Mehmet Demir’i anıyoruz!

Bursaspor'un acı tatlı her anına, tarihine şahit olan yeşil-beyazlı takımın malzemecisi Şifo Mehmet lakaplı Mehmet Demir'i vefatının 1. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

Bursaspor‘a yıllarca hizmet veren Şifo Mehmet lakaplı emektar malzemeci Mehmet Demir geçtiğimiz sene bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Bizler de Bursasporluyuz.org ailesi olarak camiamızın önemli isimlerinden olan Mehmet Demir abimizi saygı ve özlemle anıyoruz.

İşte Mehmet Demir‘den bir kaç anı:

Masör çantasıyla verilen ders! 
Yılmaz Vural görevdeyken, bir maç burada Fenerbahçe‘ye 1-0 yeniliyoruz. Bize dedi ki; “Masör çantasının içini boşaltın, içinde kırılacak hiçbir şey olmasın.” Biz de çantanın içini boşalttık kapının ağzına bıraktık. Daha içeri girer girmez tekmeyi çaktı çantaya. Futbolculara; “Fener’in formasını paf takımına giydirsinler, siz ona da yenilirsiniz”dedi. Şöyle, böyle derken biz  çıktık ve maçı aldık.

Başkan Bursa’dayken hep gelirdi..
Bursaspor Kulübü malzemecilerinden Mehmet Demir, 7 Mayıs Salı günü geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrılarak yeşil beyazlı camiayı yasa boğan  Başkan İbrahim Yazıcı’nın Bursa‘da olduğu sürece soyunma odasına hep geldiğini ve takıma başarı dileklerinde bulunduğunu söyledi: “Soyunma odasının yanında hocanın odası var, Bursa’da ise mutlaka gelir, oraya otururdu.”

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Mekanın cennet olsun büyük Bursasporlu unutmayacağız.Sizler için Bursaspor ayakta duracak hemde DİMDİK…

  2. Madem ki stat kapilari satilmiyor neden yitirilen yüreklerin ismi,yasayan efsanelerin ismi verilmesin bos duracagina…nacizane fikrim…

  3. O güzel insanlar, atlarına binip uzaklaştılar. Bir daha dönmemek üzere… Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

  4. Hiç unutmam İstanbul’a kız arkadasimi görmeye gitmiştim yolda Bursaspor otobüsünü gördüm İstanbul’da Mehmet abinin yanına gittim abi bana birtane Bursaspor eşyası verirmisin dedim İstanbul’da formayla gezmek istiyorum eskilerden yırtık falan dedim veremem dedi resmen yalvardım İstanbul da bursasporun otobüsünü görüyorum sevincimden birşey istedim vermedi veremem dedi sözlü kavga ettik İbrahim Öztürk gördü yanımıza Geldi bana esortman üstünü verdi ibrahime dedi ki verme çok üzmüştü beni İstanbul’da hiç sevmem ama yinede insan alllah rahmet eylesin

    1
    3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu