Merhaba

Mustafa Özkeskin'in köşe yazısıdır.

Meslekteki 25 yıllık sürecini yazılı ve görsel medyada bir elimde mikrofon diğerinde kalem ile Bursaspor’un peşine takılarak geçiren biri olarak bugün ilk kez farklı bir ortamdan seslenmenin heyecanı ile bu platformun siz değerli takipçilerini saygı ile selamlıyorum.

Bir Bursa sevdalısı ve Yeşil Beyaz renklerin aşığı olarak yeni yerimi yadırgamayacağımı, sizlerin de beni içinize alacağınız inancıyla kolları yeni medyam için sıvıyor ve tabii ki ortak paydamız  Bursaspor’la başlıyorum.

Meslek büyüklerimiz ‘İlkyazı zordur’ derler. Umarım bu ilkyazı uzun soluklu bir birlikteliğin başlangıcı olur.

Sevgilerle…

BURSASPOR yönetimine giren her kimse, ismine, etiketine, kariyerine bakmaksızın saygı duyarım. Hem cüzdanlarıyla, hem zamanlarıyla kulübe faydalı olmak için uğraştıklarını düşünürüm. Bursaspor gibi arkasında çok büyük bir kalabalık bulunan bir camiaya, her icraatı beğendirmek zor bir iştir. Ali Ay başkanlığındaki yönetimin yükünün ağır olduğunu biliyor ve anlıyoruz. Ancak bilemediğimiz ve de anlayamadığımız sayın başkanın transfer konusundaki söylemleri ve de bilmeceye dönüşen eylemleri!

Samet Aybaba başta olmak üzere taraftar ve medya ‘bu takıma transfer şart’ diye yırtınırcasına çırpınırken sorumluların kılını dahi kıpırdatmaması hayret verici!

İzlenimlerimiz odur ki; Başkan Ali Ay ve kurmayları ikinci yarıdaki Fenerbahçe ve Kayseri maçlarının sonuçlarına göre kendilerine bir yol haritası belirlemişler.

‘Kervan yolda düzülür’ düşüncesiyle transferin son gününe kadar (31 Ocak) beklemeyi hedeflemişler. Eğer bu felsefe ile yola çıkarlarsa kanaatimiz odur ki; bu kervan yoldan çıkar!  

Neden mi?

Samet Hoca’nın talebi ve de yönetimin onayıyla kendilerine takım bulması söylenen 8-10 oyuncunun ne arayanı var ne de soranı? İçlerinde öyle isimler var ki; bunca zamandır antrenmanda kullandıkları malzemeye bile yazık!

Sayın Başkan kongre sonrası ve de sezon başı ‘Çıtayı yükseltmeyi’ vaat etmişti.

Şampiyonluk yaşamış, ardında da 3 yıl Avrupa’ya açılmış bir takım için çıtanın konacağı yer belli…

Ancak çıtanın üstünden mi atlanacak yoksa son iki sezonda olduğu gibi yine altından yürüyerek mi geçilecek?

İşte orası belli değil!

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ya da son iki sezondan daha kötüsü mü olacak? Bursaspor hiç bir dönemde bu kadar çaresiz kalmamıştı. Artık Batalla da yok. İlk yarıda alınan ahım şahım puanlar da yok. Görün bakın neler olacak. Umarım yanılırız… Tarihin en kötü başkanı Ali Ay! Yedi bitirdi Bursasporumuzu beceriksiz kifayetsiz başkan!..

  14
 2. ali ay istifaaa … getırdıgın kembo, le guen gıbı ısımlerden kaynaklanan maddı zararı cebınden karşıla !!!

  12
  3
 3. Körler sağırlar bir birini ağırlar olmuş. Vizyon yok. Misyon yok. Para yok. Eee ne diye aday olursun ….Köy takımını yönetmiyorsun. Koskoca BURSASPOR u yönetiyorsun. Nasıl yönettiğinde belli. Fos çıktınız tırt çıktınız. Eller gider marsa biz gideriz karsa. Hadi hayırlı işler.

  10
 4. Bence lig bu takımla bitmeli, bu takım düşmez, yeter ki topçulara ödemelerini yapın,
  Onlara değer verip, profesyonelce yaklaşın;
  KALEDE: Okan- Muhammed- Ataberk
  SAVUNMADA: Barış- M.emin- Ertuğrul- Chedjou- Vergini- F.emre- Umut meraş- Latovlevici
  ORTA SAHADA: Badji- Aytaç- Saivet- Shehu- Ramazan- Furkan
  KANATLAR VE FORVETTE: Lima- Burak- Yusuf- Tunay- Umut nayir- Sakho- Ali akman- Çağatay
  25- Kişilik bu kadroya güvenip, bu takım ligin İLK 8 TAKIMI arasında tutacaklarına inancım var.
  Sezon sonunda da Ali dede ve avanesi İSTİFA edip bırakırlarsa koltuğu bu kulübün önünü
  Açmış olurlar, en iyi transfer bu yönetimin gitmesi olacaktır.

 5. Abim transfer iyidir hoştur tamam ama iki gün sonra maaşlar yatmayınca ne anlamı var. 12 milyon bul tahtayı aç sonra 10 milyona 1 transfer yap olacak iş değil biraz mantıklı olalım ve elde ne varsa sahip çıkalım. Fakat herşeyden önce siyasetten kurtululalı ben artık maçlara gitmiyorum teksaslıyız demiyorum madem herkes çorbasına bakıyor alırım çakma bein izlerim maçları hiç sorun değil.

  2
  4

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu