namazın içinde başka birşey düşünmeye fırsat vermeden namaz kıldıran tasavvuf sanatçısı Engin GÜNEŞ kıldırsa. Allah nasip ederse gönlümden geçen Ramazan ayında Işıklar ve yıldız parıltılarının altında ATATÜRK stadının yeşil zemini üzerinde 100 bin kişilik cemaatle teravih namazı kılmak istiyorum.Tarihe geçecek bu görkemli rekoru 1 akşam eski müftümüz Mehmet Emin Ay,1 Akşam Ulucami baş İmamı Tahsin KARANFİL hoca,1 Akşamda Engin GÜNEŞ hoca dönerli olarak teravih namazlarımızı kıldırsa,oraya güçlü bir ses düzeni kurulsa, doyulmaz ya, bi kuran’a doysak,komple o müthiş kuran sağanağında kalıp arınsak.Ben bu düşüncemi Büyük şehir belediyesi kültür hizmetlerine usandırana kadar mail olarak atacağım.Bu fırsatı kaçırırsak bir daha yakalayamayız zira git gide Ramazan kışa yani yağışlı mevsime geliyor. Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural’ı’da davet edelim bu 30 günlük rekor tescillensin.

 10. Al birini vur ötekine birisi profosyonel olan anılarımızi yıktı. biriside amatör olan anılarımızı yıkmaya kalkıyor.

 11. Ben hayal ettim,ben düşündüm,ben yazdım,ben okudum,destek verenler olmadı mı? tabii oldu ama sadece o kadar,destek olanlardan&olmayanlardan Allah daima razı olsun inşallah.Konu neydi,diyenlere konu,Bursanın göbeğinde,TİMSAH ARENA’ya 5 dakika uzaklıkta,YUNUSELİ Hava alanının komple,Özlüce+Vakıfköy tesisleri ve Bursaspora verilmesi Planlanan Dağ yenice’deki arazi karşılığında verilsin istiyordum.Hayalim gerçekleşmiş olsaydı Bursasporumuzun süksesine kimse yaklaşamazdı.Bölük pörçük tesislerin olacağına 1 tane olsun eksiksiz KOMPLEKS olsun,KAMPÜS olsun kim istemez.Dünyanın en büyük çiftliği Şanlıurfa/Ceylanpınar misali,yine Dünyanın en büyük at çiftliği Karacabey HARA’sı gibi,Bursasporumuz sahip olduğu devasa tesisi ile dillere destan olacaktı,olacaktı diyorum inşallah kararlar yeniden gözden geçirilir,düşünsenize bu alandaki Pistide korursun alırsın 2 tane 4 kişilik PİPER (PA-44)SEMİNOLE uçağından,bu uçaklarla yurt dışından transfer ettiğin oyuncuları ATATÜRK hava limanından kiraladığın helikopterle değil bu uçaklarla alırsın getirirsin kendi tesislerinin içindeki meydana,yine kendi uçağınla inersin,o gelen futbolcununda ayakları titrer aman ALLAH’ım ben nasıl büyük bir kulübe geldim der,ayrıca o uçakları boş tutmaz isteyenlere kiralık hava taşımacılığıda yaptırırsın,Extra gelir elde edersin hemde masraflarını karşılarsın.Vakıfköy’e lise yapılıyor güzel eyvallah,ama bu benim dediğim yerde tüm okulları,spor alanları ve her türlü sosyal tesisleri ile konuşlansak,Dünya yerinden oynar,hiç ne Yurt dışı nede devre arası Antalya kampına gerek olmaaaaaaaz.Bakalım bu vizyonu düşünebilecek bir yetkili çıkacakmı?İnşallah çıkar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı